Мама елхата украсява, а МАРТеничка във коремчето й шава - 8

  • 28 215
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 359
Момичета, имам нужда от помощ ... иска ми се тази година да изпратя картички на близките си хора по пощата (онази  дето се разнася от пощальон), но осъзнах че не знам адресите на повечето от тях. Имате ли някаква идея как да им взема адресите без да се налага да им обиколим къщите и да запишем адреса ?  Simple Smile Мислих за мапсбг примерно, но от там мога да взема само улица и евентуално номер или номер на блок... едно време имах тефтерче с адреси и телефони... сега имам телефон с телефони и фейсбук приятели...

Дони на мен доки ми каза, че трябвало да се следи нивото на левкоцитите в урината (не знам дали има общо с белтъка)

# 16
  • Мнения: 0
Мамитаааа Честита ни нова тема! Много е готино с коледно настроение   santa2 . Аз от 1 ви мисля да почвам да украсявам - вече нямам търпение. Благодарско на постаралите се за темата. Аз днес се отдадох на грижи за себе си -  боядисвах се, малко козметика и съм мн доволна  newsm18 
Дони относно белтъка на мен не са ми намирали, но знам че не е нещо мн опасно, но все пак докторите следят за това и твоя предполагам ще предприеме нещо по въпроса  Thinking
А ти от къде знаеш, че имаш белтък в урината - предполагам ти сама си го видяла щом доки още не знае ?

# 17
  • гр.Варна
  • Мнения: 0
Здравейте!Не съм писала отнякоко дни,но при това коледно настроение в темата...  madnoelБлагодаря на Дони ,а и на Pipi_27 -за чудното заглавие!
Аз днес се бях притеснила нещо,защото беба все се движи и мира не ми дава,а днас затишие.Мъжа ми ме успокоява,че днес е неделя и тя си почива newsm12Но преди малко я усетих  и сега съм по-спокойна. А за контракциите,мен доки ме посъветва да пия но-шпа.За сега ,наистина имам ефект newsm53
Мира,стискам палци ,Мони да оздравява!Дано болестите остават в старата година ,а се заредим със здраве и оптимизъм през новата.
Лека вечер от мен мами и коремчета! newsm03














# 18
  • Мнения: 27
Здравейте и от мен и аз да се запиша в новата темичка  Simple Smile невероятно оформление на първата страничка
 За белтъка в урината доколкото знам и аз не е хубаво да има мисля че се дължи на някаква бактерия ако не бъркам нещо де.
Иначе и ние вече силно си риткаме а навсичкото отгоре аз съм атакувана от два фронта  Shocked ту едното рита ту другото, че нещо и по силно започнаха вече  Laughing

# 19
  • Варна
  • Мнения: 34
Здравейте и от мен,

страхотна темичка Simple Smile вече ми се слуша само за Коледа и подаръци  Joy

# 20
  • Мнения: 70
Страхотна темичка наистина.... Simple Smile Simple Smile Такова Коледно настроение създава  Close-mas: Nature Snowman santa2smile3536
Нека да бъде изпълнена само с положителни споделяния smile3503
Аз мисля да украсявам след Никулден, а и елхата искам да е естествена, та по - късно - по- добре,за да издържи повече.

Дони, за белтъка - аз ще си видя последните изследвания във вторник и ако има нещо - ще пиша, иначе досега само хемоглобина ми е нисък - 100 и пия Феро - градумет.

# 21
  • София
  • Мнения: 187
Запис и от мен !!! Hug
Супер Коледно настроение в новата ни темичка!!! People Santa People Santa People Santa Браво!!!
Doni M по принцип знам че не е хубаво да има белтък в урината (мисля че от бъбреците беше  Thinking  Blush), но затова пък док ще го следи, мисля че ако е в малки количества не е опасно просто го набюдават!Не е лошо все пак да си следиш кръвното, че в комбинация с високо кръвно вече не е добре (преекламсия)
Аз вчера бях вдигнала кръвно 130/80, но после спадна, но на мен чак в петък ще ми вземат кръв, урина и микробиология ( да видим дали сме унищочили и бактериалната инфекция  Praynig),та се надявам всичко да е наред. А за хемооглобина досега ми е бил ок, дано и сега да е така.  Wink
Хайде пожелавам ви приятна неделна вечер и да се погушкате с мъжленцата!!! Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 80
Много хубава тема си имаме Simple Smile
Дано имаме само хубави новини и да посрещнем с добро настроение коледните празници  santa2  Close-mas:  Nature Snowman
Иска ми се вече да запеем Тихо се сипе белият сняг, галено щипе бузките пак... Simple Smile

# 23
# 24
  • София
  • Мнения: 1 311
Да се за пиша и ааааз!  Mr. Green  Nature Snowman  madnoel
Страхотна тема,благодаря момичета!
Аз също нямам белтък и затова не съм писала.
Успешна седмица!  Heart Eyes

# 25
  • гр.Варна
  • Мнения: 0
За белтък в урината ,зная че ако е опал.,не е проблем.Но е хубаво изследването да се повтори и ако има нужда да се пусне стер. урина newsm10

# 26
  • София
  • Мнения: 234
Страхотно коледно настроение, много ме зарежда, браво!
Дони, За белтъка- свеки е лаборант и казва, че бременните често имат, док ще го следи. Иначе аз имах единични бактерии в урината, пих по 3 л. мин. вода и 3 пъти на ден сребърна вода на гладно и след 2 седмици в стерилната урина нямае нищо.

# 27
  • Мнения: 0
 Close-mas:
Здравейте мили дами!
Не съм редовна в групичката, но надничам от време на време, за да се заредя с настроение!
Благодаря на всички, които се грижат за темите!

Doni M, аз имах белтък в урината преди три месеца и док. ми каза да пия повече вода около 2 л. Две седмици след това пуснахме пак изследване и урината беше чиста.

Мамита, има ли някоя от вас с установена висока захар в кръвта и ако да, какви мерки са взети. При мен е налице гестационен диабет и леко увеличение на щитовидната жлеза. Ще се радвам да обменя опит.

Сондирам си мнение и за това дали да прекъсна работа, че нещо много бацили се разнасят в офиса последните 1-2 месеца. Вие работите ли?

 santa2 Nature Snowman

# 28
  • Мнения: 192
Здравейте и от мен. Браво за новата тема Hug Много е празнична.
Момиета, Виждам, че има 4 мами с близнаци. Въпроса ми е към тях. Избрахте ли вече къде ще раждате?  Кога трябва да се направи уговорката с доктора ?
 Благодаря ви . Пожелавам на всички само хубави емоции и много празнично настроение  Close-mas: Close-mas: Close-mas:

# 29
  • Мнения: 5 401
Добър вечер, момичета!   bouquet

Имам удоволствието да ви представя съвместната инициатива на BG-Mamma и Ла Лече Лига България, която се осъществява успешно във всички отчетни теми вече повече от година и половина.  Simple Smile

На вашите въпроси, свързани с кърмене и захранване Дени и Арлина като, съответно, Ла Лече Лига Лидер и помощници по кърмене към ЛЛЛ, с радост ще се отзовават, като ще ви предоставят възможно най-пълна информация, за да вземете най-доброто решение за бебетата си.  Simple Smile

Целта на този проект е да помогнем на бъдещите майки да се чувстват спокойни, информирани и щастливи по време на един от най-прекрасните периоди с техните бебетата. Тъй като бременността е подходящо време за предварителна подготовка и настройка за живота с малкото човече, можете да обсъждаме всичко, което ви вълнува, прочели сте някъде или сте разговаряли с ваша приятелка, вашия предишен опит с порасналото вече кърмаче, факти, митове и легенди, свързани с кърменето и захранването, и т.н.

Ако желаете вашата отчетна тема да участва в инициативата (обмислете и споделете мнението си в темата), ще ви пускаме и информация кога и къде ще се провеждат кърмачески лекции и срещи на ЛЛЛ в цялата страна. Те са безплатни и отворени за вас и вашите близки - татко, по-голямо дете, баба, дядо, приятелки.

За да няма неискани съвети когато имате питане към ЛЛЛ, можете да го маркирате някак, например:

"Дени/Арлина, интересувам се за... едикакво си", като може и да го форматирате в цвят, за да се откроява по-лесно. Някоя от тях двете ще отговори на питането ви при първа възможност. Техните постове също ще бъдат форматирани, за да се разпознават и откриват бързо за ваше улеснение.

Очаквам да кажете дали проекта ви харесва и желаете да го реализираме и тук.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт