второ дете

  • 32 527
  • 681
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 458
Няма помошници! Големите деца помагат с малките. Дори на училище не ходят децата, тя си им преподава. Малките деца се учат покрай големите и така... Ама всички са много добре възпитани и образовани...
Дори не разчитат на помощи от държавата. Сами си се издържат.
Иска се яка организация!

# 661
  • София
  • Мнения: 6 477
Еее, чак пък с 19 деца и любяща и търпелива и бла бла...Яка реклама е това мен ако питаш. Другият вариант е да е просто яка непукистка и децата да си ревят, ровят, мръндят, ама на нея да не й пука..щото отново е бременна!  Wink Wink Wink
Веднага контрирам с едни предавания за една гувернантка, която ходеше в проблемни семейства. Там бяха по 3-4 и си беше зверилник отвсякъде. Което ми е по-близо до истината.
Да, свят широк, всякакви ги има. Добре, че не ми се е налагало да произвеждам 19 деца  Joy Joy Joy

# 662
  • Мнения: 4 458
При нас 19 ще са деца, внуци, пра внуци и пра-пра внуци  Joy 

Ами не е нервна просто. Мъжа И е същия спокоен тип. С години даваха семейството, едно лошо нещо не се чу, един скандал няма. А знаеш как американците си падат по скандали и сочни клюкини. Тяхни познати семейства също са с доста деца.
Интересното е също, че всички деца имат имена започващи с Дж  hahaha

Ето ги The Duggar Family:

# 663
  • София
  • Мнения: 6 477
Киарче, просто OMG! както казват х`американците  Shocked Shocked Shocked
Тези наистина не знаят що е това контрацепция и явно са яко плодовити  Joy Joy Joy
То бива, то може, ама чак пък 19!!! ooooh!

# 664
  • Мнения: 4 458
Набожни са! Децата са дар Божи  Wink

Ама само помисли, ако няма супер организация и здрави нерви, как са научили всички тези деца да свирят на инструменти (да забравим всичко останало). Аз с мойте две едва успявам да ги накарам да седнат да свирят за повече от 5 мин  Crazy

# 665
  • Мнения: 3 659
Майко мила Shocked

Не знам, здрави нерви или твърда ръка Wink

# 666
  • Мнения: 1 931
След като чета за майките с толкова много деца спокойни, любящи и така на татък вече си мисля да не би нещо с мен да не е на ред или с децата ми. На мен 2 са ми като за 20. Един ученик се опитва да ме баламосва и си губим сума ти време докато седне да чете и да приключи, а догодина и второто като стане ученичка не ми се мисли (вярвам, че тя ще е спокойна и по.-самостоятелна и ученолюбива и все такива по - ).
А и аз на моменти се замислям какво аз им давам и се надявам да съм здрава и силна да мога да ги отгледам двамата. Всяка година да се взимат дрехи на 2 - ма е скъпо, а да не говорим за повече.  Не знам какво да кажа и мисля.

# 667
  • София
  • Мнения: 6 477
Е, това с найсе деца не е за всеки!
Изобщо не искам да ги мисля, щото те така са си избрали! Виж, ако насила ти наложат да раждаш толкова деца - тогава наистина не знам newsm78
Аз за себе си знам, че едно и ми е пре-пре-предостатъчно - направо си е като за двайсетина  Wink

# 668
  • Мнения: 4 458
Да, не е за всеки!

blagovesta, аз се чувствах много зле като ги гледах тези. Викам си, тия как се организират и успяват, а аз едва смогвам а не върша и половината от тяхните дейности  Crazy
Понякога обаче ми действаха като стимул  Grinning

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
А, че и на инструменти да ми свирят, мерсим Naughty
Хич даже не ме интересува как се организирВат, нито пък са ми стимул. Що трябва да се сили човек, като явно не е за него таз работа... (за мен де).

# 670
  • Мнения: 54 793
Набожни са! Децата са дар Божи  Wink

Ама само помисли, ако няма супер организация и здрави нерви, как са научили всички тези деца да свирят на инструменти (да забравим всичко останало). Аз с мойте две едва успявам да ги накарам да седнат да свирят за повече от 5 мин  Crazy


Възхищавам се на това семейство !  bouquet  bouquet  bouquet

За разлика от нашите плодовити съграждани , дето раждат , за да се издържат от детските и нямат за цел дори да ги ограмотят , камо ли нещо повече ...

# 671
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
Това с 19 деца е прекалено... в този пренаселен свят.
Много са , откъдето и да го погледнеш. И не вярвам, че може да обръща внимание на всяко едно от тях.
Говоря от опита си като учителка, то това си е един клас кажи-речи Simple Smile

# 672
  • София
  • Мнения: 6 477
Това с 19 деца е прекалено... в този пренаселен свят.
Много са , откъдето и да го погледнеш. И не вярвам, че може да обръща внимание на всяко едно от тях.
Говоря от опита си като учителка, то това си е един клас кажи-речи Simple Smile
newsm10 newsm10 newsm10
И аз това казвам, ама кой ме слуша? То е ясно, че се гледат едно друго щото просто няма друг начин  newsm78

# 673
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
И защо го правят? Смятат, че имат най-ценните гени и трябва да създадат цял род като Авраам и Ребека?
Размножаването е инстинкт, ама нали имаме и разум? Големите деца са без детство, защото трябва да се грижат за братчета и сестричета - така са решили родителите.
Ми наречете ме каквато искате, не бих искала да съм от такова семейство.

# 674
  • София
  • Мнения: 6 477
Ми сигурно щото спазват повелята за плоденето и размножението и не искат да ползват никаква контрацепция. И жената се оказала плодовита, а мъже е**лив и ето ти 19 парчета, като мисля, че това дори не е края. Майката-героиня не ми се видеше да е вече в менопауза така че може и още да произведе  Crazy Crazy Crazy

Общи условия

Активация на акаунт