Коледа 2011 - тема 4

  • 91 809
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 11
Здравейте дами , уникални неща творите ...всеки ден влизам по няколко пъти да гледам какво сътворили   bouquet
Аз не съм правила никога дребни сладки и сега се запалих да експериментирам . Поръчах си днес ето това    http://www.ebay.co.uk/itm/48-Minnie-and-Mickey-Mouse-Christmas-E … 14#ht_3242wt_1037
мисля да направя меденки и да залепя тези картинки отгоре , дали ще стане ? И да питам как се залепват , че идея си нямам  Embarassed


никой ли не знае как се залепват  Sad

# 241
  • Мнения: 79
idra, правила ли си някога най-обикновени масленки? Ако да и имаш изпитана рецепта - действай с нея. Аз ги правих със следните пропорции на продуктите, но захарта определено трябва да се увеличи, че сякаш не се получиха достатъчно сладки:

Продукти:
кората от 1 лимон (трябва да се настърже на много ситното ренде, за да не стърчат частички от бисквитите. Аз нямах такова и някои копчета станаха малко космати  Crazy, а след изпичането заприличаха на еко-кинкалерия - сякаш саот грубо обработено дърво)
250 гр. меко масло
200 гр. пудра захар (според мен количеството трябва да се увеличи – не са достатъчно сладки)
2 жълтъка
1-2 щипки сол
450 гр. бяло брашно

Яйцата се разбиват с маслото, добавя се пудрата захар и се бие до получаването на пухкава гладка маса. Добавят се брашното и лимоновата кора и се замесва  меко тесто, което се завива в найлон и се оставя в хладилника за 30-40 мин. да стегне. Върху леко набрашнена повърхност  се разточва на лист с дебелина 3-5 мм. и с подходящи средства се изрязват кръгчета. Вземат се внимателно с лопатка за сервиране на торта и се подреждат в тавичка за печене, застлана с хартия за тази цел. Тогава се отпечатват по-малките кръгове, като се внимава да не се прореже бисквитката, а дупките се правят със сламка. Ако оформите копчето на повърхността, където е разточено тестото, вероятността да се деформира при пренасянето е много голяма.
За изрязване на кръгчетата използвах 1 чаша за бяло вино, че е с по-малък диаметър и 5-6 играчки на беба с подходящ размер, предварително измити, разбира се. Simple Smile

За кафявите копчета в част от тестото се добавя малко какао, но на  вкус не са толкова добри, колкото белите.

Пекат се в предварително загрята до 180 С фурна до леко порозовяване в крайчетата. Не е добре да покафеняват.

# 242
  • някъде в България
  • Мнения: 55
Здравейте и аз напреднах с коледните сладки вече имам готови:
2 дози меденки(само едната доза украсена)
1 доза ванилени кравайчета
1 доза овесени бисквитки с мед и орехи
Днес замесвам линцеровите сладки,утре пека съответно.
Шоколадовите бисквити Трюфел ще направя в понеделник другата седмица че като постоят повече нещо не ми допадат.
Четири вида шоколадови бонбони Трюфели другия четвъртък и коледното пънче на 23 декември.
Дано не ми мине котка път и да успея по график със всичко.Дано не разочаровам прекрасните кулинарки тук но щолена ще е купешки и тая година.Още не мога да се навия да се пробвам аз Embarassed.
Руската ми мастика се оказа все пак използваема и долу горе прилегна добре на част от меденките.
С роял айсинга и тоя път не се справих супер успешно но поне си осъзнах грешката къде е  и днес ако пробвам пак дано вече няма гафове.
Сега да попитам за роял айсинга някой украсявал ли е със боя за яйца(не си подсигурих за съжаление течна) и кога се слага боята в процеса на приготвянето му?

Ето и снимки на мойте коледни творения Embarassed




# 243
  • Мнения: 151
verano azul, много благодаря за бързия отговор! Ще правя по твоята рецепта, защото откакто на пазара има готови и добри сладкиши почти нищо не правя вкъщи. Тази година много ме мотивирахте да се пробвам и аз с домашни сладки. Имам намерение да "покоря" училищния базар с копчетата, а класната ще"подкупя" с един коледен шоколадов венец, пак по ваша /съфорумска/ идея, за което много, много благодаря! Ще докладвам със снимки другата седмица.

# 244
  • софия
  • Мнения: 100
Здравейте дами , уникални неща творите ...всеки ден влизам по няколко пъти да гледам какво сътворили   bouquet
Аз не съм правила никога дребни сладки и сега се запалих да експериментирам . Поръчах си днес ето това    http://www.ebay.co.uk/itm/48-Minnie-and-Mickey-Mouse-Christmas-E … 14#ht_3242wt_1037
мисля да направя меденки и да залепя тези картинки отгоре , дали ще стане ? И да питам как се залепват , че идея си нямам  Embarassed
никой ли не знае как се залепват  Sad

tatitt,вече ти отговори Grinning


Малко по-напред Джемма показа така украсени сладки. Тя е работила само с вода. Може да се намажат сладките с айсинг и отгоре тези картинки. Може с кристалина, но тя обикновено се продава в големи опаковки! Или с разтвор на желатин, но едва ли е много вкусно...

# 245
  • София
  • Мнения: 6 248

Сега да попитам за роял айсинга някой украсявал ли е със боя за яйца(не си подсигурих за съжаление течна) и кога се слага боята в процеса на приготвянето му?



Аз лично боя за яйца не бих ползвала, каквото и да пише на опаковката. Иначе боята се слага накрая, акто е разбит айсинга.
Харесват ми меденките и само с бяла глазура.

# 246
  • Мнения: 582
Имам питане към тези , които са работили повече с РА, тъй като не успявам за една вечер да украся всички меденки миналата година ми оставаше от айсинга и на другата или по-другата вечер беше вече изсъхнал, въпреки че го съхранявах в затворена пластмасова кутия в хладилника. Как да го съхранявам  ,така че да става за работа поне още ден два?

# 247
  • софия
  • Мнения: 100
Имам питане към тези , които са работили повече с РА, тъй като не успявам за една вечер да украся всички меденки миналата година ми оставаше от айсинга и на другата или по-другата вечер беше вече изсъхнал, въпреки че го съхранявах в затворена пластмасова кутия в хладилника. Как да го съхранявам  ,така че да става за работа поне още ден два?
Съвети от natalyna за приготвянето, използването и съхранението на белтъчната глазура:
........."Аз лично съхранявам глазурата в 2 найлонови пликчета пъхнати едно в друго и в хладилника, но може и да се остави в купа покрита с влажна кърпа."

# 248
  • Варна
  • Мнения: 141
Имам питане към тези , които са работили повече с РА, тъй като не успявам за една вечер да украся всички меденки миналата година ми оставаше от айсинга и на другата или по-другата вечер беше вече изсъхнал, въпреки че го съхранявах в затворена пластмасова кутия в хладилника. Как да го съхранявам  ,така че да става за работа поне още ден два?
Аз направих РА половин доза - само с един белтък. Купата беше покрита с кърпа (не беше влажна) и за почти два часа РА беше започнал да изсъхва лекичко. Но успях с декорацията.

# 249
  • София
  • Мнения: 618
Моят РА стои в купа, плътно покрит с фолио за свежо съхранение,  така че фолиото да залепне за айсинга и после по ръбовете на купата ..... уф, как го обясних  Crazy важното е да няма достъп на въздух ..... или плътно увит в пликче  Peace

# 250
  • Мнения: 165
За меденките на Джема - една канела на колко се равнява? Мога ли да я заменя с подправка за меденки?

# 251
  • при принцесите
  • Мнения: 90
Здравейте момичета Heart Eyes
Изпуснах ви някъде 10 стр преди края на миналата тема и нямам време да наваксам. Много ме нахвалихте, като ви показах едни меденки, но те са само с готови формички и текстури измайсторени. Много време и финанси демек Blush Много благодаря за милите думи, но тук има далеч по-големи майсторки Heart Eyes Да видите как се провалих с айсинга ..., с гръм и трясък ... и се отказах. Само с ММ ще украсявам тази година. От онези украсих още няколко и ги запратих за Швейцария, даже сигурно вече са ги изяли Simple Smile.
И за нас направих меденките на Умбра, но този път сложих от тази подправка, която се продава в Кауфланд, готова за меденки, като си добавих и още канела, тъй като много обичам, ... станаха божествени Crazy

До тук съм направила кравайчета, линцери, меденки, джиджифилови и арменските сладки. И всъщност някой тествал ли ги е колко издържат арменските, че аз вчера ги направих, но май никъде не съм чела, че издържат дълго, да не вземат да изсъхнат или да станат на камъчета до Коледа. Някой, ако знае, моля да сподели, да си ги изядем с чиста съвест Heart Eyes

Запланувала съм си още 4 вида сладки, да видим кога ще смогна, а за украсяването не ми се мисли, меденките са 140 Crazy, а и едни бисквитки обмислям да украсявам с ММ. Ако изобщо успея, ще ми трябва реанимация до февруари Crazy

# 252
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За меденките на Джема - една канела на колко се равнява? Мога ли да я заменя с подправка за меденки?
Приблизително 1 равна с.л. Може, аз добавих карамфил и джинджифил и станаха страхотни. Но ако в готовата подправка има сода не добавяй повече.

# 253
  • Мнения: 60
Добре, имам един въпрос, който задавам всъщност заради една моя приятелка - Има ли меденки, които да стават за ядене веднага, да нямат нужда от отлежаване, за да омекнат? Видях, че бяхте писали за меденките на Джемма - те мекички ли са и без да се слепват със сладко? Много благодаря!!!

# 254
  • Мнения: 165
За меденките на Джема - една канела на колко се равнява? Мога ли да я заменя с подправка за меденки?
Приблизително 1 равна с.л. Може, аз добавих карамфил и джинджифил и станаха страхотни. Но ако в готовата подправка има сода не добавяй повече.
Много ти благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт