Здравословно хранене за децата - 6

  • 47 750
  • 735
  •   1
Отговори
# 240
  • Добрич
  • Мнения: 757
Бъни, изглежда го приема като спам след www. трябва да се допише здравословен.ком на латиница
Иначе марката е Демерара

# 241
  • Мнения: 561
За подслаждане и аз ползвам петмез от фурми или мед. Захар използваме само за чай евентуално.
Понеже стана въпрос за спирулината, можете ли да ми препоръчате качествена насипна и не-китайска?Единствено Слънце-Луна предлагат някаква боливийска, но в момента май нямат.

# 242
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
А какво й е на китайската био спирулина? Питам, защото се каних да купувам тази на Зоя Cry

# 243
  • Мнения: 5 714
Заради уж радиацията.

# 244
  • Мнения: 4 358
Мерси за линка.Доколкото разбрах в бакпулвера май има алуминий.В обикновената сода за хляб май не или греша newsm78
Бакпулвер може да се направи от сода за хляб и лимонтозу доколкото знам Rolling Eyes
Въобще стана ми любопитно по този въпрос.Вие какво ползвате за печива?
но тук наистина продават и free aluminum.
Къде е това тук Embarassedако не е неудобно да питам.Явно не е БГ Rolling Eyes
В другата тема от дума на дума стана въпрос просто Peace Peace Peace

# 245
  • Мнения: 5 714
Тук е Канада. Simple Smile

В обикновения бакпулвер имало алуминий. Това разбрах от англофонската дискусия.
Бакпулвер е сода + лимонтозу, да.

Аз ползвам и двете, но само като си правим хляб. Което е много рядко.
Тежки метали нямам, правила съм си кръвно изследване.

# 246
  • Мнения: 1 639
Колко полезна тема !  Simple Smile

# 247
  • Мнения: 460
За подслаждане и аз ползвам петмез от фурми или мед. Захар използваме само за чай евентуално.
Понеже стана въпрос за спирулината, можете ли да ми препоръчате качествена насипна и не-китайска?Единствено Слънце-Луна предлагат някаква боливийска, но в момента май нямат.
Разгледай ето този сайтhttp://www.iherb.com/-има много неща-аз от около година пазарувам от там.Ето хавайска спирулинаhttp://www.iherb.com/Nutrext-Hawaiian-Spirulina,ето и органик варианти:http://www.iherb.com/Now-Foods-Certified-Organic-Spirulina-Powde … b-454-g/7262?at=0

# 248
  • Мнения: 3 743
И аз ползвам и двете за сладкиши, но рядко. Повече сода. А като прочетох и откога се ползва содата, ми се струва, че по-скоро е търговски трик това с алуминия, ако го има Peace

Вери, мисля да пробвам тази рецепта http://www.recipemagician.com/recepti/sladki-izkushenia/mentov-shoko-cheesecake/. Не ми се струва много трудна за изпълнение само се чудя лецитинът задължителен ли е и откъде да го намеря Thinking и мисля кокосовото масло да го заменя с кр. масло и още да питам, ако заменя кашуто с други ядки, например бадеми, дали ще се получи. И да не забравя, специални поздравления за коледния облик на сайта. Много ми харесва   bouquet

Последна редакция: пн, 12 дек 2011, 18:10 от Галче

# 249
  • София
  • Мнения: 925
  Здравейте!
  Искам да попитам,мисля че г-жа Емилия Спирулинова, беше писала за хляб без мая, който е купувала в Кауфланд. Аз намерих един такъв, но той има кисело мляко. За него ли става въпрос и ако не, може ли повече инфо, че да го търся по магазините.
  Също така, къде са арабските магазини, от които купувате петмез от фурми. Какво още може да се намери там?
 

# 250
  • Мнения: 4 358
Тук е Канада. Simple Smile

В обикновения бакпулвер имало алуминий. Това разбрах от англофонската дискусия.
Бакпулвер е сода + лимонтозу, да.

Аз ползвам и двете, но само като си правим хляб. Което е много рядко.
Тежки метали нямам, правила съм си кръвно изследване.
Мерси Вери Hug.
Аз също така разбрах от чуждоземния форум.Ти си добре Laughingядеш май предимно сурови неща и вегански доколкото знам.
Ние чревеугодниците дето не можем без хляб, сладко ooooh! и т.н Mr. Green
Аз още се порових и..май и смесването на сода за хляб и Линоменана киселина не върши работа.
В Google има доста инфо какво точно съдържа Линонената киселина.Доста екстри....освен споменатия елемент Rolling Eyes.
Май ще се ориентирам само към содата за домашни печива.Но лимонена киселина не може да се избегне.
Има я дори в бебешките пюрета.
Най вероятно излишно се тревожа.
Ако има желание някой да поясни Rolling Eyesще съм благодарна
И спирам с този въпрос,че мая се отклоних от темата леко Embarassed
Тук впрочем също коментират въпроса - http://www.recipemagician.com/polezno/poveche-za-hlebnata-soda/ - по скоро в коментарите.

# 251
  • Мнения: 5 714
А, Бъни, чревоугодник можеш да бъдеш винаги.  Laughing

# 252
  • Мнения: 460
  Здравейте!
  Искам да попитам,мисля че г-жа Емилия Спирулинова, беше писала за хляб без мая, който е купувала в Кауфланд. Аз намерих един такъв, но той има кисело мляко. За него ли става въпрос и ако не, може ли повече инфо, че да го търся по магазините.
  Също така, къде са арабските магазини, от които купувате петмез от фурми. Какво още може да се намери там?
 
Ако идваш откъм Лъвов мост след като отминеш закритата част-отляво зад сергиите-няколко са.Да попитам употребявате ли при печива петмез от захарно цвекло?Аз много го харесвам,само не знам дали при печене се запазват полезностите му?

# 253
  • Мнения: 3 743

Вери, мисля да пробвам тази рецепта http://www.recipemagician.com/recepti/sladki-izkushenia/mentov-shoko-cheesecake/. Не ми се струва много трудна за изпълнение само се чудя лецитинът задължителен ли е и откъде да го намеря Thinking и мисля кокосовото масло да го заменя с кр. масло и още да питам, ако заменя кашуто с други ядки, например бадеми, дали ще се получи. И да не забравя, специални поздравления за коледния облик на сайта. Много ми харесва   bouquet

Още едно въпросче имам от покълнали слънчогледови семки може ли да се направи семково мляко Crazy

# 254
  • Мнения: 5 714
Галче, не съм видяла, защото си редактирала. Simple Smile

Лецитинът можеш да прескочиш, не е задължителен. Той по принцип хомогенезира мазнината с водата. Тук в Канада е по-лесно намерим и с достъпна цена. В Naturist например, но е от соя и не е био. Има и био, но не там; също така и от слънчоглед. Краве масло можеш да ползваш, но си мисля да е 80-90 гр за този кейк. В крема: да замениш с бадеми ще се получи, но няма да е така гладка (кремообразна) консистенцията. Дори да са накиснати, обелени и да се използва мощен блендер. За крем освен кашу, по-добре слънчоглед, коноп, млад кокос. Последният тук хич не е скъп и от известно време сме му фенове. Много сполучливо замества ядките в кремове и торти. Ако все пак решиш да ползваш бадем, е хубаво да го накиснеш и обелиш.

От покълнали слънчогледови семки разбира се, че ще стане мляко. То си е почти задължително да е накиснато и покълнало. Wink

И благодаря!  Hug

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 20:13 от Вери

Общи условия

Активация на акаунт