Годината отмина вече, на топличко се гуши МАЙското човече!

  • 28 219
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Добро утро на всички!Артемида съжалявам,че се чувстваш така тази сутрин. Hug
  Като гледам какъв сняг е навалял нощес направо не ми се излиза от нас.
С първата бременност бях малко в депресия и като родих съжалявах,че не съм се радвала на бременноста си когато е трябвало.Сега правя точно обратното.
Хайде лек и усмихнат де на всички мами! Hug  Hug  Hug

# 706
  • Мнения: 121
Добро утро дами!

Навън наистина е ужасно снежно и ще си остана цял ден у дома, така че отлагам отворените врати в Щерев, ще се възползвам следващия месец.

pale, аз нося лещи и диоптрите са ми - 4,5, но в последно време имам чувството, че са се вдигнали, тъй като вечер почти нищо не виждам като ги сваля и сложа очилата. Лоша работа...

Артемида, насреща съм ти - всеки ден се чудя дали наистина сме избрали подходящия момент за бебе, но толкова много го чакахме това инвитро, че дори не се замислих лятото, когато доки ме попита дали да почваме стимулацията. Сега обаче се замислям и още как - междувременно съкратиха съпруга ми от работа, на мен ми се наложи да си остана у дома в болничен като ми спряха и проекта, по който работех, апартаментът ни е готов и имаме вече нотариален акт, но не можем да започнем да го правим, поради липса на финансови средства, продължаваме да живеем под наем и да изплащаме една луда сума за ипотека за нещо, което в близко бъдеще надали ще можем да ползваме. Поради тези причини често ми е черно.... Sad Обаче като ме ритне малкото човече в корема и ми става едно такова хууубаво, че забравям всичко и си казвам, че само заради него си струва всичко, а останалото някой ден дай боже ще се нареди....

Пак се натъжих...до скоро

# 707
  • Мнения: 54
Добро утрооо, хубав, снежен и усмихнат ден!!!
И аз тази нощ неможах много да се наспя, но днес денят е пред мен   Grinning. Току що изядох една доста богата и здравословна закуска, защото сутрин се будя зверски гладна.

merry-mimi ударила съм го на спокойствиие, а относно начина за решаване на проблема с шииката, имаш предвид серклаж ли? Но ако стане в това си състояние смятам, че всичко ще си бъде ок, нали, това че е намалила размера си, но спре до тук няма проблем???  newsm78 newsm78 newsm78

Drina честито ви момиченце, аз също много искам момиченце, но Господ си знае работата  Grinning Grinning Grinning

Сега ще ви разсмея малко или доста - след като се прибрахме със сина ми вкъщи, първият месец освен да кърмя нищо друго не пипах, майка ми и свекърва ми правеха всичко, ноо след това се започна, мама си тръгна (тя не е в България), със свекито се скарахмеее. И въпреки всичко, прибирала съм се преди залез слънце, за да не ми спре кърмата, миех всяка вечер дръжките на вратата, да не би някой гост с лоши очи да е идвал, дрехите на бебо също се прибираха преди залез слънце  Laughing  Laughing  Laughing и вече се заливам и аз от смях и не се сещам друго още какво съм правила, но ще се сетя.

# 708
  • Мнения: 92
Добро утро момичета Simple Smile
Горе главата и кураж на всички, които са тъжни и унили Simple Smile
Погледнете навън каква приказка е Simple Smile Е, освен,ако не ти се налага да пътуваш де Simple Smile
Лек и успешен ден на всички Simple Smile

# 709
  • Мнения: 102
Здравейте,
станаха ми интересни темите, които обсъждате, затова ще се включа и аз.
Слава Богу, не съм се отдала на черни мисли за бебето, достатъчно се трвожа за други неща. Майка ми я оперираха на 12.01, на 17.01 я изписаха, на 20.01 й махнаха конците, но още ходи през ден в болницата, да проверят как е разреза, за сега не е много добре, но не е опасно, доколкото знам. Просто е притеснително. Половината ми ден минава в мислене за нея, или в грижи по нея /или и двете/, затова не се притеснявам за бебо - усещам си го как ме подритва и съм спокойна за него, че всичко е наред. Естествено, и аз имам внезапни изблици на еуфория или сълзи, но бързо се успокоявам, някак от самосебе си.
Аз съм болничен от ноември месец, така бях решила, и никой не можа да ме спре, дори идеята майчинството да намалее заради 5-6 месеца болничен при изчисляването му. И въпреки това, не се чудя какво да правя по цял ден - има дни, в които просто мързелувам, или пък само пазарувам и готвя, а през останалото време съм на компа или пред ТВ. И знам, че не е хубаво много да се обездвижвам, но не бих казала, че моето е точно обездвижване, с това чистене след ремонта, един път седмично ходя на училище за родители, случва се да изляза с приятелка и цял ден да не се прибера....а бе, не ми е скучно.
Много съжалявам за майчетата, които имат болки или други проблеми, аз имах само в началото, но въпреки това разбирам и ви стискам палци нещата да се оправят по-бързо, и да сте по-спокойни.
Вчера лекцията на училището беше за нормалното раждане, и също засегнахме упойките. Лекторката каза, че всяка жена сама си преценява дали ще й е нужно такова нещо, и всяка жена трябва да познава тялото си добре, за да вземе правилното решение. Има майки с по-нисък праг на болка и е нормално те да предпочетат обезболяване, като при него рискът е само да не би толкова да отпусне майката, че тя да престане да се напъва и да се наложи секцио. Защото напъните се усещали, но не толкова силно и не са болезнени, и имало случаи при които жените просто заспивали. А няма кой друг да роди бебето вместо майка му, нали?
Аз искам нормално раждане, за обезболяване може би ще мисля на момента, но не вярвам да го направя - просто искам всичко да усещам.
Лекторката ни даде и съвет да не се втурваме съм болницата след първите 5 контракции, особено при първо дете. Според нея е нормално, като се усетят първите контракции, майката да се раздвижи, да се разхожда из апартамента-ако й е удобно и възможно, защото стоенето прав /т.е. гравитацията/ помага в случая. После да се вземе душ и спокойно да се отиде в болницата с около 4 см разкритие. Защото по принцип при първо раждане разкритието се увеличава с по 1см на час, да не се стои допълнително 4-5 часа в болницата, където самото постъпване повишава нивото на адреналин, а той подтиска хормона окситоцин, нужен за раждането. Но, ако водите изтекат, веднага в болницата, защото тогава вече бебето и матката са открити за инфекции и е по-добре да сме в болнична среда. Също така, каза да избягваме ядене и пиене, когато усетим началото на раждането - по-полезно и по-леко е стомаха да е празен. Аз от приятелки знам, че правят клизма преди раждането, така че това не е чак такъв проблем според мен.
Още, исках да кажа, че и аз невинаги съм убедена, че това е точният момент за бебе, но при мен разликата е, че аз го исках малко по-рано. И предпочитам да е друг сезона, за да мога да си направя за 1-2 седмици нужните ремонти и после само да подреждам, но живот и здраве-така ни е писано, надявам се през март да се стопли и през април да редя и подреждам.
Като се сетя за още нещо, пак ще пиша, че този пост стана километричен...
Лек ден от мен, напук на ужасното време навън!   bouquet

# 710
  • Мнения: 7
Simple Smile Здравейте Wink Как сте момичета Simple Smile
sweety се загуби, сигурно в снега... Simple Smile Тъкмо вчера си мислех, че е само за нас Simple Smile
Надявам се всичко да е наред, чета ви редовно, но при мен няма никакви новости Simple Smile
Нощес сънувах ужасен сън, събудих се плачейки... След това отнопво заспах, но сънят пак продължи... и пак рев... Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Аз напоследък готвя, чистя... разхождам се Simple Smile работя Simple Smile и денят свършва, само от време на време ме удря депресията Simple Smile ама бързо минава, Скокльо като ме нарита хубаво Simple Smile как да не се усмихне човек Simple Smile
За бебефон, аз мисля да не купуваме май-май... Живеем в гарсониера... колко пък да съм глуха Simple Smile
ellie, и аз не съм купила нищо и само се оглеждам Simple Smile спокойййно Simple Smile видях си много хубаво костюмче за изписване - ръкавички, боди с дълъг и с къс ръкав, чорапки и шапка - 20 лв. ... Simple Smile в бежово-зеленикаво Simple Smile може би с това ще си направя сефтето Simple Smile ама...
mylene, искам да ти кажа, че с твоя малък господин съм се смяла цял ден Simple Smile само като си представя ти колко си се притеснявала, а на детето му се е пързаляло с шейна Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 711
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
 Добро утро, мили!!!

Артемида с това будуване сигурно сега спинка, милата! И аз бодувах тази нощ и ставах често. То и без това задължително ставам поне 2  или 3 пъти до тоалетна, да видя Вики, да сложа дърва в камината.

jo anna, мила сега е момента, не се натъжавай, човек преминава през различни моменти, никога не е гаранция, че след една година ще е по-различно или, че сега няма да се подобри.Само вярвай!!! Най-важното е, че сме живи и здрави и много обичани!!! След като катастрофирахме с моя съпруг и той загина на място и останахме сами с Вики\3г 8м беше\ си казах, че нищо друго не искам нито къща, нито пари НИЩО само да си е с нас Влади. Сега благодаря на Бог за неговия най-прекрасен подарък след 4 години сами, вече от една година съм омъжена за най-прекрасния мъж на света. И нищо друго няма значение само той и Вики да са до мен, да са ми здрави и да се обичаме! Всичко друго е преходно, днес го има утре няма или е в повече.

За изписването - съвсем скромно, моите родители и брат ми ги няма в БГ, само аз се завърнах. така, че само майката на Митко, баба ми и дядо и брат му на Митко и разбира се големия батко Вики!!!

mimka1987 като четях как си родила и аз горе долу така. Ние го предизвикахме раждането с моя мъж с прекрасен секс. След това ми падна тапата и започнаха контракции, цял ден се разхождах. Беше лято, хапнахме една голяма мелба и продължихме разходките. Вечерта играхме на една игра на компа, но аз тръгнах към болницата на 10 мин към 22 30ч, но се оказа, че съм с разкритие само 1 ст. Имах си докторка за раждането, която и сега ми води консултацията. Последваха два часа обикаляне по коридорите на родилно до към 24 00ч. След това ми сложиха едно хапченце във влагалището, което предизвика контракции, включиха ме на мониторите да следят тоновете на бебо, към 3 сутринта ми спукаха околоплодните води и в 5 ч запояна раждането. Бият и упойка в шийката. Аз не искам никакви други упойки, имам няколко операции със спинална упойка и нямам желание.
Drina прекрасна новина, и ние искаме момиченце, но живот и здраве дано да съм добре след този юнак ще дойде и тя!
А вие в тази виелица как ще се събирате сега на среща?! И да направите снимки да ви видим коремчетата и усмивките!

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
pisana yana, много се радвам ,че си намерила щастието отново!На фона на история като твоята,нашите притеснения звучат нелепо Rolling Eyes Силно те прегръщам Hug

# 713
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
навън е една снежна приказка, на която смятам да си се любувам през прозореца. Не, че не ми се излиза - толкова обичам това снежно, здраво време, но все пак ще пропусна засега.
Drina - Първо честито момиченце и от мен. Да ви радва една малка красавица вкъщи. А, относно количките като проуча нещата в събота ще дам отчет. Мисля че, комбинирана количка ще бъде моето крайно решение и повече няма какво да се двоумя. Важното е да е удобна за мен и беборана. Ех, няма да мога да дойда на събирането в събота, че съм хванала мъжа за ушите да обикаляме по магазините, но следващият път ще ми бъде много приятно да дойда и да се запозная с всички майчета.
ellie - И аз още нищо не съм купила за бебето. Засега само съм си набелязала някои неща пък да видим до къде ще го докараме.
Артемида - аз си мисля, че всяка жена си задава този въпрос поне веднъж в живота. И аз много се чудех дали сега е момента. Ние също живеем на квартира, която по наша преценка хич не става за отглеждане на дете. Уж има вероятност да се преместим в наше жилище, но дали ще стане до април вече не знам. Това страшно много ме притеснява. Ако, не стане ще трябва да мислим план "Б"  Joy, който и аз не знам още какъв ще бъде. При мен е първа бременност и ми възникват още повече въпроси в главата. Опитвам се много да не мисля  newsm78, ама то няма начин все някоя хаотична мисъл ме връхлита и отърване няма.
А, иначе и аз да кажа нещо забавно покрай моята бременност. Така да се каже стана много бързо или просто на мен така ми се стори. Когато имах вече някакви признаци на бременност, които аз изобщо не възприемах като бременност моят мъж ми каза категорично - бременна си. Аз викам - не, не съм. Не може да съм бременна, то така ли лесно става. И така спорихме известно време, докато теста за бременност не показа положителен резултат. След това много се смяхме и беше толкова хубаво да разберем, че ще си имаме бебче. А, аз до последно се опъвах и не вярвах - луда работа  Simple Smile
Хайде да не ви отегчавам повече. Хубав и успешен ден на всички и горе главата.

# 714
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2296286362708&set=a.2 … ype=3&theater

Подарявам ви рози, специално изработени от мен за да си напомним, колко прекрасен е живота и цветен! Престои и 14 02, а и моя рожден ден през февруари!
Това е моето хоби сега Квилинг картички и картини.

# 715
  • Мнения: 121
pisana yana права си мила  Hug

Аз само си споделих с вас тревогите, които ме обземат често  Simple Smile

Разбира се че всичко е преходно и бебчетата, които чакаме са най-важните в момента, както и това да имат двама души до себе си, които да им дадат цялата си любов

Ето това малко ми оправи гадното настроение, което ме е обзело тази сутрин:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4504011

# 716
  • София
  • Мнения: 174
Добър ден момичета   bouquet
Добре дошли на новите мами,радвам се ,че броят им расте и това ме прави много щастлива.
zvun4e ти си ми абсолютна сладурка  Hug Hug Hug как си се сетила за мен чак ми става едно милоооо, в събота ще се видим нали?! Остави за малко домакинските работи и ела да се наприказваме помня,че миналия път нямахме проблем с това хихих.
Лелеле нямаше ме само няколко дена на хоризонта и сте изписали темата.
Аз да се отчета : На 23.01.2012 бях на преглед в бившата Тина Киркова и мисля,че с една от мамите се засякохме там към 10 ч. бях ,но ме до срамя да не се изложа и за това тук пиша да съм сигурна,че не съм се объркалаааааааааа.Бебето е добре,тежим 980 г. жизнени и енергични сме, но имам нисък хемоглобин и контракции и за тов пия но-шпа и Малтофер Фол.
Виждам ,че криси се е появила   bouquet радвам се,че всичко е наред мамче
Сега и ако Анджела се разпише няма да е зле -Момиче притесняваш ни.
По принцип ви изчетох,но толкова сте изписали,че няма как да обхвана всички теми,които искам за това ще се включвам в движение Simple Smile
За срещата нямам търпение вечееее   bouquet  bouquet  bouquet

# 717
  • Мнения: 240
Привет!
Красива зимна приказка, нооо да не е на работа човек. Ей сега ми се ползва отпуск, но ако пусна молбица хем няма да съм в график, хем нагло ще прозвучи на началници и колеги...
Drina, ще вързваме панделки на най-сладките момиченца! Радвам се за хубавите новини! Hug
Беки, мисля, че сме избрали да родим при страхотни специалисти и хора в една от най-добрите клиники в РБ. На фона на това, че раждането е 1-2-3 пъти в живота /аз не планирам повече/, личното ми мнение е, че си заслужава да се погрижат добре за бебетата и за нас или с други думи  "да се мъчим в лукс". Напълно те разбирам... Аз не съм казала още точно в коя болница ще раждам. Казах само, че обмислям варианта за частна клиника. Мен се опитват да ме убедят, че в частните болници "нямат толкова опит", че "там не знаят какво да правят", следователно мисля повече за комфорта си, отколкото за бебето. Накрая ми писна от съвети вече казвам само:"Ми не съм решила" и не давам обяснения. Каквото и да ни говорят, отговорността ще си е наша и на лекарите, които ние сме избрали. Дори да послушаме съвети, пак ние ще носим отговорност. Затова за мен няма смисъл от дискусии нито с родата, нито с приятелки. По-точно - или ще ме подкрепят, или няма да общувам с тях. В момента нямам нужда от хора, които да ми стоварват своите страхове и колебания по въпроси, които са моя грижа. Може да звучи грозно, но още помня коледната си контракция...
jo_anna, всичко ще се подреди, ние сме страхотни късметлийки, че сме в тази тема  Hug Ще се справим с всичко, с което се наложи. Вярвам, че ще ни се налага да се справяме вече и с много хубави неща. Понякога, когато "водата ми стигне до устата" си спомням през какво минах, после усещам ритниче от моето момиченце и ...виждам влюбения поглед на мъжа си... казва, че ми светят очите в тези моменти...
Артемида  Hug Hug

# 718
  • Мнения: 1
Привет и от мен!
Днес съм още по-зле и от вчера, а се надявах да има подобрения, но карай, ще продължавам да я боря тая настинка и това си е!
Артемида, дано си успяла да поспиш мъничко поне. Аз понякога също съм си задавала въпроса за удобния момент, но като се замисля, такъв няма! Хората са си казала това е Божа работа. Едно бебе, когато те хареса за родител и реши да дойде при теб, тогава се случва, а не когато човек сам планира. Така че, всеки момент е удобен, ако искаш да имаш деца Simple Smile Майка ми наскоро ми каза, че не ме е питала ама и не ме пита де, ама все пак как сме взели решението да имаме дете. Но аз като не ме пита не отоговорих, че детето е взело решението да има нас за родители  Joy
Иначе роднините ги игнорирам откъм всякакви изказвания - не се вълнувам, прото се забавлявам с вижданията ми. Вече не се дразня и не ми е мъчно, защото ги познавам добре и така. За мен е важно, че мъжът ми е до мен, разбира ме, подкрепя ме, вземаме всички решения заедно и много се обичаме, а това е достатъчно.
Писана Яна, прегръщам те силно и пожелавам на всички ни да имам поне малко от твоята сила и позитивизъм!  Hug А квилинга ти е страхотен! Аз наскоро го открих и то защото видях опаковката на диска от твоето 3-де, който подари на мъжа ти и много се впечатлих. Та браво момиче, продължавай в същия дух. Аз ако не бях почетен член на кръжока "две ръце, колко ми пречите" щях също да се занимая с изработването на такива красоти. То човек като си седи вкъщи това е много добро хоби. Една приятелка мама плете, друга пък бродира гоблени...ама аз защо съм толкова непохватна да му се не види.  Tired
Относно пазаруването - ние също не сме купили нищо. Даже роднините около нас, които изявяват желание да пазаруват още ги спираме. Има време, а сега има и достатъчно голям избор, така че няма да свършат бебешките красоти по магазините!  Peace
Момичета, прегръщам ви много, и ви пожелавам хубав приказен снежен ден! Останете на топличко и се наслаждавайте на чистата гледка!  Hug Hug Hug

П.П. Криси, много си права! Аз не се влияя от чужди мнения, обикновено правя това, което сама съм преценила, така че не ме притесняват другите. Важното е, че съм спокойна от избора си. Браво и на теб, не е грозно, все пак ти си човека, който носи бебето и трябва да го износи и да го роди живо и здраво, така че другите да си говорят каквото си искат, не те ще раждат и ще гледат детето ти.  Hug

# 719
  • Мнения: 1 313
Здравейте Simple Smile
Днес съм в отпуска  и с планове да свърша 101 неща, но както може да се предположи от снега на вън, част от тях отпаднаха.

Бях на зъболекар и да споделя какво ми казаха за кървящите венци (повтаря се с някои от съветите, които вие ми казахте)
 - мека малка четка, хубаво да се търкат и самите венци, за да излиза събралата се кръв;
 - жабурене с вода със сол или сандрин, но не и други химии, ежедневно;
 - жабурене с една лъжица зехтин веднъж седмично.
Моята зъболекарка препоръчва леко почистване на зъбите края на 8-ми месец и задължително посещение след спиране на кърменето, много рисков период било.

little_didi4, от къде поръча слинга? Аз много се чудя какъв да избера. Тип шал много ми харесват, но си мисля, че ще ми е много топло лятото.
Еко пелени на кое казваш - многократни или еднократни от биопроизвдоство?

Drina, за този доктор, може би е по-добре да пиша като прочета цялата книга. Той е много популярен, но книгите му не са преведени на български. Има система от 5 правила как да се успокои бебето, но не съм стигнала до подробното им описания. Твърди, че бебетата се раждат много рано (това и на други места съм го чела) и първите 3-4 месеца може да им е по-трудно да се справят. Казва, че едно от 5 или 6 бебета е много ревливо и родителите не успяват да го успокоят. Но е разработил система, която да помага в такива случаи. Мъжа ми записа CD с негови клипчета от нета - за секунди приспива ревящи бебета.
Ако забравя, напомни ми да пиша пак като прочета книгата.

Артемида, не се обвинявай за мислите си. Това не те прави лош човек, лоша майка и т.н. Бебето си е голяма промяна. За мен всякакви тревоги покрай нея са нормални и оправдани. Не бъди строга към себе си Hug

Уф, Беки, искам утре да прочета, че изведнъж си се оправила!

Общи условия

Активация на акаунт