Захващам се с Дюканско дело и талия ще меря смело - 258

  • 43 244
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 595
Аз се доредих чак на 2-ра страница, значи -2 кила тоз' месец за мен  Mr. Green

Баби, успех! Всичко ще бъде наред!

Буб.ка, поздарвления за затвърдените -2 кила! Много ти се радвам  Hug

За 3-та фаза не мога да кажа нищо хубаво от личен опит, 2 пъти се провалям жестоко и твърде резилно  Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 482
Тонита, виждам, че бубка ти е отговорила за белия ден, само да ти кажа, че това не трябва да се прави често и изобщо трябва да се внимава. Ето от полезните нещица на смайлчето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=589897.msg19164547#msg19164547
maikinatati, ми пия вода по около 2 литра поне на ден, ама нещо почвам да се разболявам и е  възможно от това да ми се виеше свят така вчера. Днес няма засега такова нещо.
Бабе, стискам палци!
Ейййй, мимсче се е появила, направо се притесних!  Hug
Хубав ден на всички, гледам че е слънчев и с настроение, дано така да върви и месецът!  sun

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 10:54 от bi_bi

# 17
  • Мнения: 125
Имам още минуси,но ще изчакам да се затвърдят тези дни.Бял ден съм правила миналия месец,но определено съветите на Смайлс и Бигбаба имаха много по-голям ефект т.е.стриктно придържане към първата книга.Бях се разколебала относно режима,не бях прегрешавала,но ми идваше да захвърля всичко.Онзи ден в събота и на среща не ми се ходеше,реших го в последния момент.После си тръгнах нов човек,още повече надъхана и имам свалени повече от 2 кг.
     Ей,това срещите са много мотивиращи ,а и....вкусни!Благодаря ви момичета,че сте толкова мили!

# 18
  • Мнения: 0
Здравейте момичета! Да размахам и аз рижа опашка в новата тема.
Вещи, благодарско  bouquet

При мен т. нар. четвърта фаза върви добре. Ама аз си карам 3+. Готвя си само с мазнината от месцето. Другата седмица ми се очертават две гали в два поредни дни. Ще го приживея Wink Дядо става на 90 г. и смятам да му поръчам торта и свещички по случай юбилея. А на другата вечер съм на банкет от работа. После ще моря плюсовете с рибка.
Днес ми е протеиновия четвъртък и си правя печена скумрия. Цялата ми тераса се осмърди, за ужас на един гларус. Горката птица, три пъти до сега се блъска в прозореца на остъклената тераса. Заради нея позатворих, че да не ми изчезне някоя скумрийка hahaha
От 10-на дни поддържам килограми 61-61,800 кг. Или кантарът се е цакнал или Верони се старае с режима. Вчера си купих страхотен блузон и днес веднага се накиприх с него. Голям кеф ви казвам да нося рокли и поли Mr. Green Дори козметичката ми днес като ме видя ми рече:" Ти още си отслабнала..." Ей такива реплики, а и новите секси дрешки действат много мотивиращо Grinning

# 19
  • Мнения: 2 190
Привет на всички,

връщам се в 4-та фаза. Обмислям даже връщане я във втора, я в трета, просто спирам цигарите и ям като нережимнo прасе. Не смея да се кача на кантаря.

Лек и отслабващ на всички

# 20
  • Испания
  • Мнения: 37 503
При мен т. нар. четвърта фаза върви добре. Ама аз си карам 3+. Готвя си само с мазнината от месцето. Другата седмица ми се очертават две гали в два поредни дни.

Верони, някоя дюканка ще те прочете и ще се шашне напълно.

1. Ако си в Трета /плюс или не/

Гледайте също между двете хранения да има достатъчно време, за да позволите на организма си да се възстанови. Ако например сте избрали вторника за гала обяд, не си правете галавечеря същия ден.

Както не е добре и да са в два последователни дни. Така че, бе трябвало да се откажеш от едната "гала". Това е мое мнение, разбира се.

2. Ако си в четвърта, нямаш гали.

Просто заострям и твоето внимание върху това. Все пак мислете и за организма си и метаболизма му.


...връщам се в 4-та фаза...

Откъде се връщаш в нея?  newsm78 Четвърта е доживотна.

Просто ме хвърляте в смут.  Shocked

"Бабе" /3,4/, стискам ти палци!  Hug

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 18:30 от smileys

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 737
Вместо запис,
искам да помоля Овреме да се организираме за варненска среща

Молбата ми е да ми прати някой ЛС за датата

Благодаря предварително  bowuu

# 22
  • Мнения: 0
искам да помоля Овреме да се организираме за варненска среща

Ами Дори, ние си бяхме говорили за 18 декември, нека си остане тази дата с час 13:00. Мястото ни хареса, така че нека да е същото бирария "Алба". Нека варненки да пишат на лични дали са съгласни, може би този път ще се наложи да си запазим маса, така че наистина нека е на време.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Здравейте сладурани Hug
Вещи благодарско за темата, както винаги си супер Hug
Исаче, споко бе, ще влезеш в релси, всички сме ги яли тези попари.
Майки, честито намаление!
Баби, стискам палци и вярвам, че всичко ще е ок.
Биборана, каквото и да решиш, успех ти желая Hug
Мимс, липсваше мила, не е същото без теб в темата Hug
Бубка и на теб браво за минусите, а какво стана с работата? Имаше и още една сладурана с 2 интервюта, споделете де!
Аз съм твърдо 63кг и не свалям повече, мисля си че това ми е предела, всички ми се карат и според тях съм вече грозно слаба.
Обмислям на 9.12, да вляза в трета фаза, ще внимавам, по празниците,  но не искам да свалям повече, по важно ми е да стегна телесата.
Засега ви казвам чао, че имаме домашни и хиляди задачки с малките  bouquet

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 19:40 от Mira 1919

# 24
  • София :(
  • Мнения: 215
                   Добра ви вечер  Hug
               Gardenia, ти ако нямаш резултати за хвалене кой ли тогава има...  Hug
               maikinatati, то това само от теб зависи  Peace
               Only,...
               desitka*, не ще да ни е виновна третата, викам аз, а  Animal Pig в нас, което няма обуздаване май...  ooooh!
               bi_bi, споко, бе, черен гологан се не губи  Wink
               veroni76, на теб ли ти беше отнесъл един такъв кюфтето  Joy Честита придобивка!
               biborana, че ти пак си добре... Аз и като режимно не смая да се кача  ooooh!
               smileys, тук ще си позволя да не се съглася с теб. Даже и в първата книга Дюкан определя срокове за четвърта. Друг е въпросът, че на практика даже и тя не помага  ooooh!
               Mira 1919, едва ли, но пък... за мен не е същото без темата  Wink То май при мен си е зависимост  Blush
               Охооо, кого виждам на балконЯ..., vani_nik, как вървят при теб нещата?  Hug
               Време е май за козинки..., ако не за вас, то за мен - със сигурност  hahaha

    

                    Лека мека, палава, розова и режимна нощ  Hug Hug Hug

# 25
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Мимс, рано рано раздаваш козинките. То май това е ключът към режимната вечер, да си ляга човек рано.  Laughing
Бубка, радвам се за твоите резултати. Не можах да дойда на срещата в събота, но следващия път се надявам да се видим. Предният път беше толкова променена, представям си сега каква мацка си станала.  Hug

Като видях сантиметъра от първа страница и се притесних, че моят е зелен. Сега къде да си търся "режимен"?

# 26
  • Мнения: 15
Да се разпиша, че утървах темата. Mr. Green Карам си третата, нещата вървят добре, но... днес забравих да се премеря, та затова отчета утре! Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 482

Като видях сантиметъра от първа страница и се притесних, че моят е зелен. Сега къде да си търся "режимен"?

Хаха, това много ми хареса!

# 28
  • Испания
  • Мнения: 37 503
smileys, тук ще си позволя да не се съглася с теб. Даже и в първата книга Дюкан определя срокове за четвърта. Друг е въпросът, че на практика даже и тя не помага  ooooh!

Да, Мимсче, но продължавам да твърдя, че трябва да четем и между редовете.

През периода от живота ми, когато подреждах различните части на бъдещия план Протал, изпитвах необходимост да включа в окончателната консолидация на теглото още една заповед под формата на един ден консумиране на чисти белтъчини, които да действат като коректив на гафовете, извършени през седмицата. Затова пишех върху рецептите: „Консумиране на чисти протеини един ден седмично."
     Известно време тази заповед беше стриктно спазвана, после все по-рядко, накрая никак. Пациентите ми обясняваха, че макар проста и лесноизпълнима, заповедта бивала непрекъснато пренебрегвана под натиска на най-различни покани и всекидневни дейности.
     Тогава реших да определя точния ден и без особена причина да наложа четвъртъка. И ето че всичко като по чудо внезапно се промени. Пациентите ми се придържаха към този ден просто защото не те го бяха избрали и защото за дебелия човек няма нищо по-трудно от това сам да избере момента на изпитанието си.
     Веднъж една пациентка ме попита защо четвъртък, а не някой друг ден, а аз й отговорих, че защото е по средата на седмицата, и оттогава се придържам към тази версия. Това, разбира се, е шега, но тя отлично обяснява задължителния и неподлежащ на обсъждане характер на този ден на изкупление, чиято капитална функция на дига, сдържаща хранителните гафове, допуснати през седмицата, е прекалено важна, за да бъде поверена на този, който трябва да й се подчинява.
...

Три лъжици овесени трици  дневно до края на живота
...

Резюме  на  режима  на окончателна  стабилизация

Връщате се към нормалното хранене 6 дни в седмицата, като не губите добрите рефлекси, придобити по време на предишните етапи, и спазвате чиста белтъчна диета през седмия ден - в четвъртък или, ако това е невъзможно, в сряда или петък, редовно и стриктно до края на живота си.
Приемате всеки ден по 3 супени лъжици овесени трици.
Ако пренебрегнете тези две мерки, които са едни от стълбовете на плана Протал, бъдете сигурни, че сте обречени на средносрочно натрупване на
ВСИЧКИ СВАЛЕНИ КИЛОГРАМИ


Проблемът, за мен е, когато спазващият режима не е променил навиците си. Влизайки в Трета, не спазва определените от Дюкан количества, прави повече гали и консумира повече от една порция. Влизайки в Четвърта, в един момент зарязва триците и протеиновия ден. Трици и протеинов ден са доживотни, както и да звучи. Понякога се налагат и други ограничения, когато познаваш ВЕЧЕ организма си, благодарение на режима: неядене на въглехидрати следобяд и вечер, непрекаляване с калорични храни в последователни хранения и последователни дни и т. н.

Последна редакция: пт, 02 дек 2011, 01:34 от smileys

# 29
  • Мнения: 0
Юхууу...днес съм 60,400 кг. Party Кантарът ме обичааааа....Или пък не  Thinking Чак ми се вижда нереално. Преди една година бях с 12 кг. отгоре. Все едно сега аз и дъщеря ми. А тя толкова ми тежи, като я нося.

Общи условия

Активация на акаунт