Имат ли бедните интернет?

  • 7 750
  • 128
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 066
Дарението е акт на помощ и себе отдаване,не е нещо,което трябва да се разтръби ,обезличи и  обсъди Peace
А и надали някой ще дари нет на друг:) Темата е друга.

# 76
  • София
  • Мнения: 12 648
Дарението е акт на помощ и себе отдаване,не е нещо,което трябва да се разтръби ,обезличи и  обсъди
При толкова нуждаещи се и толкова малко хора, които реално помагат не мисля, че има смисъл от излишен патос. Трябва да се дава пример, а защо не и да стане мода. Не мисля, че с нещо ще загубим, ако семейство Баневи следващият път не изфукат само с новата си кола, а и с огромното дарение, което са направили за някоя кауза.

# 77
  • Мнения: 3 066
Дарението е акт на помощ и себе отдаване,не е нещо,което трябва да се разтръби ,обезличи и  обсъди
При толкова нуждаещи се и толкова малко хора, които реално помагат не мисля, че има смисъл от излишен патос. Трябва да се дава пример, а защо не и да стане мода. Не мисля, че с нещо ще загубим, ако семейство Баневи следващият път не изфукат само с новата си кола, а и с огромното дарение, което са направили за някоя кауза.
Защото няма смисъл-помощта ще е отишла там където трябва Peace

# 78
  • Мнения: 10 547
Освен големи каузи има и малки такива. И няма нужда да се изразяват в огромни дарени суми. Когато имаш нещо излишно, непотребно, събиращо прах, защо да не го дадеш други му, ако и този друг да може да си го купи от магазина, т.е. може да си го позволи?
 Авторката намеси темата за роклята, затова си позволявам да отклоня темата от двете съществени думи в заглавието- беден и интернет.

# 79
  • Мнения: 3 066
Освен големи каузи има и малки такива. И няма нужда да се изразяват в огромни дарени суми. Когато имаш нещо излишно, непотребно, събиращо прах, защо да не го дадеш други му, ако и този друг да може да си го купи от магазина, т.е. може да си го позволи?
 Авторката намеси темата за роклята, затова си позволявам да отклоня темата от двете съществени думи в заглавието- беден и интернет.
Дори и така да е ,дори и всеки да дава п нещо пак не виждам смисъла да се дава гласност на нещо така лично и изстрадано от даро-получателя и начесването на гордост от дарителя Peace
А бедни има и винаги ще има,но нета и телефони си позволяват хора ,които поне храна,наем и транспорт са си осигурили т.е. средностатистически всяко второ семейство в БГ Peace

# 80
  • Мнения: 46 594
Нашият нет е 6 лв./месец, мисля, че 19 стотинки на ден може да си позволи всеки, дори да е беден.
Говоря за съвсем нормален нет, беше 25 лв., но го купиха Булсатком и свалиха рязко цената, без да намаляват качеството.

# 81
  • София
  • Мнения: 15 492
Нашият нет е 6 лв./месец, мисля, че 19 стотинки на ден може да си позволи всеки, дори да е беден.
Говоря за съвсем нормален нет, беше 25 лв., но го купиха Булсатком и свалиха рязко цената, без да намаляват качеството.
    И нашия нетдоставчик Булсат го купи!

# 82
  • София
  • Мнения: 12 648
Дори и така да е ,дори и всеки да дава п нещо пак не виждам смисъла да се дава гласност на нещо така лично и изстрадано от даро-получателя и начесването на гордост от дарителя
Понякога има смисъл, за да се даде пример. Не случайно повечето благотворителни кампании привиличат известни лица.
А ако дарителят спаси човешки живот, но в замяна иска да си начеше егото на мен не би ми попречило, нито би обезценило стореното добро. Това независимо от размера на дарението. Не виждам какво лошо има в това да започнем да се фукаме и съревноваваме с това кой колко е дарил наистина, ако с това ще увеличим броя на каузите, за които успешно са събрани нужните средства.

# 83
  • Мнения: 3 066
Дори и така да е ,дори и всеки да дава п нещо пак не виждам смисъла да се дава гласност на нещо така лично и изстрадано от даро-получателя и начесването на гордост от дарителя
Понякога има смисъл, за да се даде пример. Не случайно повечето благотворителни кампании привиличат известни лица.
А ако дарителят спаси човешки живот, но в замяна иска да си начеше егото на мен не би ми попречило, нито би обезценило стореното добро. Това независимо от размера на дарението. Не виждам какво лошо има в това да започнем да се фукаме и съревноваваме с това кой колко е дарил наистина, ако с това ще увеличим броя на каузите, за които успешно са събрани нужните средства.
Направи го и ще си пишем тогава Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 12 648
Дори и така да е ,дори и всеки да дава п нещо пак не виждам смисъла да се дава гласност на нещо така лично и изстрадано от даро-получателя и начесването на гордост от дарителя
Понякога има смисъл, за да се даде пример. Не случайно повечето благотворителни кампании привиличат известни лица.
А ако дарителят спаси човешки живот, но в замяна иска да си начеше егото на мен не би ми попречило, нито би обезценило стореното добро. Това независимо от размера на дарението. Не виждам какво лошо има в това да започнем да се фукаме и съревноваваме с това кой колко е дарил наистина, ако с това ще увеличим броя на каузите, за които успешно са събрани нужните средства.
Направи го и ще си пишем тогава Peace
Извинявай, ако предполагах, че говорим за мен въобще нямаше да пиша каквото и да е. Хубава вечер!

# 85
  • Мнения: 3 066
Дори и така да е ,дори и всеки да дава п нещо пак не виждам смисъла да се дава гласност на нещо така лично и изстрадано от даро-получателя и начесването на гордост от дарителя
Понякога има смисъл, за да се даде пример. Не случайно повечето благотворителни кампании привличат известни лица.
А ако дарителят спаси човешки живот, но в замяна иска да си начеше егото на мен не би ми попречило, нито би обезценило стореното добро. Това независимо от размера на дарението. Не виждам какво лошо има в това да започнем да се фукаме и съревноваваме с това кой колко е дарил наистина, ако с това ще увеличим броя на каузите, за които успешно са събрани нужните средства.
Направи го и ще си пишем тогава Peace
Извинявай, ако предполагах, че говорим за мен въобще нямаше да пиша каквото и да е. Хубава вечер!
Ето за това говоря и аз.
Всеки хипотезира ,но не симпатизира истински.
Ако ще си пишем кое и как би трябвало да става .от другите...тогава въобще няма смисъл-на никой не помагаме.
Лека и на теб!
Надявам се,че не съм те засегнала с крайността на изказването си Peace

# 86
  • Мнения: 1 788
Понякога имам чувство, че вилико е бот с работно време  Laughing

 Joy

В зала 1-10 минути струват около лев, лев и нещо...

Няма такова нещо!  Peace Един час за лев - да, но 10 мин. отдавна не са 1 лв.
Да не говорим, че има зали към университетите, с безплатен интернет за студентите.

# 87
  • Мнения: 2 032
Малките, произволни жестове на щедрост могат да направят добро.
 
Без напъни да пресметнем общо-вселенската справедливост.

# 88
  • София
  • Мнения: 12 648
Ето за това говоря и аз.
Всеки хипотезира ,но не симпатизира истински.
Ако ще си пишем кое и как би трябвало да става .от другите...тогава въобще няма смисъл-на никой не помагаме.
Обърках се, признавам. Хем твърдиш, че доброто не бива да се афишира, хем искаш другите да признаят и докажат, че са го извършили, за да не хипотезират, а да симпатизират реално. Май се заяждаш, а аз ти се възрах. Здраве да е, не съм се засегнала, друг път ще внимавам повече.

# 89
  • Мнения: 3 066
Не искам никой да припознава нищо,още мисля,че дара е нещо лично и няма нужда да се афишира.
Виж разговора ни пак.
Дори и така да е ,дори и всеки да дава п нещо пак не виждам смисъла да се дава гласност на нещо така лично и изстрадано от даро-получателя и начесването на гордост от дарителя
Понякога има смисъл, за да се даде пример. Не случайно повечето благотворителни кампании привиличат известни лица.
А ако дарителят спаси човешки живот, но в замяна иска да си начеше егото на мен не би ми попречило, нито би обезценило стореното добро. Това независимо от размера на дарението. Не виждам какво лошо има в това да започнем да се фукаме и съревноваваме с това кой колко е дарил наистина, ако с това ще увеличим броя на каузите, за които успешно са събрани нужните средства.

Дарението е акт на помощ и себе отдаване,не е нещо,което трябва да се разтръби ,обезличи и  обсъди
При толкова нуждаещи се и толкова малко хора, които реално помагат не мисля, че има смисъл от излишен патос. Трябва да се дава пример, а защо не и да стане мода. Не мисля, че с нещо ще загубим, ако семейство Баневи следващият път не изфукат само с новата си кола, а и с огромното дарение, което са направили за някоя кауза.
Дарението е акт на помощ и себе отдаване,не е нещо,което трябва да се разтръби ,обезличи и  обсъди
При толкова нуждаещи се и толкова малко хора, които реално помагат не мисля, че има смисъл от излишен патос. Трябва да се дава пример, а защо не и да стане мода. Не мисля, че с нещо ще загубим, ако семейство Баневи следващият път не изфукат само с новата си кола, а и с огромното дарение, което са направили за някоя кауза.
Защото няма смисъл-помощта ще е отишла там където трябва Peace

Peace
Не харесвам провокации и нямах това предвид въобще.




Общи условия

Активация на акаунт