Ин-витро в Истанбул 4

  • 55 275
  • 760
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 556
Miho_She - съжалявам за тази развръзка. Следях те с интерес и ти стисках палци силно. Но уви.... Между другото и аз имам 2 такива неприятни случки с биохимични. И много ми се искаше да видя друга развръзка!
Момичета - чета ви и силно стискам палци. Радвам се за всеки успех.
Реших и аз есента да отскоча на първо време на преглед. След доста разочарования в БГ и моя поглед вече е на там. Всяка информация ми е полезна, за което ви благодаря.
Ще ви дам рецепта за прополис - някой се интересуваше. Наистина много полезно нещо. Най-малкото заради имунитета. Аз съм голямо леке и много се разболявам и ме тъпчат с антибиотици. А преди ин-витро винаги съм болня - явно стреса ми идва в повече. А и наблюдавам, че много момичета се разболяват покрай стимулацията и трансфера.
Тази зима благодарение най-вече на прополиса съм ок. И за мен е важно преди опит да не си вземал гадни и тежки за черния дроб лекарства.
Рецептата е по указание на д-р Атанас Михайлов - лекар, който лекува само с природни средства и хомеопатия:
30 грама прополис (пчелен клей) се нарязват на ситно и се поставят в 100 мл. 90-95% етилов спирт за 1 седмица, като се разклаща всеки ден. Пие са по 30-40 капки в супена лъжица вода 30 минути преди ядене. Ако ви боли гърлото - правете гаргара. Добро средство и при диария.
Велико е това нещо - но приготвено. Онова от аптеката няма толкова добър ефект. По-добро е от нищо, но все пак......

# 751
  • Мнения: 616
Ти за кога си планирала Истанбул? Сега като казваш за ЕЦ се замислям и аз, че искам май да пробваме. Колко време трябва да изчакаме от този опит? Ти лимитиран или ЕЦ мислиш да правиш? На мен при сегашното икси ми изкараха 3 яйцеклетки, не виждам голяма разлика май с лимитиран, ще говоря с докторката. Сега как ли ще се изчисти лигавицата ми? На мен ми спря кръвотечението  newsm78 newsm78 Дано да не се налага кюрежат. Май ми се вие свят(сигурно от прогестерона сутринта).  Tired Tired Tired
Според мен не повтаря варицелата.

Ами не знам точно дали ще е лимитиран или изцяло на ЕЦ. И аз при стимулация изкарвам със зор 3-4 Я, та затова натам съм се насочила. На мен д-р Владимиров ми е казвал, че между стимулиран опит и такъв на ЕЦ може да има и един цикъл само.


mira_m66, а тази рецепта с прополиса дали е подходяща за Хашимотки? Защото при всички имуностимулиращи медикаменти, вкл. клеевата тинктура пише, че не се препоръчва за хора с автоимунни заболявания. А аз отдавна търся нещо за повишаване на имунитета - и при мен болестите нещо зачестиха.


Последна редакция: нд, 19 фев 2012, 12:01 от * sunflower *

# 752
  • Мнения: 1 661
Miho_She, много съжалявам за този развой на нещата. А толкова много ти стисках палци и исках развръзката да е друга.  SadКато спреш прогестерона кървенето сигурно ще се поднови, при това ЧХГ не вярвам да се стигне до кюртаж. Бъди силна, миличка! Прегръщам те силно! Hug Hug Hug

mira, много ти благодаря за прополисовата рецепта. Дали е ОК да се взема клеева тинктура до самото начало на ин-витро опита?Знам, че засилва имунната система, затова си мислех да не би нещо да вреди преди опит, като например да завишава НК клетките. newsm78

# 753
  • София
  • Мнения: 6 232
Мишо,  Hug Много съжалявам за този край Sad В този случай мен ме успокояваше фактът,че,явно не е бил добър ембрион и,по-добре да се разделим по-рано,когато болката не е толкова голяма,освен това ти отпада и един въпрос-въпросът с имплантацията-поне се стига до нея  Tired
Мира,на мен също една жена,която се занимава с билки ми беше казала нещо подобно,но освен прополиса,се слага мед и пчелен прашец. Пиех го сутрин и вечер на гладно-пролет и есен и ,докато го правех,не съм лепвала и настинка,въпреки болните около мен. Последните две години го ударих по-несериозно и мъжът ми,каквото и да донесе,гледам да не го пропусна и аз  Close
Жълта Роза,въпросът с НК клетките е доста спорен и май никой не знае от какво точно се влияят,както и дали наистина влияят на успеха на опита,иначе,съм чела,че пчелните продукти играят ролята на регулатори-т.е. да вкарват в норми нещата  Thinking

# 754
  • Мнения: 556
Нямам представа дали прополисът е противопоказен за Хашимото.
Моето лично мнение е, че няма да навреди за ин-витро опит. Но за всеки случай ще го спра непосредствено преди опита.
В клиниката хванаха, че имам съвсем леко завишение на NK клетки и ми изписаха точно имуностимулатори - Оксибор форте и Омега 3, които трябваше да спра преди опита.
И точно за това не смятам, че пречи на опита - просто това е различно средство.
На мен доктор Михайлов ми е направил схема за стимулиране на имунитета и балансиране на хормоните - не е само прополиса всъщност. Той не е ин-витро лекар - уточнявам. Но му обясних, че правя опити. И честно казано се хвана за главата, като видя последната ми терапия - яко утежняване на черен дроб и жлъчка. И всъщност не смея да напиша цялата схема - защото е индивидуална. Но прополиса е добър за всички.
На мен ми е дал и масло от вечерна иглига - което е хормоно балансиращо. И разни билки плюс хомеопатия. Но всичко е индивидуално - аз произвеждам миоми - имам по-високи естрогени. Комбинацията не върви за всички. Но за мен важното е, че ги дава лекар, който разбира от природосъобразни средства и хомеопатия. И има утвърдени успехи.
Пък и си трябва по-специална нагласа за такива неща. Повечето хора не вярват в силата на Природата и смятат такива лица за шарлатани. Но аз съм доволна!

# 755
  • Мнения: 616
Аз също имам книгата "Моята практика" на доктор Михайлов и съм пробвала някои от предписаните общи рецепти в различни случаи. Доволна съм от резултатите.

# 756
  • Мнения: 368
 Момичета някой може ли да ми каже ,дали мога да закупя Гонал Ф  от Истанбул.Разбрах ,че макар и трудно  не е невъзможно от Мемориал хоспитал.
Моля помогнете!Започвам след месец .  bouquet

# 757
  • Мнения: 1 661
Жълта Роза,въпросът с НК клетките е доста спорен и май никой не знае от какво точно се влияят,както и дали наистина влияят на успеха на опита,иначе,съм чела,че пчелните продукти играят ролята на регулатори-т.е. да вкарват в норми нещата  Thinking
Хриси, Мира, благодаря за отговорите.   bouquetЩом пчелните продукти са регулатори аз тогава започвам да вземам клеева тинктура и ще я спра чак преди началото на опита, когато и да е то.

Мира, какъв е състава на това Оксибор форте?

ili, не знам точно как става закупуването на лекарства от Мемориал. Мисля, че Упорита беше писала, че по време на опита си е закупила медикаменти за друго момиче, но тя тогава беше там на място. Ако имаш приятели в Турция предполагам могат да ти закупят и да ти ги изпратят. newsm78

# 758
  • Мнения: 83
Miho She, много съжалявам за неуспеха Hug Hug Hug! Няма да се отчайваш, важното е да се възстановиш бързо и да гледаш напред! И аз миналата година по това време преминах през същото - 10 дни след положителен тест... Много тежко го преживях, но се съвземаш, нямаш друг избор. Не се наложи кюретаж, доц. Маркова ми каза, че на такъв ранен етап организмът се справя сам.
Ако искаш пиши на Кюбра и може май месец да ходим заедно в Истанбул! Всичко ще е наред, не се тревожи. Щом веднъж е имало бременност, ще има пак!
ili7372 , няма никакъв проблем да си купиш Гонал от Мемориал - продава се свободно. Аз донесох от там лекарства на 2 момичета. Свържи се с някой, който е там в момента или ще ходи в скоро време и се уговори да ти донесе.
Аз като бях януари  в Мемориал гонал F 300 IU струваше 200 турски лири, а гонал F 450 IU - 270 турски лири. Cetrotid -  60 турски лири. Надявам се, че няма да има промяна в цените. Взех си от там и фолиева киселина Folbiol 5 мг, а не както тук го има само 0,4 мг. Проф Кахраман изписва 5 мг дневна доза фолиева киселина, при планиране на майчинство. Цената на 1 кутийка с 50 хапчета струва 1 турска лира.  
А относно добавките и аз пия прополис - сама си направих със спирт /по рецепта от един медар/, както е писала и mira_m66, пия и витамини и минерали Mama Protect, Q10, Омега 3 и Вит C. Ще правя и акупунктура и ще ходя на Фет Бърнинг Йога. Решила съм да направя всичко възможно да подобря дейността на целия си организъм, че с този застоял живот - от работа - в колата - в къщи, трябва да се вземат мерки.

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 11:31 от Uporita

# 759
  • Мнения: 1 494
Мишо, много съжалявам,  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

И моят съпруг прави прополиса, както е написала Мира. Аз съм с Хашимото, но си го взимам, както и останалите пчелни продукти.

И Оксибор форте съм пила и съм се чувствала много добре  Peace. Дори се замислям дали да не си го предпиша преди опита април. Когато правих ЕЦ, ми бяха казали, че не е хубаво да се пие едновременно щом се прави ЕЦ (не ми обясниха защо), от което си вадя извода, че приема трябва да е преди процедурата.

Моля някоя от мамите да отвори нова тема   bouquet, ще ни заключат  Peace

# 760
  • Мнения: 83
Момичета, отворих нова тема: Ин-витро в Истанбул 5
ето линк: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=642448.new#new

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 18:21 от Uporita

Общи условия

Активация на акаунт