Трета родилка почина за няма месец, какво се случва?!

  • 17 467
  • 319
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 575
Така е, Asinka, права сте. По-добре да се премълчават нещата...

Много странно, ако това е изводът  Thinking
Нали се прави разлика между премълчават и не съобщават ВСЕКИ смъртен случай на медиите?
Конкретно коментирах статията Stop

# 301
  • Мнения: 243
'Ми помислете, дали може да е това изводът? И не говорим за всяка смърт, мисля, че дори темата го подсказва. Говорим, че във време на сериозна демографска криза, във време, в което българите сме принудени да се въздържаме от сериозни крачки в личен план поради икономически причини, та в това време не знаеш дали жена ти ще се върне от болницата или, ако все пак се върне, в какво състояние ти я връщат.

# 302
  • София
  • Мнения: 352
Бройката се увеличава доста бързичко и ромка или не това си е пак човешки живот. Проблема не е само финансов, проблема е и в това, че ние българите не правим нищо, нито протести(ама истински масов протест в цяла бг), нито каквото и да е било. А и на управляващите не им дреме, защото те си краднат. Ясно си пролича, че на правителството не им дреме за българите след като ББ каза да правят курбан и определено не им дреме дали бг ще се увеличи като население или няма. То е ясно, че ще ставаме все по-малко и по-малко и накрая ще сме малцинство. Тука можем доста да си говорим, но няма да променим нищо.

# 303
  • Мнения: 1 226
Бройката се увеличава доста бързичко и ромка или не това си е пак човешки живот. Проблема не е само финансов, проблема е и в това, че ние българите не правим нищо, нито протести(ама истински масов протест в цяла бг), нито каквото и да е било. А и на управляващите не им дреме, защото те си краднат. Ясно си пролича, че на правителството не им дреме за българите след като ББ каза да правят курбан и определено не им дреме дали бг ще се увеличи като население или няма. То е ясно, че ще ставаме все по-малко и по-малко и накрая ще сме малцинство. Тука можем доста да си говорим, но няма да променим нищо.
Напротив, правихме, даже 2 по случаите, даже втория трябваше да е национален, но... 150 човека в София, и от 10е други градове общо я има 30-40, я не. Да не говорим, че на някои места въобще и не се състояха...

# 304
  • Мнения: 222
Лекари: Жените вече ги е страх да раждат, болните - да се лекуват
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4356351


Самата пресконференцията по повод на смъртните случаи с родилки.
на запис можете да чуете тук

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=818106&audio_id=96104

Последна редакция: пт, 02 дек 2011, 17:30 от s+chris

# 305
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

Това е извадка от горната статия:

"Мъртвородените деца за 2009 г. и за 2008 г. са малко над 500".

На мен ми се струват твърде много  #Crazy

# 306
  • Мнения: 27
http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&tl=bg&a … _death&anno=2

Само като разгледах картата толкова ясно се вижда как си носим бремето на татовото време,страните от бившия соц лагер са на един хал.Тази информация изглежда логична,не лъжите,че сме по средата на Европа и ни хвърлят някакви си 13 на 100 000.
Истината е над 30 на 100 000 .Това е .Ромите не ги броим за хора и граждани на България и затова явно и се крият смъртните случаи на родилки .Типично тоталитарно фашистко общество.От "Хитлериска Германия" няма следа,но ние от другия пост фашистки лагер докога ще живеем в миналото?

# 307
  • Мнения: 4 300
По принцип не съм 'за' изключването на когото и да било от статистиката. Само че целта на тая статистика е не да намерим работа на едни хора да броят, събират и изваждат, а да се направят изводи, и още по важно след като се направят тези изводи да се предприемат адекватни мерки.
И когато съществуват такива огромни разлики в раждаемост и смъртност между различни групи, някак не върви и за двете да се прилагат едни и същи мерки. Или съвсем накратко, проблемът на Айше не е същия като проблемът на Иванка.

# 308
  • София
  • Мнения: 844
Чета тази тема и се хващам за главата. Да, ужасно е, че толкова много млади жени си отидоха при раждания в 21 век.

Имам две раждания. В различни болници. Смея да кажа, че не видях някого да изнудват, но за сметка на това видях много пациенти да гонят лекари по коридорите и съвсем съзнателно да им набутват пликове с пари. Ужасна гледка. А после същите тези гонещи хора, обясяваха как са изнудвани да дадат... Ако не го бях видяла с очите си нямаше да повярвам на случилото се.  Confused

Нещо друго ми идва наум. Жалко е, че българското здравеопазване е в такова състояние. Но и то не случайно бе съсипано. Сега се замислям, че едно времешната система с участъковите лекари не беше толкова лоша. Да, нямахме право на избор, но сега като имаме да не би да е по-добре? Направления все няма, не знам дали е случайно. Пари за изследвания - тоже. В болницата нямат елементарни хигиенни материали - марля, бинт, лекуват с възможно най-евтиния антибиотик, защото няма пари. А защо няма - защото, според мен поне, системата е изначално сбъркана. Малко като приказката с колективната отговорност и безотговорност. Значи - всички наливаме, пък който има нужда - ползва. Да, всеки от нас си задава въпроса - защо пък трябва да наливам? Така или иначе не мога да ползвам, а си плащам на частно...

За мен реформите трябва да бъдат насочени в по-друга посока, а именно - премахване на здравните осигуровки и трансформацията им в здравни затраховки. Ние самите тогава бихме били тези, които да определят какво да бъде покритието на тази застраховка, до къде да стигнем. Да, никой не си избира болестите, да може да се окаже, че някой няма да има възможност да си плати за висок стълб на осигуряване и да му се налага да доплаща. Но си мисля, че обществото ни трябва да плати някаква таква цена, защото от сегашното положение никой не получава нищо. Нито болниците, на които се налага да се дофинансират сами от идиотки такси като избора на екип, нито пациентите, за които никога няма нищо по ЗК, нито лекари, които получават недостатъчно заплащане за труда си. А младите специалисти - на мои приятел млад лекар, минал през специализация, за която сам заплащаше, предложиха стартова заплата 413 лв бруто. Медицинска сестра с опит и стаж не взема повече от 350 лв.

Обществото съзнателно се настройва срещу цялото съсловие, на лекарите се гледа като на зверове, чиято единствена цел е да ви оберат и убият. Всеки генерализира, говори общо за съсловието. Всъщност има страшно много кадърни и отдадени на професията си хора, за които медицината е призвание. Имах късмета да попадна на много такива. Да, има и такива, които определено са се превърнали в търговци и гледат на пациента като банкомат. Но не е редно, някак си, да обезверяваме и обиждаме онези, отдадените на професията. Все пак те са по-голямата група!

Благодаря ви за търпението да ме изчетете. Моля, ако съм засегнала някого неволно, да ме извини.

# 309
  • Мнения: 12
Вярно е, че получават малки заплати, но нали все пак са дали клетва да спасяват животи. Трябва ли парите да са причина да се убиват хора  newsm78

Аз лично един лев не съм дала за раждането. Обаче бях свидетел как на висок тон персонала (визирам обслужващия персонал, а не лекарите) на коментираната болница коментира липсата на заплати  Whistling От същия този персонал получих ужасно отношение.

Няма да си кривя душата, че има и съм попадала на доста добри лекари, с човешко отношение към мен, без дори намек за пари.

Мисля, че е въпрос на възпитание! Не на пари! Аз лично, ако видя добро отношение от човека, след като си свърши работата бих отишла да го "почерпя"! А не преди това да си плащам, че да ми обърнат внимание!

# 310
  • София
  • Мнения: 221
Хайде стига с тези ниски заплати, застанете сутрин пред големите болници и вижте от какви коли слизат лекарите, и как са облечени мед. сестрите. И т.к. живея в блок на ВМА,  мога да кажа че стандарта им на живот се вдигна значително през последните години, от както съществува здравната каса .
Нали не вярвате че ,някой живее в София със заплата 450лв?

# 311
  • Мнения: 10 547
Хайде стига с тези ниски заплати, застанете сутрин пред големите болници и вижте от какви коли слизат лекарите, и как са облечени мед. сестрите. И т.к. живея в блок на ВМА,  мога да кажа че стандарта им на живот се вдигна значително през последните години, от както съществува здравната каса .
Нали не вярвате че ,някой живее в София със заплата 450лв?

За медицинска сестра ти гарантирам, че да. От болница до болница разлика добра.

# 312
  • Мнения: 934
Хайде стига с тези ниски заплати, застанете сутрин пред големите болници и вижте от какви коли слизат лекарите, и как са облечени мед. сестрите. И т.к. живея в блок на ВМА,  мога да кажа че стандарта им на живот се вдигна значително през последните години, от както съществува здравната каса .
Нали не вярвате че ,някой живее в София със заплата 450лв?

За медицинска сестра ти гарантирам, че да. От болница до болница разлика добра.

Моята сестра е мед.сестра в Пирогов. Гарантирано живее с точно тези 450 лв. Дори не са и толкова. А в ръцете и са умирали хора /беше в реанимация/. Сега предпочита да е прост 'писар', неадекватно е заплащането наистина.

# 313
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Имам две раждания. В различни болници. Смея да кажа, че не видях някого да изнудват, но за сметка на това видях много пациенти да гонят лекари по коридорите и съвсем съзнателно да им набутват пликове с пари. Ужасна гледка. А после същите тези гонещи хора, обясяваха как са изнудвани да дадат... Ако не го бях видяла с очите си нямаше да повярвам на случилото се.  Confused


Да, напълно съм съгласна с това. Мислех, че съм единствената, на която до сега не се е случвало да искат и намекват за пари.
Но обратния случай - набутване на пари и подаръци - бол. Признавам си, че и аз самата съм правила подаръци на лекарка, без да е имало нужда от това. Не доведе до нищо добро.

# 314
  • София
  • Мнения: 5 209
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=634032.msg20835821#msg20835821

    На 21 януари, събота, от 18 ч.  в Зала 1 на НДК , организираме благотворителен концерт  в полза на дечица, загубили майките си при раждания.
    Билетите са от 25 лв (за двама, на първи балкон), 6 и 8 лв (партер), деца до 14 г безплатно с придружител. Билети на касите на Тикетпро и он-лайн пак при тях.
    Всичките средства ще се заделят под форма на месечни стипендии за 8 деца. Елате, забавлявайте се на концерта, а вашите пари ще помогнат на тези сирачета, които ще знаят майка си само от снимки.

   С  участието на: Калин Вельов, Дани Милев, Нели Петкова, Десислава, Камелия, Таня Боева, детски хорове "Бон-Бон" и "Пим-Пам", танцов ансабъл "Боговица", Рафи, Поли Генова и други
"

Общи условия

Активация на акаунт