Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 752
  • 743
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 727
Ухаа, Морена - 2г. и 3 мес. без цикъл.
Моята докторка тогава ми обясни, че няма да ставам баба на 25г. (явно имаше предвид, че може да настъпи менопауза- аз така го разбрах). Изписа ми хапчета за настъпване на МЦ и явно бяха противопоказани при кърмене, пък и като ми дойде, ми спря кърмата.
П.П. Все пак са минали доста години. Тогава нямаше толкова информация както сега (тогава нямаше никаква информация даже  Mr. Green).
А иначе и моята сучеше и денем, и нощем. Една стара акушерка ми каза: циганките ги вземат при себе си в леглото и им дават да сучат, заспиват и тя спи, и детето спи. Аз се шокирах ( как ще я взема в леглото при себе си, ами ако я натисна и я задуша?), ама като посвикнах, да знаете как я вземах при себе си и и` давах да си суче, така се наспивах. Пък тя цокне-цокне малко и се отказва по някое време.
П.П.П. ***Lady N***, не го приемам като заяждане. Това все пак беше преди 15-16 години. И каквото било-било. Слава богу детето ми е живо и здраво!  Simple Smile

# 211
  • Мнения: 228
Мами, бях ви казвала за една жена, родила в Панагюрище. Май излишно съм се тревожила, а и излишно съм товарила и вас. Жената няма никакво желание да кърми. Налива новороденото си бебе със 150мл. вода през деня и се чуди защо гърдите са й напрегнати и я болят ... Всички давали вода, как така няма да дава тя ... На въпроса ми - а колко жени кърмят там - тя - никой не кърми ... Отговорих й на въпросите и това е ... не знам само защо ме занимава ... може би си търси оправдание да не кърми ...

# 212
  • Мнения: 7 114
Лейди, и аз понеже имам подобен случай, затова и писах, че болницата и режимът там не са пречка, за който иска да кърми.  Wink
Фортуна, наистина явно заради годините назад са били всички тези истории с предизвикване на цикъл. Ако беше спряла да кърмиш (и разбира се, ако няма по принцип проблем човек с липсващ цикъл без друга причина), нещата биха се наместили и без медикаменти. Друг е въпросът, че още има подобни медици.
Когато кръвта се взима от пръстчето, се случват доста отклонения, каквито не биха се получили при взимане на кръв от вената.  Peace 

# 213
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
Мамо Цоц.. то и аз си завиждам  Laughing...

Фортуна, общо( с бременността) като период без МЦ са 3г. - от 7.12.2006  до 29.11.2009.  Grinning
Както и друг път съм казвала.. много добре ми беше и като дойде, ми беше нужно малко време да се адаптирам, забравила бях какво е.  Laughing А цикълът ми веднага си тръгна нормално, както беше и преди това( на 28дни), само ПМС съсвем липсват сега. Simple Smile
         Не знам колко е реално това,че може менопазуа да настъпи... съвсем лаически си разсъждавам... това са хормони... докато има лактация са едни, та затова и няма цикъл, после са други и що пък да настъпи меноп-а, та през отсъствието на цикъла сме спестили толкоз яйцеклетки....  Crazy
        За спането ... съвсем скоро писах.. моята е при мен от първата нощ в болницата.  В къщи креватчето беше долепено до спалнята ни и цокането нощно врем не беше никаквъв проблем. Като по голяма сама си се наместваше, преди това аз подавах гърдата и всичко това в просъница. Аз спя кротко и не съм се притеснявала, че ще я затисна. Спала е м/у двама ни с татко и'.
   
Иначе едно време наистина нямаше инфо за съжаление... както и друг път съм казвала.

# 214
  • Мнения: 21
Морена, благодаря за отговора .А някой знае ли колко време трябва да изчакам с кърменето за да се изчисти организма ми от приетите лекарства,за да няма никаква опастност от алергична реакция?Предполагам,че трябва и редовно да изцеждам  newsm78
Радвам се,че има и други като мен и всички се чувстват спокойни и разбрани тук   bouquet благодаря ви

# 215
  • Мнения: 251
Записвам се,кърмя от почти осем месеца,не е дълъг период,но се надявам да стане такъв.

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 18:36 от desi_shisha

# 216
  • Мнения: 68 703
Мами, да ви питам за цикъла....днес ми дойде след една година кърмене...

Знам, че кърмата намалява в дните около и по време на цикъла, но има ли нещо по-специално,  което трябва да направя, за да я увелича, или просто да изчакам да минат тези дни?

Нямаме заместено хранене досега, кърмя преди, след и между храненията, нощем също се кърмим доста пъти....да ви кажа честно, чувствам се странно нещо....добре си ми беше без МЦ, но явно ми е дошло времето.... Уж не съм правили големи паузи без да кърмя, най-много 4 часа се събират между кърменията, ноооо newsm78 ми дойде...

# 217
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
Тета, аз нищо не правя. Сами си се регулират нещата.

radi1972, за периода нямам опит, не мога да кажа, но пък 72 часа ми се вижда множко.  Thinking
Докато не суче детето, трябва да изцеждаш, да. Нали производството зависи от търсенето.

# 218
  • Мнения: 433
Тета, имаше едно изследване на Хедра и доброволки. жените приемаха Калмацин в дните на овулация, когато имат намаляване на кърмата. Ако ти се занимава, разрови се в блога на Хедра или тука с търсачката, ще излезе статията.
На мен от 02.2008-ма до 12.2011г ми е идвал цикъла само 2 пъти, хаха  hahaha не знам за настъпване на менопауза, аз се надявам тая липса на цикъл не да я предизвиква, а да я отлага  Mr. Green
ЛейдиН, толкова позната ситуация. аз заради такива темерути се отказах да се обучавам за консултант, и съвети вече не давам, ако не ме убедят, че наистина искат да кърмят. ми който иска да кърми, ще кърми, ще търси сам информация и т.н. явно имат достатъчно пари за АМ, или така си мислят, не ги мисли  Hug Една позната се фукаше как с АМ й било мноого лесно и можела да ходи където си иска, но когато сина й започна да изяжда по 1 кутия на 3 дни, много бързо спря да се шматка  hahaha

# 219
  • Мнения: 68 703
Морена, Диданка, благодарско  и на двете...

Диданка, ще потърся статията, сега се сетих, че четох наистина нещо такова....

# 220
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
... Една позната се фукаше как с АМ й било мноого лесно и можела да ходи където си иска, .....
Аууу от кърменето по лесно и мързеливо няма... смятам аз. Simple Smile Тя дето помъква шишета, биберони, четки за миенето им, Адаптето и както там го затопля млякото.... или аз, дето само кърмачето си нося?  Laughing

# 221
  • Мнения: 228
ЛейдиН, толкова позната ситуация. аз заради такива темерути се отказах да се обучавам за консултант, и съвети вече не давам, ако не ме убедят, че наистина искат да кърмят. ми който иска да кърми, ще кърми, ще търси сам информация и т.н. явно имат достатъчно пари за АМ, или така си мислят, не ги мисли  Hug Една позната се фукаше как с АМ й било мноого лесно и можела да ходи където си иска, но когато сина й започна да изяжда по 1 кутия на 3 дни, много бързо спря да се шматка  hahaha
Ама колко си права само! Тази моя позната са доста зле финансово, но това май не ги притеснява толкова, колкото факта, че детето не спи през нощта. Голямото дете го гледали с АМ и то спало ...
Преди цикъл и моята кърма намалява, всеки път за различно време. Но после се оправя. Аз пия лактогонен чай. Хубаво, че ми напомнихте, МЦ предстои, почвам чая ... Grinning

# 222
  • Мнения: 27
Здравейте момичета! Може ли да се запиша и аз за дълго кърмеща майка? Само, че моят юнак пие кърмата от шише. Най-голямото му удоволствие Hug Няма такава радост като види шишето. Представям си какво щеше да е, ако сучеше. И до днес ми е болно, че не успях да кърмя истински. Аз ли го отбих, той ли се отби, но беше на 7 дни откакто спря да суче. Всичко се случи заради незнание и слушане на баби  #2gunfire

Моят цикъл дойде на 6м. Но аз се цедях по строг режим, то и сега де.

Направо оставам втрещена като видя някоя майка, на която бебето суче, а тя го налива с АМ и насила го отбива, защото й била РЯДКА кърмата  #Cussing out  Ето днес в магазина вземах памперси и три майки купуваха АМ 1 и се чудеха по колко пъти да го сменят, защото бебетата им имали запек....

# 223
  • Мнения: 11 104
Тета,
ако не си усетила намаляване на кърмата или драстична разлика в поведението на детето, не е нужно нищо да правиш. Далеч не на всяка жена се отразява идването на цикъла върху млеконадоя...

Вие сте щастливки, да знаете. След кошмарна бременност, цикълът ми дойде точно 2.5 месеца след раждането. Язък ми за трите години кърмене и стоте сукания всяка нощ през първите 1.5 от тях. Та мисълта ми е - индивидуално е Simple Smile

# 224
  • София
  • Мнения: 735
Моят цикъл пък дойде 2г и 3м след раждането.

Лелееееееее....щастливка........Направо ти завидях, честно....При мен някакви си 6 месеца, уж кърмих нон-стоп и друго не съм давала....

Тета,
ако не си усетила намаляване на кърмата или драстична разлика в поведението на детето, не е нужно нищо да правиш. Далеч не на всяка жена се отразява идването на цикъла върху млеконадоя...

Вие сте щастливки, да знаете. След кошмарна бременност, цикълът ми дойде точно 2.5 месеца след раждането. Язък ми за трите години кърмене и стоте сукания всяка нощ през първите 1.5 от тях. Та мисълта ми е - индивидуално е Simple Smile

И аз съм от късметлийките... след 37 дни лохии, месец и малко почивка и хайдееее... и така до сега. Независимо, че беше изключително кърмена първите 6 месеца, все още кърмя на поискване... Crazy единствената разлика е, че вече МЦ е на 30 дни (първите месеци беше супер обилно, направо граничещо с кошмар), сега като че ли малко се поуспокоиха нещата. Praynig

По време на МЦ не забелязвам да намалява кърмата. Така че и моят съвет към Тета е да изчака и да види как ще е при нея!  Peace


при изследванията се оказа, че детето е с нисък хемоглобин и ми казаха, че причината е в храненето. Иначе си наддаваше нормално.

На нас ни казаха абсолютно същото....Но това изследване може и да не бъде точно, зависи от редица фактори. Наддава си нормално, жизнен, не го повторих изследването. Сега не знам какви са му показателите, но пък и като го гледам хич не ми прилича на анемичен......Но всеки си преценява за себе си.

И при нас беше същото! Когато правихме кръвните изследвания, хемоглобинът беше 93 (всъщност на 2 пъти пускахме кръв, и двата пъти беше едно и също като резултат, с разлика 3 месеца...). Нисък според всички таблици. Ими казаха, че заради това, че я кърмя, не иска да яде храна и хемоглобинът е толкова нисък...  ooooh!

Жълтък не ядЕ, отказва баници и почти всичко друго, в което мога да го вмъкна. Месото - когато реши, че иска. Дете с характер отглеждам и това си е. Сега добре че яде салата с цвекло, четох, че то също е богато на желязо. Мисля все пак да пусна ей така, профилактично, да видя какво е дереджето. Хубавото е, че сравнено с лятото, яде много повече твърда храна, но все още НЯМАМЕ заместено хранене (както и по-рано ви писах  Blush ).

Общи условия

Активация на акаунт