Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем!!! - седма част

  • 30 067
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 865
Ох, кога ще стана нормална бременна жена, радваща се на предстоящото хубаво събитие???Питам, питам и отговор нямам... Joy

Никога, за съжаление... И вината не е в теб. Така сме устроени. Нормалните бременни нямат "история" зад гърба си, нямат "стаж" в болката и нямат "минало". Тяхното съзнание е чисто и неопетнено и те посрещат с отворени обятия бременността.

Ти не си така, аз не съм така, тя не е така... 95% от хората няма да те разберат и ще те обявят за луда, но ти не им обръщай внимание. Важното е да стигнем до края.

# 676
  • Мнения: 461
БъгаМъга, много си права, абсолютно права че няма да ме разберат..., аз разбиране намерих само във форума с жени преживели същото като мен и жени, които в момента бременеят и се тормозят постоянно за нещо и лежат! Няма какво да се лъжем така си е..., за което безкрайно съм благодарна на всички!!!  Hug Ще се моля и ще стискам палци да успее всяка една от нас и Господ да я възнагради подобаващо накрая и да сме с бебета в ръце! Тогава наистина ще си отдъхна поне за секунда... Simple Smile

# 677
  • Мнения: 1 798
БЪгаМъга, точно. И  докато преди си мислех, че съм дефектна, понякога сега за част от секундата си мисля просто, че съм специална.
(иначе за масата съм си тотално луда де:)))

# 678
  • София
  • Мнения: 1 251
Колко ми е познато всичко ,което пишете... В отчетната например им е много странно защо пък ходя на преглед на всеки 2 седмици,а на всичкото отгоре после се радвам и съм щастлива hahaha затова и  се разписвам много рядко вече там.
А тия дни ми звъня една приятелка да ме кани на състудентска среща...обясних й аз,че няма да мога да отида и причините за това-че не пътувам с автобус,грипове има сега и т.н. А тя като взе да се радва,да крещи по тоя телефон радостно,да ме упреква,че съм си мълчала до сега(а по принцип знае през какво минах). Казвам й- спокойно,има още доста време,аз до края ще си треперя...но тя не разбира,знае си нейното и издава щастливи възгласи hahaha
В крайна сметка осъзнавам,че няма как да ни разберат хора,които не са минали през това...и вече спрях и да го очаквам. И наистина пък по някакъв начин може и да сме специални, после ще ни е по-сладко след всичките мъки.Прегръщам ви Hug

# 679
  • Мнения: 509
Привет и от мен,

най накрая сама, без Гошката   Laughing

Много добре ви разбирам, за това че хора, които не са минали през нашите притеснения ни гледат малко скептично и едва ли не си мислят, че прекаляваме на моменти, не че на мен, а предполагам и на вас, ми пука. Дори педиатърката на Гоши, като и разказах защо не мърдам много и защо ще раждам пак секцио...хем е лекар, ми обясни, че щом нямам кървене, значи можело и нормално, ама толкова авторитетно, че все едно аз се притеснявам прекалено  newsm78

Да знаете, днес няма да ви изброявам, но ви прегръщам силно и ще следя дискусията отблизо  Hug Heart Eyes

# 680
  • София
  • Мнения: 865
Къде е Гоши? Да не е отишъл да гласува с тати? Simple Smile

Нимфичка, и аз като теб излязох от януарската отчетна тема, защото явно бях прекалено притеснителна и вманиачена за тях. А жените, както добре ни е изестно, само чакат някоя да се изкаже леко накриво и се нахвърлят като хиени отгоре й. Теглих им една майна, доколкото ми позволява добрия тон (мога да бъда и много вулгарна, ама ако ми блокнат акаунта - лошо!).

Странното е, че за декемврийките не съм чак толкова лоша. Някои даже ме обичат  Embarassed

Напоследък съм взела да поумнявам - като видя някоя овца, правя й път, не споря.

п.п. Кога ще качите снимки? Мини, няма само да слушам тука суперлативи, че имало по - красива от мене  Grinning Grinning Grinning. Дай наяве да видя Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 681
  • Мнения: 644
Мацки, минавам само набързо да видя как сте и да ви напрегръщам едно хубаво  Hug

Мими, много се радвам, че вече сте вкъщи с коремчето  Hug Дай боже това да са последните изпитания за тази бременност  Praynig
Гушки, мила, още малко остана  Hug Hug Hug

Мини, Нимфичка, Аселина, вие не сте дефектни, вие сте специални  Hug
И аз се чувствах по абсолютно същия начин като вас - задавах въпроси защо на мен, в какво съм сбъркала, има ли ми нещо и т.н. и т.н.
Срещах неразбиране и сред познати и приятели, дори първоначално и майка ми и сверъква ми бяха много скептично настроени относно това, че трябва да лежа и да ходя често на прегледи, едва ли не докторът ламти за пари което изобщо е далеч от истината, освен добър лекар, е и добър човек, но впоследствие осъзнаха сериозността на положението.

А пък такова чудо "безпроблемна" бременност за мен просто не съществува. Просто някои жени неглижират проблемите. Аз, ако слушах моята лекарка от ЖК, може би също щях да си изкарам една безпроблемна бременност, а може би не. За нея моите проблеми не бяха сериозни, дори накрая на документите ми беше написала, че съм имала една безпроблемна бременност, без оплаквания, а много добре знаеше за контракциите, за намалените околоплодни води, за изоставането на плода, за купищата изследвания, вкл. и генетични, които направих  ooooh!

И накрая да ви надъхам още повече - като гушнете малките същества ще забравите за всичките дни, в които сте лежали и сте се депресирали, страхували, плакали и обвинявали  Hug
На мен бременността ми изглежда събитие, случило се много отдавна, а всъщност няма и два месеца от раждането  Crazy

Айде душички мили, цункам ви до една  Hug
Ние отиваме да борим вятъра с малкия, че нещо не ни свърта вкъщи  Hug

Качих ви малко снимки  Simple Smile

Последна редакция: нд, 23 окт 2011, 13:49 от Koketka_majoretka

# 682
  • Варна
  • Мнения: 729
Момичета  Hug Hug Hug  Не съм пускала тема,  ако има някой, който е вещ - нека го направи, ако не - ще се постарая аз.  Казвайте, че наближаваме 50-та страница.  Давайте термини и щъркели за тези, които не са ги дали. Мини може да съчини нещо за кураж на първа страница. 

Аселина - много прегръдки  Hug Hug Hug  Не знам дали някога болката ще изчезне, може би с времето и бебчо ще се разсее, но знам, че винаги ще има моменти, в които сърцето ми ще се къса и ще се задушавам от мъка.   Hug

Кокетче - отивам да гледам снимки  Grinning

# 683
  • Мнения: 1 798
Давах наставления на мъжа ми да  ми сготви спанак с ориз:)
И аз отивам снимки да гледам:)
БъгаМЪга, аааа никой не е казал,че има по-красива от теб:)) Сега ще кача някоя снимка, ама напосоки,каквото има на компа.Все се каня да  направя актуална снимка на корема,ама  нали трябва да се облека човешки,аз сега само по анцузи ходя.Ноооо тия дни ще е, ето на 26ти като ида  на преглед:)

# 684
  • София
  • Мнения: 1 251
Айде качих и аз 2 снимки,колкото да не съм капо. Нещо не мога да се харесам на никоя,но карай,поне да ме видите и мен Laughing
Мила,и аз не знам как се пуска нова тема и не знам как да ти помогна...
А снимките с бебоци са върха както винаги! Hug

# 685
  • Мнения: 198
Здравейте и от мен момичета  bouquet
Чета за трудните моменти и неразбирането на околните и пак ми стана мъчно. През всичките години, в които правих опити и претърпявах разочарования, само наистина най-близките ми хора можеха да ме разберат и да ме подкрепят - не с клишета и фалшиви думи. За съжаление тези най-близки се броят на пръстите на едната ръка. Дори сега най-добрата ми приятелка усещам, че и е трудно да ме разбири защо само лежа и вероятно си мисли че малко се превземам. А и тя мина няколко километра от моето пътешествие към така мечтаното дете. Нооо нейната бременност мина сравнително леко (сравнено с нас направо безпроблемно) и сега се чудя как вместо да дойде тя да ме види в къщи, ме кани аз да й отида на гости, а знае че трябва да лежа? Всеки с приоритетите си - тя има малко дете и е по-лесно да отида аз. И не е само тя, примери много, има и ще има и занапред, но аз не се сърдя - все пак човек не познава болката докато не я изпита на собствен гръб.
 Hug Hug Hug вие сте моята утеха и надежда

# 686
  • Мнения: 509

Кокетче, Андрейката е много пухкав, нагуши го от нас  Hug Heart Eyes
Виждам само 1 снимка на Nimfi4ka
Мини от колко ти е часът в сряда, че и аз ще ходя тогава Heart Eyes Hug
Киара, Гоши спинка, не е ходил да гласува, че нямаше да им остане ненадраскана бюлетина  Joy hahaha

# 687
  • Мнения: 1 798
Хайде,пуснах няколко "миши" снимки:)
Ох,какви сладки бебочетааа:)))
Андрей как  стиска юмручетаааа, силен, силен:))
Силвър, пуснах току що няколко;)Не,в сряда съм при КОлева,Токуда, на 3.11 съм при Сигридов.

# 688
  • София
  • Мнения: 865
Аа мини, да знаеш, че блонд най - ти отива. А Рик е бонбон, ще го схрускам  Simple Smile

# 689
  • Мнения: 1 798
Рикчето е многоооо тъпичко кученце,ама си го обичам:)Погледни само как гледа;)
Да, бяло русо ми е слабост,ама  сега  и да я бях оставила познай какви корени щях да имам лежейки Joy.

Общи условия

Активация на акаунт