Опасни ли са кифлите-джибарки?

  • 9 524
  • 131
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 599
Интелект се иска и за велосипед, пак си част от движението, освен ако не го караш в "цъфналата ръж"  Laughing

Обаче щетите, които може велосипедът да нанесе на другите участници в движението са пренебрежими, нали? Нито масата му е голяма, нито пък скоростта му.  Тоест колкото и малоумен да е неговият водач последиците няма да бъдат сериозни.

Да бе, щот малко ПТП може да предизвика велосипедист кат кривне пред кола и тя, за да не го прегази вземе та свие рязко в ляво. Бая коли се трошат така. И не само коли.
Масово не се знаят правилата за движение, ама без значение джип ли карат или някоя въшка.
Преди няколко дни така щеше да ме отнесе една, ако бях тръгнала да излизам на булевард, защото тя идва по него и дава десен мигач, че ще свива в улицата, от която аз излизам. Да, ама не - тя подала мигача, защото спира да качи приятелка, ама след като подминава пряката  ooooh! Как ще подаваш мигач преди пряка, като нямаш намерение да завиваш бе  Shocked Добре че реших да изчакам, щото ако бях тръгнала да завивам, тая щеше в моята врата да влезе  ooooh!
И такова нещо ми случва за 3-ти път, та все си имам едно на ум.

# 121
  • Мнения: 2 480
Интелект се иска и за велосипед, пак си част от движението, освен ако не го караш в "цъфналата ръж"  Laughing

Обаче щетите, които може велосипедът да нанесе на другите участници в движението са пренебрежими, нали? Нито масата му е голяма, нито пък скоростта му.  Тоест колкото и малоумен да е неговият водач последиците няма да бъдат сериозни.

Да бе, щот малко ПТП може да предизвика велосипедист кат кривне пред кола и тя, за да не го прегази вземе та свие рязко в ляво. Бая коли се трошат така. И не само коли.
Масово не се знаят правилата за движение, ама без значение джип ли карат или някоя въшка.
Преди няколко дни така щеше да ме отнесе една, ако бях тръгнала да излизам на булевард, защото тя идва по него и дава десен мигач, че ще свива в улицата, от която аз излизам. Да, ама не - тя подала мигача, защото спира да качи приятелка, ама след като подминава пряката  ooooh! Как ще подаваш мигач преди пряка, като нямаш намерение да завиваш бе  Shocked Добре че реших да изчакам, щото ако бях тръгнала да завивам, тая щеше в моята врата да влезе  ooooh!
И такова нещо ми случва за 3-ти път, та все си имам едно на ум.

Това са косвени щети, а тук говорим за преките. По тази логика пешеходци, кучета и котки също могат да предизвикат значителни щети. Колко ще бъдат големи косвените щети зависи именно от качествата на тези, които управлявайки автомобил се сблъскват с такива критични ситуации. Не би трябвало да промениш посоката на автомобила заради тичащо куче и да смачкаш 2момчета, нали? За голямо съжаление и това е ставало.

# 122
  • Мнения: 11
Ако ми изкочи велосипедист без да се замисля въртя волана и се удрям ако трябва, защото е достатъчно само леко да го докосна с огледалото и съм минала през него , пък върви после доказвай кой крив и кой прав.Българина като цяло няма култура на движение, ние по тротоарите ще се изпомачкаме вървейки , та какво остава  на пътя.

# 123
  • Мнения: 2 480
Да, така е. Начинът на вървене и шофиране си приличат. Безогледност, неуважение към околните, арогантност..... И аз понякога споделям тези неща. Но последиците от такова шофиране въобще не са сравними с тези от вървенето по улиците.
Веднъж един холандец ми каза, че не е виждал никъде на друго място толкова глупави, невнимателни и безотговорни хора да карат коли.
За велосипедистите пък въобще няма правилник. Карат по тротоарите, винаги минават на червено и няма кой да ги преследва за тези нарушения. Полицията е по-заета с отмъкването на неправилно спрели автомобили. Там е изгодата.

# 124
  • Мнения: 599
Веднъж един холандец ми каза, че не е виждал никъде на друго място толкова глупави, невнимателни и безотговорни хора да карат коли.


Миналото лято един французин ( гадже на приятелка ), след 1-ия ден шофиране у нас, ѝ връчи ключовете на джипа и каза: Аз тук не мога да карам  Laughing

# 125
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Хайде, хайде - да идат в Истанбул да карат...  Wink
Когато си участник в движението, трябва да си внимателен и с култура на движение, независимо дали си с тротинетка или драгстер.

# 126
  • Мнения: 321
Ако тук не може да кара какво ли ще прави в Индиа...

http://www.youtube.com/watch?v=oetF3UTIwbc&feature=related

 Laughing

# 127
  • Мнения: 1 788
В Индия няма толкова големи скорости, виждате как е от клипчето.
А и маса народ са със скутерчета, а не с коли...

# 128
  • Мнения: 2 480
Ако тук не може да кара какво ли ще прави в Индиа...

http://www.youtube.com/watch?v=oetF3UTIwbc&feature=related

 Laughing

Това не е Индия, а Ханой.

# 129
  • Мнения: 11
В Истанбул се кара в пъти по лесно отколкото в София . Вече 17г 2 пъти в месеца пътувам до там служебно и без проблем си карам.Много по коректни шофьори са от нас, в момента в който подадеш мигач те пускат , те и без това имат страшен трафик ,та без толерантност на пътя едва ли биха могли да се придвижват изобщо.

Последна редакция: пт, 23 дек 2011, 15:20 от mishlence73

# 130
  • Мнения: 2 161
Два пъти в месеца пътуваш, а още не си разбрала, как се пише града. Но не това вълнува сърцето ми.А по- скоро ме вълнува, каква всъщност да бъда - кифла с джип или просто кифла!

# 131
  • Мнения: 321
Ако тук не може да кара какво ли ще прави в Индиа...

http://www.youtube.com/watch?v=oetF3UTIwbc&feature=related

 Laughing

Това не е Индия, а Ханой.
Да, права си... друг щях да пускам, но после си харесах този   Laughing


Два пъти в месеца пътуваш, а още не си разбрала, как се пише града. Но не това вълнува сърцето ми.А по- скоро ме вълнува, каква всъщност да бъда - кифла с джип или просто кифла!

Напротив, изписала го е точно като се изписва на табелите по магистралата.

Общи условия

Активация на акаунт