Коледа 2011 - тема 2

  • 113 315
  • 740
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 356
Stasi, шприц-сладките трайни ли са, могат ли да престоят от сега до Коледа?

# 436
  • София
  • Мнения: 160
Привет, момичета!

Страхотна темичка! Направо се изгубих в морето от рецепти.
Моля ви дайте линк към рецепта за трайни сладки. Искам да си ги изрежа в различни формички и да ги украся. Бих пробвала много от рецептите, които сте поместили тук, ама няма да успея с моя малчуган, тъй като нямам помощници.

Също така съм се навила да правя и щолена на Джема. Дано да ми се получи, че ще ми е за първи път.

Благодаря Ви предварително!

# 437
  • софия
  • Мнения: 100

Моля ви дайте линк към рецепта за трайни сладки.
redreny2000,заповядай
Английски коледен кейк, от Джемма и стъпка по стъпка, 6 седмици преди Коледа
Ванилени кравайчета, от Наталина, издържат до месец и половина
Дрезденски щолен и стъпка по стъпка, от Джемма, прави се 2-3 седмици преди Коледа
Забравени сладки, на Котка, могат да се правят и предния ден
Линцерови сладки, от Наталина, правят се в началото на декември
Меденки, от Джемма, правят се в началото на декември
Меденките на Джули и галерия с нейни снимки, от Наталина,правят се в началото на декември
Мъфини с кафе на ESPA, толкова са вкусни, че няма да издържат и два дни Smile, все пак предполагам могат да седят 1-2 седмици, най-добре в кутия
Шоколадови звезди с капучино на Габи, издържат около месец, не е нужно да се правят по-рано

# 438
  • София
  • Мнения: 160
сисак, благодаря!

# 439
  • Мнения: 240
scaramouche аз използвам маргарин Rama той е по твърд почти като масло и е вкусен без да придава неприятен дъх. Много често го ползвам за сладкиши и сладки вместо масло и до сега не съм имала пропуск. Даже мисля да го ползвам за щолена защото не мога да се спра на марка масло а President ми идва скъпичко / ползваме го само за директна консумация и за малката/.

Аз днес направих едни капучино бишкоти но по късно ще ви кача снимка и рецепта.  Wink

# 440
  • София
  • Мнения: 118
Момичета да Ви попитам ,давате ли на малките от сладките които приготвяте?Моя малък мъж/декември ще е на 1г.и 4 м./ вече хапва всичко,та се чудя дали да му давам от сладките които ще правя скоро-меденки,линцери,ванилени кравайчета?

# 441
  • Мнения: 1 243

wafi, страшно съм ти благодарна за отговора!  Hug
още сутринта ще го купя.. днес пак разглеждах маргарините в магазина и се чудех какво да взема, докато накрая реших, че ще трябва да разчитам на късмет! благодаря, че сподели!

# 442
  • Мнения: 240
scaramouche  радвам се, че ти бях полезна.

hrisinda колкото и да ми се искаше да поизчакаме със сладките неща моята мръвка  /1 г 1 м/ бе на друго мнение и сама ходи и си гепи. Яде всякакви сладки, кексове и скадкиши но домашни. Много внимавам да нямат ядки най вече фъстъци, че им е раничко, както и по дразнещи съставки и подправки.

Такаааа написах рецептата, нащраках произведението и ето го:

Капучино бишкоти



Ето и едни от миналата седница много лесни и вкусни:

Бисквитени бонбони



И разбира се за къде бе Кандирани корички / лимонови и портокалови



Моите корички не съм ги сушила, защото в рецептата пишеше да се отцедят само от сиропа ако е останал такъв /не беше/ и да се затворят в буркан. Това ще повлияе ли на качеството и трайноста им?

# 443
  • София
  • Мнения: 3 090
Интересно ми е дали някой е пробвал това?
От няколко години откъснатата страница от списанието ми стои в коледната ми папка и все не се решавам да го направя.

# 444
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Момичета, вижте на какво попаднах в страницата на Икеа България във Фейсбук:



Цената й е 6,95 лв., мисля, че трябва да се намира в магазинчето след касите. Та, ако някой е решил да спести печенето на архитектурните елементи  Grinning и му е на път може да се възползва.

Желая ви дъхави, сладки и приятни минути в подготовката.  Hug 

# 445
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ето първите ми придобивка за тази Коледа. Подарък - силиконова формичка от Лидъл-шапчици и камбанки, много симпатична и формичка за сладки-кънка, отдавна искам такава.  bouquet за Уна, която ми ги прати.





И от Китай за без пари вчера получих това- формичките за листенца за мен и ножчето- за сестра ми:




Ако знаех,че ще пристигне нормално, щях да си поръчам и оше неща. Защото последната ми злополучна пратка пътува точно 3 месеца от Китай и спрях да поръчвам от там. Сега пак реших за проба да пусна нещо дребно.
Ако ви е интересно,това е продавачът:
http://stores.ebay.co.uk/lilyyangstore?_trksid=p4340.l2563


Интересно ми е дали някой е пробвал това?
От няколко години откъснатата страница от списанието ми стои в коледната ми папка и все не се решавам да го направя.

Това си е щолен, само дето е с друга форма и малко по-различна рецепта. Peace

Джемма, нямам предразсъдъци за свинската мас, но съм след чернодробно заболяване и си щадя дроба от тежки храни. Ако я заменя с масло, пак ли трябва да е същото количество? И ако експериментирам с подправки, ще се промени ли консистенцията?

 Hug И на мен ми е отстранена жлъчката и те разбирам, но по празниците не устоявам и малко претоварвам черния си дроб. Cry Не мога да се въздържа. Не съм ги правила с малко, но предполагам е същото количество.Подправките няма да променят консистенцията, освен ако не са от порябъка на 100-200 гр.Просто следи да е меко тестото, за да не се мъчи шприца и да се счупи. Hug

Последна редакция: сб, 26 ное 2011, 12:30 от Джемма

# 446
  • Мнения: 465
  Страхотни придобивки ! Аз вчера правих щолените ,но без гаф не може  Mr. Green .Изпекох първите два и като сложих другите в средата на печенето се оказа ,че газта ми свършила и прекрасно надутите ми щолени ,докато ми дойде газта бяха станали на Сплескавици   Shocked .Сега се чудя дали могат да се превърнат в бишкоти (канточини)?

# 447
  • Мнения: 13
След няколко часова борба равносметката е 2 невероятно ухаещи щолена!За първа година го правя и мисля, че резултата е добър(поне на външен вид и аромат  Laughing )Питанката ми е следната- трябва ли да е топъл щолена докато го мажа с маслото или може и студен?

# 448
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
В рецептата си пише, че трябва да е изстинал.

# 449
  • Мнения: 13
Благодаря за бързия отговор Джемма!  Hug По принцип гледам да прочета внимателно преди да питам, но този път явно съм пропуснала!

Общи условия

Активация на акаунт