Re: Нужни и ненужни покупки за бебето - моят опит (2)

  • 24 827
  • 777
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 379
Кенгуру и проходилка - излишни, ненужни.
Първото е и много неудобно. Оставаш без кръст.
Бих добавила и - комплект за изписване. Обикновено цените са неоправдано високи.
Аз купих нещата поотделно - боди, гащеризонче, пелена. Това беше достатъчно.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 103
И не виждам нищо лошо да се сподели и обратното мение.Нали така правят хората в реалния живот извън форума.Докато седят на маса,разхождат се в парка и т.н.т.И не виждам защо,когато някой каже нещата направо от своята гледна точка веднага се започва....

Да, няма лошо да се сподели обратното мнение. Само че "този пост е смешен" е квалификация на чуждото мнение, а не израз на своето  Wink за това "се започва..."

# 62
  • Мнения: X

Наистина всичко е индивидуално, на за мен най-нужните покупки и без които не можех са:
Количката, особено лятната, тъй като беше и по-лека.
Преносимата кошара, защото пътувахме доста често и си я носехме с нас. Имаше един период, в който я ползвахме и за игра, но това беше за много кратко, тъй като бързо взе да й омръзва.
Столче за кола
Термос-когато бяхме навън държах топлата вода там.
Биберон-залъгалка-на мен ми беше от полза.
Лактогонните чайове ми бяха от полза.
Кенгурото в зимните месеци ми трябваше, след това вече не.

Някои от нежуните покупки за които се сещам в момента са:
комплект за изписване-избрах си поотделно дрешките за изписване;
шишетата, които накупих и които не ми трябваха до шестия месец;
стерилизатор;
столчето за хранене, защото Гери така и не пожела да стои в него. Винаги се гонехме из апартамента, като трябваше да се яде или се хранехме в количката;
каишките за прохождане съм ги ползвала само веднъж и се оказа, че на мен лично ми е по-удобно да я държа за ръка;
възглавницата за кърмене-имаше един период, в който ме беше от полза, но като цяло межеше да мина и без нея;

# 63
  • Русе
  • Мнения: 5 355
Здравейте   bouquet и виждам, че тук всички имате личен опит искам да ви попитам нещо.
Чакам бебе през юни и понеже започвам с покупките имам питане за шишетата - харесаха ми тези на Tomee Tipee, с тях мога ли да ползвам биберони на друг производител или каквито бибероните-такива и шишетата?
Бебо ни е първо дете и не съм в час Simple Smile и вече  #Crazy от четене и гледане.

# 64
  • Мнения: 307
Мисля че само на тази марка стават. За всеки случай каквито и шишета да си взимаш в началото за да не се набуташ си вземи едно шише с един каучуков и един силиконов биберон. И бибите така. После ако се налага ще купуваш. Моето дете  до 3 месец отказваше да пие от силиконов биберон и да дъвче силиконова биба

# 65
  • София
  • Мнения: 2 103
Здравейте   bouquet и виждам, че тук всички имате личен опит искам да ви попитам нещо.
Чакам бебе през юни и понеже започвам с покупките имам питане за шишетата - харесаха ми тези на Tomee Tipee, с тях мога ли да ползвам биберони на друг производител или каквито бибероните-такива и шишетата?
Бебо ни е първо дете и не съм в час Simple Smile и вече  #Crazy от четене и гледане.

От личен опит да ти кажа - не купувай много шишета, изчакай бебо да си хареса някое шише и тогава купувай. Моят калпазанин чак на година си хареса широките шишета на Нук, до тогава никакви не щеше. Иначе нищо не мога да ти кажа за Tomee Tipee, нека някоя мама, която ги е ползвала да се изкаже.

# 66
  • Русе
  • Мнения: 5 355
Благодаря ви момичета - мисля да не взимам повече от 2 шишета за начало.
Иначе попълних списъка с някои от нещата, които обсъждате и не се бях сетила преди. Вече имам няколко сладки малки дрешки, комплекта за изписване + кошницата за кола. Ще наваксам и с останалото Simple Smile.

# 67
  • Мнения: 307
ортопедите съветват да не се слага детето в кошница за кола докъто не навърши 2 месеца някъде. По добре си го дръжте на ръце бебето никой копче няма да ви каже или във кош за новородено ама да има кой да го придържа

# 68
  • София
  • Мнения: 2 103
ортопедите съветват да не се слага детето в кошница за кола докъто не навърши 2 месеца някъде. По добре си го дръжте на ръце бебето никой копче няма да ви каже или във кош за новородено ама да има кой да го придържа
Rolling Eyes
Кой ортопед пък ти каза това?? newsm78
Защото този, при който аз ходих каза да държа бебето там толкова, колкото дълго трае пътуването, ако кошницата е за новородено.

# 69
  • Мнения: 488
Извинявам се, а каква е разликата между кошница за кола и кош за новородено. Аз съм се сдобила с една кошница за кола за новородено и честно казано наистина ми изглежда малко неудобно за бебе. та ако наистина не се препоръчва то това е много полезна информация!

# 70
  • Кърджали
  • Мнения: 10 359
Коша за кола не е чак толкова неудобен за новороденото.Ако те притеснява, някои майка слагат малка възглавничка , за да не изглежда бебето толкова сгънато, но пък това не е съвсем удачно от гледна точка на безопасността в колата .Ако го ползваш в къщи, за да постои бебето вътре малко, слагай малка възглавничка.Но това, че само на пръв поглед изглежда неудобно, не е така.
 Иначе май под кош за новородено се има предвид и така нареченото порт бебе, където бебето се пренася в легнало положение. Да, за пренасяне е удобно, но за пътуване - не. От гледна точка на безопасността на дребосъчето, все пак никой не е застрахован.
Нашия ортопед поне ни каза, че няма проблем бебето да стои в коша за кола и дълго време. Направено е така, че да е удобно за бебето.

# 71
  • Мнения: 3 241
ортопедите съветват да не се слага детето в кошница за кола докъто не навърши 2 месеца някъде. По добре си го дръжте на ръце бебето никой копче няма да ви каже или във кош за новородено ама да има кой да го придържа

Това е шега предполагам - да държиш бебето в колата на ръце  Shocked

# 72
  • София
  • Мнения: 2 103
Извинявам се, а каква е разликата между кошница за кола и кош за новородено. Аз съм се сдобила с една кошница за кола за новородено и честно казано наистина ми изглежда малко неудобно за бебе. та ако наистина не се препоръчва то това е много полезна информация!

кошница за кола


кош за новородено (така познатия у нас зимен кош за количка)


Много си е удобна кошницата, особено след като я сложиш не на дивана, а на седалката на колата и я закачиш за коланите. Така гръбчето е в напълно хоризонтално положение, има си добра опора, а само крачетата са леко нагоре.

# 73
  • София
  • Мнения: 44 271
кошницата за кола, както и да изглежда е най-безопасният начин за път на бебето В КОЛА и се ползва от първият ден, ако тогава се вози.
Препоръката на ортопедите е да не се ползва повече от 2 часа без прекъсване, ако се налага по-дълъг път на 2-3 часа се прави почивка, бебето се вади за 20-30 мин... и после се продължава. Но така и така това за никой не е ежедневие. Не се препоръчва за ежедневни дълги разходки с количка, да се ползва вместо шезлонг или легло в къщи....
Кошът за новородено е за количка, да си лежи детето на  равно и спокойно...за ежедневна употреба и при желание и целодневни разходки Wink

# 74
  • Мнения: 307
ортопедите съветват да не се слага детето в кошница за кола докъто не навърши 2 месеца някъде. По добре си го дръжте на ръце бебето никой копче няма да ви каже или във кош за новородено ама да има кой да го придържа

Това е шега предполагам - да държиш бебето в колата на ръце  Shocked

Напротив често ми се случва, защото нямам кола. Ако трябва да отида от точка А до точка Б с такси не мога да мъкна количка бебе разни други глупости и на гръб и столче за кола  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Иначе какво пеш ли трябва да ходя примерно от Овча купел до Младост с количката...
Иначе имаме едно столче за кола но то стои при баща ми и го ползваме само, когато за когато ходим до Карлово (2 пъти годишно)

Пък и съм сигурна че поне за новородено е по добре да е на ръце отколкото в този кош за кола сгънат. Извинявай ама никой не си кара бебето от родилното до вкъщи като каскадьор. То ако има нещо да се случва и столче за кола и каквото и да е друго нищо не може да го опази. Те и без това тези столчета са бутафорни ама ако си имаш кола колкото да не те спират полицаите.

Общи условия

Активация на акаунт