Промяна на постоянен адрес - как става точно?

  • 40 929
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 518
Аз и съпругът ми живеем под наем и искаме да сменим постоянния си адрес, собствениците на жилището са двама,въпросът ми е дали трябва да присъстват и двамата в общината?
Има постоянен, има и настоящ адрес.
След всяка промяна на постоянния адрес трябва да си смениш и личната карта.
Настоящият адрес е въведен именно за да не се налага да си сменяш л.к. всеки път когато сменяш квартирата и т.н., и с оглед на това, че понякога ти се налага да пребиваваш на различни места/адреси по-дълго време.

# 31
  • Мнения: 6 417
Изискванията за копие от нотариален акт и т.н. от кога са? Чудно как тогава преди избори се регистрират по 50 мангала на един адрес. Ми утре някой, който се издирва с червена бюлетина от Интерпол може да се запише на моя адрес...

# 32
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Шушон, не зная дали това това не е изискване за по-големите общини.





 Нека някой запознат да каже как е извън София

# 33
  • Мнения: X
Никой не може да се запише без ваше знание и желание.

# 34
  • Мнения: 390
Здравейте, интересувам се от смяната на постоянния си адрес. Проблемът е, че живея с приятеля си, нямаме брак, но разбира се не му плащам наем, за да имаме някакъв договор. Жилището е негово, а аз се водя на адреса, на който живеех преди. Мога ли да си сменя постоянния адрес?

# 35
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 852
Можеш да си смениш постоянния адрес, но тогава трябва да смениш и личната карта. В общината отиваш със собственика (или с нотариално заверено пълномощно) и с нотариалния акт на имота. Попълвате едни документи и внасяте такса (под 5 лв. беше). Ако не искаш да си сменяш личната карта можеш да се запишеш там по настоящ адрес. Тогава гореописаното е достатъчно. Дават ти един документ, че си регистрирана на адреса.

# 36
  • Мнения: 390
Манди, благодаря!

# 37
  • Мнения: 5
Много изчерпателна тема - благодаря!
От до тук написаното разбирам, че рисковете за собсвеника са единсвтено, ако трябва да се оставят копия на нотариалния акт?

Мисълта ми е, че ако го правиш фиктивно като услуга на друг, какви са рисковете от евентуал злоупотреба в бъдеще?

# 38
  • Мнения: 3 784
Рискът е, че нямаш никакъв механизъм да го "отпишеш" и разчиташ само на добрата му воля да не те въвлече в разни простотии и в някакъв момент да го смени, но няма как да го принудиш да го направи или да го направиш сам.

Иначе не разбирам какво имаш предвид с "риск, ако оставяш копие от акта". Акта го носиш със себе си в съответната община, за да докажеш, че си собственик, копие не оставяш, или, ако правят копие, го правят служителите в общината и остава за общината. Но мисля, че не се прави, само го показваш.

# 39
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Акта само се показва. Не зная да са измислили нещо ново

Ми ако даваш под наем, следва да бъдат регистрирани.


Фиктивна регистрация според мен не трябва да се прави

# 40
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 784
Акта само се показва. Не зная да са измислили нещо ново

Ми ако даваш под наем, следва да бъдат регистрирани.


Фиктивна регистрация според мен не трябва да се прави
   
Мнеее нот.акт + декл. по чл. 92 от ЗГР и попълнени бланки са комплекта от документи необходими за адресна регистрация и остават в общината. Справка ЗГР.

# 41
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Значи има нещо ново.

# 42
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 784

Закона е в сила от м. август 2012 . И често се правят проверки по спазването му.

# 43
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И често се правят проверки по спазването му.

Това е добре.

Седа и си мисля, кога последно сме регистрирали наемател, като до сега не са ни искали тези неща. И си мисля че беше 2013 година, но както и да е. При мен пристигат писма на наематели, а аз вече отдавна  нямам връзка с тях, защото като сме ги регистрирали, после те не са се явно отрегистрирали

# 44
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 784
И често се правят проверки по спазването му.

Това е добре.

Седа и си мисля, кога последно сме регистрирали наемател, като до сега не са ни искали тези неща. И си мисля че беше 2013 година, но както и да е. При мен пристигат писма на наематели, а аз вече отдавна  нямам връзка с тях, защото като сме ги регистрирали, после те не са се явно отрегистрирали

Точно така Confused За съжаление в тази ситуация се разчита на съвестта и съзнанието на относително непознати лица ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт