Професионални серии за коса - 26

  • 55 172
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
 Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 941
В указанията за ползването му пише, че се нанася на измита коса. А боята не трябва ли да се нанесе на немита и суха коса? Как тогава го нанасяте непосредствено преди боята? Rolling Eyes Леле, ще се разоря за тая коса.. ooooh! Всичко искам да пробвам, което хвалите.Mr. Green

# 17
  • Мнения: 221
Утре ще се боядисвам. Мога ли след това веднага да нанеса 2 мин. реконструктор или е безсмислено? Rolling Eyes И по принцип, по-бързо ли ще се отмие от него боята или напротив - ще се задържи по-дълго цвета?

A.l.e.n.a казва, че протеин след боя (в едно миене) й действа добре, но според мен това се дължи изцяло на това, че косата й е много добре хидратирана, защото моя опит да направя същото не беше удачен и аз го споделих в края на предната тема, следващия път ако реша да повторя ще съм се уверила, че дължините и краищата на косата ми са добре хидратирани, защото аз не изгубих от цвета, но ми се изсушиха краищата заради протеина. Ще си позволя да цитирам извадка от поста за протииновите терапии от 1-ва стр., а всеки си решава сам  според косата  Hug
"Третиране: Ако се боядисвате, съобразете терапията с това. 2-3 дена преди боядисване  е оптималният вариант, за да се предпази косъма от изгарянето и вместо него да се изгори повече новият протеин. Ако протеина ви е дошъл случайно в повече и косата е суха след терапията, дайте й няколко дена да се  подхрани и тогава боядисвайте. Ако сте се боядисали наскоро, изчакайте 2 седмици преди протеиновата терапия, за да не изгубите прекалено много от цвета.  Същите правила важат и за изрусяване и трайно къдрене."

# 18
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
В указанията за ползването му пише, че се нанася на измита коса. А боята не трябва ли да се нанесе на немита и суха коса? Как тогава го нанасяте непосредствено преди боята? Rolling Eyes Леле, ще се разоря за тая коса.. ooooh! Всичко искам да пробвам, което хвалите.Mr. Green

нанасяш го на немита коса  Peace това, което е описано в упътването е за прилагане като терапия на третирана коса, а не как се ползва протеин при химическа процедура  Peace

един вид го прилагаш, като продукт за преди боя  Peace

според мен - това, което се случва е следното:

протеинът от САТ - полепва по косъма, боята отваря косъма, изтегля пигмент и влага новия пигмент - става смес от стар и нов пигмент и се увлича и протеин от САТ продукта и е възможно новата молекула пигмент да е по-устойчива и косъмът да е по-плътен, резултатът да е по-траен

аз правя само корени и при мен няма да е така съществено  Peace но не ми пречи да пробвам също  Peace

# 19
  • Мнения: 3 416
sladurka, косата ми е  медно руса, а шампоана и маската ми направиха цвета силно червен. Доколкото си спомням има еднократни мострички, защо не си поръчаш и да пробваш Rolling Eyes Със сигурност се отмива - е не толкова бързо, колкото на мен ми се искаше, но все пак, до четвъртото миене почти нямаше спомен Peace
Отново ти благодаря много velvetvoice ! Не искам червена със сигурност,мостри в рибката също не съм виждала,по-малки разфасовки също няма newsm78 А ти с какво се правиш медноруса,моля те кажи ми. Praynig Може на ЛС да не спамим темата с друго.

# 20
  • Мнения: 1 569
Ей, защо така нова тема на 47-ма стр.?  newsm78 И без друго страшно бързо вървят... Така според мен е по-сложно да се следи, но както и да е.  Peace

Хаха, вярно ли са пуснали другия реконструктор в Рибата? Баш след като с Раулиста пуснахме поръчката.  Mr. Green Нищо де, нали другият си е основният реконструктор, не съжалявам.

Мис Нели, благодарско за таблицата. Ще я разгледам обстойно!

# 21
  • Мнения: 0
B & C  може и да си права,малко драматизирам напоследък,но още не мога да я преяля тая  коса като знам каква беше преди.

MissNellie доста суха,къдрава с плътен косъм.Сега ще правя деминерализираща терапийка с малибуто като си го получа и се моля отново да почне да се къдри като хората че от всичко клепано за косопад стана една никаква.Ти също си къдрокоса нали?Случвало ли ти се е да ти се поизправи косата по някаква причина и как процедираш тогава?

Трябваше да съм с интенс  рипеар серията от днес ооообаче ме домързя да поръчвам по интернет и помолих приятелка да ми ги вземе от фризьорски салон като ходи.В резултат съм с абсолют рипеар Tired.Така е като не си вър6а сама работата Laughing.Дано поне да е за добро и да се окаже че е имало нужда от по силната серия Simple Smile.

# 22
  • Мнения: 3 675
за русите бои на Шварцкопф - в указанията е посочено да се ползва протеиново мляко - след като боята се отмие с вода и шампоан и чак след протеина тонират  Peace
За русите бои ли?  newsm78  Не беше ли след използването на блондор от филмчето с французойката?  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 675
В указанията за ползването му пише, че се нанася на измита коса. А боята не трябва ли да се нанесе на немита и суха коса? Как тогава го нанасяте непосредствено преди боята? Rolling Eyes Леле, ще се разоря за тая коса.. ooooh! Всичко искам да пробвам, което хвалите.Mr. Green
Аз не бих нанесла CAT на мръсна коса непосредствено преди боядисването.
За предпазване на косата при боядисване има други продукти.
Не знам защо a.l.e.n.a те съветва да го нанасяш на немита коса преди боядисването, но аз съм си пръскала на косата от CAT на немита коса и определено смятам, че не е подходящ за използване по този начин.
Това че в някакво филмче фризьорът след като е обезцветил косата с блондор е сложил протеинов продукт на косата и след това я е тонирал не означава, че всички трябва да си слагаме всевъзможни протеинови продукти на косата непосредствено преди боядисването.

# 24
  • Мнения: 1 282
Момичета, когато липсва някой продукт в Рибката- драснете им един мейл и питайте кога ще заредят дадения продукт. Аз доста често съм го правила, за да избегна пускането на 100 поръчки. На някоя от вас писах ЛС да попита, но не помня на кой.  Rolling Eyes


Тук ще се получи още СПАМ, обаче последния път водата беше с цвят на кехлибар.   ooooh!  
Sick Аз съм я виждала с цвят на кал.  Sick

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 14:15 от Анч

# 25
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
В & С, коментираме нещо, което chukun4e сподели, явно си пропуснала - аз никого за нищо не подстрекавам

ако си измие косата преди процедурата - скалпът остава с измит себум и по уязвим, не виждам какво ще й стане, ако ползва САТ протеина така; но разбира се тя си решава, то си е нейна работа  Peace

# 26
  • Мнения: 3 675
В & С, коментираме нещо, което chukun4e сподели, явно си пропуснала - аз никого за нищо не подстрекавам

ако си измие косата преди процедурата - скалпът остава с измит себум и по уязвим, не виждам какво ще й стане, ако ползва САТ протеина така; но разбира се тя си решава, то си е нейна работа  Peace
Това което аз прочетох е, че съветваш да се използва CAT непосредствено преди боядисване и да се пръска върху мръсна коса, а ти самата не си го ползвала никога по този начин.
Не знам какво е споделяла chukun4e, но знам, че CAT е неподходящ продукт за тази цел за която ти го препоръчваш.
В това филмче което си гледала става въпрос за обезцветяване на косата с блондор и за това фризьорът използва протеинови продукти подходящи за тази цел преди да пристъпи към тониране на косата.
Не може да се сравнява обезцветяване и тониране на косата с боядисване. Както и не може да се сравняват продуктите използвани от фризьора с CAT.
 
 

# 27
  • Мнения: 1 282
Ами нека chukun4e да обясни какво са я посъветвали тогава.

chukun4e, дай повече инфо как се процедира с тоя CАТ, защото започна да става объркване. Гадае се, а това не е добре.  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 1 875
Благодаря за новата тема!  bouquet



Взех си една тубичка за проба от рибата и ефект кой знае какъв не видях. Течно е, не креместо, каквото очаквах.
Факт е обаче, че  май не се намазах както трябва, защото според указанията не е желателно да има досег със скалпа, както и да не се нанася с ръце Crazy - до последно, докато се сучех и въртях клепайки се, се чудех дали действам правилно Laughing
Но понеже съм магаре - си поръчах целият комплект ампули заедно с шампоана и маската от ФЮ, с намерението да изпълня цялата 4 седмична програма.. Няма да ги дочакам вероятно, но това е друга тема...

# 29
  • Мнения: 3 675
http://www.youtube.com/watch?v=iJ7ViTWVM9c

Тук виждам подстригване, обезцветяване, тониране, миене на косата с шампоан и слагане на маска.

a.l.e.n.a, не си обяснявам как стигна до заключението, че трябва да се пръска CAT на мръсна коса непосредствено преди боядисването и реши да съветваш хората да го използват по този начин независимо, че в указанията на този продукт пише, че се нанася на измита коса и след това се отмива. Каква е следващата стъпка? Може би да изсипваме от CAT в боята, че да сме 100% сигурни, че протеинът е влязъл добре в косъма ни и ще направи косата ни по-плътна, здрава и красива?  newsm78 #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт