За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 29

  • 29 258
  • 773
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 309
Само на кърма е. Док ми прави диета, бях и на кисело мляко, без ориз, боб, леща и др и никаква разлика. И аз си мисля че е свикнала с термометъра, но незнам как да я накарам пак да ака сама

помага масаж на коремчето, нека лекар покаже как се прави!
И нека не се подценява техниката, като се прилага на често преди кърмене.
И клизмите не са никак желателни.
Бих предпочела да дам прясно изцеден сок от круша,вместо клизма на изключително кърмено дете.

# 751
  • София
  • Мнения: 44 354
аз пък никак не бих дала сок на 2 месечно.

# 752
  • Мнения: 309
аз пък никак не бих дала сок на 2 месечно.
и аз не съм давала,
но в случай на тежко запичане, ако се констатира такова трябва да се вземат мерки.
Та от възможните бих избрала именно посочената. Peace

# 753
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Момичета, от днес сме с зъбче, току-що видях малко кръв по една играчка която гризеше  Confused нормално ли е?
да, може да има  разкървавяване при пробиването, леко де, така по капчици.


Благодаря   bouquet Вече няма  Simple Smile

# 754
  • София
  • Мнения: 44 354
само дето изобщо не знаем не само има ли тежко запичане  и има ли запичане изобщо....

# 755
  • Мнения: 309
само дето изобщо не знаем не само има ли тежко запичане  и има ли запичане изобщо....
в този смисъл е и горният ми пост!

# 756
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Казвам от опит оставете термометъра с него нищо добро няма да постигнете. Има ли подозрения за запек по-добре дайте Дуфалак сутрин (тогава е най-ефективен). В началото като новоизлюпена мама чела теорий, които като ми трябват ми се изпаряват от мозъка слушах свеки и сестра и, а те ми пееха едно и също всяка вечер като дойдат за къпането "Как ги държиш цял ден без да ги изакаш като не могат сами, давай термометъра и сапуна и да почваме"  ooooh! Е, този начин на мислене ни косваше месеци мъки да се научат сами да акат а не да чакат винаги механична помощ.

# 757
  • Мнения: 263
здравейте,ние от 5дена се захранваме с морков,и получихме запек,днес да му дам ли картоф или да спра захранването,

# 758
  • Мнения: 3 114
Зизу, продължи с тиква, но давай по лека. Наистина запекът е характерен при захранването, но достигането на големи количества за кратко време може да влоши нещата. Разреждай с мляко, ако не кърмиш и задължително давай мляко преди или след.

# 759
  • Мнения: 263
аз не бързам почнах с 1лж,после 2 и така,мерси за отговора,ще му дам тиква,а моркова го спирам

# 760
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Скоро забелязах ,че едно зъбче на Димана й липсва, т.е. отдолу има само три резци и после са й излезли кучешките зъбчета и кътниците. И този резец как ще пробие? Дали ще си намери място?

# 761
  • Мнения: 2 809
Скоро забелязах ,че едно зъбче на Димана й липсва, т.е. отдолу има само три резци и после са й излезли кучешките зъбчета и кътниците. И този резец как ще пробие? Дали ще си намери място?

Няма ли място между кучешките и резците?

# 762
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Има място,но ми се струва малко.

# 763
  • Мнения: 219
над тях е зачервено повече, точно като малко изгорено.

С какво да мажа?Не смея и на личната да се обадя, ще каже какви са тия родители нескопосани.

Здравей!Вероятно вече си получила отговори, но понеже тук никой не е отговорил /или поне аз не видях/ , можеш да намажеш с Дефламол.

# 764
  • Мнения: 2 809
Има място,но ми се струва малко.

Значи, ще си намери, но има вероятност да е накриво.
Ако се притесняваш идете на детски стоматолог.
Ние профилактично я водихме при д-р Маркова в Медстом, но там трябва да се запишеш час с месец и половина - два по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт