Мъжът педант...

  • 9 482
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 755
Или бягаш, както аз направих (покрай детето маниакалното чистофайничество се задълбочи), или си инсталираш духалка за ръце вместо хавлийки в банята, за да не ядеш бой, като не са подравнени хавлийките.

Бившият ми педант е водолей, но не вярвам в зодии, споменавам го заради куриоза.

егати куриоза Crazy...и аз вече не вярвам.  Joy Joy Joy

# 61
  • Мнения: X
.................. Просто искам и той за някои нелепи неща да отстъпва и да си премълчи..............
Не искам да те отчайвам предварително,ама.....не мисля,че има шанс .
Не че познавам всички педанти на света,но тези ,които имам възможност да наблюдавам, не се променята.А всъщност става по -лошо ...и тегаво.
Като се появи дете/деца,ще се почне с "Ти какво правиш по цял ден, че е тоолкова разхвърляно/не е сготвено/ не си ми изпрала еди коя си риза /не си купила еди какво си....."
Плюс това,с напредване на годините стреса обикновено се увеличава,отговорностите също, и това директно рефлектира върху манията за контрол.
Дано мъжът ти да е изключение,щото иначе те чака доста ....тежък живот,най-общо казано.
Ако искаш да прочетеш горе-долу какво,прочети темата на Чоколада.

# 62
  • Мнения: 1 262
Лошо е, когато единият е по-педантичен, а другият по-разхвърлян. Хубавото е, че при нас и двамата сме разхвърляни и викам, че няма да научим сина ни на нищо.  Laughing Никакъв ред, никаква подредба. Аз обаче съм педант на тема мити ръце.  Laughing

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз бих го хлопнала с ютията. Съвсем добронамерено, за да не се мъчи горкичкият.

# 64
  • Мнения: 3 241
За мен връзката между двама не бива да е лош вариант на казармата, съжалявам.

Съгласна съм, че хората се напасват, ама тръгвайки от позицията, че са равноправни, а не, че някой дава тон в живота на другия.

Той по-възрастен ли е от теб?

# 65
  • Мнения: 405
Сега ако кажеш, че е и зодия Дева, ще го оправдаем напълно Mr. Green
Майтапа настрани, но подобни поведения граничат с психоза.
Щом го обичаш - или оставаш с него и повече не пускаш теми с подобни терзания или си тръгваш.
Честно казано newsm78, и аз не бих могла да бъда като някакъв робот. И аз самата съм адски педантична. Но чак пък толкова като неговото ще ми дойде в повече и на нервната система и на околните.
To4no tova stiah da popitam /da ne e deva/sled kato iz4eta temata, no ima i drug koito se e setil

# 66
  • Мнения: 1 020
Да да и аз помислих че е Дева... педант + спестовник  Crazy
Ама скорпин/дева... може да са объркали акта за раждане  Mr. Green

Иначе сериозно...

Аз не бих го изтърпяла, макар че и аз на моменти се вманиачавам на темата (майка ми само ме тормози, че децата кат видят кърпа, гъба, прахосмукачка, метла и каквото и да е и се мятат да чистят  ooooh! О боже, може би отглеждам син, от който в бъдеще снахата ще се оплаква по форумите).

# 67
  • Мнения: 54 917
Баси, хората искат подредени и пестеливи мъже, аз пак съм недоволна  newsm78

vaiolina , скъпа , ако те дразни толкова , пращай го при мен ! Wink
И аз съм така , педантична и пестелива ! Grinning

Това е на шега ! Peace
Сега сериозно . Ако за теб това , че той е подреден е изнервящо , за него е в пъти повече . Казвам ти го съвсем добронамерено , защото ти отговарям от неговата позиция .
За мен е важно всяко нещо да си е на мястото , иначе ми се нарушава усещането за хармония , а това пък ми създава чувство на напрежение и хаос . И докато нещата не си отидат по местата , мира нямам . За жалост , обаче нито майка ми , нито детето са така подредени . БНД , пък хич го нямаше .  Blush
Но , аз вече стигнах до извода , че на мен като ми пречи , ще си подреждам ! Wink Wink Wink
А за зодия - съм Стрелец , но с асцендент Дева ! Wink
Дъщеря ми е Дева , но хич не си пада по подреждането ! Mr. Green


И накрая , това с клечките и мен ме озадачи ?! Rolling Eyes
Когато аз имам някакви изисквания , винаги има и някакво логично обяснение .
В случая не намерих такова ? ooooh!

# 68
  • Мнения: 7 006
Е обясни ми като на блондинка, че по този начин се пречупва еди къде си и ще се скапе много бързо.
Не знам блондинка ли си,ама у нас вече 15 години сме такъв с душ,и никога не е бил на"мястото"си..Е,още си е здрав.

# 69
  • Мнения: 232
По-надолу някой ти беше дал линк към тази статия:
http://www.lekari.bg/articles/view/9/122

Не исках аз да го пиша, но понеже в статията също е написано и имам роднина който ходеше на лекар по същата причина - затова подкрепям това мнение. Границата е тънка и при теб се минава от няколко неща - че не иска да влиза в стаята, когато ти се оправяш за някъде - толкова го изнервя и напряга картинката, клечките дето ги коментирахте толкова също, едното забравено колие... Само дето е лекар и на лекар няма как да го заведеш, но поне му покажи маниакалността в поведението му когато я прояви, за да не те закача прекалено, гаранция че ще се ядоса но поне ще се позамисли.

# 70
  • Мнения: 448
Ха имах един такъв колега Joy Ама той нямаше жена и никога не е имал. Даже май и до секс не е стигал а е на годините на майка ми Joy Е твоя е ударил джакпота  да те има, ама трябва да се осъзнае малко, че няма да издържиш дълго. Е дано успее де пожелавам ти го.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не можеш да го промениш. Това поне е сигурно. Можеш или да се научиш да живееш по неговите правила, или да се разделите, или да говориш с него и да му обясниш, че прекалената любов към реда си е негова и той трябва да си го поддържа какъвто ог иска. Не да го изисква от теб. Аз съм като мъжа ти. Най-дребното нещо, което не си е на мястото ме побърква. Не мога и 2 мин да седя спокойно, ако виждам нещо, което не си е на мястото. Но не изисквам от останалите да се побъркват заради това. Моето отклонение си е мой проблем. Просто непрекъснато прибирам и подреждам. И повярвайте ми спокойно може да се поддържа идеален ред с малки деца, даже с две.  Wink Въпросът е колко енергия влагаш в подреждане. Та накарай го да разбере, че неговите правила са си негови. Не може да те принуждава да се съобразяваш с тях, ако не искаш. Просто като нещо му пречи да го прибере той.

# 72
  • Мнения: 1 463
Мисля, че може да се направи известна корекция и смекчаване. Да пробваш с капките на доктор Бах.  Там имаше някакви при такива мании за чистота и ред. Или с хомеопатия. Но трябва и той самият да е наясно, че има проблем и да си взема капките. Те са напълно безвредни и са природен продукт. На него също по някакъв начин му пречи тази мания за ред, само че не може да го осъзнае.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мисля, че може да се направи известна корекция и смекчаване. Да пробваш с капките на доктор Бах.  Там имаше някакви при такива мании за чистота и ред. Или с хомеопатия. Но трябва и той самият да е наясно, че има проблем и да си взема капките. Те са напълно безвредни и са природен продукт. На него също по някакъв начин му пречи тази мания за ред, само че не може да го осъзнае.
smile3532 smile3532 smile3532 rotfImbo rotfImbo

# 74
  • Мнения: 1 463
Е, няма нищо смешно. Има капки от ябълка, които са точно за излекуване на манията за чистота. Непрекъснато миене на ръцете, страх от заразяване и др.

Общи условия

Активация на акаунт