Листопад (Yaprak Dökümü) - Тема 60

  • 37 646
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 182
Тогава изниква въпроса - Ферхи е умна,силна и т.н., защо не успя да повлияее
на Шевкет да се отделят ? Може би,едно навременно изнасяне от фамилната общност
щеше да тласне живота им в друга посока.
И как тя предвидливата,пресметливата не отчете,че свекър и е вече пенсионер,
а относно свеки ....  + 4 сестри и само тази прословутата къща?!!!
Или може би става въпрос за любов?/напусна първият си съпруг заради Ш./

# 691
  • Мнения: 19 597
Да, аз мисля, че умната, пресметлива и меркантилна Ферхунде обича истински Шевкет и там е нейното слабо място. Всъщност аз разглеждах семейство Текин като едно много сплотено и симпатично патриархално семейство в началото. Напоследък обаче започнаха да ме дразнят с вечните си неудачи. А и Али Реза - той като е толкова горд и непреклонен всъщност каква алтернатива предлага на семейството си? Доколкото не ме лъже паметта те са на този хал заради непримиримостта му в последната му месторабота, а след това заради неразумното желание да подпомогне Шевкет в авантюрата му със строежа. Мисля, че и той има известна вина, а не прави нищо, за да излязат от това положение, а са се трупнали при Неджля. Всъщност ако си спомням добре, той и против този брак беше. Та ако го беше послушала и Неджля - сега пък съвсем щяха да са на улицата.

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 2 499
Все говорим какъв п..ьо е Шефкет, но и Тахсин си е точно мамино синче Naughty
Един мъж няма да остави да тероризират така жена му, особено незаслужено.
На Неджля новият и той е един мазен, мазен...
Май истински мъж и мъжкар си остава Оуз.

Какво ще кажеш за Митхат Кара?  Joy
Според мен Ахмет май е най-точният пич от всички, но и той си има трески за дялане... като всеки... на всяка манджа мерудия...  Grinning

Да, права си, пропуснах ги, може би като второстепенни герои. Митхат освен че е готин човек, е и голяма душица,  голямо сърце има. И Ахмет е много точен.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 2 499
И как тя предвидливата,пресметливата не отчете,че свекър и е вече пенсионер,
а относно свеки ....  + 4 сестри и само тази прословутата къща?!!!
Или може би става въпрос за любов?/напусна първият си съпруг заради Ш./

А де, как не се сети ? Защото в онзи момент тя се вкопчи в Шефкет, за да се спаси от мъжа си. Но винаги не пуска един клон, без да се хване за следващия. Помните ли колко настоятелна беше да се женят, как ще се разведе и т.н., как притискаше Шефкет. А той щеше да се самоубива без нея  Mr. Green точно се застреля с този грешен избор.

# 694
  • Мнения: 8 668
АЛИ РЪЗА, честит рожден ден.    bouquet  bouquet  bouquet

# 695
  • Мнения: 44
Али Ръза,честит рожден ден и от мен! HugДа си жив и здрав още много много време и да си много щастлив!  bouquet Peace

# 696
  • Мнения: 1 312
Не е по темата ама  Blush ....  angel4e_f много хубав аватар .... искам и аз  Flutter

От "Sensiz Olmaz" e. Peace

Айде сега Таксин да каже, че не изневерява: Mr. Green



# 697
  • Мнения: 103
Лелеее, ето как от мухата става слон! Рейхан ги видя ( Таксин и певицата ) да си говорят , верно че тя плачеше , и той я успкояваше ,защото беше гузен ,заради сина си. Рейхан видя с нейните очи , че Таксин я утешава и я качи в колата ( което е вярно) и как я разбра баба и, тя пък от своя страна как го предаде на Джеврието,  #Crazy, и накрая в каква форма стигна до Фикрет..... smile3511  ужас някакъв!
  Като няма диалог така стават нещата , много хора са пострадали от такива криворазбрани добрини .

# 698
  • София
  • Мнения: 627
И аз цял епизод виках по Телевизора  Laughing Laughing
Първо беше 'галене по косата' после стана 'че я прегръщал' ... всеки си доукрасяваше историята  ooooh!
 smile3515

# 699
  • Мнения: 8 668
Добро утро. Hug Hug Hug Да ви е сладко. Heart Eyes



С тия папараци много лошо се получи за Неджля.  ooooh! По-добре да бяха влезли заедно с Али, ама уж за хубаво не го направиха, а то по-лошо ще стане. Сега г-жа Сузан, като види снимките, ще се разяри още повече. Tired
Желая ви прекрасен ден.    bouquet

# 700
  • София
  • Мнения: 964
И аз цял епизод виках по Телевизора  Laughing Laughing
Първо беше 'галене по косата' после стана 'че я прегръщал' ... всеки си доукрасяваше историята  ooooh!
 smile3515
 newsm10  Peace

  Напълно съм  съгласна !
Според мен  най-голямата  грешка на  Фикрет  е ,че  вярва  на  всеки  страничен - кой  каквото й каже и всичко приема  за  истина , но  няма  смелост да  поговори  очи в  очи  с  Таксин,да  го  изслуша и   сама  да прецени  дали  я лъже  или  не ?  Много ме  подразни  като  каза на  техните  след разговора с  Рейхан ,че  Таксин  бил  излъгал  баща  й ?  А  Джеврие  с последното си  обаждане  още  повече  "наля  маслото в  огъня "-пак така  по  приказки на този  и  онзи , без  да  е  видяла  нищо с  очите си  .

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 1 261
Абе не мога да разбера тази Джеврието как успява все така да замота конците... върти, суче- все големи каши при нея.  Аз, обаче, Фикрет не мога да я разбера - Познава си бабичката - защо така сляпо й вярва???  newsm78

И другото дето ме впечатли вчера - какво ли ще стане сега като излезнат снимките във вестника - госпожа Сузан просто      #Crazy

# 702
  • Мнения: 2 182
Простотията и клюките водят до това.
Има моменти,в които човек трябва да замълчи,
защото точно това може да е капката в чашата.
Тоз видял,онзи чул,трети пристигнал от Истанбул - все на "помощ"!
Относно Неджля - крайно време е всички да осъзнаят,че живота продължава
без значение,колко ни боли .

# 703
  • Мнения: 14 843
Абе не мога да разбера тази Джеврието как успява все така да замота конците... върти, суче- все големи каши при нея.  Аз, обаче, Фикрет не мога да я разбера - Познава си бабичката - защо така сляпо й вярва???  newsm78

И другото дето ме впечатли вчера - какво ли ще стане сега като излезнат снимките във вестника - госпожа Сузан просто      #Crazy
ООоо  за госпожа Сузан незнам но госпожа Хайрие като ги види пак ще тича и ще мрънка след Неджля Колкото до Фикрет незнам защо се учудвате. И преди бях писала - тя е дъщеря на баща си. Няма диалог , няма говорене , хорското мнение е от значение. Как пък не я видях да се засмее от сърце поне веднъж- вечно нацупена - също като баща си .  Той сега поне отиде изслуша Тахсин , поговори с него. фикрет не пожела да го изслуша не искаше да говори с него

# 704
  • Мнения: 4 076
Абе не мога да разбера тази Джеврието как успява все така да замота конците... върти, суче- все големи каши при нея.  Аз, обаче, Фикрет не мога да я разбера - Познава си бабичката - защо така сляпо й вярва???  newsm78

И другото дето ме впечатли вчера - какво ли ще стане сега като излезнат снимките във вестника - госпожа Сузан просто      #Crazy
Сцената в ресторанта с родители на Джем беше изсмукана от пръстите на сценаристите,поради зачестилата скука напоследък.Логика няма:какво очаква Серпер,че родителите на момче,отишло си преди 3-4 месеца,ще се зарадват да го видят на негово място до вдовицата ли??Пълни глупости.И,естествено,трябваше да вкарат папараци да раздвижат тъпата интрига.
Фикрет е опитна единствено в слугуването.Що се отнася до житейски опит,комуникация,интелект,тя е на нивото на сина си и много зад кумира си Раза.Дали така й се е случил живота или за толкова й стига акъла-вероятно и двете,но по-скоро второто.
Когато майката на Ферхи излезе от затвора и се обади на дъщеря си,Фикрет подслуша,а после отиде и директно заяви на брат си,че жена му си има любовник.Без да е сигурна и без да е нейна работа.Като Джеврие и Нуниш.
Говорила била с мълчанието си,според баща й и мъжа й,друг път.Тя изобщо не умее да разговаря,затова предпочита да се цупи и мълчи,без нищо да прави по въпроса:да изгони Джавки на етажа й и да установи правила и граници,да седне и да поговори с мъжа си,че има нужда от нещо-разнообразие,помощ,почивка...или дори,че щом има дете,повече няма нужда от него и родата му и иска да си ходи при тате.Каквото и да е,но да предприеме нещо и без да наказва семейството си с фасони.
Не е много приятно да се живее с такъв кривак.Колко рязко се сопна на Рейхан,която има правото да не се меси в семейните им неща,още повече,че тя умно не беше напълно сигурна какво да мисли за сцената,която видя.
Единствената линия,която имаше логика,беше осъзнаването на Лейля.Светна й,че семейството й не я дърпаше от Оуз защото искаха да пречат на щастието й и от завист,а точно обратното.Щяла да си вземе детето и да не я намери повече-интересно толкова ли е трудно да се открие къде живеят Текин,а и с въздух ли ще  храни детето си.Още една Фикрет.

Общи условия

Активация на акаунт