Здравословно хранене за децата - 6

  • 44 804
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 388
Как да накарам 10 годишно дете отново да започне да чде плодове.Като беше малка всичко ядеше ,но от извесно време освен портокали нищо друго не иска да яде.На сила не става .Давайте савети.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Как да накарам 10 годишно дете отново да започне да чде плодове.Като беше малка всичко ядеше ,но от извесно време освен портокали нищо друго не иска да яде.На сила не става .Давайте савети.
  Пробвай с плодови шишове. Нарязваш плодчетата на парченца,може и на фигурки,ако имаш с какво и ги нанизваш на шишчета.

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 09:11 от A m b e r

# 17
  • Мнения: 782
Как да накарам 10 годишно дете отново да започне да чде плодове.Като беше малка всичко ядеше ,но от извесно време освен портокали нищо друго не иска да яде.На сила не става .Давайте савети.

Търпение. Разговори, но не в повелителна форма. Поддържайте многообразие от плодове. Не насилвайте детето. Аз бих постъпила така  Simple Smile

Благодаря за новата тема!

# 18
  • София
  • Мнения: 5 190
Правих "вафли" за училище -
много тънки филийки от био-хляба на Слънце-Луна (защото е много стегнат и плътен), намазани с масло и твърд мед, отгоре едри парчета орехи и смлян сусам.
Захлупва се със същата филийка , намазана с масло и мед.
Яде се безотказно Simple Smile

Искам да питам за хубаво кисело мляко..,но да е в кофичка от нещо различно от полистирен.
Да сте срещали такова newsm78

Евентуално някой от немските биойогурти в стъклен буркан.
Но там няма нищо живо да шета. Просто стерилен млечен продукт.


Бъни, млякото на Фреско е в кофичка от полипропилен, но пък е запечатано с алуминиев капак, който като се махне се слага полипропиленов подвижен капак. После кофичките ползвам многократно, защото се затварят много хубаво и са доста красиви и здрави. И скъпи Simple Smile

Sourcherry , здравей , ние пак си пишем по тоз въпрос Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 5 190
Едното ми дете отказва да яде плодове освен банан, ягоди, къпини и череши.
Стигна се до разкази за едно приятелче, което никога(!) не е яло плодове, никога пълнозърнести продукти, само бял хляб , вафли и чипсове и мляко Данон и кюфтета и кебапчета. Не е яло и зеленчуци.
 На 8-9 години (вече забравих на колко беше тогава) получи перитонит и последва животоспасяваща операция. След месец обаче отново отказа храносмилането и се озова в Пирогов. Там лекарите й казаха, че в червата й няма никаква истинска храна и те не работят. Заплашиха я, че ако не изяде тази ябълка, ще умре. От сутринта , до обяд това дете ревало и изяло половината ябълка (дете е на близък пирятел, за съжаление е истина). Това била първата ябълка в живота му.
Не е променило начина на хранене. вече има и други заболявания, освен храносмилането.
Моите деца я знаят тази история и знаят много добре, че за да работят червата трябва да се подбира вкусна и разнообразна , прясна и пълноценна храна -плодовете сурови, зеленчуци- сурови и на пара или печени/варени. Хлябът- пълнозърнест, макароните- пълнозърнести... и т.н.

dezi 13, можеш да й дадеш да прочете моя пост Simple Smile

# 20
  • Мнения: 223
Ще я запазя тази история, може да потрябва някога...
Здравейте и от нас.

# 21
  • Мнения: 388
Хубава история.Ще я дам на дъщеря ми да я прочете.Всеки ден и давам плод за училище,а тя си го връща.Кодят на лавката за боклуци.Пробвах да не и давам пари за училище,но и така не става пак си връща плодовете.

# 22
  • Мнения: 186
Детето ми не е на 10 години, но да споделя и аз. В яслата изнасят списък със седмичното му меню, по него приемат поне по два различни плода дневно. Въпреки това гледам да предложа плод/зеленчук като си го взема вечер. Обикновено отказва, съгласявам се и започвам аз да го ям, пред него. След малко се вкл. и той, като ми го взима от ръката и точно това, което съм захапала и което е толкова вкусно, че кара мама така да въздиша по него Laughing Споделям, защото това работи и пред съпруга ми, който по навик или мързел (пред комп-а няма фруктиера) също не яде достатъчно свежи неща. Имах едни домашни ябълки, дребни и кисели, "готвихме" ги с мъниче, като ги настъргвах на ренде (Вюрнер, ставаха на малки пръчици, не точно стъргани), добавяхме канела и счукани орехи. После разбърквахме и ...свършваха много бързо. Е, за тези ябълки, които не искаха да погледнат (наистина бяха неугледни) се скарваха после даже, сипвах им ги в две купички - една пред комп-а и една за дете. Наистина споделям, че различното "поднасяне" на плодовете има значение. По градинките съм носила и грозде, и нарязани ябълки/круши/праскови/кайсии, в кутийка и клечки за зъби, за да избегна мръсните ръце. Др. деца като видят клечките и как моето яде искаха и те. Давах и майките бяха мн изненадани, че ядат. А ако се въвлече и детето по някакъв начин в подготовката на плода - само да си обелили ябълката, ама кората да е цяла, примерно, можеш ли, а? ще му е по-вълнуващо.

# 23
  • Мнения: 527
Благодаря Ви момичета! Непременно ще пробвам.

... А ако се въвлече и детето по някакъв начин в подготовката на плода - само да си обелили ябълката, ама кората да е цяла, примерно, можеш ли, а? ще му е по-вълнуващо.
Така мисля и аз. Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
За плодовете да добавя: винаги държа върху кухненската маса купа с измити различни плодове. Изненадващо е как децата, минавайки покрай тях, редовно си харесват по нещо и си го хапват... Wink
Така правя и с ядките: имам един буркан, в който смесвам различни сурови ядки, и го държа на масата до плодовете...Минавайки, хлапетата се сещат, че им се яде, и си сипват в капачката... Flutter

# 25
  • Мнения: 4 358
търся си ник мерси за подсказката за млякото Фрезко Peace
Ама този пропилен може ли многократно да се ползва newsm78 Аз опаковки от пластмаса изхвърлям веднага..на сирене и т.н.Не ги държа като кутийки.
Остава и домашните да науча да не мъкнат вода в шишета от минерална вода Whistling

# 26
  • Мнения: 5 713
Ами може. Това е PP и  много кутийки и контейнери за храна са от този материал. На-разпространената е.

http://natisparite.com/?p=21

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Аз това мляко Фрезко много го харесвах, но видях, че съдържа калциев протеин и се чудя дали това не е вид сухо мляко или подобно newsm78 Вие какво мислите?

# 28
  • Мнения: 393

Бъни, млякото на Фреско е в кофичка от полипропилен, но пък е запечатано с алуминиев капак, който като се махне се слага полипропиленов подвижен капак. После кофичките ползвам многократно, защото се затварят много хубаво и са доста красиви и здрави. И скъпи Simple Smile

Sourcherry , здравей , ние пак си пишем по тоз въпрос Simple Smile
[/quote]
Извинете за невежеството, полипропилен ок ли е?

Относно сладките неща - моята дъщеря въпреки, че винаги съм я ограничавала, като стана по-голяма увеличи както количествата на сладките, така и любовта към тях. Сега съм направила следното - една красива кутия, стои в един висок шкаф, пълна е с "лакомства" и се отваря, давам да си избере едно, при добро поведение или когато не е плакала в градината, когато се е хранила там (общо взето неща, по които имаме да работим). Кутията съдържа всичко, което съм харесала от био магазина - близалки и бонбони от сурова захар, натурален шоколад, пликчета с ядки .... честно казано не всички са предпочитани пред обикновените боклуци, но кутията много я заинтригува и за сега действаме така.....

# 29
  • Мнения: 5 713
"Извинете за невежеството, полипропилен ок ли е?"

Ами нали по-горе дадох линк.
Едно от тези, които са що годе ок.

Общи условия

Активация на акаунт