Октомврийчетата сладки,чакат коледните изненадки!

  • 26 658
  • 708
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 2 082
Здравейте момичета,

Честит Игнажден!!!

Да са живи и здрави всички празнуващи с имената Пламен, Пламена, Огнян, Игнат  bouquet
И да напомня, че днес не се дават ари назаем Simple Smile


Ия, ще пиша на лични за рехабилитаторката ни. Като ходила при всички възможни специалисти (гастроентеролози и алерголози) с Мишо, май единствената която не лепва диагноза АБКМ от вратата е Лазарова. Исках да отида със Самуил при нея преди Нова година, но първият възможен час при нея за платен прием е за 24.01.2012. За Маринова и Ковачева съм се редила в 6:30 за номерче... И понеже при Маринова съм била и на платен прием, няколко пъти, разликата в прегледите е от небето до земята. Не те претупа за 2 минути+обличането и събличането....а прегледа е обстоен и подробен. Имайте го предвид.

Смуси, всичко ще е наред! Не се притеснявай и мисли положително.  Hug

Съни, дано Али се оправя бързо и да не боледува повече!

Миша 1 - не го мери детето всеки ден, само се вкарваш в излишни филми. Може да наддава Дани скокообразно, като повечето беета на кърма.

Дезъртче  Hug Hug Hug

# 646
  • Мнения: 270
ilsh, добре дошла.Радвам се ,че се появи още една мама от Стара Загора.Пиши как сте ,къде ходите на разходка?Може младежа да обича да стои голичък и да не му е приятно с дрешки.

ДИМ С,доста снимки правя,почти всеки ден,но мойта кокона като ме види с устройството и застава сериозна.Имам две-три случайно улучени нахилени снимки>Което пък ми напомня,че не съм качвала снимки от миналия месец.Днес ако остане време ще кача.Дрешки слагам най-различни -и с премятане и през главата,но най ми е удобно от две части.В продавалника има един продавач oven72,купих от него 3 пижами за 20 лв и съм супер доволна и от качество и от цена.Англйски са,взех за 3-6 месеца,но май скоро ще взема и 6-9 месеца.

Ехааа има бебчета,които вече се обръщат.Браво,браво.Пламена засега само се завърта леко,но не може да се обърне,но пък за сметка на това много се изтласква и смяната на памперса е мисия невъзможна hahaha hahaha

# 647
  • Мнения: 1 262
Desert rose, аз също се натъжих от твоя разказ. КАто чета за такива неща моите кахъри ми се виждат доста бели. Дано наистина се оправи сина ти и всичко да остане само лош спомен, точно както е казал лекарят.  Praynig

Смуси, дано и при вас се окаже фалшива тревога, а това с направленията много ме изнервя.  #2gunfire Все минават с тоя номер, че им свършили, за да си плати човек. И естествено, че за децата човек ще даде мило и драго ама защо да не се възползват?!  #Cussing out

Dim S, Nurii, какъв е този степър за приспиване!? ЧЕ на нас приспиването ни е голям проблем - все на ръце иска, а тежи маймуната.

# 648
  • Мнения: 19
Честит Игнаж ден на всички пожелавам здрава и спорна година  Hug
Дезъртче  Hug Hug Hug

Момичета от няколко дни забелязах , че мантуто на Дарина е зачервено и кожата се люпи  newsm78 малко съм притеснена и се чудя дали да не се обадя на педи някой да има подобен проблем

# 649
  • Мнения: 270
Мойта Пламена пак имала имен ден Joy Joy Joy,Ендира,благодаря,ислех,че на Архангел Михаил има ИД,не знаех,че днес също,но щом е така ще почерпя подобаващо

# 650
  • Мнения: 2
Здравейте Мами! Докато напиша нещо вие ще изпишете темата  Joy,но иначе ви чета редовно newsm03
Десъртче много мъчно ми стана за вас.Ваното ,е че всичко ще се оправи.Важното е да си спокойна и ти и бебчо и всичко ще мине по леко и бързо.Нека Бог е с вас Praynig
Смуси изпращам ти част от положителната си енегрия,и без това ми идва в повече май май.Не се притеснявай,при бебетата често се чува така newsm51
Мари 84 бързо да се оправяш,неприятно е много това  newsm10
Съни  може би няма да се разминете с антибиотика,но и капвай по 2-3 капки топло олио ,много помага и топли кърпи и слагай,много по-бързо ще се възстанови.Тъкмо четох и за хомеопатични  за червено гърло с болки в ушите "Фитолака декандра "9 СН и " Меркуриус Сулубилис" 15 СН и "Беладона за гърло и Температура ,през 2 часа ги редуваш
Дано бързо се оправите и вече  е спокойничка Али,че и ти да си починеш малко  breastfeeding newsm51
За зъбите писахте,че е рано,на една позната бебето се роди един ден след нас  на 29.09 и сега всеки момент ще и избият и една кисела момата все реве,така ,че няма рано,но поне да са минали коликите,че иначе много ще дойде рева  #2gunfire
Родостина преписах си рецептата ти и мисля днес или утре да се пробвам,так ами се дояде,че и на мен лигите ми протекоха  chef
 Иначе Фифо е добре,почти не плачка,спинка си добре,коликите почти изчезнаха,пее ,гука и се смее,но има и кисели моменти.от 7 до 9 е мрънкало,но не се оплаквам .Но баткото ни е станал невъзможен ,ни с добро ни с лошо се води,направо вече 2 пъти ме разтреперва,добре ,че е бебо,че така ме успокоява breastfeeding
 По Коледа сме на Килифарево,винаги сме там,додото ни става дядо Коледа и се събираме големия род ,Алекс е джудже и раздава подараците.
Всяка събота съм по кръчми ,само тази имахме гости в нас и так ами се излиза все,купонджийка съм аз даже и на 40+ newsm68 newsm44 Drunk
За НГ май ще сме на домашно някъде,а ми се искаше на кръчмичка,че ми е по–хубаво  Laughing
dianna8112 добре дошла smile3525
Честит Имен Ден На Пламенка и другите именници! Да са живички и здравички



# 651
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Цитат
Сеса, не мисля, че имаш причина за безпокойство. Синът ми засега е правил най-много 5 изключения (е, вече трябва да започне да разрежда акането), питала съм детски лекарки и акушерки, всички твърдят, че при нормално ако, всичко е повече от добре и честотата е ОК Simple Smile
Ох, хубаво е да знаеш, че и други са така и това е нормално. Искам да те питам - а твоя син събужда ли се когато почне да се напъва да ака? Моят само навън и в колата не се събужда, някаква магия има извън вкъщи....

Да, точно, Сеса. А като почне да се напъва, се извива на дъга чак. Нищо - казват. Но наистина лошо е, когато при напъване за акане от стомаха нагоре започнат да се връщат остатъци храна от стомаха в консистенция на лепкава и гъста слюнка, от която се задушава, ако не започне да го тупка човек, обръща, духа в личицето и пр. .. Денонощно трябва да има някой до малкия. Правя го и с надежда очаквам да стане на 3-4 месеца.. Ще видим, живот и здраве  Peace
В подобна ситуация сме, без задавянето. Моят се задавя докато суче Rolling Eyes Инае и аз лежа на таз кълка, че до 4 месец макс ще се оправи и няма да се тормози толкова когато ака.

# 652
  • варна
  • Мнения: 1 228
Добър ден Hug

Дезъртче -моля се за вас и съм сигурна , скоро всичко ще е само лош спомен Hug  bouquet

_Пепи_   и ние почти всяка сутрин си кашляме по няколко пъти ,но само тогава -през другото време всичко е ок. Даже незнам да се тревожа ли или не ,докторката като я слуша каза ,че дробовете са чисти.

Смуси ,стиска палци,вярвам че всичко ще е наред Hug

 dianna8112 и ние си хапваме по малко около 100 -120 ,рядко по 150 ,на предната консултация за 20 дни 800 гр ,на тази ще видим на 16.01

Съни -много мъчно ми стана за малката душичка ,но така е няма как да кажат какво ги боли .Не се обвинявай  bouquet Дано скоро се оправи Peace
Моято Габче много ме учуди вчера от 11:30 вечерта спа до 9:30 на другия ден ,но пък си навакса и снощи заспа в 1  Mr. Green
Иначе все внимание иска ,не мога да изляза от стаят защото започва да мрънка  ,почти не спи през деня  ,или ако спи е за 15-20 мин и то неспокойно.

# 653
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравейте Simple Smile Два дни отсъствие и не мога да ви смогна  Crazy
Дезъртче , Смуси имайте вяра, майчета, борете се с лошите мисли в главите и гледайте напред. Дребосъците ще се оправят, в момента имат нужда от вас... от техните силни майки, които знаят , че всичко ще бъде наред.  Hug Hug
Съни Дано скоро Али да пребори възпалението   Praynig Всеки път като къпя Ая ме е страх да не влезе вода в ухото... че като ревне върви разбери, че е от уше... Не се самообвинявай, мила, по-важно е , че вече лекувате възпалението  Hug

За прането ... аз пера дрехите на Ая с нашите дрехи  Blush С Персил.. смятам, че все чисти излизат  Crazy
За пътуването... вече няколко пъти пътувахме, няма никакъв проблем. И нашето семейство , подобно на сем. на Съни - обожава да пътува  Mr. Green
Сийн, благодаря и аз за рецептата   chef ММ се зариби да я пробва  Mr. Green

Ние вчера дойдохме при майка ми и ще откараме тук една седмица ... Много се филмира тая жена  Crazy за всичко се шашка, бях забравила що е спокойствие - Ая също  Laughing Преди малко ми вика :" Ти няма ли да излизаш някъде? Да ни оставиш да се гледаме?"  Shocked Shocked Изпаднах в ужас, но ще се наложи да ида тук там... добре че града е малък и ще се върна бързо... то с такова изречение не смея да оставя малката  Crazy
Дрешки не съм получила и тази  #Cussing out вчера си изключи телефона след като звъннах веднъж... Мисля в четвъртък да отскоча до Русе и да измисля някакъв заместител на подаръка..  Не помня кой поръча също дрешки, но получихте ли ги????
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 7 нови отговора
Така е като пиша с една ръка.... ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ПЛАМЕНКА  Hug

# 654
  • Мнения: 59
Desert`Rose, Смуси, Съни Hug Hug Hug Hug Hug изпращам ви цялата си положителна енергия (аз ще се заредя отново ), нещата при вас да се оправят бързо  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig.Това, което изживявате е много тежко, съчувствам ви Hug Hug Hug

Desert`Rose важното е, че е 100% лечимо, горе главата, няма да ти е лесно,но стискай зъби и ще дойде времето, когато всичко ще е както ти написа - само лош спомен
Смуси ще чакаме само добри вести от теб  Praynig Praynig Praynig
Съни аз също като теб се чувствам виновна, за това, че Зеррин плаче, затова че ака веднъж на 6 дни, затова, че киха, че кашля, че има суполки, че не спи......... ooooh! ooooh! ooooh! Но всъщност ние сме тези, който най-много им помагаме и се грижим за тях  Peace Peace Peace и не трябва да е така
зеррин вчера цял ден е била в ръцете ми  #Crazy #Crazy #Crazy, не си чувствам гърба ooooh!. заспива, слагам я непробудно в кошарата и след 5мин е отворила крокодилски очи, ако не я звема плаче,  суче 10 мин и започва да дърпа гърдата и да плаче  ooooh! ooooh! ooooh! два дена беше така, само през нощта суче и спи, днес суче продължително и малко съм по-спокойна. дали е възможно да е от колики???????/ в 5:30 се събуди така- заплаква, пръцка и се унася, след 5 мин пак така заплаква, пръцка и се унася колики в 5 сутринта  newsm78 newsm78 newsm78
а аз си мислих, че бебетата само спът......

# 655
  • Мнения: 4
marsssika- И аз още не съм получила дрешките, но тя смв ни предопреди че така става. Въпреки, че и аз съм ядосана не от друго а поне не обещавай нещо като неможеш да го изпълниш

Честит празник! Дано във всеки дом влезне добър и щастлив човек и цялата идваща година да е такава!
Честит Имен Ден на малката Пламенка! Да расте здраво и усмихнато дете!

# 656
  • Мнения: 19
Марсика аз те предупредих , че много се чакат на знам защо винаги казва ,че ще дойдат на другия ден  newsm78

Честит иман ден на Пламена и всички които празнуват да се живи и здрави   bouquet  bouquet  bouquet

# 657
  • Мнения: 30
Endira, благодаря ти, права си - обмислям да сложа кантара в багажника на колата, че да не ми е подръка.Уж съм разумен човек , а вчера го мерих преди ядене, 2 пъти по време на ядене, абе луда работа, но спирам с това Hug

# 658
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Здравейте, момичета в този зимен ден! Аз точно днес в това време трябва да излизам с Елиза да взимаме София от ясла. Татето ни е в командировка в Плевен и на мене ми се пада да я прибера. Ама мятам дъждобрана на количката и тръгвам, няма проблем.  Laughing

Честит Игнажден! И честит празник на всички именици!   bouquet
Днес ли беше поверието, че какъвто човек пръв ти стъпи в къщата, такава ще ти е годината. Т.е. ако човека е добър, ще е добра и годината и обратно?  newsm78

Смуси, стискам палци всички прегледи утре да минат успешно, с добри резултати!  Hug Аз знам че при много бебенца има такъв шум, който в последствие сам изчезва, дано и при Миа е така!  Praynig

Анбибиан, ти поръчваше от Ла редут, нали? Аз също правя поръчки оттам, но с превозвач досега не съм поръчвала. Ти с превозвач ли поръчваш и с кой по-точно?

Мари, съжалявам за преживяното!  Hug Дано скоро да се нагласят нещата и при вас и да се справиш с проблема, че не е шега работа.  Hug  Hug

Дезъртче, много много много съжалявам, че трябва да преминете и през това...  Cry  Cry  Hug Но щом проблема е преодолим, няма сила на света, която би те спряла да направиш всичко възможно за момченцето си, за да бъде то добре и здравичко. Всички сме с вас и се молим по-скоро да преборите и това нещо и съм сигурна, че Ивчо ще тича наравно с връстниците си и няма изобщо да си спомняте след време за сегашните мъки и болки!!!  Hug  Heart Eyes  Hug Пиши ни, защото наистина ни липсваш!  Hug

Съни, как е Алинка днес? Надявам се по-добре!  Praynig Бийо Гая й давай сутрин на гладно по 5 капки.

Добре дошли на новите мами Илш и Дианна и на техните бебчета - Велин и Рая!  Hug  Hug

Иветка, а защо мислиш че наддава малко? Според мен 700 гр за изцяло кърмено бебе си е много добре.  Peace Честита ти именичка!   bouquet  Heart Eyes

Миша, я захвърляй бързо кантара и не се вманиячавай!  Naughty

Днес моята малка Шушулка навършва 3 месеца.  Laughing Почерпете се виртуално за нейно здраве.



Последна редакция: вт, 20 дек 2011, 15:52 от Hariela

# 659
  • Мнения: 873
Endira, благодаря ти, права си - обмислям да сложа кантара в багажника на колата, че да не ми е подръка.Уж съм разумен човек , а вчера го мерих преди ядене, 2 пъти по време на ядене, абе луда работа, но спирам с това Hug
наистина луда работа и я спри веднага! всички знаят,че и аз се бях "заиграла " с един кантар,даден ми от ЛЛекар и определено бях придобила едно "бакалско"отношение към бебето-все едно угоявах прасенце за норматив Naughty
Смуси, наистина много недоносени имат шум на сърцето,но това не е животозастрашаващ проблем,така че запази сокойствие. Лошото е,че с тази бюрокращина с направленията не можете час по-скоро да установите какъв е проблема Crazy
Съни, ти не си лоша майка, иначе нямаше да се чувстваш виновна. децата боледуват, така е,за съжаление. моята майка ми е казвала,че аз съм боледувала толкова много още от бебе,че даже не е искала второ дете,заради мен. много е тактична,нали Twisted Evil казвам ти го, за да се усокоиш,че такива деца просто се случват, но пък дано на по-голяма възраст да има силен имунитет Praynig
Дезърт, имало да патите значи. изпращам ти Hug
Галка, аз съм с двете деца вкъщи вече 10 ден и напълно те разбирам. при нас проблемът е,че Лили всячески се опитва да обсеби вниманието ми-преследва ме, върви ми в кръката и ме спъва даже, постоянно ми виси на врата и не се отделя от мен на повече от метър; постоянно ме пита къде отивам,ако изляза от стаята, а днес докато се къпех се разрева за мен Crazy аз и говоря,обяснявам и,че обичам и нея,и бебето,а когато прекали(например,прекъсва ме с някакво нейно искане,докато мия шишетата,пита ме по едно и също нещо 100 пъти),дори и се скарвам-тя веднага се усеща,ама нали трябва да ме пробва Wink усещам я как се опитва да ме изманипулира: не съм и обръщала внимание,на нея съм се карала,а на бебето-не, прави ми комлименти и все ме повтаря,че ме обича......ето,сега пак се е свряла в краката ми и пее или ми се увесва на ръката,сакън да не я забравя Laughing утре е на градина,ама другата седмица пак е вкъщи и не знам Rolling Eyesстранното е,че първите дни,в които си остана вкъщи не беше така,а със всеки изминал ден изисква все повече и повече. вечер чака баща си да се прибере,за да може той да се занимава с бебето,а а з да остана изцяло за нея. разбирам я, мъчно ми е за нея,но тя трябва да премине през това, за да приеме промените и да разбере,че не може да иска постоянно компенсации за това,че не е единствената Peace
Маги,ти как го нахрани изоставеното детенце, да не би да го накърми Simple Smile напълно те разбирам за чувствата и емоциите,кооито са те заляли-аз всеки път като влезна в Дома за деца от 0 до 3 години, и ми идва да си ги взема вкъщи всичките. Със съпругът ми скоро си говорихме,че трето дете със сигурност няма да раждам,но може и да станем приемно семейство на някое бебенце Heart Eyes

Аз в четвъртък имам събиране с колегите-ще закриваме проекта. малко ми е тъжно....даже не малко,но се надявам,докато ми свърши майчинството, да са се променили законите и да се е разработила добре приемната грижа и аз пак да имам работа Praynig

Общи условия

Активация на акаунт