А как се справяте с непрекъснатите въпроси....

  • 15 549
  • 337
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 186
относно пожелаването съм го написала буквално. ще дам пример и ще разберете за какво иде реч - взимам отпуска и си живея живота. идва ред за опит и отново отпуска, че болничния е гола вода. и всички колежки в един дъх " е то бива отпуска бива, ама ти прекаляваш....къде толкова ходите с мъжа ти???" как да не ти мине през главата, че такава отпуска  #Cussing out #Crazy не е за казване, ама те сами си пожелават да имат и те разрешение за 20 дни като моите. Peace
дано сега ме разбирате, иначе наистина кошмарът през който минаваме не може да бъде разбарн от хора, които никога не са се сблъсквали с подобен род проблеми .

# 46
  • Мнения: 46
Някои не са ме разбрали правилно-пожеланието важи само за недоброжелателите-защото повечето са такива,а за добронамерените близки не се отнася естествено.Доста дълъг опит имам,че ми е ясно всеки какво цели с един въпрос.Доста болка преживях,който не я е изпитал той  не може да те разбере и да ти съчувства.Успех на всички и дано всеки изпита това щастие!

# 47
  • Мнения: 240
*нова_жена* знам за какво иде реч, бъди сигурна. Като чета какво си написала, се убеждавам, че много хора нямат фантазия.  Laughing и на мен колеги ми съставяха същите изречения /Започваме с класическото: "ООООООООО, беше отпускарка, направихте ли бебето?" или "Отивате на екскурзия? Айде и едно бебенце да си донесете оттам" или "Абе, като те гледам ... дали да вярвам на приказките, че скоро ще раждаш" или "Ама какво чакате още?..." или"Какво става, плувците ли са мързеливи?" или "Абе кисела си нещо, коремчето ли не расте?" За това, че мъжа ми обичал децата вече писах. Другата част ще пропусна,
е направо  Sick и определено проблема не е бил само в Моята глава  Peace
Реших да не се лишавам от отпуски - тази година излязох в редовен 20 дни + ученически 25 дни + 30 дни за дипломна работа.... Че и почерпих за завършването, но само половината от клюкарската групичка  Wink /така се случи, без да искам/. Това ги довърши   hahaha
С всичко, което написах, исках да ти кажа само това: Не си сама. Случва се и на много други. Случва се и приказката да има хубав край -  EFP preggo  newsm32 . Дано  Praynig
 Hug и спокойна вечер   Hug

# 48
  • Мнения: 4 199
Наистина е трудно да те разберат хора, които не са минали през подобни трудности и болка. Аз пред никого не крих за ситуацията, заявих на всеки, който се интересува, че имаме проблеми, не се разминахме и със съветите и въпроса ''защо не си осиновите'' и въобще тези моменти, които те карат да се чувстваш още по-зле, но в крайна сметка сте важни ти и партньора до теб, при нас нещата се получиха, именно когато сменихме обстановката и се абстрахирахме от всичко, което ни беше сполетяло от началото на годината.

# 49
  • Мнения: 240
Понякога ми идва да кажа, че стерилитета е лечим, за разлика от простотията. #Cussing out
Съветите доста зле ми се отразяват. Особено за позите и продължителността на акта...

# 50
  • Мнения: 8 919
Ако наистина има хора, които знаят, че една двойка опитва много години и пак задават въпроси, единствения отговор, който заслужават е съвсем конкретен, с подходящ тон /нормален или рязък, според ситуацията/ и малко сълзи. И ще спрат да питат, дори може и да се извинят, че са питали. Е, зад гърба ви ще продължата да говорят, но какво от това. В личния ми некратък опит  чак толкова нетактични хора не съм срещала. Да, имало е познати, с които не сме се виждали от години и са ме питали за деца, но там е друго. Става ти криво, но да се обиждаш на човека, който не е знаел, е излишно.
Не си позволявайте хорските приказки да ви влият толкова, достатъчни са другите страхове и терзания. Правете каквото смятате за редно, дано да сте намерили правилния лекар и не спирайте да вярвате! Успех на всички! Hug

# 51
  • Мнения: 1 630
за по-възрастните хора фактът, че една двойка няма деца не се свързва с предположението, че има физиологичен проблем, а го отдават на егоизъм и нежелание.
Това е абсолютно вярно, дет се вика, едно време на село не е имало такива неща, или ако е имало е било рядко и все жената е била заклеймявана, ако изобщо на някой му дойде на акъла, че липсата на деца е поради физиологичен проблем.  Sick Sick

# 52
  • Мнения: 281
Ех тези непрекъснати въпроси за бебе.И аз преминавам през този период.Какво ли не са ме питали - "Хайде вие неискате ли бебе еди коя си се ожениха заедно със вас а вече детето и е на 1 год'' и това братовчеди на мъжът ми,и друго хайде и вие защото след 25 се ражда по трудно.Питали са ме във кои месец съм и като и кажа,че не съм - хаиде какво чакате аз вече имам 2 деца.Етарва ми има дете,но ми е много трудно понеже аз забременях преди нея ,и беше извънматочна бременност и сега като видя детето и ми е много трудно.Но с нея не говорим и само се прави ,че е нещо повече като има дете ,а аз не.В какъв свят живеем вече пълно е с хора които са много любопитни .Като,че ли ние неискаме да имаме деца?Ако питате мен такива жени на наше  място едва ли биха издържали.

# 53
  • Мнения: 240
... и само се прави ,че е нещо повече като има дете ,а аз не...
Peace Веднъж една приятелка ми обясняваше какво е раждането и как "нищо не знам", понеже не съм раждала и т.н. Та й казах: "Представи си манифестация или митинг - и всичките тези хора са родени от майките си. Защо мислиш, че си чак толкова изключителна?" Млъкна и повече не повдигна темата. Mr. Green

# 54
  • Мнения: 60
Аз, от своя страна, с всички споделям, че имам проблем, при което виждам колко неловко почват да се чувстват, дори почват да ме успокояват! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 281
Всеки сам си решава как да постъпи с определени любопитни хора в дадена ситуация.Но според мен немисля ,че чужди хора трябва са знаят през какво преминаваме.Не трябва да се бъркат защото не е тяхна работа.А и не е хубаво и да се смеят понеже в днешно време много жени имат като нашите проблеми.Аз винаги някой ако ме пита казвам "Има време".А и ако някой е по настъпателен бих му казала  ,че това си е наша работа .А и немисля ,че щом една двойка нямат деца 2-3-4 год и трябва да си много " ТЪП'' за да не разбереш какъв е проблема и да питаш даже е абсурдно.Просто живота е едно колело и никой не е презастрахован .Аз поне така си казвам и се поуспокоявам .Нестига ,че докато забременеем преминаваме през много труден период - ти сме весели,а в един момент вече не сме като видим някое сладко детенце.

# 56
  • Мнения: 1 630
А и немисля ,че щом една двойка нямат деца 2-3-4 год и трябва да си много " ТЪП'' за да не разбереш какъв е проблема и да питаш даже е абсурдно.
Свекървата на моята приятелка- непрекъснато пита, намеква.......... Confused ConfusedА те са от  5 год. заедно.  Cry

# 57
  • Мнения: 4 807
Тегля им една майна на всичките. Това, разбира се, мълчаливо. Иначе само се усмихвам и не отговарям въпроси.

Но за да ви докажа колко нетактично е човешкото същество, ще ви кажа какво ми се случва напоследък. На 10 август направих спонтанен аборт в 22-ра седмица, т.е. достатъчно късно, личеше ми, все пак чаках близнаци и всички знаеха, че съм бременна. Съответно всички разбраха и за аборта. Сега, като ме поканят на някое детско тържество, винаги се намира някой, който да направи коментар от типа ''Ааа, ти си единствената без деца'', на което аз отговарям ''Да, и освен това съм най-младата''  Peace

Като изключим подобни изцепки, почти всички около мен са супер мили, загрижени и проявяват такт. А за тези, които не го проявяват, ами пак им тегля една майна, пийвам по едно успокоително, че все още са ми необходими от време на време, и гледам да избягвам тези личности!

# 58
  • Мнения: 284
Хората са ужасно нетактични Twisted Evil, в това се убеждавам всеки божи ден. Аз за моя радост не съм имала много голям проблем със забременяването (имах период от 6м и малко здравословни проблеми), но това любопитство на хората го изпитах много преди това. С моя съпруг бяхме заедно 10г преди да се оженим, още преди сватбата все ни подпитваха - "Колко време сте заедно, хайде бебе ви трябва иначе ще се разделите ", "Ама защо чакате, годините ви вървят" и т.н. А когато се оженихме вече пощуряха - тогава се включиха и най-близките роднини, защото това, че сме се оженили било знак че искаме дете  newsm78. Та в крайна сметка родих 4г след сватбата и всички се успокоиха, но сега да не продължавам (че не е за тази тема) как валят нетактичните въпроси относно гледането на детето.
За това започнах...тегля една на ум #Cussing out #2gunfire и си гледам живота.

# 59
  • Мнения: 198
Честно, не разбирам подобни хора, как изобщо могат да си помислят дори да коментират нещо такова. Втрещих се от това, което прочетох тук и съчувствам на всички, че се налага да се срещате с тази простотия. На мен напоследък все по-често ми се случва да ми задават подобни въпроси, какво сме чакали, хайде и прочие глупости. Понякога проблемите може да са от друг характер - мъжът ти да не иска, да имаш някакви други притеснения, пак е супер гадно някой да ти пили. Аз почнах да отрязвам супер грубо, директно задава въпрос какво им влиза в работата и дали не се замислят имам ли проблем и изобщо се старая да ги поставям в неудобно положение колкото мога. Включително поставих на място майка ми, която почна да ми обяснява как 35 било късно и някакви такива, казвам ти ли ще го гледаш? Ти ли ще ми изкарваш парите? Не. Точка по въпроса. Изобщо не се оставяйте да ви се ровят в живота вредители. В момент, в който ви е нужна всичката положителна енергия на света всеки елемент трябва да се отстранява. На всички пожелавам успех и щастливи новини!

Общи условия

Активация на акаунт