Re: Нужни и ненужни покупки за бебето - моят опит (2)

  • 24 882
  • 777
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 15 379
Ейндж, все някога се налага да имаш подръка аспиратор.
При хрема е идеално да бъде издърпан сополът с помпа, а не детето да духа. Духането дава отражение в ушите - те събират течност, може да се предизвика отит, а ако хремата е бактериална, то така се способства придвижването на гадината към вътрешното ухо.
С две думи - духането на нос предизвиква напрежение в ушите, което води до редица проблеми при деца със слабо място уши. Помпата стопира това, освен това идеално изкарва и секретите от гърлото. А знаеш, че бебетата и малките деца не могат да храчат.

# 706
  • София
  • Мнения: 471
Благодаря, Angel_Dust.  А промивката с физ. разтвор не се ли прави и тя с някакво аспираторче или капкомер се ползва  Thinking Бебчето колко трябва да е голямо , за да си издухва самичко нослето?
Sourcherry , има ли аспиратор от който си доволна? И изобщо сходна работа ли вършат или е важно да е добър?

# 707
  • София
  • Мнения: 44 389
на мен пък лекари са ми казвали, че аспираторите е по-добре да се избягват, защото правят вакуум и може  и доста да влошат нещата... мнения разни. Аз така или иначе за 6 години не съм ползвала помпа въпреки, че понякога ми е минавало през ума, споделяла съм го, но е било при много, много тежки хреми от типа и да духаш и да не духаш, нищо не излиза, а всичко е  безумно запушено и така с дни...
Така или иначе за мен  аспиратора би бил в графата на помпа за кърма - само при нужда.
А и все пак не знам как издухването би вкарало нещо навътре... нали не говорим за шмъркане?

за бебета просто капваш  или от ампулката директно или с капкомерче, за малко по-големи със спрей.

# 708
  • Мнения: 15 379
Цветка, ползвам Бейби вак. В предишния пост го споменах.
Не прави никакъв вакуум. Пробвала съм го и при себе си. Съвсем нежно гъделичка ноздрите при работа, а изсмуква огромно количество секрет.

# 709
  • София
  • Мнения: 471
Да, препрочетох всичко и видях  Peace Явно вече спя на монитора.  Peace  Ами или ще купя бейби вак ако мие напът или ще оставя таткото да тича да търси като стане наложително. Хубаво е да знам, че не е силен вакуума. Благодаря и на двете ви   bouquet  bouquet

# 710
  • Мнения: 1 243

не ми се наложи да ползвам аспиратор нито веднъж досега.. детенцето ми е вече на 1 г. 2 м.!
аз също бих сложила тази покупка в графата "ако се наложи"!
Wink

# 711
  • София
  • Мнения: 1 455
 На нас за 4 години не ни си е налагало да ползваме аспиратор за нос. Малчо около 2 годинки започна да си издухва правилно нослето. За мен също е в графата покупка при нужда  Peace
Аз също съм твърдо против камизолките, откакто открих бодита като показаните по- назад се родих  Mr. Green Слагам малчо върху него, закопчавам без драми и дърпане, опъване. Абе, голямо откритие са бодитата  Peace

# 712
  • София
  • Мнения: 2 127
Децата са много различни. С големия съм ползвала аспиратора 2-3 пъти през първата му годинка, когато се разхремави. А сега с бебето от първата седмица. Просто нослето му се запушва често и без да е болен, има нужда от чести промивки и издърпване на секретите. Аз съм доволна от аспиратора на Маример.
Камизолки пък хич не ми е и минавало през акъла да взема.

# 713
  • Berlin
  • Мнения: 11 346
Ясно. Simple Smile Аз им казвам блузки. Grinning Имах 2 такива и ги слагах над бодито, когато беше хладно.
Наистина тези 2 модела бодита са много удобни за ползване. Аз и сега си ползвам такива бодита, но с дълъг ръкав вече и едни ританки слагам отдолу и така сме вкъщи.

# 714
  • Варна
  • Мнения: 2 295
Ейндж, все някога се налага да имаш подръка аспиратор.
При хрема е идеално да бъде издърпан сополът с помпа, а не детето да духа. Духането дава отражение в ушите - те събират течност, може да се предизвика отит, а ако хремата е бактериална, то така се способства придвижването на гадината към вътрешното ухо.
С две думи - духането на нос предизвиква напрежение в ушите, което води до редица проблеми при деца със слабо място уши. Помпата стопира това, освен това идеално изкарва и секретите от гърлото. А знаеш, че бебетата и малките деца не могат да храчат.

Подкрепям това мнение Peace
Освен това ще добавя, че на бебетата, а и на децата не се бърка в носа с клечки за уши.Това е потенциално опасно.

Лично аз също ползвам аспиратора на Маример.На 2м. дъщеря ми направи заден ринит и този аспиратор го купих тогава и съм много доволна от него.
Ето го :
http://apteka.framar.bg/30016236/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BC% … D0%BD%D0%BE%D1%81

За камизолки - и аз не съм ползвала.
Бодитата са чудесни и удобни.Освен с предното и странично закопчаване, също и такива , които се разширяват в горната част, за да минава по-лесно главичката.
Повечето бебета се дразнят от прекарването през главата на дрешките, но моето пък мразеше ръкави Laughing Всякакви ръкави, дори и на потничетата дупките за ръцете и все още им се дразни, а вече е голяма. ooooh!

# 715
  • Мнения: 445
И на мен още са ми много удобни бодитата, нищо че вече е без памперс през деня, не ми пречи да ги разкопчавам за пишкане, обхващат кръстчето идеално, мисля да ползваме и тази година, докато все още й стават големите номера. Като беше бебе ползвахме с предно закопчаване, не даваше да й промушвам главичката, от както стана на 8-9 месеца, сме на тези, които се разширяват при главичката, сега пък няма търпение да закопчаваме толкова копченца.

# 716
  • Мнения: 3 736
Освен това ще добавя, че на бебетата, а и на децата не се бърка в носа с клечки за уши.Това е потенциално опасно.


А тогава как махаш сухите корички в ноздрите?  newsm78 На мен в болницата ми показаха как да боравя с клечката и ме посъветваха да не взимам аспиратор. не съм питала за причини, не остана време и за това.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 2 295
Освен това ще добавя, че на бебетата, а и на децата не се бърка в носа с клечки за уши.Това е потенциално опасно.


А тогава как махаш сухите корички в ноздрите?  newsm78 На мен в болницата ми показаха как да боравя с клечката и ме посъветваха да не взимам аспиратор. не съм питала за причини, не остана време и за това.
Ако забележех нещо просто пръсвах малко Стеримар или обикновен физ.р-р. и обирах с крайчето на кърпичката/хартиена кърпичка/, ако е по-навътре ползвах аспиратора.Става за секунди.
Сега вече като по-голяма се издухва сама.
Още в родилното, а и педиатърката ме е предупреждавала, че на бебе не се бърка с клечки за уши в носа.Дори и ушичките, когато бебетата са съвсем малки се почистват само отвън, т.е. само ушната мида.

# 718
  • София
  • Мнения: 44 389
реално каквото правиш с кърпичката същото е и с клечката, никой не говори за  вкарване на клечката до мозъка, а точно за началото, точно колкото би вкарала и хартиената кърпичка.

Сега защо му духаш носа, а не изтегляш още с аспиратора, нали не е хубаво да се духа....

това с клечката на мен лекари са ми го показвали, не съм си го измисляла и понеже моето дете има проблеми и с хреми и с уши, не  еднократно съм питала специалисти дали няма да е по-добре да купя аспиратор, винаги отговора е - ако искаш, но няма смисъл...т.е. ако ще съм по-спокойна един вид....

# 719
  • Мнения: 3 736
Ами и на мен доктори ми казаха за клечките.  Grinning Явно няма единомислие сред тях. Иначе разбира се, че не се бърка дълбоко нито в носа, нито в ушите. На клечката слагам физиологичен разтвор и с въртеливо движение обирам, засега съвсем успешно чистя нос така.

Общи условия

Активация на акаунт