ЗОНАТА и ние - 7 Тема

  • 48 067
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 493
Хей, какво става тука? Аз не съм влизала тук цял ден и тя станала- каквато станала. Моля ви, момичета, заслужава ли си за някакви точки да се изпокараме.  Hug
Аз съм съгласна на варианта с пчеличките (много добра идея), иначе много смятане -много нещо. Така по всяка точка от отчета получаваме или 1 точка(пчеличка) или 0(търтей) и накрая се смята много лесно.
Също така съм много съгласна с ZoniRai , че много по-голяма полза ще имаме от състезанието, ако си споделяме кой какво е ял, за да се видят грешките( ако има такива) отстрани и да се коригират.
Е, хайде сега да си отчета вчерашния ден по новия регламент:
1- Dani1712, 10.03., 10 блока
2- Хранения за деня- 8ч -2бл ; 12ч-3бл ; 16ч-1бл и вечеря - продължи от 20ч до 23ч Sunglasses с незнам колко блока(откъм храна малко, но откъм вино доста  Wine Glass - така че тук съм с търтей(0 точки)
3-Пропуснато хранене - нямам ( ха,ха , тук май заслужавам пчеличка)
4 -изкушения - имах доста. Но все пак да се похваля правих пита, имаше и торта, а аз дори и не ги близнах, така че заслужавам потупване по рамото поне.Но вечерята определено не ми беше балансирана - търтей(0 точки)
5 -Хич не ми беше благоприятно изпитото вино вечерта, тъй като сутринта ме боля доста главата smile3517 - ох и тук търтей(0 точки)
6- До вечерта всичката храна ми беше измерена с кантарче, но след това-не - търтей(0 точки)
7-Ура, тук най сетне ще взема 1 пчеличка(1 точка)- че водата ми беше дори над 2 литра
8 -Сутринта за закуска и за следобедна си хапнах от ябълковия сладкиш, който спретнах, строго изчислен по Зоната http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=646439.0, а за обяд задушен зелен боб(1ВБ) с телешка наденица(3ПБ) и ябълка за десерт(2ВБ), вечерята -...- тук няма ли половин пчеличка Sad
9 - никой не ме е гонил, че да бягам - търтей(0 точки)
10 - е, както всички сметнахте аз си улових 1 пчеличка за 1-вия ден, докарана от вода, а не от храна , но и на това съм доволна. Важното е да ни е весело и да се усмихваме, а не да се мръщим  newsm51

# 691
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Дани, и аз  се радвам, че се уточниха нещата. Сега след твоя пост искам да уточня и нещо друго, че ми се стори, че си разбрала правилата като- или пчеличка или търтей.  Не е точно така. Сега обяснявам: Значи всеки ще получава търтей само за точка№ 3, точка № 4, и точка № 5.  За всички други подточки или има пчеличка или просто няма нищо. Демек на ден може да събереш най много 3 търтея Simple Smile Сега  копирам поста с пчеличките на ново, по който да се водите, от долу ще напиша уточненията и казвам старт от понеделник, нова седмица, нов късмет, на ново и на чисто. Не се сърдете, че се отложи малко старта, но така е по добре за всички, да няма недоразумения и най вече Емигрантка да не е в стрес  Hug

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 04:58 от Emigrantка

# 692
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
1.  Състезателка- Име, дата, ден.- колко блока

2. Хранения на ден-5- сутрин, обед , следобед и т.н в колко часа- заслужих си стриктна пчеличка. или пропуснато хранене,поради липса на време,забравяне,ситуация и т.н.- няма пчеличка.

3.  Изкушението победи- Изядох  бонбона, вафли, кифли и т.н, извън зоновите хранения- мисля,че  халюцинирам, но виждам огромен  лаком търтей  bambam или удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка

4. Целия ден минал само на благопроятни  храни(с изключение на мед-но само по здравословни причини и яйца-заради цената, също и брашното, ако се налага да се ползва в приготвянето на някой ястия )- заслужих си зелена пчеличка  Rolling Eyes или  в мен се блъсна червен търтей. smile3537

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка. Ако ли не- мързелив търтей smile3538

6. Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя  help, но си искам  водната пчеличка, или пчеличката отплава  на някъде  smile3549

7. Споделено и прилежно написано  меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет Heart Eyes

8. Днес тренирах, гониха ме, бягах, спъвах се, изпотих се - всичко това в продължение на 30 мин- и си гепнах спортната пчеличка.


9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой.
При уловени 5 последователни (една след друга) пчелички-герои, всеки ще получи допълнителна ПЧЕЛА-ГИГАНТ. Всяка една пчела-гигант ще може да изяде по  един търтей от вашата колекция.

10. Според мен днес улових ...еди си колко пчелички, и един или два търтея по погрешка  doh

За точките които са в червено- alert внимание - опастност от търтей. Всички други точки-или си улавяте пчеличка, или ви е избягала. Hug
В най добрия случай можете да свършите  деня с 8 уловени пчелички. В най-лошия случай с 3 търтея + пчелички, ако има такива #Crazy

Обявявам нов СТАРТ от понеделник- 12 март. running  wait

Състезателки:  Shocked

1. Moharet –61 кг.- 9 Блока
2. dani1712 – 74,5 кг – 10 Блока
3. piqnata vishna - 70 кг, - 9 Блока
4. roksi12 - 70 кг. - 8 Блока
5. kami_pld –  69.500 кг. -  9 Блока
6. ZoniRai- 48 кг, 10 блока
7. sonq – 75кг -  9 блока
8. Gjia - 56 кг, 9 блока
9. MeRiTo`-  кила 59кг, 8 блока

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 05:02 от Emigrantка

# 693
  • Мнения: 5 405
Ее, тъкмо се радвах, че ще имам спортна пчеличка днес  Crossing Arms Ама аз и утре ще си я изработя и всеки следващ ден също!  Hug Heart Eyes
Ама аз сега искам да прегреша с една бисквитка като не сме в състезанието  Joy Joy Joy
Радвам се, че идеята с пчеличките се хареса  Blush

# 694
  • Мнения: 0
Момичета, аз ще се отчитам довечера или утре, че сега нямам никакво време. Смениха времето и съм с 1 ч по- рано на работа.
Правете любов Heart Eyes , а не война  #2gunfire! Лек ден!

# 695
  • Мнения: 0
Ихих хихи сега виждам на Емигрантка аватара, колко е в тон със състезанието:)

Ето ме и мен с отчета:
1.  Състезателка- ЗониРай - понеделник - 10 блока

2. Хранения на ден-7 - по два блока на закуска обяд и вечеря + 3 междинки  по 1 блок + 1 преди да легна

3.  Нямах изкушения, на които съм устояла - намам инатеста пчеличка

4. Целия ден минал само на благопроятни  храни- заслужих си зелена пчеличка ( мнее е сигурно)
5. Всички хранения за Деня Не са с кантарче мерени, имам си кантарче инсталирано в главния мозък вече. Истинското кантарче си го подарих преди два месеца на приятелка - Няма мерителна пчела за мен...

6. Изпита вода- 3,5 литра досега - почнах вече да се давя  help, но си искам  водната пчеличка

7. Споделено и прилежно написано  меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет Love
Закуска в 8ч - 2 блоока
2ВБ банан + Кис. мляко + 1ПБизвара + тахан - в Блендера за 10 секунди и изпито за 5 сек + 1ПБ шунка

Междинка - 1блок - 11.30 ч - 1ПБ Белтък + 1ВБ фибри

Обяд  2 блока - 14,00ч - Палачинка в микровълновата от 1 яйце + 1/2БПизвара + 1/2БПшунка + 2ВП (2 сл) трици + 2МБ (6) маслини + много магданоз

Междинка  - 1блок16,30 - кисело мляко

Вечеря - 2блока - 19,30 пиле супа + кълнове и хляб вита

Преди лягане 1блок : смути от кис. мляко, тиква и банан - мммм + сиренце

8. Днес врътнах 15 мин колелото, но не го смятам за тренировка - няма спортна пчеличка за мен
9. Геройската пчела да хвръкне на друга зонарка, пожелавам от сърце

10. Според мен днес улових 2 цели пчелички и дупето  на третата., заради банана и хлябчето

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 09:54 от ZoniRai

# 696
  • Мнения: 0
Аз 2 дена почти едно и също хапвам. Закуска 2 Б - кис. Мляко с бадеми, обяд -2 блока салата айберг с риба тон, следобед -1 б пр. Мляко с бадеми, вечеря 3 блока - месо с ориз  #2gunfire марш в ъгъла, наказана, вечерна закуска 1 блок - кис. Мляко с бадеми. Сега си готвя запеканка с тиквички по рецепта от блога, мерена с кантарче. Водата я докарвам 1.5 на ден. Пия си рибеното масло, калция и спирулината. Не съм 100% стриктна, но се старая. Коремът ми почна да се прибира. Това е много добре. Успех на всички!

# 697
  • София
  • Мнения: 783
1.  Състезателка - Moharet - 12.03 - понеделник - 10 блока

2. Хранения на ден - 5 - сутрин 09ч, обед 13ч, следобед 16ч, вечер 20ч, преди лягане мисля да е към 23ч. Май си заслужих стриктна пчеличка  Grinning

3.  Днес ми се хапваше шоколад, но го заместих с половин литър вода и си заслужих инатеста пчеличка  Grinning

4. За жалост в мен се блъсна много лош търтей и не ядох само зелени храни  Embarassed

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка  Grinning

6. Пийнах 2 литра вода и мисля да ги направя 2,5 докато си легна - водна пчеличка    Grinning

7. Мисля да хвана и пчеличка - поет Love  Grinning
Закуска - мед, сусамов тахан, пилешка шунка - 1 блок
Обяд - омлет от 2 белтъка, 1 яйце и извара - 3 ПБ; салата домати и краставици - 1 ВБ, киви и ябълка - 2 ВБ; 9бр сурово кашу - 3 МБ
Сл. закуска - пилешка шунка, киви и 3бр кашу
Вечеря - омлет от 2 белтъка, 1 яйце и извара - 3 ПБ; салата домати и краставици- 1 ВБ, 2 филийки Бонус - 2 ВБ, зехтин - 3 МБ
Преди лягане - прясно мляко и кашу

8. Днес тренирах fat burning yoga 45' - и си гепнах спортната пчеличка   Laughing

9. Май успях да уловя цели 6 пчелички за този ден, ама търтея ме ужили и геройската пчела я изтървах  Embarassed

10. Според мен днес улових 6 пчелички  newsm44 и един търтей по погрешка   newsm61

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 22:00 от Moharet

# 698
  • Мнения: 0
 newsm03
1.  Състезателка- Пияната вишна-9 блока-12.03

2. Хранения на ден-5- сутрин-8.30, обед-12.30 , следобед 16.00,вечеря-20.00 часа,късна закуска- 23.10.Заслужих си стриктна пчеличка. Laughing

3.  Днес нямам търтейски! Laughing прегрешения!

4. Целия ден минал само на благопроятни  храни(с изключение на 1яйце-цяло)- заслужих си зелена пчеличка    Grinning

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.

6. Изпита вода- над литър и половина и  Simple Smileси искам  водната пчеличка

7. Споделено и прилежно написано  меню за целия ден-зак.;палачинка с овесени трици,яйце и сирене-2 блока;обяд:пуешко филе,домати,краставици,зехтин-2 блока;следобяд:извара с ябълка и слънчогледово семе с канела-1 блок ;вечеря-телешко със спанак и салата марули-3 блока;23 часа-1 чаша кисело мляко.-дайте си ми пчеличката-поет   Naughty Naughty

8. Тук ще пропусна пчеличката Embarassed


9.  Thinking

10. Според мен днес улових 5 пчелички и приключвам деня си успешно Simple Smile

От утре пак на работа ...и суха храница LaughingТрудно ми е да си готвя всеки ден,защото работя понякога до късно.Почивам в неделя и понеделник и тогава докладите ми ще са по-сготвени Joy

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 00:10 от piqnata vishna

# 699
  • Мнения: 0
емигрантка,Представям си те сега седнала пред компа с дебелия тефтер smile3523  comp03 и броиш ли броиш...блокове,часове пчели и какви ли не още насекоми GrinningГоркичката!Ще ти вземем здравето тези 15 дена  bouquetЖужи ли ти главата вече? Joy spoko

# 700
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
емигрантка,Представям си те сега седнала пред компа с дебелия тефтер smile3523  comp03 и броиш ли броиш...блокове,часове пчели и какви ли не още насекоми :Горкичката!Ще ти вземем здравето тези 15 дена  bouquetЖужи ли ти главата вече? Joy spoko
piqnata vishna  Joy Направо избухнах в такъв смях,:) не можеше да бъде по избухващо просто  smile3532 Бях седнала с тетрадката, че ми е по лесно на листи, от колкото на компа, и проверявам и записвам, и слизам по надолу, по надолу, проверих и ти какво си докладвала, и още по надолу като прочетох какво си написала и се разтресох от смях Simple Smile Ужас направо Simple Smile Като един рентген си  Laughing Ама ти явно си била много заета да ме шпионираш през ключалката, и за това ли си се наказала с една пчеличка, и не си я докладвала  tooth Пропуснала си инатестата пчеличка, но не се страхувай,Емигрантка гледаааа  smile3556, важното е какво има в моите листи Simple Smile Завърши деня със цели 6 пчелички:)
ААааZoniRai ,скивта ми аватара а?Simple Smile как пърхам,пърхам Simple Smile   А аз имам голяма молба - ако може да слагаш датата и деня, че с часовата разлика има опастност от объркване, и да попълниш празните редове, че сега не знам това какво е, пчеличка искаш ли, не искаш ли. Разбрах само, че си хванала здраво един търтей за дупето  с тоя банан и хляб Simple SmileАко не е късно да си редактираш поста, ако ли не кажи само липсващите Hug А за тая водната пчеличка.. #Crazy 3,5 литра #Crazy направо си я изтряскала с харпуна.Много вода,много нещо Simple Smile
MoharetSimple Smile Перфектно докладване,благодаря, че ме улеснявате така Simple Smile Само не разбрах къде си се разсеяла, че си се блъснала в тоя търтей бе, мамка му и търтей, че и червен на всичкото отгоре Laughing За днес имаш 6 женски,и 1 мъжко в колекцията Simple Smile
Вас не знам какво ви жили,ама аз пламнах от сега  #Shocked  Joy

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 05:34 от Emigrantка

# 701
  • Мнения: 493
Ето ме и мен на отчет:
1 - Dani1712, 12.03. ,10 блока
2 - Хранения за деня -5 на брой - закуска в 7 часа- 2Б, късна закуска в 11ч -1Б, обяд в 13,30ч -3Б, сл. закуска в 17ч -1Б и вечеря в 21ч -3Б - заслужих си стриктна пчеличка
3 - Изкушения, колкото искате покрай мен, но аз не им се отдадох и си заслужих инатеста пчелика
4 - Тук вече имам червен търтей, че не можах да се справя само с зелени храни
5 - Вечерята ми беше на око, че не бях я подготвила предварително и нямах време, но всички други храниния бяха с кантарче - мързелив търтей
6 - водата ми беше около 2 литра, така че си искам водната пчеличка
7 - Тук ще взема и пчеличката поет: 2-те закуски с ябълковия сладкиш; обяда от 270 гр (1,5 ВБ)задушен зелен боб с 126 гр(3ПБ) пресен телешки суджук и 1 чл зехтин(3БМ); сл. закуска от 220 гр кисело мляко на айрян и 3 бадема и вечря на око от зелева салата и кашкавал, че нямах друго протеиниво нагласено.
8 -Аз не спортувам, но ходя на работа пеша на бърз ход за 30 мин. и работата ми е физическа за 8 часа на крака с елементи от вдигането на тежести - така че съдията тук да прецени
9 -нямам пчеличка герой, но и на това съм доволна, защото от 2 дена не мога да изляза от WC-то по малката нужда и днес съм минус 1 кг (е, докаран от вода, но кой ти го дава)
10 -Според мен имам 4 пчелички и 2 търтея, но чакам тежката дума на съдията, защото знаем, че той е стог , но справедлив. Hug

# 702
  • Мнения: 15
Ето ме и мен да се отчета за зоновия ден
1 - kami_pld 12.03. ,9 блока
2 - Хранения за деня -5 на брой - закуска в 8 часа- 2Б,  обяд в 12,00-2Б, сл. закуска в 16ч -1Б и вечеря в 18ч -3Б - преди лягане 22 часа- 1Б заслужих си стриктна пчеличка
3 -не се поддадах на изкушения и си заслужих инатеста пчелика
4 -  имам червен търтей, че не можах да се справя само с зелени храни
5 - всичките ми храниния бяха с кантарче заслужих мерителна пчеличка
6 - водата ми беше около 2 литра, така че хванах водната пчеличка
7 -
8 -Аз не спортувам, но ходя на работа пеша за 30 мин. и работата ми не е физическа но мисля че си заслужих спортна пчеличка
9 -нямам пчеличка герой, но имам 5 хванати пчелички
10 -Според мен имам 5пчелички и 1 търтея,
Чакам съдията да си каже тежката дума  Rolling Eyes

# 703
  • Мнения: 5 405
1.  Мерито, 12.03.- 8 блока

2. Хранения на ден - 5 броя:
9:00 - 2 блока;
13:00 - 2 блока;
17:30 - 2 блока;
21:30 - 1 блок;
23:30 - 1 блок.
Последните две хранения ми се паднаха така по 1 бл, защото от 18h бях на тренировка и реших преди това да хапна нещо, но след като знам, че тренировката ще е дълга, реших да е основно ядене. И не знам дали могат да се слагат така 1 блок след 1 блок и не знам дали получавам стриктна пчеличка. Шефа да се изкаже по въпроса Simple Smile

3.  Изкушението победи- Май, май нещо такова стана Grinning Едит: Имала съм лаком търтей Grinning

4. Благоприятни, благоприятни, колко да са благоприятни, имам си търтей Grinning

5. Нях, нях, нях, имам си мерителна пчеличка  Heart Eyes

6. Водната пчеличка май отплава някъде, защото се въртя около литър и половина.

7. Да видим дали помня какво съм яла Grinning
За закуска - 2 блока - едно сварено яйце + сирене = 2П; една голяяяяма ябълка=2В; 2 ореха=2М
За обяд - 2 блока -  телешка каймичка(1П), запържена с лук (1/2В) + доматен сок (1/2В) + малко вода + разни подправки - много е вкусно и леко между другото + 1ябълка=1В
Следобяд - 2  блока - палачинка със сирене, яйце и трици.
И последните две хапвания бяха по 1 бл кисело мляко.
Хайде имам си и пчеличка поет  Rolling Eyes

8. Хораааа, тук искам няколко спортни пчелички, тренировката ми сигурно беше 2 часа, да не е и повече  Laughing  Joy

9. Днес не можах да имам пчеличка герой  Blush

10. Според мен днес улових 3 (или 4?) пчелички, и два търтея по погрешка  ooooh!


Искам да попитам чая като какво се явява? Със стевия го пия, ако това има значение.

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 11:52 от MeRiTo`

# 704
  • Мнения: 493
MeRiTo` , по 3-та точка имаш лаком търтей, така че днес умната.  Hug
Нали казахме, че ще помагаме на съдията и ако забележим грешка ще коригираме.
Завиждам ти за волята и за постоянството за спорта. Но с толкова много спорт 8 блока не са ли ти прекалено малко и не оставаш ли гладна?

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 09:51 от dani1712

Общи условия

Активация на акаунт