Опасни ли са кифлите-джибарки?

  • 9 533
  • 131
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 11
Добре де, защо на някой да му е толкова сложно когато има регулировчик? Той има общо взето 3 възможни позиции... да не говорим, че напоследък винаги когато ми се е случвало полицай да регулира движението, допълнително си и ръкомаха и подвиква "давай-давай", та няма как да се объркаш...

# 106
  • Мнения: 2 484
Добре де, защо на някой да му е толкова сложно когато има регулировчик? Той има общо взето 3 възможни позиции... да не говорим, че напоследък винаги когато ми се е случвало полицай да регулира движението, допълнително си и ръкомаха и подвиква "давай-давай", та няма как да се объркаш...

Да, елементарни са знаците му и аз се чудя защо толкова народ ги забравя още след вземането на книжка. Би трябвало това да се помни цял живот и насън да се знае. Аз научих тези знаци, когато бях в 6-ти клас и регулировчикът каза, че ще ми скъса ушите! Преминах направо с велосипеда при вдигната ръка. Бях от дясната му страна и имах право само на десен завой. Забелязвам, че доста пешеходци също не знаят знаците. А за пешеходците са още по-елементарни.
Някога имаше задължителни опреснителни курсове всяка година.
Освен това правилникът и сигналите на регулировчика са утвърдени като международни. Навсякъде са еднакви. Поне в Европа е така. За другите континенти не зная.

Последна редакция: чт, 22 дек 2011, 00:52 от vl

# 107
  • Мнения: 217
Хм, днес на заледената снежна улица с огромен наклон, на която оставям детето за училище, джиБа си тръгна без проблем, докато няколко колици се бореха с леда и наклона и задръстиха пътя, предизвиквайки (слава богу) леки сблъсъци по между си. Та кой е по-опасен?

# 108
  • Мнения: X
Хм, днес на заледената снежна улица с огромен наклон, на която оставям детето за училище, джиБа си тръгна без проблем, докато няколко колици се бореха с леда и наклона и задръстиха пътя, предизвиквайки (слава богу) леки сблъсъци по между си. Та кой е по-опасен?
Абе няма две мнения, че е по-добре да имаш солиден и мощен джип, отколкото някоя трошка-дребосък!  Wink По-здравословно е някак за собственика на джиба!  Mr. Green

# 109
  • Мнения: 2 018
и е винаги с предимство  Laughing Laughing hahaha hahaha

# 110
  • Мнения: 5 647
В момента най-опасни на пътя са тези, които карат още с летни гуми.

# 111
  • Мнения: 4 586
Това джибарките са странна работа, подават ми противоречиви сигнали с поведението си.
Значи ако им завиждам, казват - ти завиждаш, комплексар! Ако си проличи, че не завиждам, газ пикаят, че не им завиждам, това пък ги вбесява. Та, да кажат в прав текст, какво очакват от нас?

Между другото, в Ку седмицата главата ми опира в тавана, а в Мицубиши колт 2004-та - не, даже мога да си вдигна седалката на макс.

В Делиормана има джибарка с номер 69-96.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 762
Да, а тези дето от мързел или и аз не знам какво, не са си почистили стъклата  newsm78 От сняг нищо не виждат, ама няма да си пусне нагревателя на задното стъкло, а за чистачка няма кой да се сети  ooooh!

Сутринта една такава кифла си даде ляв мигач и се завря в лявата колона и хич не и пука вижда ли от тия стъкла, ние виждаме ли, можем ли да спрем, а бе нямам думи  smile3505

Вълк, в твоя случай не те съветвам да си взимаш Х 6. Ша пробиеш таваня, нищо че е модно  Peace

# 113
  • Мнения: 2 484
Хм, днес на заледената снежна улица с огромен наклон, на която оставям детето за училище, джиБа си тръгна без проблем, докато няколко колици се бореха с леда и наклона и задръстиха пътя, предизвиквайки (слава богу) леки сблъсъци по между си. Та кой е по-опасен?

Това зависи от качествата и акъла на водача и от масата на автомобила.

p=m.V

p-импулс на тялото

m-маса

V-скорост

От този т.нар. импулс зависят и щетите, които ще предизвика. Това ни казва физиката. Ако е мъничка кола, нейната маса ще бъде малка. Импулсът-също. А ако е джип, който освен това е засилен с висока скорост, импулсът става доста голям. Като прибавим и това, че водачите на джипове често се увличат по високите скорости.....

Примерът, който ни давате не може да бъде единствен критерий за безопасност. В този случай вероятно джипът е включил двойното предаване. Повечето коли нямат двойно.

# 114
  • Мнения: 11
Хм, днес на заледената снежна улица с огромен наклон, на която оставям детето за училище, джиБа си тръгна без проблем, докато няколко колици се бореха с леда и наклона и задръстиха пътя, предизвиквайки (слава богу) леки сблъсъци по между си. Та кой е по-опасен?

Това зависи от качествата и акъла на водача и от масата на автомобила.

p=m.V

p-импулс на тялото

m-маса

V-скорост

От този т.нар. импулс зависят и щетите, които ще предизвика. Това ни казва физиката. Ако е мъничка кола, нейната маса ще бъде малка. Импулсът-също. А ако е джип, който освен това е засилен с висока скорост, импулсът става доста голям. Като прибавим и това, че водачите на джипове често се увличат по високите скорости.....

Примерът, който ни давате не може да бъде единствен критерий за безопасност. В този случай вероятно джипът е включил двойното предаване. Повечето коли нямат двойно.


акъла на водача като че ли е най важен newsm78

# 115
  • София
  • Мнения: 1 762
Да де................. и от там извода- кифли на джибове не  Naughty

# 116
  • Мнения: 11
Да де................. и от там извода- кифли на джибове не  Naughty
Не само на джиБове , а изобщо зад волана , същото важи и за кифльоци. За едно не съм съгласна– джиБ и висока скорост, ами мойто почти 3 тона возило докато набере и всички с по дребни колици са ме изпреварили Laughing

# 117
  • Мнения: 2 484
Веднъж споменах пред моя позната, че интелектът на някои е подходящ за "Трабант" и "ЗАЗ". За по-сериозни автомобили не става. А тя ми възрази, че дори така не е, а за велосипед!

# 118
  • Мнения: 11
Интелект се иска и за велосипед, пак си част от движението, освен ако не го караш в "цъфналата ръж"  Laughing

# 119
  • Мнения: 2 484
Интелект се иска и за велосипед, пак си част от движението, освен ако не го караш в "цъфналата ръж"  Laughing

Обаче щетите, които може велосипедът да нанесе на другите участници в движението са пренебрежими, нали? Нито масата му е голяма, нито пък скоростта му.  Тоест колкото и малоумен да е неговият водач последиците няма да бъдат сериозни.

Общи условия

Активация на акаунт