Любители на кучета-25

  • 37 958
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 3 789
Страхотна е Зара!   Peace
А иначе пази ли го от външни хора?

# 676
  • Мнения: 5 710
Блонди, аз също съм се питала защо има ориз например в храната, но по-скоро съм приела, че тези храни са пресметнати и отговарят на нуждите на кучето повече, отколкото да му сваря примерно пилешки шийки и да натопя един хляб вътре. Rolling Eyes
Малките кученца имат и по-големи нужди от протеини, разни елементи, калций и т.н защото още изграждат костна система и т.н, може би пък това да не е толкова нужно за едно по-голямо куче ( над 1г.)

# 677
  • Мнения: 1 677
Блонди, аз преди известно време се регистрирах в сайта на Роял Канин, от там ми изпратиха брошури, в една от тях имаше подробна таблица за това какво съдържат различните видове храни. Можеш да потърсиш в нета за нея или да им пишеш и те ще ти я пратят.
Изпратиха ми и проби с храна от Роял Канин. Нашето куче не иска да си яде храната на Роял Канин, която е купена от магазина, а същия вид храна, но от пробния пакет - яде с удоволствие, което ме навежда на мисълта, че може би храната в различните пакети е различна.

# 678
  • Мнения: 5 710
О, аз това съм го забелязала и за козметиката /човешка/ Всикчки тестери са по-добри:)
Може и да си въобразявам.
Диди яде Еукануба редува с Пурина, миналият път беше полудяла по Еукануба, правеше скокове по метър и половина. Този пакет, който е сега трудно го яде. Не знам от какво зависи. Уж е едно и също.

# 679
  • Мнения: 3 659
Аз това исках да ви питам. Храната на Роял Каник, която я продават насипно, дали е същата като пакетираната. Имам чувството че са различни, защото и тази в пакетите е по-скъпа.

# 680
  • Мнения: 5 710

Сигурно е едно и също, но зависи от съхранението, а цената е по-ниска, защото е прескочен етап на пакетиране. 

# 681
  • Мнения: 52
О, аз това съм го забелязала и за козметиката /човешка/ Всикчки тестери са по-добри:)
Може и да си въобразявам.
Диди яде Еукануба редува с Пурина, миналият път беше полудяла по Еукануба, правеше скокове по метър и половина. Този пакет, който е сега трудно го яде. Не знам от какво зависи. Уж е едно и също.

Не си въобразяваш Wink

# 682
  • Мнения: 967
Здравейте,
влизам с молба към вас ,ако има някой живеещ в близост до Александровска болница ,моля да ми пише на лични.
В началото на Декември месец ни изчезна кучето и до днес никаква вест от него.Преди малко попаднах на една обява за намерено такова куче,обикаляло около Александловска болница.Моля ако има живеещи в този район да ми пишат на лични за да ги питам дали са го виждали.

Мила, видях ти поста и в Без дом, публикувай снимки, така по-лесно ще се намери кучето, а пък щом е видяно при А.Болница, налепете обяви по дърветата и там и във вашия квартал, изобщо навсякъде!
Дано се намери кученцето, много е тъжно като се изгуби!

За храната
http://forum.dog.bg/topic/625-%D0%BA%D0%BE%D1%8F-%D0%B5-%D0%BD%D … 0%B0%D0%BD%D0%B0/
Тук на 90 страници е обсъждано надълго и на широко за храната! Някой са истински специалисти там, съветвам ви да я изчетете, ако искате да си изградите мнение!
Аз давам Роял Канин, и да - по-малките опаковки са по-добри! При РК 3,5 кг. опаковки са от Франция внесени, докато 10кг. може и да са турски, насипните пък съвсем май са си турски!

Пепито - кучинка ви е сладурана, милата ревнивка, в кошарка й се лежи  Mr. Green!

# 683
  • Мнения: 686
Здравейте,
влизам с молба към вас ,ако има някой живеещ в близост до Александровска болница ,моля да ми пише на лични.
В началото на Декември месец ни изчезна кучето и до днес никаква вест от него.Преди малко попаднах на една обява за намерено такова куче,обикаляло около Александловска болница.Моля ако има живеещи в този район да ми пишат на лични за да ги питам дали са го виждали.

Мила, видях ти поста и в Без дом, публикувай снимки, така по-лесно ще се намери кучето, а пък щом е видяно при А.Болница, налепете обяви по дърветата и там и във вашия квартал, изобщо навсякъде!
Дано се намери кученцето, много е тъжно като се изгуби!


Благодаря за подкрепата.
Ние живеем на 250км. от София,иначе до сега да съм отишла до там да го търся.
Затова търся информация и от друг, който е виждал такова куче в този район.Всъщност трябва ми само една снимка от близко разстояние за да сме сигурни ,че е нашето куче и ще тръгнем за София.

# 684
  • Мнения: 27 524
О, аз това съм го забелязала и за козметиката /човешка/ Всикчки тестери са по-добри:)

Точно това щях да напиша и аз  Grinning

Рила, мерси за линка. Четох тази тема, ама то всеки си казва мнението и то често няма общо с друго, та обърквацията пак е налице  Crazy  Но гледам, че като че ли комбинацията агнешко с ориз е най-добра за кучетата.

# 685
  • Мнения: 27 524
Ето това се убедих, че е супер вярно  Twisted Evil

"А колкото до вашето куче -има мноооого които толкова са разглезени ,че никога няма никакви гранулирани храни да проядат.Все пак още от ранна възраст трябва да се възпитава кучето.Кучетата оформят каприза си в голяма степен според стопаните си."

# 686
  • Мнения: 372
Аз това исках да ви питам. Храната на Роял Каник, която я продават насипно, дали е същата като пакетираната. Имам чувството че са различни, защото и тази в пакетите е по-скъпа.

Аз и друго се замислих. Тези насипни храни стоят по кой знае колко време отворени. Навярно това също оказва влияние върху качествата на храната.   newsm78

Пепи, много е готина Зара. Може да е решила, че на малкия му е скучно сам в леглото.   hahaha

Вашите лабдарори мрънкат ли, докато спят?   newsm78   Тара само да бутна(понякога дори, когато няма човек около нея) мрънка. Все едно й е супер досадно и не може да си намери място.   hahaha  Прозявките й също са много шумни, понякога такива звучи издава, докато се прозява, че имам чувството, че се опитва да ми говори.   Crazy    Laughing

# 687
  • Мнения: 5 710
Аз това исках да ви питам. Храната на Роял Каник, която я продават насипно, дали е същата като пакетираната. Имам чувството че са различни, защото и тази в пакетите е по-скъпа.

Аз и друго се замислих. Тези насипни храни стоят по кой знае колко време отворени. Навярно това също оказва влияние върху качествата на храната.   newsm78

И аз мисля, че зависи от съхранението. Надявам се да не се обиди някой, но в София колкото пъти съм влязла в зоо-магазин вонята е потресаваща, чудя се как издържат хората, които вътре работят. Ако всичко се съхранява както трябва  миризма няма, или почти няма.

# 688
  • Мнения: 1 983
Аз това исках да ви питам. Храната на Роял Каник, която я продават насипно, дали е същата като пакетираната. Имам чувството че са различни, защото и тази в пакетите е по-скъпа.

Аз и друго се замислих. Тези насипни храни стоят по кой знае колко време отворени. Навярно това също оказва влияние върху качествата на храната.   newsm78

И аз мисля, че зависи от съхранението. Надявам се да не се обиди някой, но в София колкото пъти съм влязла в зоо-магазин вонята е потресаваща, чудя се как издържат хората, които вътре работят. Ако всичко се съхранява както трябва  миризма няма, или почти няма.

Ти остави вътре какво е, ами до задния вход на нашия блок има зоомагазин. Той е с отделен вход, но като влизам през този вход мирише и вътре, и пред входната врата отвън. Sick
А в него се продават всякакви екзотични змии, паяци, червеи и т.н. Sick
Ужасно мирише. Sick

# 689
  • Мнения: 55
Аз това исках да ви питам. Храната на Роял Каник, която я продават насипно, дали е същата като пакетираната. Имам чувството че са различни, защото и тази в пакетите е по-скъпа.

Аз и друго се замислих. Тези насипни храни стоят по кой знае колко време отворени. Навярно това също оказва влияние върху качествата на храната.   newsm78
[/quote
И аз мисля, че зависи от съхранението. Надявам се да не се обиди някой, но в София колкото пъти съм влязла в зоо-магазин вонята е потресаваща, чудя се как издържат хората, които вътре работят. Ако всичко се съхранява както трябва  миризма няма, или почти няма.

Ти остави вътре какво е, ами до задния вход на нашия блок има зоомагазин. Той е с отделен вход, но като влизам през този вход мирише и вътре, и пред входната врата отвън. Sick
А в него се продават всякакви екзотични змии, паяци, червеи и т.н. Sick
Ужасно мирише. Sick
Отворената храна губи аромат,вкус да не говорим колко прах полепва по нея.А за аромата,който се носи в зоо магазините... е нямам думи.
Ние имаме зоо магазин.Храната се съхранява в кофи.От Монтана купихме над 200 кофи.Не седим в смрад,не се губят качествата на храната и най важното-не полепва прах по нея.Идеален вариант,но...минавайки на проверка,проблемите ни са страхотни.Защо храната се съхранява в кофи?Повечето търговци в тази област ги е страх да съхраняват храната по този начин,заради глоби или не им се дават средства за кофи или малки контеинерчета,в които се съхранява перфектно.

Общи условия

Активация на акаунт