А как се справяте с непрекъснатите въпроси....

  • 15 572
  • 337
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 60
Наистина темата е много деликатна, неразбирането и любопитството на хората много наранява. Чудя се, защо да имаш дете, трябва да е МЕЧТА, не е ли нещо, което всеки може да има Cry ...

# 61
  • Мнения: 240
... Може би ми липсва откровеност и не споделих с никого. Просто не можах да разкрия най-интимните си проблеми пред колеги, познати, приятели и случайни минувачи. Аз да не съм Данко, че да си вадя сърцето? ... Знаехме аз, мъжа ми и док. Сега не съжалявам.  Едва ли щях да издържа психически да ме съжаляват.

# 62
  • Мнения: 6 730
независимо дали сме споделили с близките или не - по този път сме сами (с половинките), защото който не го е преживял, не може да съчувства истински.
затова ви пожелавам воля, вяра и сила (за отминаване на вечните въпроси) bouquet
... Може би ми липсва откровеност и не споделих с никого. Просто не можах да разкрия най-интимните си проблеми пред колеги, познати, приятели и случайни минувачи. Аз да не съм Данко, че да си вадя сърцето? ... Знаехме аз, мъжа ми и док. Сега не съжалявам.  Едва ли щях да издържа психически да ме съжаляват.
Абсолютно!!!  202uu  202uu

# 63
  • Криворазбраната Европа
  • Мнения: 807
Досега никой не ни е съжалявал, но и не е имало причина. Това, че не можем да имаме деца по класическия начин не ни прави жертви и ние не се държим като такива. Дори напротив, много хора ни се чудят на силата, борейки се не само с това предизвикателство. Затова е важно как се чувстваш ти самия, защото ако се чувстваш като жертва всички ще те приемат като такава и отношението ще е такова Peace

# 64
  • Мнения: 240
...Затова е важно как се чувстваш ти самия, защото ако се чувстваш като жертва всички ще те приемат като такава и отношението ще е такова Peace
Ох...Ей тези скалъпени обобщения адски ме кефят!  И как реши, че са меродавни и приложими за моя живот?  newsm78
... За мен истината е, че ние сме различни хора, с различен мироглед, темперамент и светоусещане. Движим се в различни среди и е нормално да имаме различни виждания по определени въпроси. Затова, когато пиша споделям това, което на мен ми се е случило, помогнало, развълнувало, било то добро или лошо, но НИКОГА не съм казала, че само моята позиция е вярна. Затова те моля да не вкарваш всички ни в обобщения, колкото и добре да ти звучат. Нали тук споделяме опит, не се поучаваме... Или съм сгрешила?

# 65
  • София
  • Мнения: 1 149
Криси, не се ядосвай! Hug Хората си умират да виждат другите като жертви и се дразнят, когато някой понася проблемите си без да се чувства жертва. Споделяш проблем и хоп - била си жертва... И защо? Защото си споделила? Не падай до тяхното ниво! Радвай се на растящото коремче  Hug

# 66
  • Мнения: 58
Клюки и неуместни коментари неизбежно има: ако нямаш партньор - кога ще се ожениш, ако не идват децата - кога ще ги раждате, пък ако си бременна - дали си бременна и в кой месец... Дори и да нямаш проблем, такова грубо навлизане в личното пространство винаги е стъписващо и болезнено. Моят отговор винаги е бил, че за всичко си има време и всеки си има мисия на този свят, дори тя да не съвпада с общоприетото.  

# 67
  • Криворазбраната Европа
  • Мнения: 807
krisi72, не знаех, че от скоро бременните могат да бъдат така заядливи и докачливи и то на думи казани с най-добри чувства. Не знам кое точно те вбеси така от изказа ми, досега никога не съм влизала в пререкания, камо ли някой да ме напада така, но явно е от хормоните. Ще го преглътна с усмивка. Не видях някъде в поста си да те определям като жертва, говорех принципно, но явно не сте на моето ниво, което е:
Не падай до тяхното ниво!....
Явно съм твърде ниско за вас Thinking

Написах поста си заради тази твоя реплика:
.............Едва ли щях да издържа психически да ме съжаляват.
Исках да кажа, но явно не си ме разбрала правилно, че хората няма да те съжалят, а и да го направят ще е по ужасен начин. Хората са зли и щом видят слабо място те удрят в него. Затова говорех за усещането като жертва, не че наистина сме такива. Просто водя тази борба твърде дълго и научих едно, за да си добре трябва да изглеждаш силен, слагаш маска, което не означава, че си такъв. Но хайде
Затова те моля да не вкарваш всички ни в обобщения, колкото и добре да ти звучат.
, няма да те вкарвам където и да било. Хубав ден и леко бременеене Peace

# 68
  • Мнения: 240
Megi_78  Мила, ти си в голяма грешка.
В нито една моя дума няма нищо лично против теб. Не съм съгласна с това, което каза и изразих различна от твоята позиция, която поддържам изцяло. Има разлика между несъгласие с изказаните от теб твърдения и лична нападка и сега ще ти я обясня. Позволих си да не съм съгласна с  изказаното от теб мнение. Това е несъгласие. Това, че в поста си ти ме нарече с епитети като  "заядлива" и "докачлива", вбесена и упрекна хормоните ми е вече "лична нападка"
Желая ти успех и щастие. И повече мисъл, преди да пишеш. Някой може да се засегне от думите ти. Laughing Laughing Laughing

# 69
  • Криворазбраната Европа
  • Мнения: 807
Как да е, ще се съглася с теб и дори ще се извиня, въпреки, че не съм те нападала, но явно поради липсата на мисъл, докато пиша се получава така. Просто няма да пиша, да няма различни мнения, че явно не ви харесва Wink Хубав ден!  bouquet

# 70
  • Мнения: 240
Приемам извиненията. На всички ни се случва. Надявам се скоро да победиш в борбата, която водиш! Тази борба не е с мен. Макар и различни хора и с различни виждания сме от една и съща страна.

# 71
  • Мнения: 60
Хора, подкрепяйте се! Най- лесно е да намериш недостатък на някого!

# 72
  • Мнения: 780
Много интересна тема. Аз пък знаете ли как се справям с това (макар, че признавам - при нас изобщо няма такива питания и подпитвания и намеквания, заобиколени сме с нормални, интелигентни, съвременни, цивилизовани хора, които гледат телевизия и знаят че не сме в миналия век и вече не сме на 20 години както и последиците от това).

Аз решавам проблема така - който ме пита му казвам "не се получава". Примерно някой съвсем добронамерено каже - "Хайде и вие сега да имате бебе!" И аз казвам - "Отлично, хайде! Simple Smile Ама не става!" Simple Smile И се усмихвам. Та това е самата истина. Всичките ни близки приятели и роднини знаят за проблемите ни и какво правим да ги решим. По-далечните или колеги изобщо не си позволяват да нахалстват, а тези които все пак си позволяват получават най-откровения отговор - просто не се получава, искаме, опитваме, но не става.. и това е.

Нямам никакво притеснение от това. Не ме е срам по никакъв начин, не се притеснявам изобщо. Разбира се не ми се говори с всеки за това, но ако някой ме пита без да съм му споделила, значи заслужава да чуе точно това - "не се получава и това е".

Аз по-скоро понякога не мога да са справя със собственото си отчаяние, ама това е друга тема..

Успех, силни момичета! Желая на всички ви сбъдвания! Не спирайте да вярвате!

# 73
  • Мнения: 60
Моят подход към темата е- божа работа! Така всички се съгласяват с мен.

# 74
  • Мнения: 447
Търпях такива въпроси в продължение на три години и половина. В началото ги приемах по-леко, защото и самата потребност да имаме детенце не беше чак толкова дълбоко осъзната. Бяхме прекратили употребата на каквито и да било противозачатъчни средства и просто чакахме нашето чудо да се случи. Е, не се случи - както писах и в началото, не се случваше цели три години и половина. В течение на времето въпросите зачестиха, а моето отчаяние нарасна. Реагирала съм различно - от остри изказвания ("Ако не престанете с тези въпроси, ще видите внуче през крив макарон!" към една от двете бъдещи баби) до отчаяни сълзи в някой ъгъл, далече от хорски погледи. Е, оцеляхме - и аз, и съпруга ми. Дочакахме двете заветни чертички на теста за бременност, точно когато и двамата бяхме на ръба на отчаянието, няколко дни след като захвърлих иконата на Божията Майка в едно чекмедже с обвинението, че не е никаква закрилница на жените и майките, щом допуска да ми се случи това. Тя ме опроверга обаче много скоро след това. Така че надежда има, просто трябва да вярвате! Няма място за отчаяние!  Hug

А сили ще ви трябват и за после - за да се справяте с подмятанията колко килограма сте качили през бременността, нетактичните забележки относно пола на бебето и купчината "тактично" споделени истории за аборти, ужасяващи раждания и т.н.  ooooh!

Пожелавам успех на всички! Имате много стиснати палчета от мен (всички, с които разполагам)!  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт