Малък кавалер или красива дама,рита в корема на Майската мама

  • 29 099
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 49
момичета какво мислите бебето да е в отделна стая и аз да спя при него парвите няколко месеца
че мисли още от началото да си има стая

# 46
  • Мнения: 847
Не съм съгласна обаче, че коша за новородено може да се ползва в кола. Аз съм малко параноичка на тази тема (не без причина). В кола бебето или детето стои задължително в кошница или столче, пригодено за съответната възраст. Здраво фиксирано за седалката и с добре закопчани колани.

Не си права, има кошове за новородено, които са предвидени за кола-захващат се за 2 от коланите на задната седалка ,а за самото бебе има също колани от вътрешната страна.

Извинявам се,после видях,че Йовка го е обяснила.

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 22:34 от Io_io

# 47
  • Мнения: 0
Запис и от мен в новата темичка. Утре съм на преглед и след него ще се отчета Hug

# 48
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
lilavka2323, много са им хубави количките. Изгледах им клипчетата сега. На мен много ми хареса Avus и Turbo 6S. Това че седалката може да се върти... много е ценно. Единствено това с махането на колелата не си го представям... особено ако си минала през някоя кална локва  Grinning
И тежички малко идват 16-17 килограма. Ама пък са много хубави...

krasichka, в началото ще сме в комплект, но към 6-тия месец мисля да преместя бебето в детската. Въщност зависи до кога ще го кърмя нощем. С Пешко не можахме да се отделим, защото живеехме при нашите и имахме само една стая. После доста трудно го свикнах да спи сам.

# 49
  • Мнения: 169
Намериииих!
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1320
Черно-червените се закачват за коша и там се щракват коланите, а бялото е колана за детенцето.

Drina, много добро решение за детската стая. Този тип легла и на мен много ми харесват. Рено меган сценик е страхотно, на мен ми е любимо.  Sunglasses

Ние покрай предстоящия ремонт, ще отложим колата с форд фиеста сме, но от последните модели, срвнително голяма е, но май ще прибягваме до багажник за покрива и редуциране на нашия багаж Rolling Eyes Но това да е проблема, по-важни са други неща.

# 50
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Намериииих!
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1320
Черно-червените се закачват за коша и там се щракват коланите, а бялото е колана за детенцето.

Прави сте, съгласна съм, ноооо не мисля, че всички са такива.
Ние с кошницата не сме пътували на дълъг път. Когато тръгнахме насам-натам, вече бяхме минали в друг тип столче.
А нашето Ренде е старичко... не е от новите Мегани. Пораздрънкано е вече, но не ни е оставяло на сред път. Гледаме си го и дано да ни слуша. Аз пък съм си харесала Toyota - RAV4 или VW Touran, още по-добре Touareg ... ама нямаааа

# 51
  • Мнения: 1 313
krasichka, на мен не ми харесва идеята родителите да се разделят да спят в отделни стаи. Разбира се, това е до индивидуално усещане, но си мисля, че е важно да се положат усилия да се съхрани връзката и близостта между двама ни, тъй като е ясно, че появата на новото човече ще ги подложи на изпитания. Ние сме се спрели на вариант бебето да спи в креватче допряно до нашето легло със свалена решетка - да няма преграда между нас. Надявам се да успея с кърменето и така да ни е лесно. А кога ще преместим бебока в отделна стая ще решим в движение.

Drina, джиповете може да имат място за багаж, но не возят хубаво. Баща ми с Рав 4, ами нашия форд Фокус вози по-добре.
За сега не мислим за подмяна на автопарка. Ако се окаже неудобен, тогава ще видим какво ще правим.

Никой не коментира Maxi Cosi Mura 3. Кажете с 2 думи кое е хубавото и кое лошото на колички с големи гуми. И ако трябва да се изкачват 7-8 стъпала всеки ден какво да гледам в количката.
 Grinning

# 52
  • Мнения: 36
Здравейте момичета! Благовесна поздравявам те за старанието и чудесните теми Simple Smile  bouquet
Чета ви постоянно, но все не ми остава време да пиша. Аз съм от Варна с термин 31.05.2012.              
Вчера бяхме на преглед, доктора каза ,че е доволен за сега от прегледа.Взеха ми секрет, тъй като вече 3 седмици имам жълтокафяво течение.  Почна в деня когато почнах 13 г.с  , не е постоянно, но все ми се изтичаше по-малко.Много се стреснах. Добрата новина е, че плацентата почнала да се вдига , а това е най важното за в момента.
Притесненията ми обаче, все не спират, сякаш не мога да се зарадвам на бременността. Сега нямам търпение да мине и втората ФМ. Нали съм си патила веднъж Cry Вие кога почнахте да чувствате вашите бебоци?
А и тези килограми, не знам как ще се справя. До 12 г.с повръщах много, а не спрях да качвам по 2 кг. на месец,  Sad.  Това ще ми е трето секцио ,не е добре да съм много едра, а аз се чувствам огромна.
Пожелавам на всички много здраве, весело коледно настроение и усмихнати бебенца на финала Simple Smile

# 53
  • Мнения: 847
Ние покрай предстоящия ремонт, ще отложим колата с форд фиеста сме, но от последните модели, срвнително голяма е, но май ще прибягваме до багажник за покрива и редуциране на нашия багаж Rolling Eyes Но това да е проблема, по-важни са други неща.

Аз също имам фиеста и за града не я сменям за нищо на света  Laughing Според мен зависи колко често пътувате в провинцията-ако е 1,2 пъти в годината ,въпреки малкия багажник, ще се поберете някакси и с горен /макар че зависи колко ти е двигателят, моят е сувсем мъничък и би било немислимо да се слага и горен багажник/. Ние например много обичаме да пътоваме през уикенда нагоре-надолу и фиестата ни беше много малка и се принудихме да вземем и друга.

Арлина, Макси Кози Мура е доста тежка и не знам дали ще ти е удобно по тези 7-8 стъпала. Аз бях с Куини Спийди и пак ми се струваше тежка. Най-добре отиди в магазина, накарай ги да ти сложат едно бебе и 2 кг. багаж и пробвай  Wink

# 54
  • Перник
  • Мнения: 73
Добро утро!
И аз да взема отношение по обсъжданите темички. От две годишна възраст дъщеря ми спи в отделна стая преди това спеше при нас. Няколко месеца и говорихме, че вече е голяма и трябва да спи на голямо легло и една вечер тя сама пожела да си спи в детската стая. Живот и здраве бебето съм решила да си спи при нас в спалната, за да ми е по удобно на мен, а пък и да не буди каката.
За колата и ние бихме искали да я сменим, въпреки че нашата не е малка, но ще видим.
За количките- аз с дъщеря ми не бях гледала колички и като се роди по-рано, нямах време да чета и събирам мнения и имаше само един недостатък вместо седалката се обръщаше дръжката на количката и не беше удобна за управление, иначе беше много лека, мъжа ми много държеше на това, защото след секцио трябваше все да търся помощ.

# 55
  • Мнения: 42
Здравейте, за нашата количка коша за новородено има няколко вариянта, единия е само кош, другия е кош, който също така може да се ползва в колата вързан с колани, и третия вариянт е кош2в1, който става и на кошче за кола. В голяма чуденка съм, защото в БГ ги има само в един сайт, там имат само един цвят и цената е 395лв., и ако не е девойка не става, а в ebay и други разни чужбински сайтове са доста по-скъпички почват от 225 паунда, но ще видим живот и здраве след ФМ-то в сряда, дано ни потвърдят пола  Simple Smile
За детската стая, синът ми го преместихме на три годинки и няколко месеца в детската стая, дотогава си спеше в детското креватче в спалнята, но когато се роди,  мъжа ми се изнесе  в друга стая защото неможеше да се наспива, а все пак ходи на работа(да си призная, много ми беше гадно). Сега за второто се чудя много, но сигурно ще си спи в спалнята при нас докато се кърмим, (надявам се да не е толкова ревливо и да спи повече нощем, казвали са ми, че когато бебето е близо до мама, усеща и затова се буди по-често за кърмене. Даже помня една нощ толкова бях изморена, че мъжа ми остана при него аз отидох в другата стая и така се събудих наспала се към 7 часа, така, че може и да е така, а може и да е било само съвпадение)
Приятно изкарване още веднъж!!!  Party

# 56
  • София
  • Мнения: 27
Добро утро, момичета!
Аз за съжаление не успявам да пиша и все по-рядко успявам да чета и това много ми липсва.
Виждам, че обсъждате колички и искам и аз да се включа с моя опит.
Аз бях с ABC Design Astro. много красива количка, но летният кош на всички колички на тази марка не се изправя напълно, моята девойка не успяваше да седне в количката докато не я смених с Peg Perego Aria, от която съм много доволна.
Искам да ви кажа, че количката беше много важна за мен, защото постоянно бях навън, за съжаление моята вървеше тежко и бая сили хабях да я бутам, сравнявала съм Queeny Speedy I Casual Play S4 на моите приятелки - разликата е осезаема.
Този път съм избрала Bebe Confort High Trek, защото е лека, високо проходима, с много добри амортисьори - т.е. всичко, което от моя опит се оказа важно Simple Smile Има само един недостатък - големичка е, та няма да мога да минавам в тесни пространства, но ще го преживея.
Та мислъта ми е, че трябва да се суобразите с терена, по който ще се движите, ако ще е гладко - супер, може и количка с малки колела, но в моя квартал е ужасно и постоянно се слиза от тротоара на улицата и обратно, има дупки и затова аз искам да е с големи колела. И гледайте колко тежи рамата, защото рамата + кош + дете си става тежичко за управление.
Аз мисля да пропусна зимния кош, защото ще е пролет и ще е топло за него.
Ами дано този ферма бъде полезен, че бая дългичко излезе  Embarassed
А забаравих - за нас розови гащи, ще имаме втора дама Simple Smile
Хубав и усмихнат ден ви желая   bouquet

# 57
  • Мнения: 4

ali_ana не се притеснявай.Аз съм сигурно с най-много качени килограми от тук присъстващите 9-10,но явно съм имала нужда да кача преди това и сега всички ми казват,че изобщо не им изглеждам да съм напълняла.Усмихнат ден момичета и весело изкарване на тези,които ще ходят на срещата Hug Hug Hug

# 58
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
krasichka, на мен не ми харесва идеята родителите да се разделят да спят в отделни стаи. Разбира се, това е до индивидуално усещане, но си мисля, че е важно да се положат усилия да се съхрани връзката и близостта между двама ни, тъй като е ясно, че появата на новото човече ще ги подложи на изпитания. Ние сме се спрели на вариант бебето да спи в креватче допряно до нашето легло със свалена решетка - да няма преграда между нас. Надявам се да успея с кърменето и така да ни е лесно. А кога ще преместим бебока в отделна стая ще решим в движение.
...

И на мен хич, не ми харесва идеята да се делим с мъжо, но имаме опит от преди години. Пепи беше много ревливо бебе. Имаше адски колики и плачеше с часове. На втората седмица мъж ми беше толкова изтощен, че заспиваше на работа. И като се прибереше вкъщи беше като парцал - едвам гледаше. Аз използвах да спя през деня, но той нямаше как. За това се премести да спи в хола и нещата вече бяха различни. Просто няма как да спи по 3-4 часа на нощ и след това цял ден на работа, после да напазарува и да се прибере, да помогне с вечерята, къпането на бебето и т.н.
Това продължи няколко месеца, като в никакъв случай не ни е отдалечило. Даже напротив. От недоспиването беше станал раздразнителен и аз с моята следродилна депресия... представете си.
Та този път така сме го замислили... но пък ако ни се падне някое кротко бебче, естествено, че таткото ще си спи при нас.

ali_ana, дано всичко е наред. Не се тревожи, радвай се на бременността си. За усещането на бебето - различно е при всеки. Аз започнах да го усещам от миналата седмица.

Момичета.... стягате ли се за среща???  Hug

Последна редакция: сб, 17 дек 2011, 10:23 от Drina

# 59
  • Мнения: 1 313
Арлина, Макси Кози Мура е доста тежка и не знам дали ще ти е удобно по тези 7-8 стъпала. Аз бях с Куини Спийди и пак ми се струваше тежка.
Speedy-то е една от другите колички, които съм загледала Laughing Явно ми хващат окото по-тежки колички.... ами наистина си мислех, че за стълбите е по-добре по-големи гуми  и по-тежка, от колкото по-малки и по-лека. В магазините естествено, че ще пробвам, но съм сигурна, че не е същото.

Drina, сигурна съм, че като се роди бебето много от нещата, които човек е планирал се пренареждат в зависимост от конкретната ситуация. Аз казвам как си представяме нещата, а как ще се случи ще видим май месец Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт