Белгия - 22

  • 46 657
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 505
NellyDi, благодаря ти за новата тема. Стрaхотно празнична е.

Моят бебок днес се е развилнял. Не се спря цял ден и цяла вечер.

Моят мъж ми подари преди извесно време нов кухненски робот. Та днес за пръв път месих тесто в него и правих питка. Стана страхотна.

Ilaraxia, по вътрешните среди се говори че и сега няма да има освобождаване на пазара за българи и румънци. На твое място не бих се надявала много на това.
А разрешителни за работа се издават но ти трябва договор за професия за която липсва работна ръка. Можеш да се информираш в Актирис за това.

# 16
  • Мнения: 572
NellyD, много благодарности за красивата и спретната темичка   bouquet
tsvetik, vele много точно ти го е обяснила. Ние ползваме вариантите от Алди, много са хубави и са много по-изгодни, детето ги пие всичките - с плодов вкус, без плодов вкус...и даже лекарката ми каза, че като нямат лактоза, може да ги пие и като е болна (за деца склонни към бронхити, не се препоръчва иначе да пият мляко) трябва да се пият до 15 мин след изваждане от гладилник, че иначе пробиотиците се разпадат... перпоръчват се след взимане на антибиотици...
bruxelles1, честито ти и робот и поздравления за питката Simple Smile
ilaraxia, като си с добро сиви и знаеш поне английски, в тези компании, които си изброила, ще направят каквото е възможно да ти намерят работа и с договора ще ти се извади разрешително. Няма нужда от адвокат, няма какво да ти защитава предварително... и по-добре да не ти се налага, че са едни обирчии и те... Ти само се подготви да си добре мотивирана.

# 17
  • Мнения: 27 524
Нели, страхотна тема, заредена с коледно настроение, благодаря ти   bouquet

Ние на 24-ти летим за София за две седмици и нямам търпение  Party

Бейби, не сме ходили още, само се каним всяка година  Crazy Ама ще навивам мъжката половина утре да отидем, пък ще видим  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 572
Момичета коя диплома тук е А1 и А2 , т.е Бг више бакалавър например на кое отговаря тук?

# 19
  • Мнения: 112
трябва да се пият до 15 мин след изваждане от гладилник, че иначе пробиотиците се разпадат...
На нас са ни любими още от Естония, но не знаех за това 15-минутно условие. На мен само чакането на опашката в магазина ми отнема 15 минути, не броя и пътя до вкъщи.  Това означава ли, че нямат вече пробиотици? Помня като купувах в България за големия син пробиотици, имаше 2 вида - на капки и на таблетки. За тези на капките пишеше, че след отваряне на опаковката трябва да се използват до 15 дни. Затова този 15-минутен интервал ми се струва кратък.

Блонди, вие на връх Бъдни вечер ли летите? Дано ви чакат с готова трапеза Grinning

# 20
  • Мнения: 1 744
Нелка, страхотна темичка! Събуди коледното ми настроение! Ще трябва лека полека да се готвим за първата си Коледа тук, още повече че имам и именник, пък и гости. Hug

# 21
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Купихме си билети за Великден, има намаление в момента от 20% на Луфтханза, ако ви се планира толкова отдалеч. За четирима ни отиване и връщане около 400 евро.
Maй е свършило намалението много бързо.  newsm78 Гледах сега за Май-Юни, Юни-Юли, и под 320 за двама нямаше нищо обявено. От уеб сайта на Луфтханза директно ли резервира/купи или не? Директен полет ли е това?

# 22
  • Мнения: 112
Не е свършило намалението, а аз съм разбрала грешно. Тези дни мъжът ми е хремав и по телефона съм си досъчинила края на изречението. Извинявай, че съм те заблудила, не става въпрос за Луфтханза, а за нискотарифните...

# 23
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
не става въпрос за Луфтханза, а за нискотарифните...
Wizz air? От Charleroi?

# 24
  • Мнения: 112
Да, така се оказа...

# 25
  • Мнения: 1
Нели страхотно си оформила темата, браво! Simple Smile

Ilaraxia, и аз до колкото знам, трябва да си намериш работа и тогава работодателя ти вади разрешително на база договора за работа.Аз съм ходила в Актерис и ни казаха,че за Румънци и Българи още не могат свободна да ни търсят работа.Освен за някои специалности като медицински сестри,лекари,прависти и по нататък не помня,но горе долу това беше.За филолози и икономисти например,като мен ,казаха,че не могат да ни запишат и да ни търсят работа!
Но ти щом знаеш английски сигурно ще си намериш сама,успех!

Ние вече сложихме елхата,макар че има време,но нямахме търпение с малкия ни разбойник.И вече сме на тема подаръци Simple Smile  Gift santa2

# 26
  • Мнения: 1 572
Момичета коя диплома тук е А1 и А2 , т.е Бг више бакалавър например на кое отговаря тук?
Да си побутна въпросчето , и имам още едно питане - искали ли са ви тук свидетелство за съдимост и как ства номера?Само да не ми искат ,че в Бг дават само лично , а аз пулномощно не съм направила  ooooh!
Предполагам от общината тук няма как да ми дадат  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 069
Жеже, пълномощно срещу 15 евро правят в Консулска служба. Да не те излъжа за цената, но мисля, че там някъде беше! За другите ти въпроси не мога да ти помогна - хич не съм на ясно, ама то не ми се и налага...  Flutter

# 28
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Jeje за дипломата не зн. На мен не са ми искали да приравнявам нищо, но мойта не е от Бг.
За свидетелстовото, аз не вадих от Бг., а от Ирл и щатите. Та и там не мога да ти помогна, но да, искаха ми.

# 29
  • В близката далечина...
  • Мнения: 18
Jeje аз попаднах на това в един форум
Цитат
A3 of A2 in een technische of beroepsrichting is een geschoolde arbeider.
A3 staat voor 3e graadsberoeps. (7e jaar beroeps is A2)
A2 kan je op een bureau gaan werken.a2= Diploma hoger secundair onderwijs. Geen al te hoge functies
A1=hogeschool. Kan je vanalles mee doen. Eigenlijk is dat het minimum dat je moet halen voor iets of wat tof van werk te doen, vind ik
А3 и А2 средно-техническо или с професионално насоченост
А3  означава трета степен на професионална квалификация (след 7-та година става А2)
А2 може да работиш в кантора или офис.а2 е диплома за средно образование.Не е висока квалификация и не може да се заемат високи постове.
А1 е хухесхол.Това е минимума за добра реализация и престижна реализация.
ТОва го четах  в един форум както казах, не претендирам че превода е на 100%,но в общи линии е това.
Имай в предвид , че образованието тук е доста по-различно от българското.Има бакалавър от хугесхол и бакалавър от университет.Хугесхула се учи три години и се набляга повече на практиката и като цена на образованието е по-eвтино на цена на семестъра.
Като бакалавър в университет се учи поне 4 години и се набляга много и на теорията, съответно по-скъпо платени семестри и после по-високи заплати.
Приравняването на нашите дипломи е малко по-различно.Ако представлява интерес за теб, мога да ти дам няколко линка за приравняване на чуждестранни дипломи към тукашното образование.Аз лично моите ги преведох и легализирах тук вкл.и признанието от Министерството и всичко беше много изгодно...без никакви пари.Докато в Бг за превод на 3дипломи за висше ми искаха 580 лева за превод на френски или 790 за превод на холандски , това говорим за преди две години.Та ако си започнала постъпки за такова нещо, питай минах по този път и ако мога ще ти помогна за да не се луташ както правих аз.
Да пълномощно се изготвя в Консулска служба, за 15 евро ако отидеш на другия ден за си го вземеш и 30 евро ако ти го правят на момента.
Забравих да кажа , че ако си решила да легализираш има различни изисквания за документи за бакалавърските и магистърските програми.За магистратурата искат още...сума неща за да я приравнят.Но няма да влизам сега в подробности. Grinning

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 19:49 от lllora

Общи условия

Активация на акаунт