Хайде да броим калории 2

  • 62 655
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 80
той вятъра е много студен и пронизващ,къде му е преобръщането към топло.
  По точно на мъжа ми му стана!  Mr. Green Той бърка качамак у нас!!! На мен не ми се отдава Mr. Green, който е бъркал знае за какво говоря!!!
Сега трябва да си измислим по една вечеря към 300 кал. и сме екстра!!!

Ако знеш това как ми звучиииии хахаххах,както съм загоряла моя от 4 месеца го няма и само това виждам хахахахаххахахахах
Аз мисля една супа лещичка да сваря тя е 100 кал на 100 грама,мисля че е добре Simple Smile тази вечер десерт не ми се полага

# 721
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Еми и на мен така ми звучи, за това сложих зеленото човече!  Mr. Green

# 722
  • Мнения: 932
Момичета, намесвам се във вашия "чат" , защото смятам да се намеся трайно  Grinning. За мен това е най-прекрасният начин за отслабване. Но досега съм смятала много грубо калории и не съм чела почти нищо. Имам питанка, на която не намерих отговор. Досега бях 10 дни на кленов сироп и днес съм 9- ти ден захранване. Ще продължа с броене на калории, но се чудя от колко да започна. Предполагам, че ще трябва да е от доста по-ниско от 1300. Според таблицата в "Здравословно" трябва да приемам 1590 за сегашно тегло и 1530 за мечтаното тегло от 50кг.

# 723
  • Мнения: 80
ira_d да ти кажа и аз съм от по-новите и от понеделника карам на пробна седмица,ама аз по пронцип преди като ги смятам горе долу съм приемала над 3000 на ден.Те по-принцип на места че казват че трябва да приемаш със 100 по малко,ама кой може да ги сметне точно.Аз тая седмица гледам да не надвишавам 1300-1400.Ама като се появят по-вещите от мен ще ти кажат

# 724
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
ira_d , добре дошла!
На мен лично ми се вижда неразумно да караш с по-малко от 1200. Намалява се обикновено с 15-20%. Иначе много бързо ще достигнеш плато, организма ще свикне с малкото калории и ще си стоиш гладна, но с едни и същи килограми, без да сваляш. Не стресирай излишно огранизма си!!! На мен , например, ми се полагат към 1500 без спорт, спокойно ежедневие. Аз гледам да се вмъкна в 1200-1300, + спорт всеки ден. Имам резултати за два месеца.  Wink Даже още първите две седмици видях промяна. Сега малко съм поспряла да свалям, но са ми останали най-трудните последни тлъстинки и може и това да е една от причините. Другата , че напоследък често надвишавам границата на калориите  Mr. Green, че се заредиха едни празници, едни гости при нас... ooooh!

# 725
  • Мнения: 80
ееее тя лещата била над 300 калории за 100грама,така пише на опаковката,а калкулатора на розали ми я дава 100 кал.Тъкмо я сложих и сметнах с калкулатора,ако я запържа идва около 250 кал. на порция,ако не я запържа е около 150 кал.Определено ще си я оставя на супичка.

Май ще трябва нова темичка,до сега не съм правила,може да сложим калкулаторите които ползваме за да е по-лесно на новодошлите и малко инфо.

# 726
  • Русе
  • Мнения: 2 153
iRA здр. и от мен, тука сме малко луди, ама ще ни свикнеш  Laughing, я дай повече инфо за това колко ядеш в момента, че от сироп на 1200 ще ти дойде множко си мисля. а и имаш ли някаква визия ще спазваш ли определен режим или ще си е твой някакъв или просто ще си броиш - за да знам кога да вада бухалката  Joy, а и съветите ще са по "компетентни"  bowuu
както си разбрала вече, ако си чела назад аз съм човека с бухалката  Joy Joy bowuu bowuu, но напоследък Непокорната ми изземва функциите - простено и е. щото аз съм за бухане.
ооооох нямам сили вече
малеееее, тука и за мъже почнахме да говорим -(Маями да не чете тоя абзац Embarassed Embarassed) алоооо аз съм на месо, а мъж има няма от година и половина само на снимка  Joy Joy Joy, ама на снимка са по-хубави. и мълчат и не им переш чорапите Joy Joy Joy
кикс от 100г леща става два черпака яхния - яж си с кеф
Непо.... ти все с гостите се оправдаваш - те от вас не излизат тез хора, да вз0ема и аз да немина и питки ще донеса. къде на 7-ми ще минавам през Сф. ( ти нали си там или се бъркам) по пътя ще проверя и Киксито дали внимава.  Rolling Eyes Hug и после отивам да слабея на балката.
 

# 727
  • Мнения: 80
Да се отчета за днес
З:корнфлейкс+мляко+мед+3в1-325 кал.
2з ябълка+ мляко с нес–160 кал.
обяд:  Mr. Green Mr. Green 1 малък банан 120кал.+6 кубчета бял шоколад Mr. Green 180 кал. милка шоко джафа 4 бискв. 300 кал.
В: леща сметнах дозата която ядох към 150кал.+3 лъжички мляко с ориз 100кал.
Тотал:1335
Малейй аз само въглехидрати ям ужас

# 728
  • Мнения: 1
Айде и аз да кажа за какво стана с мойто мерене.... За последната седмица съм -1.5 кг или общо -9 кг за 7 седмици броене.... Най-много намаляват СМ покрай кръста... мисля, че е нормално Wink Напредвам стабилно към целта си!  Grinning

# 729
  • Мнения: 80
еее маями супер си
 да си кажа болката мъжа ще си идва след 3 седмици,а не другата както си мислех.Хубавото е,че ще имам още време на смъкна килца,че да се изненада като си дойде Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 мар 2012, 20:04 от kiksi007

# 730
  • Мнения: 1
kiksi - мерси!  bowuu Хубаво е, че КГ намаляват... нали това е общата цел! Но пък за моя случай е вярно, че това намаление НЕ Е 100% от мазнини (което можеше да се очаква), а и от загуба на мускулна маса!  Rolling Eyes Наясно съм с това и е защото спортувам доста малко... Ще стане и повече спорта, ама дето се вика за някои музиканти - той много хубаво свири, ама трудно почва!  Laughing

kiksi - е щом имаш още три седмици на разположение за "изненадата" - ще се получи неминуемо!  Peace Не ти знам мерките, но като нищо може да имаш 3-4 кг в минус след 3 седмици! Предполагам, че си извършила някои измервания и пресмятания, които си трябва в НАЧАЛОТО на екшъна с броенето - измерване на тегло, индекс на масата на тялото, необходими калории за запазване на теглото и др. Последното (необходими калории за запазване на теглото) е много важно за да може да си направиш някакъв план за (поне) 3-4 седмици напред - да знаеш откъде тръгваш и къде искаш да пристигнеш, как се дрижиш по трасето и прочие...... Ако не си - утре ще пусна тука списък с линкове за разните му калкулатори и полезни статии по тия теми... поне които са ми "хванали" окото и които аз ползвам..... Ще е полезно и за новата тема...  Peace

ira_d - теоритично, за да намаляваш ефективно тегло трябва да поемаш към 20% по-малко от калориите нужни за запазване на теглото.... Значиии... ако се движиш в рамките на 1200-1300 ккал на ден за достатъчно дълъг период (в зависимост от твойта ЦЕЛ за намаление на теглото) - ще си ОК. При това положение може да "разчиташ" на 0.5 до 1 кг намаление на теглото за седмица - индивидуално е за всеки организъм все пак Wink

Последна редакция: пт, 16 мар 2012, 20:52 от Miami_beach

# 731
  • Мнения: 932
...ама на снимка са по-хубави. и мълчат и не им переш чорапите Joy
 
Joy hahaha
Благодаря, момичета, за мигновеното желание да съдействате на сестра ви по неволя   Grinning Или по воля - като гледам при вас е много весело  Laughing
Не съм ви чела и не съм се запознала още с длъжностите в обществото на бройкаджийките, защото реших да подходя научно: Тема първа, страница първа, четейки всички възможни дадени статии. Още съм на тема първа, 31 стр.
Ето и моето положение: изкарах 10 дни на сироп. Захранвах много умерено по моя система - първи дни сокове, после зеленчуци и така. От няколко дни: закусвам фреш, обяд 150гр картоф, половин чушка, броколи, един домат и 1/4 авокадо. Всичко правя на пара, без сол. Вечер същото като вчера ядох салата от зеле и филия пълнозърнест хляб и за първи път включих сол. Врътката е, че постя. А хубавото е, че нямам срок. Дрехите ми стават вече и отслабването е с козметична, а не икономическа цел вече  Grinning Гледам да карам на етапи : в момента съм на етап 4 - трябва да отслабна до 54кг. Следващият етап 5 ще е 51. И след това ще видим как изглеждам и как се чувствам.

# 732
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
щото аз съм за бухане.

някой каза, че е за бухане!!!  Mr. Green    fight

elan , ти не знаеш каква е лудница у нас!!! И не ти трябва!!!  Mr. Green Живеем на куп много, много хора, и имаме много, много често гости. Които се чувстват повечето като у дома си и не се броят вече за гости. И аз не ги броя. Нон-стоп се готви и все някой нещо яде. А зададат ли се празници /при нас всичко се празнува, без изключение  Mr. Green/, леле майко!!! Направо ми се иска да изляза, за да има място за прииждащите!!! hahaha Другото е , че сме на първия етаж и сме много общителни. И повечето ни комшии също. И вечер на прибиране , половината минават първо през нас, да си кажем една приказка и после се прибират по домовете. Странна работа е погледнато от страни, ама традиция на блока някаква...И да поясна, че не сме от малцинствата  Mr. Green На звънеца постоянно се звъни и по едно време оставяхме леко открехната вратата, че ни мързеше да отваряме през 5 минути, а и бебета спяха. То кой крадец ще влезе у нас, като знае колко хора сме и всичките лоши  Twisted Evil...
 
kiksi007 , това на пакета са калории за сух продукт. Най-лесно смятам с оня калкулатор в Здравея за рецепти. Попълвам всички продукти и ми излизат калориите за цялата манжда. После деля на порции. Лещата не съм забелязала да е много страшна... Simple Smile

Браво на Маями за напредъка!!! Peace
... ама на снимка са по-хубави. и мълчат и не им переш чорапите Joy Joy Joy

 
Ами аз затова моя съм си го избрала като снимка - мълчи и сам си пере чорапите!!!  hahaha И качамак бърка като се наложи!!! И му става!!! Mr. Green kiksi007 , за качамака става въпрос!!!  Mr. Green

Днес поизостанах с яденето, ама ми е простено , предвид предходните дни  :mrgreen:7

З: филия с пуешко филе +1 яйце
О: качамак със сирене и масло
В: извара ... и малко след нея - дробчета с масло на фурна.
Някъде там през деня намерих и едно парче шоколад/15 гр/ у нас на секцията. Не знам кой го е захвърлил , но аз почистих  Mr. Green .

Тотал:1113 ккал.   Shocked Отдавна не съм виждала такава цифра!!! Mr. Green


# 733
  • Мнения: 80
ООООффф тъкмо си написах коментара и ми спря нета,но преди това можах да изчета на непокорна  отново успя да ме разсмееш  Joy Joy Joy макар че нещо ми е сдухано,ама аз накрая там го сметнах,защото сложих и морковче и лучец и чесън.Ами радвам се че на твоя му става,налиии качамака там  newsm62

маями много си изчерпателен,аз във вторник се изтеглих,а от понеделник съм на този режим така,че смятам да се изтегля другия вторник,пък не съм си вземала мерки,защото нямам МЕТЪР хахахахаха може с конец да ги взема.Аз както казах тази ми е встъпителна седмица и още не съм определила какъв ще е лимита.По принцип аз и преди го казах,че се хранех с изключително калорична храна особено слладкиши.За другата седмица вече си определям горна и долна граница,въпреки че тази не съм надвишавала 1400кал.

ха това търсех http://zdravbadi.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0 … %D0%B8%D0%BA.html

накрая на статията ме кефи казаното "защото успехът се крие в постоянството"

Последна редакция: пт, 16 мар 2012, 22:02 от kiksi007

# 734
  • Мнения: 932
Тази статийка ми е точно по вкуса  Grinning 1090 кал за мен днес.

Общи условия

Активация на акаунт