Черпиха ли мъжете ви,когато бебчето се роди?

  • 7 800
  • 124
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 27
Почерпи разбира се!

# 106
  • Мнения: 2 286
Черпи. То си е задължитено. Добре са се повеселили, а и нашето бебе е първо в компанията и всички много се вълнуваха с нас.

# 107
  • Мнения: 646
Черпи и доста се беше почерпил и той  Laughing , пък и никой не е казал че трябва да се почерпят всички видове роднини,приятели и познати.Важното е да се почерпи за здравето на бебето пък било то 1 човек или 100  Simple Smile

# 108
  • Мнения: 71
Черпил е ,обаче е бил толкова шашнат,че не е могъл да се почерпи и той LaughingСега ще видим как ще е с второто детенце.

# 109
  • България
  • Мнения: 757
Малиии... все едно съм родила най-малко бъдещ крал  Mr. Green
Такова черпене е падало  Wink

# 110
  • Мнения: 2
Разбира се, то си е нещо като традиция. Да почерпиш не значи да направиш банкет, може и по-скромно да се почерпи

# 111
  • България
  • Мнения: 757
Разбира се, то си е нещо като традиция. Да почерпиш не значи да направиш банкет, може и по-скромно да се почерпи
И си абсолютно права Peace
Схващането, че трябва да се натряскат, като за последно с колкото се може повече хора, е далеч от разбирането за почерпка!

# 112
  • София
  • Мнения: 255
разбира се. Че то си е голямо събитие Simple Smile

# 113
  • Мнения: 925
Да. Черпил е в неговата работа и той дори се е почерпил с чаша вино по случая, което за него си е рекорд, имайки предивид, че не пие  Crazy
После като носи болничния в моята работа му бях заръчала да почерпи с бонбони, сладки, сокове и подобни нещица - при нас традицията е да се оставят при секретарката на шефа.
Хубаво е да се почерпи - който, колкото може. Дори и кутия бонбони според мен вършат работа  Peace

# 114
  • Мнения: 468
И нашият татко почерпи - със сладкиш и шампанско. Тук е типично.
А и поводът е прекрасен! И аз си го нарекох ''за здраве''.

Аз черпих като ходих с малкия да си видя колегите - по-скоро символично - минах, поздравих, раздадох шоколадчета. То с 5-мес. бебе в слинг няма мн. др. възможности.

Друго типично е, когато майката излиза в отпуск по майчинство, да почерпи колегите.

Сега се сещам, че имах един колега (от руски произход), който за раждането на сина си отиде в 3-седм. отпуск и не почерпи - нито преди, нито след това.

# 115
  • София
  • Мнения: 233
Черпенето продължи около месец  Mr. Green

# 116
  • Мнения: 737
Черпи и още как !  Laughing
Приятели, роднини, колеги - негови и мои, съседи, екипа в родилното, лекарката, която ми следи бременността. Всички , с които искаше да сподели радостта ни. 
Майка ми също почерпи кой където види (включително продавачките в кварталния магазин) .  #Crazy
Знам, че се прави за здраве!

# 117
  • Мнения: 284
Черпи, разбира се. Ама е адски несправедливо едините да ги боли корем от ядене и пиене, а майката от друго да я боли корем. Simple Smile

# 118
  • Мнения: 1
Когато нашето мъниче се роди мъжа ми купи торта на всички в болницата (акушерка,лекари,сестри) натурален сок и безалкохолно.. според мен трябва да се почерпи ..почерпихме и роднините и колегите си..не ни натежа на бюджета изобщо. Това си е голямо събитие..как няма да се отбележи с почерпка Simple Smile а хората,които почерпихме дадоха много сладки и хубави неща за бебчето..така,че и ние почерпихме и те ни дариха със сстрахотни подаръци за съкровището ни !  Simple Smile

# 119
  • Мнения: 364
Да, почерпи най-близките и по-скромно колегите. Традиция.

Общи условия

Активация на акаунт