Любители на кучета-25

  • 37 915
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 677
Аз последните два дни смесвам гранули с консерва, които заливам с бульон и пак не ги яде с удоволствие. Може би като свършат пакетите с гранули и консерви, които имам ще си я храня с това, което е подходящо от нашата храна и когато мога или трябва - ще й готвя. Аз малко се подведох от това, което четох за йоркитата - трябвало непременно да се хранят със специялна за тяхната порода храна и т н. Но тя е все пак от скоро при нас, ще видя как ще се развият нещата с храненето й и ще помисля още малко.
Две кучета съм имала преди сегашната глезла, първото изобщо не е и опитвало гранули и консерви, второто много рядко гранули. И двете не са имали каквито и да е проблеми нито с козинина, нито с кости или стомах.

# 736
  • Мнения: 2 603
Шарки, храня я 2 пъти на ден. Зеленчуците, които давам са
1. спанак
2. моркови
3. зелена салата (айсберг или марула)
4. броколи
5. карфиол (понякога)
6. краставица
7. тиквички

Доколкото знам зелените листни зеленчуци стават за ядене.

Плодовете са:
1. ябълки
2. круши
3. банан
4. доколкото знам може да се дава и тиква, диня и пъпеш

Общо взето стават плодовете, които не са кисели.

Около 2 до 4 порции на седмица са кайма телешка, която 2 пъти смесвам с по 1 суров жълтък. Един ден е на дробчета с ориз примерно, един ден давам риба (но не винаги), последните 2 седмици давах по едно шкембе ама нещо май не ѝ се отрази много добре. Един ден ѝ давам агнешко, но по-малко като грамаж и останалите дни давам пилешко. Пилешкото и агнешкото само ги заливам с гореща вода. Един ден не давам зеленчуци, а само месо и един ден има почивка от месото както писах с кисело мляко или извара.

Отделно слагам към всяка порция по лъжичка зехтин, е случва се да забравя.  Laughing

На седмица отиват някъде около 3 килограма месо разпределени в 6 порции за 30 килограма куче.

А да, рибата е цаца и на теория рибата е по-полезна от месото и може да се дава не 1 път, а примерно да се замени изцяло. Аз не давам толкова често, защото в нашият супермаркет няма и трябва да ходя по-надалеч. Рибата също я заливам с гореща вода и я оставям в нея за около 5 мин.

Бубето, човешката храна не е добре да се дава, защото в нея има подправки и сол. Аз много рядко си позволявам да дам, примерно миналата седмица дадох спанак с ориз, но самото ядене беше безсолно, а и спанака и ориза са полезни са куч, но иначе не давам никога.

# 737
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Сега сериозно - не е невъзможно, да. И смятам, че няма нужда от толкова вглеждане и смятане на въглехидрати, протеини, витамини и т.н. Та ние не го правим за децата си, остава за кучето да водим такива точни статистики. Чак толкова луда и вманиачена по едно куче не мога да бъда, колкото и да го обичам.  Naughty


Естествено, че не е нужно, но тогава това не е BARF хранене и някак се губи смисълът, при положение, че това е направено в премиум храните за дом. любимци. Разбира се, ако любимецът яде гранулирана храна, все пак.  Simple Smile

Преди години имах куче, хранено с домашна храна, и до смъртта си тя имаше проблеми с гастрит и пърхут. Но беше по- малка и нежна, не беше дворно куче.

# 738
  • Мнения: 2 603
При Барф също не е нужно чак толкова да се смята въглехидрати, мазнини и тн. Важното е да имаш достатъчно продукти, които да осигуряват калции, примерно да се дава не чак толкова тлъсто месо,  да има омега мазнини, витамини и протеини. Аз кости не мога да се прежаля да давам и затова давам кожени кокали, това е леко отклонение от нормата ама какво да се прави. Идеята, че кучето трябва да получава всичко необходимо с всяко едно ядене няма как да стане, то дори при хората не става, затова се гледа какво яде за седмица и в тая седмица да си набави нужните вещества.

# 739

Общи условия

Активация на акаунт