Бог да прости българското образование

  • 10 191
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 575
Защото - според мен, директорите през последните 20тина година му изядоха житото прижеве с тоталното си примирение към случващото се с образованието ни!

# 16
  • Мнения: 1
Здравейте! Simple Smile Не мога да си обясня с каква наглост някой може да напише този лъжлив коментар, изпълен с обиди и хули, а камо ли да сложи такова заглавие на темата.. Аз също съм родител на дете от този клас и аз бях на родителската среща, смея да кажа, че познавам проблемите в класа, така както те действително стоят, но единственото вярно написано до сега, е името на училището. Четейки вашия коментар, аз просто не мога да се побера в кожата си от възмущение и неразбиране, как е възможно и колко е нелепо човек, който претендира за интелектуален и интелигентен, толкова подло и неетично да изкриви истината, търсейки подкрепа и съвет от хора във форум, насаждайки им неверни твърдения.. или може би сляпо вярвате на казаното от дете на 7г... А защо на тази родителска среща не казахте нищо, от това, което сте написали, нали сте много възмутени... или по-лесно е да се скриете зад някакъв псевдоним..
"Проблемното" дете наистина е син на служител на училището, но нито от моето дете, нито от неговите приятели или техните родители, аз съм чула, майка му да ходи да го преоблича, обува, храни, кърми или каквото и да е било. А "проблемите" на това дете се проявяват именно в тази занималня, където именно тази прехвалена възпитателка явно не може да се справи с неговият характер, изхождайки от ФАКТА, че детето в клас е спокойно и се държи нормално, което явно говори, че класната ръководителка успява да се справи с него. От класната знаем, че с детето работи психологът на училището, говори се и с неговите родители. Присъствайки на тази среща, аз и още много родители останахме потресени от цирка, който изнесе учителката от занималнята, а не класната (непонятно безобразна лъжа), от грубия й тон, от обидните й обръшения към нас. Изтъкваше титлите и способностите си, демонстрирайки огромно самочувствие без покритие, имайки предвид това, че тя явно не може да овладее групата в занималнята. Останахме обидени и от това, че тя омаловашаваше проблема, въпреки съществуването на такъв. Действително в занималнята учениците се държат по-свободно и лошата дисциплина пречи на учебните занятия, но не е ли именно това задачата на възпитателя? Не мога да се съглася и с факта, че класната ръководителка толерира въпросното дете, аз не мога да се оплача по никакъв начин от нея. На родителската среща си личеше как тя и помошник-директорката просто не знаеха как да отговорят на нападките и нелепите изказвания на колежката им от занималнята.
И в крайна сметка, аз не съжалявам, че записах детето си в това училище.

# 17
  • Мнения: 24 467
Въпрос на гледна точка /и интерес/. Един видял и почувствал едно, друг- друго.
Затова обичам камерите.  Simple Smile За други те са обяснимо табу.

# 18
  • Мнения: 11 629
Искам да попитам потребителката, която е пуснала темата, тя какво е направила и изложила ли е виждането си на родителската среща? Аз такова нещо не прочетох.
А много ми е интересно как две нови потребителки се намериха , ей така изведнъж, в нет-пространството? Mr. Green

# 19
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Искам да попитам потребителката, която е пуснала темата, тя какво е направила и изложила ли е виждането си на родителската среща? Аз такова нещо не прочетох.
А много ми е интересно как две нови потребителки се намериха , ей така изведнъж, в нет-пространството? Mr. Green
Сигурно едната е учителката от занималнята, а другата класната Crazy

# 20
  • Мнения: 4
Здравейте organzza,
не съм искала да обидя персонално нито едно дете или родител, не знам защо се засягате по този начин, както съм написала за мен проблема е другаде. Ще Ви помоля да се въздържате от нападки срещу мен и детето ми. Не смятам, че споделянето във форум е криене и Вие пишете под псевдоним все пак.
Цитат
или може би сляпо вярвате на казаното от дете на 7г
В никакъв случай не вярвам слято, първоначално си мислех, че проблемът ще отшуми и всичко ще се забрави, никой не иска конфликти още в първи клас.
Цитат
А защо на тази родителска среща не казахте нищо, от това, което сте написали, нали сте много възмутени... или по-лесно е да се скриете зад някакъв псевдоним..
Последното за което можем да бъдем обвинени и аз и другите родители е за това! Проблемът беше коментиран достатъчно дълго без да се направи нищо. Именно за това аз търся помощ от по-горна инстанция и ново училище за детето, както правят и други родители.

Цитат
И в крайна сметка, аз не съжалявам, че записах детето си в това училище.
Искренно се радвам за Вас, за съжаление аз не мога да кажа същото.


Цитат
Винаги съм била против смяната на училище, заради подобни проблеми. Но понеже познавам училището, в случая просто го препоръчвам.

Съветите като Вашият преобладават и с право. Единственото ми опасение, как ще го приеме детето все пак е в първи клас още. Стресът от тръгването на училище не  е малък а и едно местене не е за подценяване.
Тези от Вас, които са местили децата по време на годината, бихте ли сподели как го прие детето?

# 21
  • Мнения: 5
Г-жо kotkata, много едностранчиво поставяте проблема си. Излагате само Вашето мнение и позиция. На първо четене на въпросната некоректна Ваша публикация (между другото темата е формулирана в несъответствие с проблема, който поставяте) прави впечатление, че Вие сте присъствали на родителската среща въпреки "неотложния си професионален ангажимент", но не сте се възползвали от присъствието си, за да зададете своите въпроси, да изразите съмненията и страховете си. Не. Вие просто сте мълчали. Останали сте пасивна, въпреки проблема, който Ви тормози, не сте заявили своето несъгласие, не сте протестирали, заставайки зад името си, а зад този смехотворен ник. Това не е нормално поведение на загрижен родител. Тук намирате форум, в който да изложите само своето виждане по проблема. Класната на този клас е прекрасен педагог, деликатен и много дискретен човек, ценена и уважавана от колегите си, деца и родители. Хулите по неин адрес от индивид като Вас, който се крие зад много показателния ник kotkata с няколко нули, са обидни, но не заслужават отговор.
На учителката "дъждовно време" ще кажа само, че не ѝ прави чест да "плюе" конкурентно много добро училище само от завист, че е по-желано от това, в което работи и от което много родители преместват децата си. Остана само да кажете: "Елате при нас, ние ще търпим капризите на децата Ви и Вашите претенции..". Госпожо дъждовно време, вие сте срам за колегията. "Богоизбраното училище" е едно от най-добрите и желани в града именно заради учителите, мениджърския екип, доброто обучение и реализацията на учениците.  
Госпожо kotkata, може би се притеснявате, че ще бъдете дадена под съд за клевета, затова се криете зад този ник???
 

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 22:24 от slaveykova

# 22
  • Мнения: 5
нищо неподозиращата възпитателка на занималнята. Според моето дете, а и не само, според него в занималнята им се обръща много повече внимание отколко в час, въпреки изблиците на проблемното дете. Стигна се до там, че детето не желае да ходи на училище, защото според неговите думи класната предпочита едни деца пред други. За щастие, според неговите думи и тези на приятели му на занималнята се обръща внимание на всички деца, независимо от професията на родителите им.
Нищо неподозиращата възпитателка би могла да си свърши работата вместо да се измъква с твърдения, че не подозира нищо. Ама как да подозира? По-лесно е да се настроят родители срещу училището и срещу класния, когато се чувства безсилна да се справи. Г-жо неподозираща, крайно време е да започнете да подозирате, че в това "богоизбрано училище" здраво се работи и никой не си измива ръцете с колегата си. Нова сте и не го знаете, но се огледайте как работи учителката, с която би трябвало да действате  екипно.

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 00:23 от slaveykova

# 23
  • Мнения: 5
kotkata0000,  съжалявам,че бях много пряма, но в това училище всички проблеми се покриват. Когато е намесен и вътрешен човек, още повече родител, не очаквай нищо добро нито от РИО, нито от подобни родителски срещи. В това училище се действа на принципа "стояхте цяла нощ, за да се запишете , ако не ви харесва  smile3513".
Госпожо, май много се гневите, че родителите предпочитат "Славейков" пред Вашето в съседство. И вместо да агитирате в нет-форумите родителите да напускат училището, помислете как да привлечете деца в своето. В "това училище" проблемите не се покриват, а се решават и то успешно в повечето случаи. Успешно - когато родителите съдействат, когато не се конфронтират с учителите, когато поемат личната си отговорност за децата си, а не прехвърлят вината. Много често родителите не осъзнават, че в тези лични битки ощетени са не други, а собствените им деца. Вредата е трудно поправима, повярвайте.
Споменавате някакъв принцип за "нощните бдения пред училището"... Няма такъв, г-жо дъждовно време...Не се бди нощем от 4 години. Има критерии, които са кристално прозрачни. Достъп до училището имат деца, които отговарят на тези критерии. Информацията ви е стара, а това, че публично я представяте доказва, че писанията са просто злобно и дребнаво заяждане.
Обръщам се към родителите, без чието съдействие целите на обучението и възпитанието не могат да се постигнат. Родители, търсете диалог с учителите на децата си, намерете общ език, не чакайте решение на проблемите си във форумите. И най-важното - не абдикирайте от ролята си на родители, прехвърляйки отговорността на други.  

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 22:22 от slaveykova

# 24
  • Мнения: 71
Такаааа, влизам да подведена по "силовото" заглавие на темата и попадам на класа на моето дете Embarassed Силно разтревожена изчетох първия пост, с който е започната темата и оставам силно озадачена от написаното Thinking Извинявам се ,че последващите коментари ги прехвърлих по-набързо и не смея да ги коментирам сега. Значи аз съм майка, която е безкрайно доволна от класната ръководителка на въпросния клас и силно негативно настроена точно към възпитателката на занималнята. Аз лично отписах детето си от въпросната занималня още на втората седмица, когато видях госпожата да седи на пейка насред двора , а децата да са "накацали" на оградата към булеварда и всеки по оградата може да им подаде или бутне нещо. Направих забележка на госпожата и забраних на моето дете да стои качено по оградите, където минава голям поток от хора, както знаете. Последваха няколко дни, в които не успяваха да си напишат домашните и пишехме вечер до 21-22ч изнервени и изморени домашни #2gunfire След 2 случая на насилие над детето ми от едно момченце ( не е детето на служителката), но няма да споделям имена, аз поисках обяснение от възпитателката, която "пърхайки" с мигли и вдигайки рамене ми каза "Ами, какво да правя аз, те седят един до друг и се карат и бият". Аз попитах, ако не знаете наистина какво да направите не ви е тук мястото определено!!! Аз не съм педагог , но имам идеи какво се прави в такива случаи , но съм далеч от мисълта да ви давам акъл, при положение, че вие сте педагог??? Аз лично първо бих ги разместила, после бих ги наказала и така. И тя каза, ами вижте те са 20 деца не мога да се оправям с всички. В такъв случай аз пак и казах, ами тогава явно имате проблем с професията си. Както и да е аз еднолично си реших проблема и преместих детето си в частна занималня, не исках да "изям хляба" на възпитателката и въпреки, че директорката ме попита за мотивите да отпиша детето си от тази занималня, аз и ги спестих и казах, че са много деца, базата не е хубава и т.н. Сега го отчитам като грешка, защото от няколко други родители чувам, че също не са доволни от госпожата на занималнята. Стана ми много интересно за влизането в клас на майката служителка и попитах детето си дали има такова нещо. Моето дете отрече, каза, че понякога идва в междучасията на вратата никога не е влизала в стаята, камо ли за хранене или преобличане. Така, че не вярвайте на всичко написано тук. Виждам, че и 2та потребителя са регистрирани преди няколко дни, единствените им публикации са тук, което ме навежда на мисълта на зла умисъл в писането. Дано не съм права, все пак децата ни са най-важното нещо в нашия живот не ги вкарвайте в такива лоши "филми". Научете ги на добро, направете ги позитивни хора и най-вече изградете им ценностна система!

# 25
  • Мнения: 5
kotkata0000, аз също смятам, че трябва да си махнеш детето от това училище. Щом от първи клас имате такива проблеми, не ми се мисли какво ще стане до 7ми. Попаднали сте на кофти хора, за съжаление. Не го мисли "елитното" училище, спасявай си детето. В някои "неелитни" училища" атмосферата е много по-спокойна, а учителите - истински загрижени за децата, а не само за стола си.
Успех!
Не мога да подмина и това мнение. Госпожо, как определихте, че това са "кофти хора"? И сигурна ли сте, че детето трябва да се спасява и от кого? Няма елитни и неелитни училища. ОУ"П. Р. Славейков", гр. Варна е заслужило да е сред най-добрите. Атмосферата, която може да създаде учителката на въпросния първолак е сред най-спокойните, а самата учителка е професионалист и истински загрижена за децата. Така че, проявената солидарност към г-жа kotkata е меко казано механично проявена, ей така за спорта - да оплюем учителката... А тя не е "загрижена за стола си" ... Ценете истинските учители като госпожа....не споменавам името ѝ, за да не се злоупотребява с него...Те са на изчезване!

# 26
  • Мнения: 3 479
kotkata0000, аз също смятам, че трябва да си махнеш детето от това училище. Щом от първи клас имате такива проблеми, не ми се мисли какво ще стане до 7ми. Попаднали сте на кофти хора, за съжаление. Не го мисли "елитното" училище, спасявай си детето. В някои "неелитни" училища" атмосферата е много по-спокойна, а учителите - истински загрижени за децата, а не само за стола си.
Успех!
Не мога да подмина и това мнение. Госпожо, как определихте, че това са "кофти хора"? И сигурна ли сте, че детето трябва да се спасява и от кого? Няма елитни и неелитни училища. ОУ"П. Р. Славейков", гр. Варна е заслужило да е сред най-добрите. Атмосферата, която може да създаде учителката на въпросния първолак е сред най-спокойните, а самата учителка е професионалист и истински загрижена за децата. Така че, проявената солидарност към г-жа kotkata е меко казано механично проявена, ей така за спорта - да оплюем учителката... А тя не е "загрижена за стола си" ... Ценете истинските учители като госпожа....не споменавам името ѝ, за да не се злоупотребява с него...Те са на изчезване!


slaveykova, това е форум за взаимопомощ, а не съд. Всеки потребител може да изложи проблем и да поиска мнението на другите потребители, а после сам да вземе решение как да си реши проблема. По така изложеният от kotkata проблем, аз бих действала както съм написала. Имам богат училищен опит с децата си, също така в нарочено за "елитно" училище, където самочувствието и претенциите на учителите и директорката бяха по-големи от педагогическият им капацитет. Махнах си детето!
Ако това, което пише kotkata не е така, то никой от нас не носи отговорност. Няма нужда да ни цитирате и неодобрявате поименно. Ние не сме длъжни да сме обективни, а и няма как да сме.
При това развитие на нещата, най-добре е да се изясните очи в очи.

# 27
  • Мнения: 1
kotkata0000, аз също смятам, че трябва да си махнеш детето от това училище. Щом от първи клас имате такива проблеми, не ми се мисли какво ще стане до 7ми. Попаднали сте на кофти хора, за съжаление. Не го мисли "елитното" училище, спасявай си детето. В някои "неелитни" училища" атмосферата е много по-спокойна, а учителите - истински загрижени за децата, а не само за стола си.
Успех!
Не мога да подмина и това мнение. Госпожо, как определихте, че това са "кофти хора"? И сигурна ли сте, че детето трябва да се спасява и от кого? Няма елитни и неелитни училища. ОУ"П. Р. Славейков", гр. Варна е заслужило да е сред най-добрите. Атмосферата, която може да създаде учителката на въпросния първолак е сред най-спокойните, а самата учителка е професионалист и истински загрижена за децата. Така че, проявената солидарност към г-жа kotkata е меко казано механично проявена, ей така за спорта - да оплюем учителката... А тя не е "загрижена за стола си" ... Ценете истинските учители като госпожа....не споменавам името ѝ, за да не се злоупотребява с него...Те са на изчезване!


slaveykova, това е форум за взаимопомощ, а не съд. Всеки потребител може да изложи проблем и да поиска мнението на другите потребители, а после сам да вземе решение как да си реши проблема. По така изложеният от kotkata проблем, аз бих действала както съм написала. Имам богат училищен опит с децата си, също така в нарочено за "елитно" училище, където самочувствието и претенциите на учителите и директорката бяха по-големи от педагогическият им капацитет. Махнах си детето!
Ако това, което пише kotkata не е така, то никой от нас не носи отговорност. Няма нужда да ни цитирате и неодобрявате поименно. Ние не сме длъжни да сме обективни, а и няма как да сме.
При това развитие на нещата, най-добре е да се изясните очи в очи.
ами като не сте ОБЕКТИВНИ, не слагайте определения     #2gunfire

# 28
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
kotkata0000, аз също смятам, че трябва да си махнеш детето от това училище. Щом от първи клас имате такива проблеми, не ми се мисли какво ще стане до 7ми. Попаднали сте на кофти хора, за съжаление. Не го мисли "елитното" училище, спасявай си детето. В някои "неелитни" училища" атмосферата е много по-спокойна, а учителите - истински загрижени за децата, а не само за стола си.
Успех!
Не мога да подмина и това мнение. Госпожо, как определихте, че това са "кофти хора"? И сигурна ли сте, че детето трябва да се спасява и от кого? Няма елитни и неелитни училища. ОУ"П. Р. Славейков", гр. Варна е заслужило да е сред най-добрите. Атмосферата, която може да създаде учителката на въпросния първолак е сред най-спокойните, а самата учителка е професионалист и истински загрижена за децата. Така че, проявената солидарност към г-жа kotkata е меко казано механично проявена, ей така за спорта - да оплюем учителката... А тя не е "загрижена за стола си" ... Ценете истинските учители като госпожа....не споменавам името ѝ, за да не се злоупотребява с него...Те са на изчезване!


slaveykova, това е форум за взаимопомощ, а не съд. Всеки потребител може да изложи проблем и да поиска мнението на другите потребители, а после сам да вземе решение как да си реши проблема. По така изложеният от kotkata проблем, аз бих действала както съм написала. Имам богат училищен опит с децата си, също така в нарочено за "елитно" училище, където самочувствието и претенциите на учителите и директорката бяха по-големи от педагогическият им капацитет. Махнах си детето!
Ако това, което пише kotkata не е така, то никой от нас не носи отговорност. Няма нужда да ни цитирате и неодобрявате поименно. Ние не сме длъжни да сме обективни, а и няма как да сме.
При това развитие на нещата, най-добре е да се изясните очи в очи.
ами като не сте ОБЕКТИВНИ, не слагайте определения     #2gunfire
А ти по кого по-точно стреляш? Жената е написала проблема си. За DarkViolet явно тези хора, които тормозят детето на авторката са кофти. Аз също бих казала за такива хора, че са кофти. Не ме интересува едно дете в класа дали е на обикновен родител, дали е на учител в същото училище, или направо на директора. Факт е, че тормози останалите деца, както и е факт, че има проблем с него, а никой не взима мерки по решаване на проблема (поне това излиза като информация от първия пост). Ти ако си пристрастна, ок, но повечето безпристрастни родители, списващи в темата е нормално да заемат страната на родителя, чието дете е тормозено.
Аз не вярвам на другите версии. След като се изисква писане на истината и неизползване на епитети, еми да не използват и те. Жената е представила своята гледна точка така, както я е почувствала и за нея си е права.
Колкото и да стреляте по форуми и да се дрънкате-единственото, което ще избиете е комплекси и свободно време. Ако има проблем и трябва да бъде решен-училището е мястото.
Чудя се, колко още пристрастни родители и колеги от въпросното училище ще се регистритат тук, за да обясняват на котката колко е еди каква си?! Crazy

# 29
  • Мнения: 5
Именно - мястото за решаване на проблема е училището. Начинът - диалог очи в очи. Оплюването на почтени хора и професионалисти по форумите не е много достоен начин. 

Общи условия

Активация на акаунт