Готова ли съм за бебе или не?

  • 9 775
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 242
  Има прекрасни  примери - жена учи 3 висши и отглежда 2-3 деца, докато междувременно работи на 2 места, но това не е за всеки.

Хахаха ама трите виШи по едно и също време или през няколко години Simple Smile

# 46
  • Мнения: 15 067
Дали си готова или не, решаваш само и единствено ти. Това, че не трябва да се съобразяваш на 100 % с родителите си е вярно, но също така е вярно, че не трябва да се съобразяваш и на 100 % с него. Ако имаш дори и най-малките страхове, по-добре изчакай. Нищо няма да ви стане да поживеете малко заедно и след година-две, ако наистина го искаш, да имате дете!

# 47
  • София
  • Мнения: 4 878
Дали си готова или не, решаваш само и единствено ти. Това, че не трябва да се съобразяваш на 100 % с родителите си е вярно,

С родителите си ще не ще, ще трябва да се съобрази, при положение, че крои планове те да й гледат детето.

# 48
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
На твоя въпрос, мисля че си си отговорила и сама?! Моят отговор е че не си готова за  newsm30 ! Когато с мъжа ми решихме, че искаме бебе вече беше обща наша мечта! Бяхме поживяли заедно, познавахме до болка плюсовете и минусите си и когато бебето се появи и грижите за него доста промениха ежедневието ни.Така че опознай приятеля си и ако след това той още е невероятен, значи е достоен да бъде до теб и да е баща на децата ти!Успех

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 559
А аз искам да те попитам има ли висше образование приятелят ти . Има и такива  мъже ,които не искат жените им да са по- умни от тях и единствинният начин да спреш да учиш е да ти направи бебе.Така дори самата ти няма да се усетиш как си "бременна , боса и до печката "- там където той смята ,че ти е мястото .

# 50
  • София
  • Мнения: 4 878
Да, срещат се и такива комплексари. Или го е страх, че ако не е вързана с бебе, може да го зареже.

# 51
  • Мнения: 9 865
Извинете, в този подфорум хиперболата явно не е позната стилистична фигура, ще поясня, преувеличих, за да стане смешно.
Навсякъде чета за хипер-успешните работещи жени, домакини и майки (едновременно, ако някой пита), които са на максимума във всички сфери, плюс непрестанно повишаване на квалификацията... и куп други неща. Доколко някой им помага или те преувеличават свръхвъзможностите си, оставям на ваша преценка.
Но дори, когато някой казва, аз учех и гледах бебе, което не е невъзможно, аз си знам, че не е за мен и моята специалност, например, затова съветът ми беше да изчака и сама да прецени като види натоварването в специалността и пр. Grinning
Съвсем отделни са личните й отношения с мъжа до нея, които не бих могла да коментирам.

# 52
  • Мнения: 3 242
Прекрасната свинкарка , в момента уча ,но с ясното съзнание че ако забременея ще трябва да прекъсна! Имах намерение да взема майка ми да ми помага , но дори и това няма да ми помогне кой знай колко.
В началото когато започнах да уча  изрично ни предупредиха ,че ако има бременни между нас или такива които смятат да забременяват в близките 3 години да се откажат още от сега.
Чета какво е писало момичето за нейните бремени колежки с какви ''привилегии'' се ползват и направо им завиждам Simple Smile Та вси4ко зависи къде учиш и какво учиш! При мен се иска 100% присъсвие и отсъствие по болест от един месец води до прекъсване!

# 53
  • Мнения: 1 262
А аз искам да те попитам има ли висше образование приятелят ти . Има и такива  мъже ,които не искат жените им да са по- умни от тях и единствинният начин да спреш да учиш е да ти направи бебе.Така дори самата ти няма да се усетиш как си "бременна , боса и до печката "- там където той смята ,че ти е мястото .
ТОва ми звучи много достоверно. Точно такива мъже в началото са страхотни, готови света да ти поднесат на тепсия, но щом се омъжиш за тях и им родиш деца, стават от другия лагер - започват да тъпчат жената до себе си, да не й позволяват да излиза никъде като същевременно те не се спират и животът става пълен ад. Особено за жената, която дори няма опция да се изнесе нанякъде и да почне да работи... нещо според квалификацията й или липсата на такава, ако не е завършила. Така мъжът й набива убеждението, че без него не може да се справи и я държи вкъщи като заложница. Така хубавото младо момиче се превръща в отрудена жена без усмивка на лицето, с труден живот, единствено я крепи мисълта за детето и се състарява външно с поне 10 години. А да би знаела да не бърза и да завърши преди да предприеме сериозната стъпка, че поне да си намери по-добра работа в случай, че нещата не потръгнат!

# 54
  • Мнения: 15
А аз искам да те попитам има ли висше образование приятелят ти . Има и такива  мъже ,които не искат жените им да са по- умни от тях и единствинният начин да спреш да учиш е да ти направи бебе.Така дори самата ти няма да се усетиш как си "бременна , боса и до печката "- там където той смята ,че ти е мястото .

Да има даже сега кара последната година и завършва Simple Smile

# 55
  • Мнения: 218
Според мен си готова за бебе щом можеш да си го представиш в ръцете си...Аз от малка харесвам деца, но  когато се влюбих истински осъзнах че искам бебе. Макар, че и двамата мислим че е рано и се пазим всеки път когато ми закъснее дори с ден и се замечтаваме, та дори като ми дойде се разочароваме. А напоследък не просто искам бебе, а постоянно мисля за това...
Пък и е хубаво да си млада майка, детето ти ще е пораснало, а ти ще си още млада и красива. А в този живот винаги има трудности независимо дали си с бебе или без....

# 56
  • Мнения: 27 524
Пък и е хубаво да си млада майка, детето ти ще е пораснало, а ти ще си още млада и красива.

По принцип е така. Обаче лично мое мнение е, че това не трябва да става с цената на прекъснато образование и/или тръснато бебе на бабите за отглеждане  Stop

# 57
  • Мнения: 646
И според мен все още не си готова за бебе,замисляш се защото приятелят ти го иска и го обсъждате.Първо завърши, поживейте известно време заедно да видите как ще потръгнат нещата и след това виж дали си готова за тази голяма крачка в живота.Ти сама ще разбереш когато си готова и имаш желание за бебе.

# 58
  • Мнения: 65
И моят съвет е да поживеете известно време с приятеля ти двамата, вижте дали си пасвате. 

# 59
  • Мнения: 74
Не мисля, че си готова. Само на 20 год. си, не избързвай. Завърши образованието си, опознай приятеля си. Ако и след това все още мислиш, че той е човекът, с когото искаш да създадеш семейство - направи го.

Общи условия

Активация на акаунт