Любители на кучета-25

  • 37 941
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 603
Значи за храната, аз доста силно се бях вманиачила преди време в изхранването на звяра и постоянно четох разни неща във връзка с това. Та да обобщя каквото знам. Кучето не затлъстява от месото, напротив, протеините се асимилират от организма на 90%, докато въглехидратите карат кучето да затлъстява. Това е ориз, хляб, царевица, храни в които за кучето има твърде малко полезни вещества и които доста трудно се преработват от организма. Кучето не страда от холестерол. Това дали кучето успява да асимилира храната се вижда от акото. Тоест, ако акото е малко значи, че храната е била асимилирана добре, многото изпражнения са показател за това, че кучето не асимилира добре храната. Аз 2 пъти в седмицата давам на Нереа чиста кайма сурова след което акото е съвсем малко. Когато давам повече ориз и зеленчуци, акото е повече. За мен кучето трябва да яде основно месо, защото такава е природата му.

На нашия чувал с Роял пише, че протеините са 30%.  Аз съм гледала по телевизията, че дори гранулираната храна е добре да се замразява, за да няма в нея прах, акари и разни други гадости.

# 691
  • София
  • Мнения: 11 117
Да и аз съм забелязала, че има разлика между насипната храна и пакетираната.
Аз си мисля, че в гранулите има някаква влага и когато чувала в магазина стои
отворен дълго време, освен че събира прах и пр. изсъхва. И кучката и се мръщи повече.
А малките пакети РК и Бианка ги яде с ентусиазъм, доколкото има такъв.  Laughing

Аз това исках да ви питам. Храната на Роял Каник, която я продават насипно, дали е същата като пакетираната. Имам чувството че са различни, защото и тази в пакетите е по-скъпа.

Аз и друго се замислих. Тези насипни храни стоят по кой знае колко време отворени. Навярно това също оказва влияние върху качествата на храната.   newsm78

Пепи, много е готина Зара. Може да е решила, че на малкия му е скучно сам в леглото.   hahaha

Вашите лабдарори мрънкат ли, докато спят?   newsm78   Тара само да бутна(понякога дори, когато няма човек около нея) мрънка. Все едно й е супер досадно и не може да си намери място.   hahaha  Прозявките й също са много шумни, понякога такива звучи издава, докато се прозява, че имам чувството, че се опитва да ми говори.   Crazy    Laughing

Бианка, скимти, пръхти рядко и лае докато спи - сънува явно.  Wink
А когато иска да ми каже, че и се излиза издава един странен гърлен звук.  Laughing

# 692
  • Мнения: 5 710
Моя близка е намерила ей това куче преди 2 часа.
Едната му лапа е ампутирана, около 2годишен е и явно е хукнал по някаква женска хъски.

Ще сме благодарни да разпространите снимката му, дано някой си го познае диването

Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 21:01 от 10 c's

# 693
  • Мнения: 967
http://forum.dog.bg/topic/4486-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0 … 1%82%D0%BA%D0%B8/

Пиши в темата на Дог.бг за намерени кучета, качи снимката и дай телефон за връзка! Няма нужда от регистрация, може и като гост!
Много е сладък куч, лабрадор е май!

# 694
  • Мнения: 5 710
Готово, намериха стопанката ! Ей как се радвам. Кучето се казва Лабри. Лабрадор е:)
Всичко от бързичко споделяне тук там из нета-а. Супер

 

# 695
  • Мнения: 3 659
Готово, намериха стопанката ! Ей как се радвам. Кучето се казва Лабри. Лабрадор е:)
Всичко от бързичко споделяне тук там из нета-а. Супер

 

Браво  Hug

# 696
  • Мнения: 11 370
Много хубава новина!

# 697
  • Варна
  • Мнения: 141
Готово, намериха стопанката ! Ей как се радвам. Кучето се казва Лабри. Лабрадор е:)
Всичко от бързичко споделяне тук там из нета-а. Супер

 

явно е голям бандит! браво за хепи енда!

# 698
  • Мнения: 36
Много се зарадвах за Лабри.Голям красавец. Laughing

# 699
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Момичета, днес в парка Заимов видях  за първи път момче да се пързаля в нещо като шейна /стоеше прав, точно като шейните с впряг/, а отпред я теглеха две едрички кучета. Явно се забавляваха, а и изглеждаше, че не им е за първи път. Много яка гледка, жалко, че не си носех фотоапарата. Grinning Вие виждали ли сте такива шейни, какво представляват, някакви специални ли са?

# 700
  • София
  • Мнения: 11 117
Нещо такова трябва да е било...

# 701
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Нещо такова трябва да е било...
...


Да, но по- малка и с двама косматковци отпред. А водача им подвикваше команди.  Laughing

# 702
  • Мнения: 27 524
10 c's, браво за хубавия завършек  Hug

Вселена, жалко наистина, че си нямала фотоапарат, не съм виждала  Simple Smile

Якамоз, съгласна съм с теб за месото и протеините.

Мойта мърла изобщо не иска и да опита Еукануба-та, смесих я с Рояла, но вече 4-ти ден не яде. Ако ще  Crossing Arms

# 703
  • Мнения: 11 370
Като става дума за храната ( не за първи път го споменавам ) Нора, мрази гранули. Взимам Роял Канин насипен за хубава козина ( май беше  newsm78 ). Голям зор с това ядене  ooooh!. Обожава всякаква човешка храна. Яде всичко, у дома трохи от храна нямам  bowuu Упорита съм и се старая да не и давам нищо, но......не винаги ми се получава  Blush

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Относно гранулите-и нашето дребно хич не ги долюбваше до скоро. Но от известно време му копувам един нов вид на роял канин,води се за изключително капризни кучета от дребните породи- exigent- на картинката на пакета има едно ши цу. Този вид гранули се водят с пълнеж-е, спуква се да ги яде,много съм доволна, опитвам се да я надхитря като от време на време ги смесвам с малко количество от тези за йоркита,че имам цял пакет,но диването ги избутва тях и си отбира от тези с пълнежа Laughing Не знам дали има подобен еквивалент и за едрите породи,но на стопаните на дребчовци препоръчвам да я опитат.
Иначе и аз като ви чета съм решила да пробвам и nutram Peace

Общи условия

Активация на акаунт