Коледа 2011 - тема 4

  • 91 892
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 884
Момичета, нямам време да чета цялата тема  Blush Моля ви само ми кажете като се оцветява Марципан варна, ако е със сухи бои има ли някаква тайна, как да е равномерно  Rolling Eyes
Да не оплескам точно накрая работата Sad

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 422
Здравейте

Аз да кажа за мармалада.Намерих хубав шипков мармалад на Плодекс в Кауфланд.Киселичък и вкусен PeaceИдеално ще ми дойде за линцерите.

# 722
  • Мнения: 26
Здравейте! Включвам се да следя темата с един въпрос. Ще ми предложите ли някакви продукти за хапки за Бъдни вечер, които да се набождат на клечка. Намерила съм разни рецепти, но те са със сирене или яйца, а доколкото знам, те не са постни продукти, въпреки че съм ги срещала в много коледни рецепти.

# 723
  • Мнения: 1 243

mistery, чудни неща си направила!! искам и аз една елхичка от твоите! Heart Eyes

# 724
  • Варна
  • Мнения: 433
Имам нужда от спешна помощ отново - след като снощи замесих ванилените кравайчета сега се прибирам и намирам тестото достаааааааааааа твърдо. Ще стане ли нещо от него, мога ли да го поразмекна някак че да успея да оформя цилиндър?

# 725
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Alokazia, остави го в топла стая и ще се поотпусне. После като почнеш да го мачкаш с ръце съвсем ще е наред. Втвърдява се от маслото вътре.

# 726
  • Мнения: 22 867

mistery, чудни неща си направила!! искам и аз една елхичка от твоите! Heart Eyes

mistery, наистина са много красиви, поздравления!  bouquet  chef
Изобщо темичката е невероятна, толкова много красота на едно място!  bouquet  chef  bouquet  chef  bouquet

# 727
  • някъде в България
  • Мнения: 55
Момичета помагайте къде мога да намеря от шоколадовия кувертюр Стила Долче освен в Кауфланд че там от 2 седмици е изчерпан?Или в коя верига сте виждали от шоколадова глазура на д-р Йоткер?А и последен въпрос- някой ползвал ли е на Йоткера крем за сладкиши пише че ставал за пълнежи на рула?
Ще съм благодарна на съвети и насока къде да търся по веригите? Praynig

# 728
  • Мнения: 5 228
Много благодаря, момичета! Много вдъхновяваща тема.  Grinning

# 729
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Момичета помагайте къде мога да намеря от шоколадовия кувертюр Стила Долче освен в Кауфланд че там от 2 седмици е изчерпан?Или в коя верига сте виждали от шоколадова глазура на д-р Йоткер?А и последен въпрос- някой ползвал ли е на Йоткера крем за сладкиши пише че ставал за пълнежи на рула?
Ще съм благодарна на съвети и насока къде да търся по веригите? Praynig
От Лидл съм купувала шоколадов ковертюр, по мое мнение добър. На доктора шоколадовата глазура я има във всички магазини за хранителни стоки. Крема за сладкиши наистина става за пълнеж на рула и торти.

# 730
  • София
  • Мнения: 2 658
Момичета, нямам време да чета цялата тема  Blush Моля ви само ми кажете като се оцветява Марципан варна, ако е със сухи бои има ли някаква тайна, как да е равномерно   Rolling Eyes
Да не оплескам точно накрая работата Sad
тайната е да разредиш със съвсем малко вода до кашичка и да оставиш мнпгп дпбре да се разтвори боята. Ако избързаш да замесиш тестото, на следващия ден ще ти избият петънца от неразтворената боя. Изчакай няколко часа и тогава оцвети марципана.

Аз тези дни нямам грам време, направих и Трюфел сладките, но нямам време да снимам и последните. Започвам вече да ги опаковам и раздавам.  Simple Smile

Tatitt, чудесни сладки!

# 731
  • София
  • Мнения: 6 268
Имам нужда от спешна помощ отново - след като снощи замесих ванилените кравайчета сега се прибирам и намирам тестото достаааааааааааа твърдо. Ще стане ли нещо от него, мога ли да го поразмекна някак че да успея да оформя цилиндър?

Няма защо да го оставяш да се отпусне - отрежи си малко, оформи цилиндър и си направи кравайчетата, след това пак режеш и така. Тестото е много маслено за това е станало твърдо, но аз от опит установих, че кравайчетата, които оформям и държа с тавата в хладилника, докато им дойде ред за печката стават много хубави без да се разливат.

Съжалявам, нищо не съм успяла да ви покажа  Embarassed Ще опитам да дам линк към снимките http://misterioen.snimka.bg/cooking/koleda.642041.25887929

Страхотни! Някакъв вид близалка или просто сладки на пръчици? Много са красиви.

# 732
  • Мнения: 153
След като ти е готово тестото ВАРНА, няма проблем веднага да го оцветиш в леко разтворените бои, възможно е за ти се размекне пак - слагаш малко пудра захар, ако е прекалено твърдо съвсем малко вода - 1,2 капки в зависимост от количеството. СЪХНЕ БЪРЗО, ТАКА ЧЕ УВИВАЙ НЕИЗПОЛЗВАНОТО ВЪВ ФОЛИО!

# 733
  • Мнения: 282

mistery, чудни неща си направила!! искам и аз една елхичка от твоите! Heart Eyes
С най-голямо удоволствие, но всичките вече ги раздадох! Party


Страхотни! Някакъв вид близалка или просто сладки на пръчици? Много са красиви.
Не са близалки, по-скоро са сладки, нещо като скалички. Идеята за пръчките не е моя, на Ева Тонева е, както и рецептата, по която ги правих.
Labrex, благодаря за подкрепата   bouquet Да знаеш колко много неща съм направила по твоите рецепти!

# 734
  • Мнения: 22
Да ви покажа част от моите коледни сладки. Локумки

Общи условия

Активация на акаунт