Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 118

  • 97 010
  • 737
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 418
Албена-Гарфийлд е голямм сладур, нищо, че е малко  затлъстеличък, а новата ти торта с Мини е чудесна!
Дитсан-благодаря ви
Ванччче,Благодаря ти за хубавитет думи! ” целулита” –вероятно е от това, че съм покривала тортата с марципан, купен, ето този съм ползвала,когато започне човек да го рисува и веднага се оформят едни точици....но пък тортата е много вкусна с него.
Марципан

Всъщност не съм виждала торти с марципан, които да са рисувани, би ми било  любопитно да сподели някой опита си.
Р.и.ангелова- вероятно марципана е причината, но мен не ме дразнеше много, защото е много вкусен и само фона изглежда така, а и ние си го представяхме в такива преливащи цветове.Благодаря ти за хубавите думи!А твоята книга-бележник- е мн ого, много красива, почеркът ти, за който се притесняваш си е м ного добре. Много добре си изработила „кожата” и блести дори точно като истинска кожа.Цветовете са също много добре подбрани!!!
Марина Д- благодаря ти много за     хубавите думи!Много сладко коте,ама е като истинско бе,или не, не е като истинско, ами като портрет на истинско, направено от умел художник и табуретката-отдалече си личи че е табуретка.
Защо не пробваш  да ресайзваш в radikal.ru? Утре ще ти пиша sbs на лични.
Ани д-благодаря ти!
Бени-2 благодаря ти! Хризантемите ти са много хубави, само тичинките са малко по-едри.

Марулка с
- благодаря!
мария м- по разреза си личи, че е много вкусна торта!И хубаво си измислила да я замаскираш отстрани.
И в нашето семейство има още една рожденичка този месец-баба ми, която стана на 95 години.Ето и нейната торта. Тортата е  Червено кадифе.
Покрита е с шоколадов айсинг на д-р Йоткер.


# 736
  • София
  • Мнения: 25
НАЙ-СЕТНЕ!!! Най-сетне сколасах да ви прочета до край и да е горе-доле нормален час да ви пиша  Hug
БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ ВИ ИМА!!!!!!!
Надявам се, приемате нови тортаджийки във вашите редици, разбира се съм на светлинни години от вашите творения, но поне меракът ми е съизмерим  Mr. Green
Все още няма да коментирам тортите ви, че никак не е културно "от вратата за краката" да ви почвам  Mr. Green Само мога да кажа, че съм изумена от таланта и способностите на "любителките" тортаджийки  Hug Дори и не смея да търся думи, които да опишат тортите на т.нар. от вас "извънземни", не знам дали правилно съм запомнила членовете на тези иноплянетянки, но фантастичните шедьоври на Валерия, Ванчето, Свещичка, Буболинката, Мина, Нина, както и Марулка, Дитсан, Албенка, Р.И.ангелова, Татит, Мечо Пух...... защо ли изобщо се заех да ги изреждам  ooooh! - списъкът е доста дълъг и рискувам да пропусна някой  Confused Благодаря и за това, че винаги отговаряте на въпроси на такива като мен, и за това че споделяте своя опит, което пък е от още по-голяма помощ!!! (Ако бях прочела на време темата ви от последното предизвикателство, можеше и да се възползвам от съветите на Свещичка за оправяне на грешки по фонданите  Crossing Arms) ...

И така... наистина от много време искам да ви покажа моите тортЕта, с най-егоистични чуства разбира се  Mr. Green - за да ми кажете грешките и да ме посъветвате за следващия път как да правя нещата по-добре  Laughing Началото беше мн отдавна, мама ме запали да правя сладкиши, после пауза, после една колежка подкладе огъня и направих 3 торти за синчето, после пак пауза, че не искаха вече да взимат домашни торти в клубчетата и в детската, и последното "разгорещяване" пак от една бивша колежка - стана "модерно" да се правят тортички за месечинките на бебетата, та и аз барабар Петко с мъжете, запретнах ръкави и изпрасках 11 тортички... ама при последното ми "включване" много нови неща беееееееееее  ooooh! то едни фондани, то едни боички, то страшна работа станала  ooooh! едно време маахме сметана на прах и шоколадови пръчици, пък цветните кокоски бЕха лукс  hahaha

Отплеснах се, както обикновено... за да не е само бла-бла, започвам от последните ми измишльотини назад, че ще дойде другата коледа, докато се наканя да се включа при вас...
Ето тортичката за Коледното парти на синчето в училище

За коледното парти на Калинчо в училище by @marvina, on Flickr

и главните герои отблизо

Снежковците by @marvina, on Flickr

Тортичката я направих с блатове, за които прочетох в последното ви предизвикателство - долния етаж е спаначена, а горния медовик, като спаначената всъщност се оказа лападена, че явно обърках пликчетата във фризера, но да знаете, че и с лапад става ПИРИФЕКТНО  Mr. Green за крем използвах желирано кисело мляко с плодове и ядки, защото дечко ми каза в 22 ч, че иска торта за следващия ден за 13ч и по това време магазини отворени нямаааааааа.... та каквото намерих в хладилника - това използвах... Имах и малко от "снежинките", иначе щях да прикрия повечко несъвършенства на чаршафа  Mr. Green

и малко меденки "за цвят", направени са (за да не се сърди някой  Grinning) по рецепта от някакво вестниче от миналата година, окрасени с джвъчките на Шварцтау, които се намират в по-големите магазини...

Голяма занимавка ... by @marvina, on Flickr

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 02:13 от marvina

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Дами, заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт