Отговори
# 15
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Честито бебче на Палома  bouquet.

Amorevole, мерси за отговора. Проблемът при мен е, че гърдите ми са меки, отпуснати и ми е много трудно да поставям бебето правилно. Пък и се чувствам непохватна с различните пози. Уж четох, уж пробвах не ми се получи. Май легнала настрани е най удобно за мен и бебето.  
Обезателно ще прочета за жълтеницата.

anomalia, надявам се да се справим  Peace.

Венуш, мерси за темата.  

# 16
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!
Благодаря за новата тема! Знам колко трудно е да намерим свободни минутки. Оценяваме го!
Може би в тази тема последно ще има още бременни мами и в другата ще си говорим само за бебоците. Успех на оставащите да родят мами и честито на всички останали!
Бих искала да попитам някоя от вас, която знае за обичая за погачата на бебето на 40-ия ден - Ако той се пада през седмицата, може ли да се направи ритуалът следващата събота или неделя (като на самия 40-ти ден се отиде само на църква) или е редно да си се направи на деня?

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Запис и от нас.

Честити нови бебчета  bouquet  bouquet  bouquet
Ще се включа малко по-късно,защото ще се къпем Simple Smile
Ние питка ще правим сега в неделя Peace
Когато е 40-тия ден на бебка е юбилея на баба ми и затова ще го правим други ден Simple Smile
И с първото дете не сме го правили на 40-тия ден,но навсякъде е различно !

Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 22:01 от Veronika_

# 18
  • Мнения: 5 401
ЛЛЛ
Едната бебка връща ли връща мляко, а аз продължавам да й тикам гърда в устата през 2-2.30 ч....
Редно ли е това, се питам аз    newsm78


Кафенце, връщането през първите месеци е факт при много, много бебчета. С течение на времето то се израства и напълно отшумява. Рядко е свързано с преяждане, особено при изключително кърмени бебета (ако това е въпроса ти и това те тревожи), а по-скоро с недоразвитата храносмилателна система.

Интервал на хранене между 2-2 и 1/2 часа е чудесен, като имаш предвид колко бързо се усвоява майчиното мляко и колко миниатюрно е бебешкото стомахче.  Wink


ivap, можеш да се обадиш на Дени и да се видите, опитвайки различни пози.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 58
Здравейте,

Венуш- Мерси за прекрасната тема!   bouquet Дано всички чакащи мами родим в рамките на темата Simple Smile

Честито на всички нови мами!Здрави и усмихнати бебчета!

Ние още сме 2 в 1 и си чакаме. Все още нямам дразнещи проверки по телефона, но скоро и това ще стане  Laughing

Лека вечер!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 367
Благодарности на Венуш за последната ни тема в този подфорум.
Честито на babyto87 и Paloma negra!
Леко раждане на все още бременните момичета.

# 21
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 51
запис и от мен
 
Жeни*,няма проблем да направиш погачата и малко по-късно.Всеки сам решава,някои пък я правят и на 30тия ден

# 22
  • Мнения: 40
Големият нещо е почнал да не слуша. Тръшка се за всяко нещо и иска само на неговата да става, но пък приема добре бебето. Иска само да го гушка и да го целува.
И моят "голям" е със сходно поведение. Особено като гушна бебето, настава едно тръшкане и мрънкане в повечето случаи. Иначе много му се радва.
Жени, от свещеник знам, че след 40-я ден майката отива в църква и й се чете т.нар. "чиста молитва". Независимо кога след 40-я. Никола го водихме около месец след като стана на 40 дни, а ритуалът "питка" го съчетах с Прощъпулника му - т.е., година след това. Mr. Green
Да питам за пиенето на чай от лайка при кърмене - сега изпих една чаша и чак след това ми светна, че може би не беше подходящо. Може ли да навреди на бебето?

# 23
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Честито на всички нови мами, да сте живи и здрави, и папкащи, и акащи, и слушкащи! На мамите  Hug Hug Hug и бързо възстановяване!

И копирам от чужбинската тема

Мама zai4e от Англия на 17.01.2011 роди бебе Eма 

Стискам палци на очакващите!!!

# 24
  • Мнения: 343
Честито на babyto87 и Paloma negra! Да са ви живи и здрави рожбите, много да слушат и да ви радват  bouquet

Габи, честит рожден ден! Хайде скоро да ни се похвалиш с най-хубавия подарък Hug

Марету, преди да се включат консултантките, да ти кажа, няма проблем чая от лайка. Чай от мента намалява кърмата и не се препоръчва, ако не целиш точно това Wink

little angel, радвам се, че малката принцеса е по-добре. Дано скоро си я гушкате в къщи Hug

Аз знам, че на 40-тия ден се чете чистата молитва, а всеки ден след това, когато ви е удобно - питката.

Аз нямам какво да кажа, ежедневието върви с пълна сила. Малкият е толкова кортък и добър, спи по цял ден, гласът му едвам се чува, че направо понякога се чудя дали му няма нещо Crazy

# 25
  • Мнения: 5
Хайде, полунощ мина, няма да сме на една дата с бебчо, той ще си има собствен рожден ден!  Simple Smile До тук добре, но кога ли ще бъде??  newsm78 Утре продължаваме със записите....Днес ми отчетоха 4-5 контракции през 5 мин, но явно не са това, което трябва да бъдат, защото Доки каза "Добре са, ще се видим утре пак на тонове" и толкова...Преди 2 седмици изпитвах панически страх не от раждането, а от гледането на бебе и от това, че ще бъда мама....Вече този страх го няма, измести се от неконтролируемо нетърпение...явно бебчо това е чакал. Да заповяда вече, моля Simple Smile Благодаря ви, че оставихте темичката тук заради нас, последните чакащи - макар да се броим на пръстите на едната ръка  Hug

Честито на zai4e, Paloma negra, babyto87 и ако има някоя друга нова мама - на нея също   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 364
няма сън....отново.

Марету, ашли - и ние сме така. Баткото  откакто го пернах уж много се радва на бебчо, но ако го гушна идва и той веднага и иска да гушна и него. Иска да седи в кошарката или в количката.....не иска да прави нищо в гърнето- гледа бебето. И така, весело е.Марету- браво, че ги гледаш сама. При мен мъжът ми много ми помага, утре пристига и тежката артилерия за две седмици- свеки -пък да видим дали ще помага или пречи.

# 27
  • Мнения: 9 903
и при нас ежедневието си върви, с батковците определно има повече задачи....
тази сутрин падна пъпчето, една грижа по-малко Simple Smile

# 28
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Добро утро маменца!!!  Simple Smile

Честито на новите мами!!!
И благодарности на създателката на темата!!!  bouquet

Тук съм 2 в 1, наспана за сега - точно като се събудих си мислех, че сега съм нетърпелива, но поне наспана Wink Никакви признаци за раждане, въпреки хубавата разходка и "включването" от мъжо снощи  Mr. Green Не ме питайте колко трябваше да го убеждавам, накрая се съгласи Wink Навън е кучи студ, но някакво слънчице се мъчи да пробие облаците, та се надявам да се постопли към обяд и да направим дъъъълга дълга разходка.

Целувки!

# 29
  • Мнения: leet
Добро утро и от мен! Снощи не можах да спя много добре, събуждах се няколко пъти и все си мисля за понеделника, тъй като незнам дали ще ми предизвикат раждане или първо ще ме наблюдават няколко дни, дано да е първото. Не ме е страх от раждането, просто искам да родя вече, да видя че малкия е жив и здрав и да се успокоя Simple Smile Снощи имах леки контракции на 10 мин., засичах ги в продължение на 2 часа и после си легнах. Сега пак имам контракции на около 10 мин. и мисля днес да се поизморя малко с чистене, а довечера с мъжо, дано да помогне Grinning Хубав ден и спокоен ден Hug

Общи условия

Активация на акаунт