Здравословно хранене за децата - 6

  • 44 872
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 713
Nice,
колко често- от време на време. По принцип не пиехме прясно мляко, нямаме този навик.
какво количество- 1-2ч.ч. макс за деня. Така се случва, не че ги ограничавам. А и те повече не търсят.
една водна чаша от колко грама бадеми се получава- специално за теб ще го проверя това, тъй като когато правя, слагам 1ч.ч. бадеми : 4ч.ч. вода. Горе-долу се пада 50гр.

# 76
  • София
  • Мнения: 5 205
И аз купувам бисквитите на Престиж, но съм тотално бясна на фалша им и даже нямам нерви да им се обадя , както правя обикновено.
-адски сладки
 -адски груби
-съмнително евтини за описания състав
-остатъчен сладък и променяш се след няколко минути вкус (разпознавам го отчетливо, никой не може да ме убеди че има само обикновена захар)
-адски ароматизирани
--ДОПЪЛНИТЕЛЕН НЕСПЕЦИФИЧЕН ВКУС
Ако аз си направя с изброените съставки бисквити, няма да се получи такъв изкуствен продукт.
Обаче купувам ли купувам......

Био бозата вкисна Simple Smile (Много беше трудно, до момента когато мъжът ми скрил от нас за 2 дни на стайна температура Simple Smile  )

# 77
  • Мнения: 186
И нашата био боза вкисна. И понеже има все 'убави неща вътре и понеже е естествено газирана се реших да забъркам нещо с нея (навремето сестрата на баба ми правеше чуден кекс с лимонада), та да я оползотворя. Стана вкусно, но не можа да бухне и не се изпече добре. Свърши нещото де, не артиса. Но споделям, ако на някой въобще му щукне налудничавата ми идея Peace

# 78
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
И аз купувам бисквитите на Престиж, но съм тотално бясна на фалша им и даже нямам нерви да им се обадя , както правя обикновено.

 Може би имат профил във ФБ, където директно да копираш написаното тук. Интересно какво ще напишат в своя защита Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 4 358
За био бозата на Хармоника ли говорите newsm78.Каня и се и аз.

# 80
  • Мнения: 3 061
МОмичета,кажете причина да не ще туй мойто ПОНЕ сурови плодове (зеленчуците да не ставам нахална Sad), не ще и не ще; като бебе омотаваше всичко, дори по-кисело киви, а сега само банан; поне сокове не отказва де, ама ме е яд много. Към банана давам и авокадо. Трябва да опитам да смеся и др. плодове с тях, дайте някакви идеи за сурови плодови пюрета, че направо...  Обича сладко, а плодове не ще, у нас винаги има, ние с баща му хапваме. Кърмя го още (2 г.), да не би да си взима от кърмата витамини и да не му се щат други? Нещо го притеснява, не ще и да вкуси като ги види, не близва! bouquet

# 81
  • Мнения: 685
alen mak, причина не мога да кажа, но аз й правя на моята глезла смути и вътре слагам всичко, на което се мръщи. Ела да видим дали не яде...  Mr. Green
При нас плодовете се ядат, но зеленчуците (без краставица) са нежелани.Често й пасирам към супите сурови - чушки, домати, магданоз и копър, каквото имам под ръка.
Правя й песто с коприва или спанак, слагам от любимите й маслини и всичко се омита. Laughing

# 82
  • Мнения: 3 061
благодаря; ще опитам смути и сурови към супата пасирани:)

# 83
  • Мнения: 660
Nice,
колко често- от време на време. По принцип не пиехме прясно мляко, нямаме този навик.
какво количество- 1-2ч.ч. макс за деня. Така се случва, не че ги ограничавам. А и те повече не търсят.
една водна чаша от колко грама бадеми се получава- специално за теб ще го проверя това, тъй като когато правя, слагам 1ч.ч. бадеми : 4ч.ч. вода. Горе-долу се пада 50гр.

Вери , благодаря ти за отговора ! И не е необходимо чак да претегляш в моя чест . Grinning, ти ми даваш точна пропорция 1:4 , бадеми:вода .

alen mak
,да не те отчайвам , но и при нас положението е само на банан , а вече сме на 5 и отгоре . Напоследък имаме лееко подобрение в сферата на любопитството , поне опитва . Онзи ден изяде половин купа плодова салата -ябълка , банан и почистен от ципите портокал . Стимулът ни е да "рисуваме" с мед върху плодовете , нали знаете как красиво се къдри златната нишка . Wink Зленечуците са "непробиваеми" - само краставица и това е .

Ще почерпя от вашите идеи . Peace

Последна редакция: нд, 13 ное 2011, 18:55 от nice

# 84
  • Мнения: 5 713
Nice, после прецеди млякото. Пулпата може да я ползваш в някой пастет или печиво. Можеш да и намериш приложение.

# 85
  • Мнения: 3 743
От бадемово брашно става ли бадемово мляко и как Blush И още един въпрос от бадемово мляко с мая за сирене може ли да се получи бадемово сирене?

# 86
  • Мнения: 5 713
С растителни млека сме правили сирена като ползваме разни пробиотици или стартери. Мая за сирене не сме ползвали, не мога да споделя опит.
От бадемово брашно можеш да направиш мляко. Това на практика са смлени обелени бадеми.
От около 120гр (1/2 чаша) цели бадеми излиза чаша брашно.

За плодовете- помага, но при някои деца, разни фигурки, шишчета, композиции. Simple Smile

Последна редакция: пн, 14 ное 2011, 06:11 от Вери

# 87
  • София
  • Мнения: 5 205
За зеленчуците при дъщеря ми помага ако ВЪВ ВСЯКО ПАРЧЕНЦЕ ЗЕЛЕНЧУК (колкото хапка) се сложи парченце маслина/сирене....Ако наруша пропорцията обаче (маслината е твърде малка за хапката чушка) и ми се връща цялата композиция  Grinning

Пробутвам пасирана варена коприва с маслини и сирене. Трябва да пробутвам и пасирани сурови моркови и зеле така Simple Smile

# 88
  • Мнения: 3 743
Вери, а можеш ли да ми препоръчаш хубав блендер, може и на лични Blush

Аз чакам след 1-2 седмици да ми пристигне маята и ще споделя дали може да стане бадемово сирене с нея. Иначе гледах в магазина някаква мая за вегетарианци, но като никога нямаше инструкции за ползване, та не знам за какво се ползва.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Вери, а можеш ли да ми препоръчаш хубав блендер, може и на лични Blush

Аз чакам след 1-2 седмици да ми пристигне маята и ще споделя дали може да стане бадемово сирене с нея. Иначе гледах в магазина някаква мая за вегетарианци, но като никога нямаше инструкции за ползване, та не знам за какво се ползва.

Аз също се интересувам от хубав блендер.. И в тази връзка искам да попитам нещо, хубаво ли е наистина да се пасират/разбиват плодовете и зеленчуците, след като казват , че при досега с метал  някой от витамините се губели? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт