Трупат се преспи и облаци сиви, силно ни ритат МАЙчета игриви!

  • 28 135
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 121
Ха, pale.enchantress, във въпросния магазин има супер намаление, а количките са страхотни: http://www.novobebe.com/
Дали след месец-два ще има такива намаления някъде  newsm78

# 676
  • Мнения: 371
За съжаление Криси72 и другата седмица ще са студове,но някой ми каза че след 19.02 се очаква затопляне,което аз вече бленувам.Иначе аз въпреки че съм си в къщи ставам всяка сутрин в 7.30 да изпратя моята принцеса на детска с татко и.Цял ден ми се спи,но аз през деня трудно спя.Това ми беше проблем и едно време с малкото бебе,защото съм имала денонощия с 3ч сън,но не можех през деня да наваксвам.

Много се чудя аз за тая възглавница на бертони и ще взема да си я купя вече.Очаквам че ще я деформирам и после за кърменето ще е нужна друга,но поне ще видя какво представлява.Като ходя на училището за бременни в Лабиринт все се оглеждам в бебешките аксесоари,но е рано още да се пазарува.

Днес май ще се отдам на готвене.Принципно не съм фен,защото като правя сладкиши после си ги и уважавам,но какво да се прави.Явно студеното време ме подтиква.От няколко дни ям тахан с мед сутрин на гладно и се чудя дали е възможно той да ми отваря апетита.

Беки_Б
малката на рождения си ден на 4год. си пожела братче или сестриче,но на следващата година смени желанието на куче,а на миналия си рожден ден си пожела и двете.От тогава все се опитвам да и обясня че сега ще си имаме малко бебе,а по натам като порасне ще видим какво ще правим с домашния любимец.Тя обожава животните и имаше период,който всеки ден ни водеше в зоомагазин след детската.

Ей това е,аз мълчах,мълчах и сега като се отприщих и край. Simple Smile

# 677
  • Мнения: 102
Здравейте!
Най-накрая ви изчетох, вече мога да пиша, въпреки, че някои неща ще са с изтекъл срок  ooooh!
Започнах от новата кола на Гери. Честито! Пожелавам ви безаварийно да си я ползвате, и да ви води само към приятни изживявания!!!   bouquet
Дундолина, благодаря за линка!  Heart Eyes
Дрина, благодаря ти, че сподели списъка   bouquet ,крайно време е и аз да запретна някое списъче, че да знам какво ме очаква, като се затопли. Поне вчера си купих първите неща - шапка и ръкавички, защото исках според поверието първата покупка да е шапка, и вече съм спокойна, че като почна да обикалям, ако нещо ми хареса, мога да си го купя без проблеми!
Да не забравя и рождениците.
Mountainbdbaloni ! Пожелавам ти много здраве и щастие, и спокойна бременност с хубав край през май!
Имаше и други рожденички последните дни, на патерица да им пожелая и на тях щастие и пухкаво бебенце, когато му дойде времето  baloni
Какво сте се шашнали за преждевременно раждане? Пазете си нервите и спокойствието, момичета, не е полезно да мислим толкова много и сами да си създаваме отрицателни емоции.
Исках да пиша и за присъствието на таткото при раждане. Нашия татко няма да присъства, защото и двамата знаем, че не му е по силите, не обича болници и лекари, ама хич!
Звездичка беше писала, че ако мъжът й присъства на раждането, после секса ще е табу. Искам да споделя една приказка на моята баба: В онези стари времена един мъж присъствал на раждането на първото си дете. След една година майката поканила акушерката да отпразнуват събитието, и споделила, че мъжът й не я е докосвал от раждането. Акушерката само й казала "Тогава се постарай на масата да има мед". На празненството започнала да си топи залъци в меда и повтаряла "Чудно нещо е меда, като жената - отваря се и после пак се връща на мястото си, все едно нищо не се е случвало"... Та така, приказката на моята баба.
Искам да подкрепя и Лилавка, малко остана до 1 март, а предполагам, че наближаващият Св.Валентин ще е по-сладък при тези условия  Hug Не се натъжавай от обстоятелствата, ще се съберете и ще си живеете самички, без чужда намеса.
Хубаво си направила, като си се изнесла, аз на моята свекър-вещица не смея много да й се опълчвам, имам чувството че може и да не победя. Въпреки, че направих такава криза заради нея преди НГ, в смисъл беше ме изнервила тотално с провалянето на коледата, а искаха и НГ да посрещаме при тях, и аз се развиках на милото - категорично НЕ! Той се съгласи и на мен ми стана кофти, след два-три дни размислих и се разбрахме това да е последният празник, който ще посрещаме у тях, защото вече ще си имаме наше семейство. И въпреки това, почти всеки път след гостуване у тях, тя му мърмори "Моят предател, защо не се върнете да живеете тук, при нас" - въпреки, че имаме на разположение празен тристаен апартамент, тя иска дори и с бебето да сме у тях и да имаме само една стая, да се гоним за тоалетната и за кухнята... не мога да я разбера. Пред нея съм тиха, но никога не бих се съгласила да се върнем там и милото го знае и ме подкрепя.
И да ви споделя още малко глупости...  Embarassed
Не ми е удобно да спя на ляво, имам чувството, че всичко притиска сърцето ми и не мога въздух да си поема на моменти, а навсякъде пише, че така трябва. Според док, като спя надясно, притискам вената, която снабдява бебо с кислород, и му вредя. А на мен така ми е най-удобно. Така заспивам, и въпреки че цяла нощ се въртя и по гръб, и на двете страни, пак се събуждам надясно.Е, док ме успокои, че ако се въртя, не е толкова зле положението.
А като капак на всичко, избиват ми два мъдреца от дясната страна - и горе и долу. Венецът долу ме боли дори и да говоря, горе имам само малка раничка. От ляво долу ми го вадиха преди няколко години с хирург, защото беше под костта, и явно ще трябва да ходя на зъбар да проверят може ли нещо да се направи по въпроса, или ще чакам накой и друг месец...
Та така. Надявам се само усмивки да има по лицата ви, болните мами и дечица да се оправят, и с усмивка да посрещнем пролетта и в края й - по едно/две/три здрави и красиви бебета  newsm32

# 678
  • Мнения: 42
Добър ден  Simple Smile
mountain, честит рожден ден, пожелавам ти много здраве и щастливи мигове   bouquet
Да ви кажа за възглавниците, аз си купих пак от Айко, но не тази на Бертони, ами една която е във формата на луна и съм много доволна от нея, тези на Бертони ми се сториха много големи  Peace
На всички болнички стискам палци бързо да се оправят  Praynig
Ние с малчо вече сме по-добре, на мен ми остана само хремата, която е ужасно, но ще я боря някак си
Krisi 72, дават малко по-топличко да става от вторник на там  Peace
pale.enchantress, и моите сънища са на тема раждане в последните дни и са със супер истински усещания, това е нормално и с първата бременност имах такива  Peace
Сега съм се присетила за тази кафявата линия дето излиза на корема, кога трябваше да се появи, че немога да се сетя със сина ми кога ми се появи, но си мисля, че вече трябваше да я има?  Thinking
Приятен ден  Simple Smile

# 679
  • Мнения: 36
mountain Честит Рожден Ден!  nbirthday Да си здрава, щастлива и обичана мама и жена!!!!!! Всичко най най -хубаво!!!!
pale.enchantress благодаря за информацията. Ей досега и аз разглеждах сайта на Ново бебе. Как не съм се сетила да мина досега оттам, а често минавам. Наистина имат страхотни разпродажби, а този модел на Навингтън специално много пи пасна, отговаря на всичките ми изисквания поне на пръв поглед.  Laughing аз и X-Lander-а много си го харесвам по принцип. точно този цвят пише, че не е наличен но ще видим, цената е много добра в момента. още другата седмица ще мина.
Бекииии уби ме с тия курабийки, утре ще кажа на мама да ми направи  Mr. Green че ще ходим да ни поглезят малко. Blush
Зарибихте ме с тази възглавница на Бертони, ще взема да си я купя. а някой знае ли има ли ги в Хиполенд? и на мен ми тооолкова трудно въртенето в леглото нощем. като легна на една страна се събуждам в същата поза, цялата схваната и едва се надигам като стара баба.  Суити на мен докторите направо ми забраниха да спя по гръб, това засилвало контракциите.
Радвам се на всички за хубавите новини от прегледите! само такива отчети да даваме.  Grinning
искам вече и аз да тава топло, сега трябва да ходя на пазар и като се сетя че трябва да се преоблека, пък да си навлека якето, пък да си обуя ботуши, пък да изчистя колата.....и ми се отщява....подготвям се психически за това тооооолкова затормозяващо занимание  Mr. Green

# 680
  • Мнения: 847
Момичета споделете домашни илачи за темпратура-с 38.5 съм и док каза,ако не я свали да отида в болницата Cry

А защо не просто парацетамол?

аз пия парацетамол,но не може да се пият повече от 4 хапчета за 24 часа  Sad

s.pelegrino, аз лично при 37 не си "стрелям патроните",за да мога пия когато наистина се налага-над 38-38.5.

Drina,  благодаря ти,на мен и личната и аг-то ми казаха обаче да не пия на по-често от 4 часа,но за сега се справям. Това с чорапите не се бях сетила,благодаря   bouquet

mountain, и на мен ми казаха,че по-добре да пия парацетамол,от колкото да рискуваме бебето,но ако не мога да я сваля,да отида в болницата,за да ни наблюдават. Аз и много кашлям и диафрагмата притиска матката и започна да ме боли  Cry

Идеята за възглавницата и на мен ми хареса и ще се сдобия с една. И без това вече всичко за бебо е купено,а аз само се чудя какво още да купя  Sunglasses

Колкото до присъствието на мъжа на раждането-май и преди съм ви казвала,че моят док е израждал детето си като студент и за съжаление това му се е отрзило до толкова на отношенията,че се е развел. Въпреки това,ако мъжът стои зад майката,може би ефектът няма да е такъв,а и зависи от човека.

Orion_G , противно на всяка логика,на мен пък ми е много удобно по гръб. На дясната страна също ми е удобно,но усещам,че бебчо започва да се бунтува-явно на него не му е много гот  Sunglasses

Честит рожден ден, mountain!   bouquet

# 681
  • Мнения: 56
      Здравейте Simple Smile
Поздрави за чудесните резултати от прегледите. Аз съм следващата седмица.
А от днешните курабийки на Беки Б така се захласнах, че за пръв път от години, взех че и аз си направих и станаха , и вкусни даже  Laughing
 Приятен ден от мен  bouquet

# 682
  • Мнения: 1
И мен ме зарибихте с тези възглавнички и си я поръчах от
http://bebcho.bg/bg/sorted.php?cat=47&subcat=171
сега нямам търпение да ми я доставят това със спането явно го има при всички дано малко поне помогне

# 683
  • Мнения: 240
ЧРД, mountain, здраве и щастие ти пожелавам!  Hug
 baloni    baloni    bdbaloni      baloni

MariaYo , Alex83 , благодаря!  Hug Много ме тормози сутрешния студ... мисълта за още една такава работна седмица ми сковава сърцето....

# 684
  • София
  • Мнения: 174
Аз задвижих нещата с покупката на тази възглавница,но имам и изисквания да е розова хахахах,та таткото сега звъни по сайтовете да види къде я има в наличност розовката  Laughing Laughing
И тъи като си я купувам за мен не би трябвало да има проблем  newsm78 нищо не съм купила още за бебка,пусти суеверия ,но страх лозе пази....,а и аз сънувах,че раждам преждевременно и сега ми е едно страхливо.....
Но другата седмица съм на преглед и ще броя днитеее

# 685
  • София
  • Мнения: 43
Здравейте и от мен.

mountain честит рожден ден, много здраве, късмет и да бъдеш много обичана и обгрижвана.
Трябва да си купя и аз една възглавница явно, по цяла нощ се въртя почти не спя и по цял ден съм като парцал а като стане към 22.00 часа се разсънвам.
Курабийките изглеждат страхотно. Откакто съм си вкъщи и аз непрестанно нещо правя, не че и преди не правех много обичам сладко EmbarassedНо и вкъщи се разглезиха вчера нищо не направих и дъщерята и мъжа мрънкаха че няма нищо за десерт.

Приятен снежен ден!

# 686
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,
първо искам да благодаря на всички ви за прекрасните пожелания! Бъдете и вие живи и здрави и през Май всички да гушкаме сладките си бебчета:).
mountain, Честит Рожден Ден и на теб! Пожелавам ти много здраве, късмет и само хубави емоции!

Пожелавам на всички болни мами и дечица скорошно оздравяване и слънчево настроение!

# 687
  • Мнения: 63
Здравейте пак  Hug


mountain, ЧРД! Жилая ти да си жива, здрава, много щастлива и, разбира се, да гушкаш здраво бебче след няколко месеца!   bouquet

pale.enchantress, какви забавни сънища имаш...и аз искаааааам! Не съм синувала абсолютно нищо свързано с бебета досега. Sad Но пък поне спя като пън!  Laughing

krisi72, така като гледам прогнозата близките 10 дни ще си е студ!

Orion_G, аз пък да ти кажа избо ще не притеснявам от позата, в която спя. Смятам, че ако нещо някъде пристиска и би навредило на бебето ще си го усетя и просто инстинктивно ще се врътна или няма да ми е удобно. Спя и на ляво, и на дясно, и по гръб и бебчо си е жив и здрав. По-малко ги мисли тия неща. Надали преди 20 години изобщо са чували подобни неща пък виж ни че сме си здрави!  Wink

Аз да кажа за прегледа - бебето си е здравичко с никви забележки, движи си се идеално за седмиците и вече сме цели 700гр! Sunglasses С мене също всичко е наред, изследванията са ми ок, кръвното е ок, нямам контракции, от началото съм с +4кг - въобще бременност мечта! Дано така да е и до края! Гледахме му и физиономийката - много ми се видя симпатично! Heart Eyes  Mr. Green

Сега смятам да си почина малко и освен и аз да взема да спретня някво сладичко (Беки, ти си виновна!  Laughing). Храсела съм едни къпкейкове да правя, даже и формички си купих - ще ги снимам после, ако стават!


Хайде приятен следобед ви желая!   bouquet

# 688
  • Мнения: 169
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на Soiv, Anjela и mountаin - бъдете много здрави и обичани, много весели мигове, поводи за празнуване и здрави бебчета през май.


ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на таткото на Жълто Пате! Да е жив и здрав и през май месец да е горд дядо на прекрасно внуче!


Алекс, линия негра ...и аз си мислех за нея тези дни. Предишната бременност започна около 23-24 седмица да ми се появява /отворих архивните снимки Mr. Green/ . Тази бременност няма признаци и предпочитам да не ми се появява. Преди уж беше бледа, ама изчезна около 7-8 месеца след раждането, тъкмо се бях примирила, че ще ми остане за спомен.  Mr. Green

Йо-Йо
, отиди на лекар, ако си с темп., да ти даде нещо по-силно, ако трябва. Не е шега температурата и понеже и миналата седмица и аз бях болна с темп, 2 дни буквално едвам мърдах, ставах само до тоал. Дано по-скоро оздравееш!

По темата с възглавниците, аз много се чудех дали да си купя възглавница за бременни последните 2-3 седмици, но понеже лежа от самото начало, започнах да си слагам по една възглавница от двете страни. Така на където и да се обърна имам на какво да се подпра. Оказа се много удобно решение и по тази причина реших да спя така, докато ми е удобно. Така, че ако не ви се купува възглавница това е много удобно решение. Иначе гледах на живо възглавницата на Бертони, поне на мен ми се стори мъничка Confused

По въпроса със сънищата тази нощ сънувах, че раждам и въобще не ме болеше от секциото и се раздвижих буквално минути след операцията...Мечти  Mr. Green Ама всъщност се оказа, че това било нов метод секцио и трябвало сама да си извадя плацентата... ужас направо полудявам вече... след като започнах и с откачените сънища  ooooh!

Относно присъствието на бащата по време на раждане- за мен е до човек, дали ще се дистанцира след това или няма да има промяна. Моя мъж не е присъствал, защото беше секцио, но след това 4 дни беше нон стоп с мен и се нагледа на доста неприятни неща, но това не промени нищо. Аз лично, не съм и предполагала, че ще се стигне да ме вижда в такова никакво положение, но се случи. Така, че моя съвет е , ако вие искате мъжа ви да е до вас говорете, все пак живота не е само поредица от прекрасни и красиви моменти. Peace

Има надежда да се затопли времето, макар и малка: http://dnes.dir.bg/news/vremeto-prognoza-10509572?nt=4

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 15:21 от Йовка

# 689
  • Мнения: 0
mountain  честит рожден ден мила!Желая ти само хубави изживявания!
Аз днес бях на ЖК и ми казаха,че вече съм много близо до преждевременно раждане,вече не трябва да ходя на работа и не трябва да се движа много а само да лежа.Егати кошмара.Болничен обаче отказах защото тази седмица трябва да си оправя нещата в работата и след това мисля да изляза болничен.

Общи условия

Активация на акаунт