Бургаските коремчета ще ни даряват с моми и ергенчета! - 6 тема

  • 24 440
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 644
Гери, опитай да им сменяш гърдите, ще ти кажа и защо. Нали са още много мънички, бързо се изморяват и заспиват, а сукателния рефлекс си работи, защото е много добре развит, но няма дърпане и гълтане, т.е. само устичкитете им се мърдат. Като ги сложиш и почва яко дърпане 1-2 минути, с преглъщане жадно жадно и изведнъж намаля темпото. Като намалят темпото ги сменяй, така ще им осигуриш разбуждане на заспалите и 3-4 секунди почивка за изморилите се  Laughing не вярвам да е по-трудоемко за тебе, като гледам как си се измъчила вече  Laughing ама ти с тая добавка двойна работа си създаваш... стерилизиране, бъркане, топлене... аз също се измъчих първия месец, ревеше тя и аз с нея, ама моя скорпионски инат се оказа по-голям от нейния лъвски, макар че лъвицата като изреве и цялата джунгла замлъква  Shocked имах чувството че ме гледа с укор, че я държа гладна, филми и хормони.
Може да пробваш да слагаш на гърда по-упоритата в отказа си още докато спи...
Другото, което мога да те посъветвам е да прилагаш компресия на гърдите с палец и показалец ама незнам дали ще успея да ти го обясня, ще потърся линк да ти пратя от кърмаческия. Успех ти желая и щом има напредък с едната ще има и с другата!

Танче, ти какво направи сс това секцио? По принцип другата седмица ли трябва да родиш? Или имаш още време?

Ние днеска няма да ползваме последния хубав ден, защото мама е ужасно сополива и ще се пробвам да се закрепя за утре, в противен случай няма да дойдем. Все пак някой може ли да ми каже какъв рейс мога да хвана от билковата аптека или новата поща, за да стигна до Каристо? Знам, че в автобусите, които пътуват за Славейков могат да се качват колички, та ако мъжо не ме докара, може да пробвам с рейс, че в такси няма да влезем с количката.

# 76
  • Мнения: 49
Анито, от Новата поща не минава автобус за Славейков. На теб ти трябва или 12 или 12А. Едното спира на Младост, а другото спира на Кауфланд. Каристо ти е посредата.

За утре последно колко останахме?

# 77
  • Мнения: 4
Здравейте бургаски мамчета Simple Smile
Реших да се присъединя към темата ви, тъй като съвсем скоро ми предстои и аз да стана мама Simple Smile
Казвам се Стефани и съм на 23 години Simple Smile
Това ми е първа бременност и термина ми е за 26.02 макар че всички калкулатори ми изчисляват 22.02 Simple Smile
ЖК ми е при д-р Миринчев и съм твърдо решена да раждам в МБАЛ Бургас.
Малко ме е страх от сърдитите сестри, но се надявам поне всичко да мине добре като му дойде времето Simple Smile
Лек ден от мен Simple Smile

# 78
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Добре дошла, Стефани!
За термина- не се изненадвам, Миринчев винаги изчислява бременността по-дълга от 40 г.с. За сърдитите сестри не се тревожи, Душепеев ги е стегнал всички, а и повечето лоши неща за болницата са си градски легенди- ето вчера пак една жена ми обясняваше как всички си били плащали под масата, за да родят там- аз й казвам- "не е вярно, аз съм раждала там, без да платя", а тя "еми аз не съм раждала, ама така съм чувала".... Няма страшно, важно е бебето и ти да сте добре, пък раждането е пренебрежимо кратко и незначително, на фона на цялото щастие и грижи, които произлизат от него.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 644
Аз за 5 дни видях само една сърдита, тази която ме подготви за секциото и повече не ми остана време изобщо да мисля за тях, пък и те 90% от акушерките са готини, санитарките са по-криви, ама щото са комплексарки! А тази само я почнах с шеговит тон и тя умекна. Не се шашкайте като ученички! Hug

# 80
  • Мнения: 190
Deyzi много се зарадвах, че ще те видя утре! Аз ходих за подаръче, но се оказа че по магазините до нас няма нищо за новородено, всичко почва от мин. 6 месечна възраст, та явно утре на момента ще се купува:))

# 81
  • Мнения: 4
А... аз не се шашкам Simple Smile Тя бременността ми до момента беше толкова ужасна...
С болки, повръщане, гъбички и какво ли още не, та вече нямам търпение да родя Simple Smile
Иначе исках да споделя нещо Simple Smile
В 21 г.с. Миринчев ми направи фетална морфология при Калчева, и тогава ми каза, че 100% чакаме момиченце, дори ми показа и срамните устни на детето, и как между разтворените крачета няма пишле и т.н.
Но онзи ден бях при него на ЖК(30 г.с.) и му казах пак да гледа за пола, да не родя накрая момче и да трябва да носи розови дрешки, и той първо ми каза, че щом на 3д сме видели момиче, значи 100% е момиче... но след като го огледа с обикновения видеозон, каза че вижда пишка и тестиси....
Няколко месеца се готвих за момиче... а сега тепърва ще се готвя за момче.... голям шок ми беше...
НО все пак мисля, че най-добре ще е да изчакам да родя... пък тогава със сигурност ще се види какво е бебчето Simple Smile)

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 644
Стефи, само така, няма да се ддаваш!  Hug

# 83
  • Мнения: 2
За утре последно колко останахме?

Заявили присъствие до сега 13бр: january, tania_burgas, alexa_, Suzito85, KRIS72, deyzi, NIA.M, inlove, CabuHka, jeni_r, Poly_77, Patilanka, menina
Под въпрос до сега 3бр:, Анито, GJK, pepsun

stefani.d, добре дошла и успешен финал!!!

# 84
  • Мнения: 2 474
Нелка,пиши какво стана. Laughing
Добре дошла,Стефани.При един доктор сме. LaughingИ аз съм с термин февруари.Според всички калкулатори е 14-ти,а според Миринчев 15-ти. LaughingРазликата е един ден,ама в единия случай 45-дневният болничен тече от тази година,а в другия от следващата,и добре че новото изчисляване на болничните не ме лови иначе можеше и зле да ми се отрази това,че не може да смята термини нашия доктор. LaughingА аз лично се надявам(Менинка също предполагам) да не познава и пола на бебета(на мен каза момче). Wink
Гледам 13 сме,аз днес купих едно боди за новородено,което толкова много харесах(а беше само едно),че нямам нищо против да си го самоподаря. Joy Joy Joy
Снимах малко дрешки и ще кача снимките в групата. Peace

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Стефи, добре дошла и леко бременеене до края! А за пола - момиче или момче, сигурно става на 100%, когато бебе се покаже на бял свят  Laughing Живот и здраве, скоро всички ще разберем какви са нашите малки и сладки пухкавелчета! Heart Eyes
Мами, ще чакаме отчети с подаръчетата, които сте спретнали една на друга!

# 86
  • Мнения: 4
deyzi Simple Smile На мен пък заради неговото изчисление не ми достигат 2 дни за да вляза от болничен в 45-те дни... та ще трябва да се водя на работа..
А относно дрешките, след като ми каза в 21 г.с. момиче 100% купих 4 много сладки розови бодита, научих се да плета и оплетох страшно много шапки, ленти, роклички, терлички... и сега ако наистина е момченце... ще ги пазим за друго бебе Simple Smile или за второто или за на сестра ми, непланираното все още бебе  Laughing Най-много ме е яд, сестра ми беше донесла от Франция много сладки буйки... но уви - цикламени... Ще видим, живо и здраво да е бебчето, пък какъв пол е няма значение, кофти, че се бях настроила много за момиче... но нищо Simple Smile
Впрочем, аз сега съм 31 г.с. и съм 55 кг, и бебчето адски много шава... по 24 часа, не се спира, и постоянно му усещам крачетата как се опъват навън  Laughing Док. каза че съм била много дребна а бебето било вече големичко и за това ме боляло когато шава, т.е. постоянно... вие как сте с килограмите ?

# 87
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Дейзи, вчера пак гледа пола Бояджиев- мома е със сигурност. Моят термин е на 7ми по принцип, според него на 10ти, сега съм в 36 г.с., според него в 37ма. Бебето е момиче, според него момче. Важното е да е здраво, пък такива неща са напълно простими.

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 644
Мен като ме приеха да раждам ме питаха за мъжко и женско име след като ме гледаха на видеозона и аз се втрещих. Викам си, тея са видели, че не е момиче а е момче и сега какво ще ги правя една купчина момичешки атрибути и дрехи!!! Че и количката бордо! Ужас, изтръпнах! Сега ми е смешно, щото знам, че това всъщност е най-маловажното, но когато си по пътя се препъваш на ей такива дребни камъчета. Ми то все нещо трябва да има за да е интересно!

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 644
А да ви разсея: моята дъщеря яде лигавници! Ама ги подбира по цвят, жълти не обича!

Общи условия

Активация на акаунт