Отговори
# 735
  • Мнения: 86
Sneakers честито бебче! Да ти е живо и здраво и много радост да ти носи newsm30

# 736
  • Мнения: 72
сникърс,честита рожба  bouquet голям мъж и 100% голям сладур Heart Eyes бързо да се възстановяваш и чакаме разказ и снимки Party
аз цяла нощ не спах от шутове в ребрата и киселини.нещо малчо се беше активизирал Grinning
снощи на гости дойде лелята на таткото и като ми вика-булка тая годин али ще чакаме бебето или следващата #Crazy аз направо изтрещях-не е като да не ми личи корема колко е голям hahaha Joy вчера и мъжа като ме маза с маслото на икаров(дано да скрие гадните стрии)вика че съм станала огромна Simple Smile дано да не ви сваря чак на 25страничка в новата тема Laughing

# 737
  • София
  • Мнения: 165
Здравейте. Аз още съм си в боницата, самичка  Cry. Бебе Ники до вчера беше в кувьоз - за да им бил удобен за системата с глюкоза, и за да не го обличат и преобличат за солариума - пекат го на УВ лъчи заради жълтеничката.  За днес още не знам ситуацията, чакам да им мине визитацията и ще питам, силно се надявам да ми го дадат. Аз от друга стара тъкмо си мислех, че по-леко раждане не може и да има ( секцио ) и като ме хванаха едни болки снощи, място не можех да си намеря. Оказа се че матката се свива, но понеже е второ секцио е доста по -болезнено от миналия път. Не им дадох да ме дупчат вече, че от два аналгина на д-то имам вече две буци. Казаха ми, че до два три дни отшумявала, та ще потърпя Simple Smile.
Честито на новите бебчета  Hug, вече се раждат с прекрасни мерки и теглилки Wink.

# 738
  • Мнения: 21
Честит чисто новичък Ники на Sneakers и от мен  Hug

Кате, дано скоро ти дадат да гушкаш и твоя малък Ники. Използвай момента да си починеш. Това с болезненото свиване на матката при 2-ро раждане ми го сподели и моята приятелка. Тя роди естествено и каза, че болката от свиването на матката е била едва ли не по-силна от родилните болки.

Princess, 1000-ди благодарности за подробния разказ. Не знам защо, но много тежко ми се стори това, че в такова състояние ходиш сама от предродилна до родилна зала. Простете невежеството ми, но това няма ли да е непосилно за някои родилки?! newsm78

Момичета (тези, които все още имат бебчовци в шкембетата:)), да ви питам, имате ли дни, в които бебока е осезаемо по-малко активен? Вчера ми беше такъв ден. Дали защото имах много задачки и ходене и просто не обръщах такова голямо внимание... newsm78, но дори и през нощта спах като нормален човек:) Не знам дали това се дължи на факта, че бях много уморена, тъй като почти не бях спала предната нощ. Толкова ми беше необичайно това спокойно спане, че дори се събудих съвсем сама безпричинно няколко пъти да го разбутам моя бебок, докато не усетя движения. Сега вече се върти и рита като луд и съм спокойна, но се чудех дали тези затишия са в рамките на нормалното...

Ох, отивам да ям макарони, че една мама беше писала и така ми се доядоха... eat

# 739
  • Мнения: 49
хоуп и аз имам такива дни когато съм в движение, споко  Peace

# 740
  • София
  • Мнения: 165
ИЗВАДИХА ГОООООО  Party. Сега папа и ще се аклиматизира малко. Ще видим кога ще ми го дадат. Сигурно още днес ( или поне се надявам ). Няма жълтеничка и не е заслабнал, тоест навреме си е захранен, и да е свалил 10-20 гр, той ги е  наваксал с глюкозата ( системката за жълтеницата ). Ох олекна ми. Оревах света, не знам другите мами как сте с хормоните, аз рева денонощно. Надявам се сега вече да престана като всичко е наред.

# 741
  • Добрич
  • Мнения: 8
Катенце, нали ти казах че всичко ще е наред като дойде при теб Ники. Няма страшно. Големи   Hug и на двамата. Дано и твоите болежки да отшумяват вече, за да можеш повече да му се радваш.
Все пак трябва да си силна и пред Нини като се прибереш, да не показваш слабост.  Grinning
Да споделя само за мамите с второ и трето дете. Една от консултантите на Ла Лече Лига ме посъветва, когато са първите срещи на каката или баткото с малкото човече нашите ръце да са свободни, за да можем да гушнем голямото дете. Да не се получава веднага конфликт защо при мама няма място за тях вече.

# 742
  • Мнения: 0
Честито на мама Sneakers , да и е живо  и здраво голямото момче  newsm30

# 743
  • Мнения: 286
Честито за големия малък мъж на мама Sneakers! Да им е жив и здрав и много да ги радва!

Кате, много добре те разбирам  Hug, и ние бяхме на лампа и системка заради жълтеничката и то в деня на изписването ми казаха, че трябва да се сложи на системка, че ни изписваха на другия ден.

Забравих да питам Айла: Ако не слезе много кърма до кога е нормално да изчакам дали въобще ще има или ще се минава на АМ. Аз се цедих с помпичка без да съм давала на малката да суче преди това, за да видя горе долу по колко суче и от двете най-много се събира 20мл.

Последна редакция: нд, 23 окт 2011, 10:25 от pepa_25

# 744
  • София
  • Мнения: 165
Пепи, така е . Зависим от бебчетата. Като изписвахме Нина ( на 6 тия ден ), седяхме и чакахме да и свърши последния солариум и чак тогава ни пуснаха.

Въпросче към родилите вече мами - как се оправяте с връхлетелите ви емоции, хормони и сие? Контролирате ли ги? Пустата депресия хвана ли вече някоя от вас?

# 745
  • Мнения: 286
Да, Кате. Важното е че после са си при нас  Grinning.

# 746
  • Мнения: 14
Честита първа рожба на  Sneakers!
Да ви е жив и здрав Ники, да расте умен и щастлив, да е гордостта на мама и тате!

# 747
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Лелелеле човек вече д ане легне да спи. Започнаха и следродилни въпроси, а аз съм се нагласила да съм първа в новата тема.  Ама то човек да го е срам да го напише това  Laughing

# 748
  • Мнения: 2
T_e_A: Ти и предния път се беше нагласила да си първа, ама не успя Simple Smile Hug

Катюша:  Hug за теб и малкия , сега почва най-красивата част от общуването между вас. Да ти кажа честно нямам никаква депресия, плача си , ама от кеф, само докато видя малката и ми става толкова хубаво, и си плача и като я гушкам, направо не мога да повярвам че има толкова хубаво чувство. Даже като плаче, на мен пак ми е хубава и мила и изобщо не се изнервям, хубаво ми е и вечер като ме събуди към 3-4 да папа, защото знам че така трябва да е. Май мен тая следродилна депресия ме хвана наобратно...

Хоуп: Не знам наистина и на мен ми беше странно, може би не е така в други градове, по други болници, но тук е такава практиката,даже жени, раждали преди 10-15 години ми казаха че и преди е било така. А за болката от матката след раждането- само да уточня че говоря за след ест. раждане- при мен имаше такава, наистина особено първите ден-два, но то е само при кърмене и рядко ако не кърмя. Питахме докторите, казаха че е нормално, защото при кърмене се стимулира още повече свиването на матката и се получават контракции- ама чак пък по-силни от родилните... Simple Smile За движението на бебчето- нищо че съм от родилите вече , пак мога да изкажа мнение Simple Smile При мен накрая имаше доста дни, в които много слабо я усещах беба, особено ако се движа или имам някаква работа, това е нормално, тъй като бебчето вече няма много място и се движи по-вяло. Аз като исках да се успокоя че всичко е наред си пийвах една количка и тя се активизираше Simple Smile

А за раждането- наистина моя съвет е, въпреки че знам че в такъв момент...., да се притеснявате колкото се може по-малко , информирайте се за дишането по време на раждане, и имайте довери на лекаря, който ще ви изражда. Това бебе все трябва да излезе по някакъв начин, дали ест или със секцио, всички така сме дошли на този свят, бъдете оптимистки, не спичайте точно сега....  Hug

# 749
  • Мнения: 0
плача си , ама от кеф, само докато видя малката и ми става толкова хубаво, и си плача и като я гушкам, направо не мога да повярвам че има толкова хубаво чувство. Даже като плаче, на мен пак ми е хубава и мила и изобщо не се изнервям, хубаво ми е и вечер като ме събуди към 3-4 да папа, защото знам че така трябва да е.  
Princess не знаеш колко успокоително ми действат думите ти , до сега никой не ме е карал да се чувствам така докато го слушам (чета) как разказва за своето дете ... И след всеки твой пост още по-нетърпелива ставам за срещата с моята бубка. Благодаря ти  Hug

Общи условия

Активация на акаунт