Изтръпнал език след вадене на мъдрец...?

  • 30 396
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 20 083
Олчи, как си? Как се развиват нещата при теб? Някакво подобрение?

# 16
  • Мнения: 183
Миличка Reiny ,нямам никакво подобрение.Вече започвам да се дразня,защото не усещам никакъв вкус с тази част на езика ми.Много лошо.Дано с времето да отшуми поне и на малко съм съгласна.А при теб как е? Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 20 083
И при мен няма подобрение. Само дето мен и ме боли - в някои дни е по-поносимо, в други е направо нетърпимо.  Sad

Писах ти на ЛС.  Hug

# 18
  • Мнения: 0
Имам подобен проблем. Преди 2 дни ми извадиха долен мъдрец. Сега половината ми долна устна и брадичката са изтръпнали. Малко ме е страх като чета, че отшумява за повече от седмица. Някой имал ли е същия проблем и след колко време се оправи всичко?

# 19
  • София
  • Мнения: 20 083
Когато търсех информация за своето състояние, една съфорумка сподели, че след интервенция е получила такова изтръпване на устната, което е минало за около шест месеца.

# 20
  • Мнения: 1 325
Момичета, аз имам такова от 18.10.2010 г., когато ми измадиха долен вложен (ретиниран) мъдрец. След усложнениея като фистули и възпаление се наложи повторно отваряне и кюртаж, тъй като в оперативното място имаше множество мъртви костици. Ужаса се повтори на 06.01.2011 г., този път бях 1 ден с дрен, езика ми и всикчо беше 6, болката супер поносима за разлика от първия път и като извади дрена и кате се поду цялата ми страна. 10 дни пих антибиотик, пак каински болки, венците ми бяха като балони. След 10 дни взеха да спадат, отидох на друг хирург, той ме препрати при стоматоложка, която има лазер и почнах терапевтични процедури, пих Милгама. После пак фистула, добре че лазера я оправи. На мястото на фистулата между двата предни зъба (от оперативното място) лекарката извади конец 5 месеца след операцията, защото при кюртажа поисках конци, които де разграждат, че не можех да преживея второ вадене на конци. Обаче този не беше такъв, тя ми го каза.
не зная къде трябва да се впише този лекар. Но ужаса, който изживях поради неговата касапска работа и многократното използване на един и същи антибиотик, който бързо създава резистентност (Клинадмицин) доведоха до това, че на практика не използвам дястана си страна, защото е изтръпнала, едика е болезнен в основата, лигавицата на челюста от въртешната страна е болезнено чувствителна на пипаре, имам болки в зъбите като от много студено,. Въпросната стоматоложка ми прави изследвания с разни уредчета и зъбите са здрави, няма въпаления, снимки правех да следим и зъбите и оперативното място. Успокоявам се, че явно е нещо което се случва, защото по едно време много се притесних, че не минава. Но тези симптоми се появиха точто след операциите, така че...

# 21
  • Мнения: 183
Здравейте на всички.Ето,че минаха почти 4 месеца от ваденето на мъдреца ми.Изтръпването на езика ми не е минало напълно.По-добре е,но от време на време още усещам неприятното чувство.Въоръжих се с търпение и гледам да не го мисля.Силно се надявам с течение на времето съвсем да отшуми.Пожелавам на всички скорошно оправяне  bouquet 

# 22
  • Мнения: 174
Изтръпването преминава за период от няколко месеца. Възможно е да се приложи физиотерапия, което ще подобри оздравителните процеси. Понякога обаче изтръпването продължава дори до една година. Все пак при млади хора обмяната е ускорена и оздравителните процеси протичат по-бързо.

# 23
  • София
  • Мнения: 11
Момичета, на мен ми предстои операция за изваждане на мъдреца и много се притеснявам Sad Бихте ли ми казали при кои хирурзи сте били, за да ги избегна! Имало ли е нещо по-слецифично, което да е усложнило операцията и заради което да се е стигнало до това изключително неприятно развитие? Надявам се всичко при вас да се оправи много скоро, а при мен нещата да минат бързо, безболезнено и безпроблемно!

# 24
  • Мнения: 4
хей, кажете как сте сега, оправихте ли се, аз имам същия проблем, но моя е от 5 дена ;/

# 25
  • Мнения: 3
Zdraveite i ot men!Az sum sus sushtia problem-iztrupnal ezik poveche ot 5meseca i iskah da popitam vie vazstanovihte li se?

# 26
  • Мнения: 1
Преди 5 месеца прочетох тази тема, защото получих същото усложнение след вадене на ретиниран мъдрец. И сега, 5 месеца по-късно пак чета, защото при мен няма никакво подобрение. Пих вит. Б, ходих на физиотерапия - никакъв ефект. Дори преди месец се появи още едно обезчуствено петно от същата страна, където е проблема, но леко навътре по лигавицата на гърлото. Според стоматолога двете неща нямали връзка.... Интересува ме дали някой от вас е ходил на невролог и дали се правил по-специфични изследвания?

# 27
  • Мнения: 3
Ходих, но никакъв резултат...не искам да те отчайвам,но се свиква...

# 28
  • Мнения: 12
аз също имам засегнат нерв на езика от 3 седмици . лошото е че си хапя и езика и е доста болезнено особено вечер . някой имал ли е подобно нещо и дали ще мине поне хапането .

# 29
  • Мнения: 18
Здравейте, прочетох темата и на мен ми се случи това преди 12 дни и още езикът ми е леко изтръпнал.
Искам да ви попитам вас момичета дали сте се оправили и за какъв период от време, защото и аз започнах да се притеснявам...

Общи условия

Активация на акаунт