Коледни пости 2011

  • 38 650
  • 537
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 324

Единствено трудно издържам без шоколад по време на пости. Като вляза в магазин, избягвам рафтовете с изкушения.   Grinning

Аз вчера най-после успях да намеря абсолютно постен шоколад, но сега пък вече не ми се яде  Crazy

Менюто при мен си остава все така еднообразно и няма какво особено да споделя.
Преди два дни готвих картофи със зелен боб.
Вчера бях само на салати и маслинки.
Днес май ще сготвя малко зеле.

# 496
  • На острова
  • Мнения: 1 275
И аз бях взела два черни шоколада, в случай че приритаме за сладко, но единият още си седи в хладилника. Общо взето нищо не ми се е дояждало този път, което е много странно. Всъщност само един път, когато правих кус-кус със сирене на малкия и ми се дояде от сиренцето, но беше моментно.
Аз също мога да карам и без месо, но за сметка на месото обожавам всякакви сирена и кисело мляко.

Включвам се с питането за питката със зехтин от сп. Good Food. Търсих рецептата в гугъл, но нищо не ми излезе.

Моето меню последните дни също е доста постно и няма нищо интересно за споделяне: сутляш правих с кокосово мляко, едно песто си спретнах с босилек и орехи и го ядох с доматки, вчера и с макарони.

За Бъдни вечер: питка, пълнени чушки, може и лозови сърми да направя. Замислила съм и боб, но досега не съм готвила (просто не сме големи фенове) и не знам дали ми се рискува. Тиквеник също не обичам...Май ще е съвсем постно и менюто  Mr. Green
За Коледа не знам, искам да е нещо бързо и вкусно, не ми се седи цял ден в кухнята. Предвид това, че на 24-ти през нощта ще карам нощна смяна, предпочитам в неделя да си мързелуваме дружно тримата в къщи.. Та затова ще гледам да е нещо не толкова ангажиращо.

# 497
  • Мнения: 61
Аз също често приготвям зелен боб с картофи.
Утре ще готвя леща. Може би ще правя спагети
с доматен сос, зехтини подправки. Ще се изкара
времето до Коледа. Шоколад и на мен не ми се дояжда.
Хапвам печена тиква.

# 498
  • Мнения: 324
Да си призная, че не сготвих зелето вчера. Майка ми го направи на салата, защото аз бях сварила една страхотна супичка от лук, морков, картофи и червено цвекло. Имаше и малко фиде, че моето момче отказва да яде супа без "спагети"  Wink


# 499
  • София
  • Мнения: 864
здравейте,
хайде не остана. още малко и постите свършват. И нали знаете- да не се улеете на 25ти, че най-трудно е захранването.
За всички, които им се прияжда шоколад- в био магазините има Веган. Много е вкусен и е без всякакви млека и прочие. Аз напоследък само такъв купувам. И по-здравословен е:)

# 500
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Май всички черни шоколади (със съдържание на какао над 70-80%) са без мляко - поне с такова впечатление останах като четях опаковките - съдържат предимно е какаово масло. Аз обичам натурален шоколад, но нещо тези пости не съм се сещала за него.

Онзиден случайно попаднах в един китайски магазин на постни кюфтенца от китайски гъби, тиквички и моркови - та явно и кюфтета от гъби има  Rolling Eyes

Днес ще правя крем-супа от червена леща - имаше доста приятни рецепти по-назад в темата.  Доколкото си спомням от днес вече рибата напълно се изключва от менюто.

# 501
  • София
  • Мнения: 795
 Здравейте и от мен през последната седмица:)
 Отново ви призовавам да споделяте интересни рецепти за Бъдни вечер. Интересуват ме най-вече за чушки с булгур, зелеви сърми и питки. Бобът си го правя по класическа рецепта - с лук, морков и сухи чушки. Но каквото и да споделите, ще ми е от полза, искам да внеса разнообразие тази година.
 Мен нещо много ме домързя да готвя през уикенда, днес ще правя прясно зеле. При нас, мисля само макароните с доматен сос се повтаряха, тъй като всички, особено малкият сме им големи почитатели:)
 Шоколади и аз, нетипично за себе си съм изяла само 2, със 70-80% какао,  кпувах си ги от Карфур, наистина много хубави..Сладки неща не хапвах много, може би повече халва..

# 502
  • Мнения: 337
Здравейте аз отдавна не съм писала, но при мен няма нищо толкова интересно като Вашите вкусотиики  Mr. Green. През деня почти не ям и вечерта съм доооста гладна и спретвам нещо на бързо (което често е само една салатка). Аз от няколко дни се опитвам да се изповядам , защото няма да имам възможност на 24 ти , и вече днес се надявам да успея. Интересното през тези пости за мен е , че нищо не ми се е дояждало даже и шоколад  Mr. Green ( при условие че се изхранвах преди с него).
Надявам се да сте станали по- добри , по- мирни , и по - спокойни.  От мен толкова

Мили дами и господа  Laughing пожелавам Ви весели Коледни и Новогодишни празници !

# 503
  • Мнения: 1 726
Здравейте, влизам и аз с питане за Бъдни вечер. Кърмя и не мога да ям варива и зеле, затова мисля да направя нетрадиционни ястия. Сърмите с лозов лист и тиквеника само ще направя и  ще ви помоля за някакви по-интересни постни рецепти с гъби, печени чушки, маслини, броколи, картофено пюре. Благодаря предварително   bouquet

# 504
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Здравейте. Дойде ми най накрая коледното настроение. LaughingПри нас ,ще си бъдат традиционите ястия на Бъдни вечер, постните не са на почит в нас.  Ето една рецепта :
Постни чушки с гъби
Продукти за 4 порции:
2 глави кромид лук
300 гр. гъби
1 чаена чаша ориз
12 червени пиперки
щипка чубрица
черен пипер
черен пипер
зехтин

Начин на приготвяне:
Лукът се нарязва на ситно и се задушава в малко вода. След като омекне се слагт нарязаните гъби и измитият ориз, заедно с подправките - червения пипер, черния пипер, чубрицата и малко сол. Наливат се 2 чаени чаши водаи се оставя да ври при непрекъснато разбъркване. След като оризът набъбен се снема от огъня и се пълнат чушките с получената смес. Нареждат се в тавичка, заливат се с две чаени чаши вода и малко зехтин и се пекат на умерена фурна (280С).
http://recepty.bg/rec_za_r6-475-Postni-yastiya-s-kartofi-savina_h В линка има рецепти с картофи, можеш да си избереш нещо.

# 505
  • На острова
  • Мнения: 1 275
И аз такива чушки с гъби си правя на Бъдни Вечер.

Аз снощи правих крем супа от червена леща с кокосово мляко. То може и да не е крем, ама аз си я пасирах. У-н-и-к-а-л-н-а! Има я в на Бразилка блога, но и в гугъл излизат доста супи.

# 506
  • Мнения: 324
На почти всички черни шоколади пише, че може да съдържат следи от мляко  Peace



Кърмя и не мога да ям варива и зеле, затова мисля да направя нетрадиционни ястия.

И аз кърмя, но нито сега, нито с първото ми кърмаче съм се лишавала от която и да било храна/растителна/ - промени в настроенията на децата не съм забелязвала, колики не са имали  Peace
Все пак всичко е въпрос на избор   Hug

# 507
  • София
  • Мнения: 864
На почти всички черни шоколади пише, че може да съдържат следи от мляко  Peace





затова и препоръчах веган шоколадите - в тях няма нищо млечно а и захар няма

# 508
  • Мнения: 324
На почти всички черни шоколади пише, че може да съдържат следи от мляко  Peace





затова и препоръчах веган шоколадите - в тях няма нищо млечно а и захар няма


Да, разбрах  Hug
Написах го по повод това:
Май всички черни шоколади (със съдържание на какао над 70-80%) са без мляко - поне с такова впечатление останах като четях опаковките - съдържат предимно е какаово масло.

# 509
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 760
Добър вечер на всички постещи Hug Аз успях да се справя и много се гордея с това, още повече че ми е за първи път, но не и за последен. Замислям се дали да не премина изцяло на вегетариански начин на хранене. Не е гол алтруизъм,а по-скоро резултат от това как се чувствам:
много добре и жизнена, уморявам се много по-малко отколкото преди.
 През последните дни и на мен ми се хапваше нещо шоколадесто  Laughing И пресъздадох варианта на нутелата с горчиво какао и мед,като заместих меда със сок от агаве. Понеже тук се обсъждаше факта,че медът е животински продукт, докато сокът от агаве не е такъв. шоколадестият продукт се получава по-олекотен на вкус, а и съм сигурна,че няма никакви млечни добавки.
 Остават още много малко дни от постите! Много се радвам,че ви открих и намерих опора да се справя Hug Бог да  Hugи пази и весели Коледни празници!това само в случай,че не намеря време да пиша през тия дни
                                           

Общи условия

Активация на акаунт