Малък кавалер или красива дама,рита в корема на Майската мама

  • 29 088
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 66
И аз да се разпиша в новата тема. blagovesna   bouquet

Относно количките по-напред в някоя от темите съм коментирала и сега ще се въздържа. Имам си две и ги ползвам все още. Може би има още какво да се желае от една количка, но тези двете ми вършат супер работа. Моделите са Zooper Waltz (американска, произведена в Китай) и TFK Buggsrer S (немска, произведена в Германия).

За клизмата при приемане за раждане на мен не са ми правили защото нямаше време, но сега сигурно няма да ми се размине. Както и да е, това не ме притеснява. Също не са ме и бръснали, но аз сутринта бях свършила тази работа така че нямаше нужда.

Относно подаръците за Коледа и аз съм до никъде. Купени са само подаръците на децата, но за възрастните нищо не съм измислила.

# 31
  • Мнения: 72
Здравейте мамчета!
Blagovesna  темичката е страхотна  Hug
По темата за количките, ние сигурно ще караме с количката от каката-  Mag England Princess. Не е от най-удобните и е доста тежичка, но е със зимен кош и като за начало ще сме с нея. Гумите и са единични и надуваеми, което я прави по стабилна. Може би за следващото лято ще вземем лятна.
Относно бръсненето , предния път бях подготвена. Раждах предизвикано и имах време да се подготвя с всичко. Е успях да се обрасна с помощта на таткото, иначе малко трудно можех да я свърша тая работа с моя огрооомен корем  Laughing.
Все още не съм започнала да се мажа с нищо, но май е крайно време вече. Предния път се мазах със свинска мас, да малко е гадничко, но не ми излезе нито една стрия, на местата където се мазах.
Честито на мамите разбрали пола на бебчетата си!  Hug Ние още сме в невидение. Ще почакаме до 06.01 когато съм на ЖК и дано вече се види.
На болните мами пожелавам бързо оздравяване и повече никакво разболяване  Hug
Пожелавам ви приятно изкарване на срещата в събота и после да гледаме снимки.
Присъствието на Варна в темата е много оскъдно, май сме само 2 или 3, но дано да успеем и ние някои ден да се организираме за срещичка!
Желая на всички прекрасно предколедно настроение! Hug

# 32
  • Мнения: 9
Горе-долу всяка мамичка с опит има различни предпочитания.. Явно ще трябва обстойно да разглеждам повечко модели.
Иначе аз не съм се похвалила. Още преди 3 седмица докторката каза,че ще е момченце. Таткото е мнооооооооого щастлив, ама аз не съм склонна да вярвам още от толкова рано... След Коледа пак съм на ЖК и ако пак потвърди, ще съм сигурна newsm44
И, понеже mi каза, че от Варна са само 2 или 3 - ние от Благоевград май сме само аз и krasichka. Важното е, че ще имам с кой да си разхождам бебока!  newsm03 newsm53

# 33
  • Мнения: 42
Запис и от мен в невероятната коледна тема, Благовесна голяяяямооо благодаря   bouquet
За подаръците и ние сме купили само за децата, за другите другата седмица.
За срещата утре, пожелавам ви да си изкарате страхотно, аз няма да мога да дойда, защото сме на сватба в неделя и утре отивам на фризьор и после към Дупница  Party
Приятна вечер!

# 34
  • Мнения: 8
Записче и от мен, мамчета   Hug
Супер красива ни е новата темичка, браво благовесна  Two Hearts
Ние вече си знаме пола, отново ще си имам момиче. Така че моче да ми сложиш и на мен едно розово щъркелче. stork-girl тук вече ще ни е е трудно избирането на име, ама има време. Иначе вчера бях на ФМ - 18г.с. - 24, 1 мм, 215 гр. Всичко ни е иделано и вече се поуспокоих малко,че в последно време ми е малко напрегнат корема и имам чувството, че съм преяла.
Ама и моят бебок е мнго шавлив и ме подритва още от сега Simple Smile
Хайде утре дано да дойдат всички да се видим   Nature Sunny

# 35
  • Мнения: 9
Момичетаа,  smile3533 къде се губите?!?! Аз правя шницели на съквартирантките, че и студентите трябва да ядат, нали Grinning Grinning Вие какво сготвихте?!

# 36
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Еееех че хубаво коледно настроение.
Благовестна чудна ни е темичката. И благодаря за добавянето на инфото!
Ама може ли такова нещо... цели 3 страници...

Първо копвам от предната тема:

Резервация за събота за 13:00, в Mr. Pizza (бул. Васил Левски 53 - до Попа), на името на Адриана Димитрова.

Момичета, моля, вземете фотоапарат. Аз нямам в момента, а това си е момент, който трябва да се увековечи!!!


Аз днес отхвърлих голяма част от коледните изненади. Останаха 5 подаръка за купуване и 2 за опаковане.
Бях ви обещала да ви дам линк да разгледате творението ми тази година.
Тук можете да го видите

zvun4e, смей му се на мъж ти... че после почват те на нас да се смеят. Аз какви изпълнения съм правила от недоспиване, когато Пепи беше бебе... ще ви разправям. Има да се смеете...  hahaha

janka_sladuranka, по принцип е хубаво да си направиш БХС. Казват, че риска при по-младите майки е по-малък и за това не се прави. Преди години имаше кампания БХС да се въведе като задължително изследване, поради зачестилите случаи на родени бебета с Даун, при млади майки. Така че, ако си под 35 години е въпрос на личен избор и информираност. Аз бих те посъветвала да си направиш.

За количките – моята Чико се води комбинирана. Няма отделен кош за новородено, облегалката пада до долу и имам порт бебе, което влиза вътре. Доста модели колички са точно такива, а преди години всички колички бяха така. Със сигурност е по-комфортно с кош, но аз мисля, че ще изкараме с тази. Джорданито ми също има напълно легнало положение, но е по-открита и по-лятна. Определено е за след 6 месец. За съжаление моделите са такива, че не може да се прикачи кош към тях. Иначе не са мръднали. Може да са дъртички, ама нито скърцат, нито нещо им се е счупило или скъсало. Обаче, ако сега купувах количка за първи път, щях да си взема такава с кош.
Не мога да намеря снимка на Чико-то, защото модела е старичък, но Джорданито ми е ето такова, само че в тъмно синьо и бежово.



Не съм съгласна обаче, че коша за новородено може да се ползва в кола. Аз съм малко параноичка на тази тема (не без причина). В кола бебето или детето стои задължително в кошница или столче, пригодено за съответната възраст. Здраво фиксирано за седалката и с добре закопчани колани.

А за кошниците за кола – за мен кошницата е единствено за возене в колата, ходене на консултации, или пазаруване в магазина. Не съм съгласна, че бебетата могат да спят дълго време в подобни кошници. Тъй като кошницата за кола не се ползва много дълго време, може да се купи отделно, по-евтина кошница, а количката да е 2 в 1 – летен и зимен кош. Моята кошница не е комплект с количката.

Беки, резултатите ти са чудесни!

Бубето91, в наше село ще се яде пилешка супа и мусака... кой какво душа му иска.

Още малко остана до утрееееее... ураааа   bigdance2






# 37
  • Мнения: 169
Привет,
Понеже подхванах темата за зимния кош да поясня приложението му в автомобил. Закачва се с 2 колана към задната седалка-единия краен + средния, т.е. като закрепване е абсолютно стабилен. Отделно към коша се продава допълнитлен колан, който минава ПОД ширината на коша, т.е. под кръстчето на бебето, а отгоре се прикрепва и закачва друг колан, който е около 15 см широк, самия колан се води car cit, не съм сигурна за точното изписване на англ. , но е колан, специално предназначен за кола. Така сме пътували до Гърция, общо 800км /отиване и връщане/ спирали са ни и полицаи, не е имало проблем, а детето се е возило напълно стабилно и безопасно, изцяло в легнало положение, което е практически неприложимо при кошницата, затова и кошницата не се препоръчва за дълъг път. Всъщност ние затова и се спряхме на Пег Перего, защото зимния кош на нашия модел е пригоден за дълъг път.

Относно кошницата: ползвала съм я като шезлонг за по 10-15 мин, докато приготвя млякото или хапна, така че от тази гл. точка замества шезлонга.

Но в крайна сметка, каквото и да си говорим за количките е въпрос на индивидуални потребности свързани в голяма степен с начина на живот.

Извън темата за количките, мамите които очаквате 2 дете:
1. Ще подготвяте ли детска стая за двете деца живот и здраве?
2. Ако сте с по-малък семеен автомобил мислите ли за по-голям или ще решавате въпроса с багажа с багажник за покрива?

ПП Много ви завиждам за срещата утре, на следващата ще се опитам да се присъединя!

# 38
  • Мнения: 507
Здравейте,
Темичката е страхотна. НЕВЕРОЯТНА Е  Hug Благовестна ти си нашият творец   bouquet  bouquet

Аз да се отчета за днес. Бях на лекар (но определено не съм очарована), прегледа ме с половин око в гърлото, коментара беше: "много добре си се справила с отстраняването на налепите, сега може само с Гранофорин да ги мажеш" За това че снощи ме боляха ушите каза, че е болка която се предава от гърлото. Мисля, че вече съм доста по-добре защото днес ядох. Бабините рецепти помагат.

Иначе бебочето си играе вечер като си легна, много се забавлявам.  Laughing

Това с изпълненията от недоспиването и умората и аз имам какво да Ви разказвам, но ще трябва да изпиша цял ферман. Мъжът ми каза "Дано този път да си по-кротка"  Joy Горкият, много съм го тормозила сигурно  Blush Blush Blush

Непременно да се снимате на срещата  Hug

# 39
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Йовка, аз не съм виждала такъв зимен кош, какъвто описваш ти. Разглеждала съм количките на майките около мен. Явно не са имали подобни екстри. Това, което описваш си е съвсем ок.

Ние напролет ще ремонтираме детската стая. Понеже на Пепи вече му трябва по-голямо легло и бюро, тъй като ще тръгва наесен на училище, направо ще правя юношеска стая за 2 деца. Ще има 2 големи легла, но понеже ни е малка къщичката леглата ще бъдат ето такива.



В началото долното легло няма да се ползва, а бебето ще спи в кошарката. За нея ще намеря място в стаята. Но ще направим всички мебели сега, защото след като се приберем, живот и здраве, мъж ми ще спи с малкия в детската стая, а и по нататък, винаги си е необходимо едно допълнително легло. Племенницата остава да спи вкъщи, така че ще го ползваме докато бебето порастне.След това ще взема протектор за легло, за да не пада и направо на голямото ще си спи - планирам някъде от 3 годинки да се премести от кошарата в леглото.

За автомобила... много ми се иска да си вземем малко по-голям, но няма как да се случи това. В момента караме Рено Меган Сценик - което се води миниван. Мисля, че ще се справим. Като се роди Пепи имахме Фиат Уно и пак се събирахме. Ако трябва ще вземем багажник, но не сме го мислили още.

# 40
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
...
Аз да се отчета за днес. Бях на лекар (но определено не съм очарована), прегледа ме с половин око в гърлото, коментара беше: "много добре си се справила с отстраняването на налепите, сега може само с Гранофорин да ги мажеш" За това че снощи ме боляха ушите каза, че е болка която се предава от гърлото. Мисля, че вече съм доста по-добре защото днес ядох. Бабините рецепти помагат.
...

Аз бая се чудих за Гранофорина, дали може да се ползва от бременни. А болката в ушите наистина може да е от сливиците. Той нали те прегледа да не е отишло възпалението и там?
Радвам се, че си по-добре!

# 41
  • Мнения: 4
Благовесна Hug Hug Hugстрахотна темичка  bouquet
За детската стая незнам какво ще правим,защото Дани спи на голямо двойно легло,което заема много място и сега няма място за друго легло,той не си харесваше бебешкото легло и до към 1г спеше при нас,а после се премести директно на голямо легло.Сега се надявам бебето да спи на детското креватче поне до към 2г и после ще му мислим,може би ще спят на едно легло newsm78 или пък ще вземем 2 единични newsm78
За бръсненето аз си се бръснех сама,накрая доста редовно,въпреки огромния корем и ми го спестиха в родилното Peace

# 42
  • Мнения: 8
Добър вечер и от мен в новата ни прексрасна,коледна темичка!Днес беше много хубав и слънчев ден и цял ден бях навън,по обед разхождах прекрасната си кръщелница,която е на 9 месеца и е едно изключително малко съкровище 4470 много е сладка,опитва се вече да говори и непрекъснато нещо си нарежда,много интересно реагира на моят корем,ние и обясняваме че вътре има бебенце,но тя не иска да го пипне,все едно я е страх.
След това ходих на шопинг за коледни подаръци,че този месец имаме доста семейни празници и вече купих част от подаръците и съм много доволна.Тази година заложих на сантименталните подаръци,за спомен,като например чаши със снимки,календари и подобни неща от едно фото.
За количките и аз да кажа,доста разглеждах и засега съм се спряла на няколко немски модела,понеже имаме приятел,който пътува ежемесечно до германия и ни каза,че ще ни докара каквато си искаме количка от там,тъй като са наполовина по евтини от тук.Иначе засега съм влюбена във модела на ABC DESIGN 3TEC http://www.abc-design.de/bg/produkti/trikolki/3-tec.

# 43
  • Мнения: 0
Благовесна, страхотна си ! Поздравления !!!  bouquet

# 44
  • Мнения: 49
Лилавка и аз много я харесвам но е бая тежка и за летния кош няма напълно легнало положение и ми казаха че бая деца не свикват


а иначе много се радвам че Бубуто е от Благоевград Party Party Party Party Party

Общи условия

Активация на акаунт