Ето иде есен вече в шести месец ний сме вече - тема 9

  • 29 455
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
shanny29, нашия тати много често бива ритан по ухото. Той очаква малко слабо ритниче, но уви. Направо го разтриса, ама аз нали съм хитра слагам го точно където рита малката. Simple Smile

# 721
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 963
Здравейте мами,влизам да се разпиша малко,че все пропускам.
Днес ходих по спешност до докторката да видя как е бебка,че от онзи ден съм със ужасна кашлица и започна много да м боли коремът.Слава бога всичко е наред със бебка,вече е 700гр.,но ми каза че матката е леко неспокойна и да почна пак да пия Магнерота 3*1.Във петък пак ще ходя да ми напише молба до комисията за болничен и пак ще ме прегледа обстойно,даже ще ми пусне микробиология.
Гледам коментирате килограмите,аз със +10 и много ми тежат,но....ще гледам после да ги сваля бързо. Simple Smile
Коментирате и имената и аз сериозно се замислям за име,но съм решила,ако се роди на някой празник да я кръстя на светеца който празнува.Проблем ми е само име което да празнува на Йордановден и Атанасовден евентуално, може да дадете някое предложение.

# 722
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 297
мацки, идва време за нова тема. Жанажар, още ли си ни обидена и те няма. Sad. Ако няма кой - аз ще се заема, но хич ме не бива...., някой желаещ?
цецко и аз като тебе - ако е на Йордановден - за Божидара се замислям, ама за Атанасов - Ася ли, Нанси ли, нещо не ме грабват

Последна редакция: пн, 03 окт 2011, 16:49 от smarfietka_

# 723
  • Мнения: 9 907
cecko05, аз евентуално си мислех ако се пръкне на Йордановден за варианта "Богдан", но е специфично име, не знам дали би ти харесало.

# 724
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
упс май съм на първо място по килограми  Embarassed аз съм плюс 13 и 500 гр. направо се ужасих сега  Embarassed

Не се пререждайте моля Simple Smile! Аз съм +15. Стартирах от 54, вече съм 69. И както до скоро не ми пукаше, то в един момент толкова тежка се почувствах, че сега съм решила да започна да внимавам какво ям.

За стрии- не се мажа с нищо. Взех си един зехтин и точно един път се мазах... или два пъти? Не съм сигурна. С Джулия беше същото - може 5 пъти най-много да съм се мазала пак със зехтин. Не получих стрии. Аз тогава четох, четох и извода до който стигнах е, че вс. е въпрос на кожа. Тогава за цялата бременност наедрях с 20 килограма. Ще видим какво ще се случи този път.

Зърната започнах да мажа чак след като започнах кърменето. Мажех с Лансинокс. При мен кърменето потръгна доста успешно, така че нямам особен опит с проблемни ситуации. Няколко пъти ми се получаваха втвърдявания/запушвания, които "лекувах" със зелеви листа и масажи под горещ душ - все неща прочетени тук - в кърмаческия подфорум.

За имената - аз все се чудех и предлагах. На един му харесва едно, на друг - друго... Моята Джули обаче само за едно име каза "да" и оттогава все така нарича бебката. Така че, май тя направи избора.

# 725
  • Мнения: 2 483
Куверта за училището на 9м. беше 4 лв, когато беше в ЦУМ. Сега пише, че е безплатно, но ако се сяда в заведение, вероятно пак ще има такса=консумация.
Училището е в някакъв нов детски център Capella Play, възможно е да няма такса-консумация.
Записах се днес, но това пропуснах да питам.

Ако ви кажа каква програма си спретнах....  Joy
Понеделник - йога, вторник - училище "9 месеца", сряда - училище "Лабиринт", четвъртък - йога, петък - училище "9 месеца"  Crazy Всички занимания са от 10.30 ч. и отделно през седмицата прегледи всякакви. Днес даже вече бях на йога  Grinning
Какво ще кажете, а? Отдалеч ми личи, че съм щастливо безработна, нали?  Laughing
Реших да използвам октомври, струва ми се оптимален месец и заради все още хубавото време, а и ноември-декември вече коремът ми ще ми създава повечко трудности  Crazy

Rapuntzel, в сряда в "Лабиринт" лекцията ще бъде на тема "Важните покупки", тъй че после ще докладвам  Simple Smile

Г-жо Монк, двуетажни легла сигурно на много места има, но да доложа, че и в ИКЕА видях готини  Simple Smile

Това, което изтича от гърдите не е коластра, както разбрах от моя мамолог, иначе на мен ми тече от 4-5-и месец.

Килограмите ми дотук са 10 отгоре, стартирах от 58/170 см.

Мазане с масло против стрии на Икаров (не ме кефи как мирише на индийска пръчица), масло от макадамия пак на Икаров и Natalia, няква английска био-козметика.

# 726
  • Мнения: 2 483
Запретнала съм ръкави по новата тема, но ще е нещо скалъпено набързичко  Blush
Няма да имам време да сверя данните - брой момичета/момчета, брой мами, но ще редактираме после в крачка  Peace

# 727
  • София
  • Мнения: 6 122
Кафенце, и аз такава програма си бях спретнала, тъй като от тази седмица съм болнични, но уви трябва на първо време да ходя по доктори и изследвания. Днес бях на пулмолог, той не видя нищо притеснително и ме насочи към ЕХКР, някакво изследване Д-Димер и кръвно-газов анализ.  Sad

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Здравейте, мами!
Досега ви четох, най-сетне имаме активност и в нашата темичка накрая.
Янажар не се е включвала да се отчете как са, мисля, че е приключила с влизането тук за съжаление.Наистина ми допадаше нейния начин на мислене/разсъждение и изказване по дадени въпроси.Дано да реши да се включи по някое време Simple Smile
За килограмите може да не се сравняваме една с друга, че до края има време.Една качва повече в началните месеци, друга - в последните, така че има време .
Кафенце, та ти дъх не си си оставила за ден, пренатоварена ти е програмата.Стига да се чувстваш добре, ходи и се разведрявай .
Одеве се върнахме от педиатъра и на Мимка й изписаха Еспумизан и Мезим форте.Гърлото е наред.
Дидка, стискам палци да няма нищо тревожно!  Simple Smile

# 729
  • Мнения: 330
Здравейте мацки, влизам да се отчета от ЖК - днес. Бебка си е като от калъп Wink))) всичките и мерки отговарят точно на термина Wink, тежи 720гр. вече. Ама пак ни беше обърнала гръб и това си е, вече се съмнявам, че това е срамежливост по-скоро своенравния 'рогат' характер. А да не говорим че се събудих в 4 до тоалетна и човечето после реши че е време за игра и сутрешна гимнастика та така до към 6 - даже таткото най-после успя да я усети.
Мойте килограми са +5 засега.
ditkins za Пренатала, когато ми го предписа моя док ми каза пиеш го 30 дни после 15 почиваш и пак така.
Дидка стискам палци всичко да се размине бързо.
Кафенце страхотна програма радвам се на ентусиазма ти, ти къде ходиш на йога. Аз се замислям за тази лекция в Лабиринт.
А да ви питам, тъй като кафенцето беше публикувала списък на отворените врати за Аг-тата в Сф, решили ли сте вече къде ще раждате.

# 730
  • софия
  • Мнения: 31
Малее Еве, аз го пия почти от самото начало, без прекъсване  Sad
Тая моята докторка що не казва да го спирам чат-пат.
Кой знае, какъв главинко ще родя  Laughing

# 731
  • Мнения: 1 043
Някой питаше за лекциите на 9 месеца. Аз ходя тук във Варна, предполагам, че няма да е по- различно от София. Тук лекциите също са в Капела, таксата е 4 лв, като в тях се включва консумация  Peace

# 732
  • Мнения: 2 483
Спешна питанка, 2 от 3 отговора от първите 3 отговорили - ще бъде взето тяхното мнение предвид  Mr. Green

Имената на момичетата, които още не са узнали пола - в зелено или само в черен болд?


г-жа Монк - Ели, 38 г., София, очаква трето дете stork-girl
Avalinda
aiki - Яна 31 г., очаква второ дете stork-boy
pipo26 - Вера, Петрич, очаква първо дете
Tiffany87 - София, очаква първо дете stork-girl
ritazza - очаква първо дете
loranka - Лора, 27 г., Перник, очаква първо дете stork-girl
mi6ok86 – 25 г., Бургас, очаква първо дете stork-boy


г-жа Монк - Ели, 38 г., София, очаква трето дете stork-girl
Avalinda
aiki - Яна 31 г., очаква второ дете stork-boy
pipo26 - Вера, Петрич, очаква първо дете
Tiffany87 - София, очаква първо дете stork-girl
ritazza - очаква първо дете
loranka - Лора, 27 г., Перник, очаква първо дете stork-girl
mi6ok86 – 25 г., Бургас, очаква първо дете stork-boy

# 733
  • Мнения: 25
Е.. супер! не съм аз с най-много килограми. Досега като четях повечето мами се хвалеха със +4- +5кг и аз дамо се спичах че съм много дебела с моите +11.5. Че и не са само на коремче -  и дупе, и бедра, че дори и бузки вече си имам. Но живот и здраве се надявам за лято 2012 да съм във форма - по принцип лесно качвам, но и лесно свалям Simple Smile
 
Cafй con leche - гласувам за черното

# 734
  • Мнения: 9 907
Спешна питанка, 2 от 3 отговора от първите 3 отговорили - ще бъде взето тяхното мнение предвид  Mr. Green

Имената на момичетата, които още не са узнали пола - в зелено или само в черен болд?


ти верно ли се допитваш Joy наистина ли е важно?
има някои имена, които са се появявали еднократно преди 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт