Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 26
Да споделя и аз за коликите: много литература изчетох, това което ми направи силно впечатление е една книга на др Карп, който казва, че коликите са резултат от Незрялото развитие на бебетата.

 Това е цитат от една тема тук във форума:
Според др Карп бебешкият плач през първите три месеца, или т. нар колики, не се дължат толкова на газовете и болките в червата, а  поради общата незрялост на развитието им. Той смята, че е открил "успокоителен рефлекс", който според него се задейства през последните седмици в утробата на майката, за да предпази плода от прекомерно движение и заемане на неблагоприятна позиция.

След раждането този успокоителен рефлекс може да се задейства, като се приложат петте правила:
- повиване (не бабешкото повиване за изправяне на крачетата, а прибиране на ръчичките плътно до тялото на детенцето и ограничаване на неговите движения)
- носене на ръце в странично положение или по корем
- силен бял шум ( прахосмукачка, сешоар, всякакъв еднообразен шум)
- люшкане/тръскане
- сукане

Купих си книгата онлайн и я чета, много интересна е.

Прави ми впечатление, че като приложа едновременно първите четири - бебка магически спира да плаче, все едно се хипнотизира  Crazy

Ето я темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0

Иначе пробвахме еспумизан - на втория ден Свикна и нямаше ефект. Сега сме на инфакол, но го давам по половин доза максимум 3 пъти на ден.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 21
Привет!
Може ли водите да ми изтичат малко по малко  newsm78 ? Нещо много напоена ми се видя превръзката ми, но пък нищо не усетих. Сега ще се наблюдавам да видим. Малко ме боли и кръста, но като при преумора, такава болка.
Мъжо ги пускат 2 дни, че нямали работа.....няма да е лошо сега да реши беб да излиза!
Стефито нещо се губи, а новини от Жули няма още! Дано всичко е наред  Praynig

# 77
  • София
  • Мнения: 26
Да ви питам още нещо, вие какви биби ползвате силиконови или каучукови. Ние до сега бяхме на силиконови, но се оказа , че малчо харесва каучуковите, ама много лошо ми миришат те  Sick

Каучукови  Peace даже не съм ги помирисвала  Thinking на Нук.

Диване, с какъв фотоапарат снимаш?

# 78
  • Мнения: 731
Teddy честита ти кукла-много радости да ви носи,а на нея едно усмихнато и безгрижно детство!
Честито и на всички други нови мами!Много здраве и късмет!
Стефи  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed отсъствието ти да е заради бебо!Чакаме щъркелови вести и от теб!

# 79
  • Мнения: 444
Стефито писа наскоро, че не може да смогне да стигне до компютъра от мъжа си Simple Smile

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 561
Честито на новите мами   bouquet Да са им живи и здрави децата, само радост да им носят  Hug

Относно АМ, ние се дохранваме с НАН Сенситив- това ми препоръча педиатърката. Иначе правя всякаки гимнастики да увеличавам кърмата, но хитрушите знаят че след гърдата идва лесното и много, много зор не си дават  Crazy
За коликите използвам Инфакол, но като цяло само Теди има, и то предимно вечер. Да се надяваме, че ще приличат на батко си, и ще ни се размине тази екстра  Praynig

# 81
  • Мнения: X

Диване, с какъв фотоапарат снимаш?

С Nikon D5000.

Биберони... пробвахме МАМ силиконови, Нук силиконов, Нук каучуков, нищо не отразява засега. Не ми е зор да смуче биба, но в момента, в който я хвана да смуче палец, ще съм много настоятелна. Миризма и аз не съм усещала...

# 82
  • Мнения: 980
Честито на Вагабонд, Беборана, Янита, Мимето,  Дария, Кисс, Теди, Нори и суититуити  bouquet Пожелавам ви да са живи и здрави бебенцата и най- хубавите коледни празници с малките вързопчета вкъщи!
За НАН ми се струва много несериозно това с нарастването на главата Peace Баткото сме го хранили с Милупа хипоалергенна формула в началото (леле това как мирише и какъв вкус има, ама детето го ядеше Crazy) , а след това с Нутрилон

# 83
  • Мнения: 31
Майките минали през секцио с какво си лекувахте раната.Нали онзи спрей не се произвежда вече
(пак съм с амнезия),та какво ви изписаха
та...да съм подготвена

# 84
  • Мнения: 0
Zdravejte momi4eta! Hug
4estito na vsi4ki sdobili se s malki rojbi4ki.Da sa jivi i zdravi

izvinqvajte za kirilicata

Nie sme si v ky6ti i se gledame ,no kyrmeneto mi e dosta trudno i ne spazvame nikakav rejim.Tazi no6t se e sabujdala prez 4as i polovina dva i hapva po 5 min. i zaspiva pak.A pampesa ni e palen na vsqko qdene.
Hubav den i tyrpenie na ostanalite malko ima o6te  bouquet Hug  bouquet

# 85
  • Мнения: 6
Майките минали през секцио с какво си лекувахте раната.Нали онзи спрей не се произвежда вече
(пак съм с амнезия),та какво ви изписаха
та...да съм подготвена

Аз се пръскам със Цикатридина, доста ефикасен е. По 3 пъти на ден.  Peace

# 86
  • Мнения: 10
sweetytweety, *Teddy*, Kiss, Нори- честита Ви радост момичета! Да сте живи и здрави Вие и малките Ви бебчета!  bouquet

Майките минали през секцио с какво си лекувахте раната.Нали онзи спрей не се произвежда вече
(пак съм с амнезия),та какво ви изписаха
та...да съм подготвена

На мен това ми е второ секцио, но нито сега, нито първия път ми е изписвано нещо за раната, при махането на конците ми казаха, че раната е зарастнала идеално и това е. В болницата я третираха само с йод Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 217
Честито на новите мами, да са им живи и здрави палавничетата   bouquet

Аз бях на ЖК и плацентата ми е 3-та степен, а водите са намалели. Май наближава момента. Трябва да си доогледам багажа  Crazy

# 88
  • Мнения: 127
oxycort пръсках в/у раната след като ми махнаха конците. В на1алото давах НАН , но един приятел педиатър ми препоръча ХИП пробиотик, той има също бебе и му дават това, каза ми че било най-близо до кърмата. Аз дохранвам защото кърмата нещо не му е достатъчна.

# 89
  • Мнения: 127
честито на всички, да са живи и здрави

Общи условия

Активация на акаунт