Болничен по време на бременност-2

  • 96 070
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 8
imam tri godini osiguritelen staj prez jivota si,v momenta sam osigurena na visok procent

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
imam tri godini osiguritelen staj prez jivota si,v momenta sam osigurena na visok procent

ще ти изплащат обикновения болничен и ще получаваш майчинство

# 737
  • Мнения: 8
znaci imam pravo da si vzema bolnicen oste ot sega,lekariat triabva da mi go dade nali,mene me pritesniavase ce ste mi otkaje lekaria,poneje ne sam mnogo razpoznata,zatova tirsia tocnia otgovor tuk,e utre sam pri lekaria dano vsicko bide nared

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
znaci imam pravo da si vzema bolnicen oste ot sega,lekariat triabva da mi go dade nali,mene me pritesniavase ce ste mi otkaje lekaria,poneje ne sam mnogo razpoznata,zatova tirsia tocnia otgovor tuk,e utre sam pri lekaria dano vsicko bide nared

лекарите дават болнични,ако има медицинска причина

# 739
  • Мнения: 2 802
♥Elfita♥ здравей  Hug
Имам следното питане и ще се радвам ако можеш да ми отговориш  Blush

На 03.9 тази година родих. Съответно мъжът ми излезе в бащинство 15 дена /от 07.09/ Онзи ден им преведоха заплатите и се замислихме кога ще преведат от НОИ парите. Обаче се замислихме и друго, че той има неплатени месеци със здравни осигуровки и се притесняваме дали няма да забавят плащането заради това или въобще да платят, докато не ги внесе.
Та пропуснатите месеци са за
2000г. - 9,10 месец
2005г. - 9,10,11,12 месец
2006г. - 1 месец
...
2010г. - 11,12 месец
2011г. - 1,2 месец

В момента работи /от март месец миналата година и е с непрекъснати осигуровки до ден днешен/

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
той има неплатени месеци със здравни осигуровки

Здравните нямат отношение към изплащането на болничните и бащинството.Т.е това няма значение
Трябва да получи сумата от НОИ октомври края или ноември.Не знам вашите кога плащат осигуровките и носят документацията в НОИ

# 741
  • Мнения: 2 802
той има неплатени месеци със здравни осигуровки

Здравните нямат отношение към изплащането на болничните и бащинството.Т.е това няма значение
Трябва да получи сумата от НОИ октомври края или ноември.Не знам вашите кога плащат осигуровките и носят документацията в НОИ

ехаааа ..... ужасно много ти благодаря за бързия отговор  Hug Hug Hug

# 742
  • Мнения: 524
Elfita, имам един въпрос към теб, тъй като прочетох назад в темата, че вече си отговоряла на една мама, че ползването на болнични по време на бременност не се отразява при изчислението на 90% майчинство. Можеш ли да ми кажеш къде може да се прочете това, защото счетоводителката ни е твърдо убедена, че болничните се взимат като база за изчисление и се отразяват. Благодаря!

# 743
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Elfita, имам един въпрос към теб, тъй като прочетох назад в темата, че вече си отговоряла на една мама, че ползването на болнични по време на бременност не се отразява при изчислението на 90% майчинство. Можеш ли да ми кажеш къде може да се прочете това, защото счетоводителката ни е твърдо убедена, че болничните се взимат като база за изчисление и се отразяват. Благодаря!

месеците,които си била в болничен за общо заболяване влизат в базата,да
но не се взима изплатената сума,а доходът от които е изчислен
и не се отразяват на обезщетението,само ако 18 м назад си осигурена на едно и също
в момента не мога да ти постна къде да го четеш

# 744
  • Мнения: 524
Elfita, имам един въпрос към теб,

месеците,които си била в болничен за общо заболяване влизат в базата,да
но не се взима изплатената сума,а доходът от които е изчислен
и не се отразяват на обезщетението,само ако 18 м назад си осигурена на едно и също
в момента не мога да ти постна къде да го четеш
Доходът ми е все един и същ, а по време на бременността ми се наложи да ползвам един 20 дневен болничен, след който счетито  ми каза, че по-добре да си пускам отпуска, ако се налага, а не болнични, за да не ми намалее майчинството.

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
че по-добре да си пускам отпуска, ако се налага, а не болнични, за да не ми намалее майчинството.


Не е така.Аз лично бих си пускала болничен,за да имам отпуска за след майчинството.С моята бременност така и направих

# 746
  • Мнения: 8
zdr imam edin vipros,vcera si vzeh pirvia bolnicen,dadoha mi go za sedem dena,viprosa mi e slednia,az iskam da prodilja dokraya na bremennosta mi v bolnicen,sled edna sedmitca pak ste mi dadat  sas  lekarsaka komisia,i stialo da bide plateno,ne moje li v povece dni da mi  dadat bolnicen.

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
zdr imam edin vipros,vcera si vzeh pirvia bolnicen,dadoha mi go za sedem dena,viprosa mi e slednia,az iskam da prodilja dokraya na bremennosta mi v bolnicen,sled edna sedmitca pak ste mi dadat  sas  lekarsaka komisia,i stialo da bide plateno,ne moje li v povece dni da mi  dadat bolnicen.

могат да ти подновяват болничните на всеки 30 дни

# 748
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Привет !Имам проблем с еднократната помощ, която се изплаща при раждане и се надявам да ми помогнете.Първото ми дете почина на 25 ден от раждането си и изобщо не ми бе до пари от държавата.Детето ми си има акт за раждане и акт за смърт.
Сега когато родих втория си син вчера са обяснили на съпругът ми ,че ще ми изплатят само 250 лв .Гадно ми е ,че са отписали съществуването на първия ми син ,а сега лишават и втория от парички.
Ще бъда благодарна ,ако някой ми обясни ситуацията и кой е прав -аз или социални грижи ....
Благодаря ви !
За съжаление АСП са прави в случая:
ППЗСПД
Чл. 13. При определяне поредността на децата се вземат предвид само родените от майката деца, които са живи в момента на раждането на детето, за което се иска помощта, независимо дали се отглеждат в семейството на майката, с изключение на случаите, в които детето е оставено за отглеждане в специализирана институция за деца и за него не е получена еднократната помощ при раждане.

Желая здраве на детенце!

# 749
  • Мнения: 33
Здравейте!В 5г.с. влязох в болница  на 30.08 , бях 16дни после ми пуснаха болничен за още 30 дни до 13.09 (общо 46 дни)Води се проблемна бременност, всъщност пише заплашващ аборт.Болничният с всички документи беше подаден и на 04.09 ми изплатиха 236лв(осигуряваха ме на 4 часа).Съответно на 14.09 ми с ЛКК комисия ми продължават болничния с още 30 дни до 13.10.Занесох го на работодателя подаден е в срок(така ме увериха).На 02.10 ми изплащат 75лв.
Мои познати ми обясниха, че от НОИ изплащали месец за месец .Т.е първата сума била само за август а втората била за септеври но от първият болничен за работните дни от 1.09 до 13.09.После щели да ми изплатят за септември дните от втория болничен.Вече сме 11.10 и все още не ми е преведена др сума.
В НОИ не вдигат телефони и не мога да получа информация,ще си подам молба за ПИК, но ще го получа едва др. седмица.Работодателя казва че всичко е подадено в срок и както трябва.Знам че ако има неточности се свързват с работодател за да се коригира.Но не са го връщали за неточности.
Някой  има ли инфо дали така точно ги изплащат, ако се застъпват месеците, първо едната част после др.И ако ги изплащат общо болничните(независимо че са в различи месеци) защо е толкова голяма разликата.Както и да ги изчислявам нищо не излиза.Както и да броя работните дни и в двата случая разликата в сумите е голяма.

Общи условия

Активация на акаунт