Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 5 част

  • 139 339
  • 1 774
  •   2
Отговори
# 30
  • Временно
  • Мнения: 788
Последно сестра ми роди декември 2010 и тогава също беше без монети.

# 31
  • София
  • Мнения: 13 206
Във ВИП стаите има ТВ и е безплатно. Това с монетите винаги ме е шокирало  Shocked
Все едно да ида на хотел и да ми таксиват кабелната отделно. Цената за ВИП е 40 лв, та може да вмъкнат някакви стотинки за кабелна  Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 176
Не видях никъде в списъците от първа страница шоколад . А това беше първото, което ми поискаха, след като ме настаниха в стаята 2 часа след раждането - август 2011. И изискването до 2-3 часа да съм го изяла и изпила 1.5 л. мин. вода. Това е след естествено раждане.  Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 76
Актуализираният сайт на Първа АГ болница „Св. София”


Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - първата тема
Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - втора тема
Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - трета тема
Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - четвърта тема


Списък с необходимите неща за престоя в болницата след раждане
За мама:

- нощница , желателно с копчета до пъпа или с два реда копчета отстрани, за да е удобна за кърмене
- хавлиени кърпи за лице, ръце и тяло
- тоалетни принадлежности, тоалетна хартия
- мобилен телефон и зарядно
- бельо - еднократно/бабешки гащи, сутиен за кърмачки
- превръзки за родилки или лигнин
- мокри кърпички
- подплънки за кърмачки (евентуално помпа)
- малко кеш за кафето  Wink


За бебе:

- еднократни пелени (средно по 8 на ден)
- бебешки мокри кърпи
- памучни ръкавички
- залъгалка

Багажът за родилно отделение да е отделно от този за реанимация и за престоя в болницата. За реанимация и за престоя да бъде донесен от роднините след превеждането в съответното отделение.


списък и снимка благодарение на Café con leche

  Аз ще добавя още и ,кое аз си бях взела за болницата и ми беше много удобно ,домашен халат , два три клина за да не съм непрекъснато с голи крака и тъй като бях с по къса нощничка  или туника  , и понеже стоях 10 дни дори накарах мъжа ми да ми донесе и епилатора  , аз съм против еднократните гащи  ужасни са ,не е нужно да си носиш бабешки гащи аз лично си бях с най-обикновенни бикини, които са ми удобни ,от по плитките понеже бях секцио и да не пречат на раната - бях в самостоятелен вип и съм много доволна има си всичко ,телевизор с безплатна кабелна естествено ,хладилник , имаше и от онези сините лампи за дезинфекция ,които обикновенно има пред кабинетите за детска консултация , парно и отделно и маслен радиатор ,самостоятелна баня и най-вече спокойствие и уют. В обикновенните стаи видях дори родилки да си носят телевизор  понеже в тези стаи няма  . А най-хубавото беше уникалното легло с дистанционно ,което можеш да си нагласяш както ти е удобно и на каквато височина искаш ,доколкото знам в двойните випове няма такова легло ,това е страхотно удобство особенно за родилите секцио !

# 34
  • София
  • Мнения: 10 698
Оф,за леглото в самостоятелния ВИП разбрах наскоро и ме е яд,че не знаех...и взех двоен ВИП. Ако е рекъл Господ пак да раждам някой ден,ще е самостоятелен ВИП именно заради леглото.Просто се изкикерих на смотаните им легла в двойния,не че не се преживява-преживява се,но защо като може да е по-добре.

# 35
  • Мнения: 534
Мда,определено след операция на другата сутрин  едно кафе с мляко е повече,ама повече от повдигащо духа/за тея които пият кафе де!/,аз не си бях взела и стотинка и добри хора ме почерпиха  Mr. Green,сутиен носех,подплънки също-за всеки случай,имам кърма но там не ми е текла по нощницата,но щеше да е грозна гледка.

Като каза за пари се сетих как ме обраха в окръжна болница #Cussing out.Бях си взела 20 лв.(на цяло) понеже нямах джобове и ги държах в чантата с нещата ми(в шкавчето).Не знам дали като съм била в банята или другаде ама ми бяха взели 20-те лв и ми оставили 5лв.Бях сама в стаята.сега ми е смешно ,но тогава бях бясна(не зареди парите ,а че дори там ме обраха).После исках само стотинки за ТВ-то,кафе не пиех,храна ми купуваха всеки ден.

# 36
  • София
  • Мнения: 10 698
ditka_sl мизерници има и винаги ще има навсякъде  Hug

# 37
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,

зачитам ви редовно, събитието и при мен наближава доста стремглаво ...  #Crazy
Искам да ви питам как стои въпроса с храната   newsm78 , има ли проблем да ти носят  newsm78
и какво въобще позволяват да се хапва ( за след секцио става дума)?

# 38
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте момичета,

зачитам ви редовно, събитието и при мен наближава доста стремглаво ...  #Crazy
Искам да ви питам как стои въпроса с храната   newsm78 , има ли проблем да ти носят  newsm78
и какво въобще позволяват да се хапва ( за след секцио става дума)?
Значи след секцио по принцип можеш да си умреш от глад ,защото те държат на диета докато не успееш да ходиш по голяма нужда  ,а представи си след клизма и цял ден не ядене как да се изходиш -на мен лично ми носеха тайно и си хапвах от киселото мляко активия за да успея да свърша нещо иначе не ти дават обща храна ..

# 39
  • Мнения: 0
Е то как ще отидеш до  WC  без да си яла ???  newsm78 ууужас  Sick

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
пльос Grinning

# 41
  • Временно
  • Мнения: 788
След секцио храненето е доста оскъдно  Laughing Аз да си призная нямах и никакъв апетит.
А за изхождането - добре,че мина лекарката при която бях родила,та ме посъветва дори да не съм свършила работата,като питат да кажа че съм,защото иначе дават рициново масло - и няма да е никак приятна емоция да те свие корема с прясна операция. Rolling Eyes Ама не ми се наложи да лъжа де. Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 10 698
Не е толкова страшно рициновото,нямах  болки,а е важно да има изхождане след операция т.е червата да функционират правилно...

# 43
  • София
  • Мнения: 6 260
Не е толкова страшно рициновото,нямах  болки,а е важно да има изхождане след операция т.е червата да функционират правилно...

 Peace Хич даже не е страшно. Можете да си купите и предварително шоколадче Комфорт. Аз лично се направих на мъж и си изпих рициновото, въпреки че ми предложиха варианта с шоколадчето. Не мисля и сега да си купувам...

# 44
  • Мнения: 506
Оооо и аз си го спомням рициновото масло.Гадничко е на вкус,ама върши чудесна работа  Wink Преди 6г даваха задължително на всички.Аз даже и на другия ден си исках по собствено желание.Не ме е присвивал корема.

Общи условия

Активация на акаунт