Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 197
Дубрутруууууу
на бременнилките - спокойствие, положителни мисли и незабравима, лека и безпроблемна среща с малките слънца Hug Hug Hug Hug Hug! малко остана Peace
на новите мами - честито щастие  bouquet  bouquet  bouquet
да почерпя днес ставам на 30 Crazy

желая ви усмихнат, спокоен и весел ден Peace Hug Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 63
Честита ни нова тема,макар може би и последна ,преди да се преместим Hug
Връщам лентата назад и не знам как мина толкоз бързо времето ooooh! много страхове,хубави емоции и всичко събрано в едно преживяваме заедно Heart Eyes

Иначе    за сега всичко е наред,искам да благодаря на Бръмбазела...преди време ми даде много кураж за кърменето,имах много страхове,дори мислех да не кърмя Crazy ,но сега всичко е минало и се кърмим успешно,от 3150 за 2 седмици сме 3700,без вода и др добавки и съм много щастлива newsm10
малката имаше млечница,но с мехлемчета за мен и нея нещата се оправиха.
Желая хубав ден на всички...
Честито на обебилите се мами,и стиснати палчета за чакащите Hug

# 32
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Здравейте, много моля за съвет ЛЛЛ Praynig
Усещам че се разболявам от снощи сложих маска, когато съм при бебето, и започнах да пия хомеопатични-инфлуцид, хомеожен-и доста Вит Ц, а от тази сутрин и Флудитек-сиропа на баткото, но вече имам избивка на устата, и носа май ще почва да тече, имам храчки, абе заформя се гадна картинка, сега как да не заря бебето, и какво мога да пия освен това което вече съм предприела, моля помогнете Praynig, не зная какво да правя ако заразя и бебето, а и много искам да се кърмим, за сега се справяме мн добре с кърменето, не съм ходила на лекар ама дали не си самопредпиша антибиотик който е съвместим с кърменето, и да се оправя по бързо, кой антибиотик може да се пие докато кърмя?

# 33
  • Мнения: 1 043
Честито на новите мами   bouquet Няма да изброявам, че ще изтърва някой  Hug
Живи и здрави и много късмет на бебоците!

На чакащите 2 в 1- мнооого търпение и леки раждания  Peace

Атадарче, честит рожден ден   bouquet Много здраве, щастие и любов!

Ох, аз започвам да се отчайвам с това кърмене. Толкова бях сигурна и спокойна в себе си, че ще успея, а сега почнах да падам духом. Алекс яде по около един час, като вече на 15-та минута е заспал. Оставям го в леглото- и пак иска да яде. Вземам го, пак го слагам на гърда, яде малко и пак заспива и така в омагьосан кръг  Tired Спи много малко- около 30-40 мин, което ме кара да си мисля, че не му стига кърмата. Днес ще пратя мъжо за ядки, дано ми помогнат.

Баткото и той си е в нас, че имат шарка на градината. Милия, много му е скучно, а и аз нямам много време да се занимавам с него, за което пък допълнително се обвинявам. Мама до вчера беше тук и много ми помагаше, но от днес вече съм на тръстиката  Mr. Green

# 34
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 295
 Ето ме и мене в новата тема,
Честито на новите мами и на рожденничката.

Снощи идва педиатърката и каза че засега с Ивайла всичко е 6, даде съвети и сега ще видим на първа консултация как са нещата.Сега лежи до мене и си пръцка и ще изчакам още малко и давам цицата.

А да попитам как си подготвяте зърната преди кърмене и след всяко кърмене ли се цедите.

# 35
  • Мнения: 5
Ей, Bibi85, ти си почти готова  Peace Стискам палци днес да се "отключи" процеса Simple Smile)) И аз съм замислила голяма разходка след тоновете, а сега малко упражнения на земя и разтягане с топка за йога. И мен ме викат в понеделник, но до тогава вече искам да са започнали контракциите, че вторник най-късно да си имаме бебе.
Вече 2 пъти ми правиха мануален преглед, който не предизвика никакво разкритие, а на него разчитах Sad Но и абсолютно никакви болки не усетих, нито имах зацапване по бельото, чак се учудих дали беше това, което ви правят и на вас.  newsm78
Е, хайде, от мен чашка много мляко с малко кафе, отивам да тренирам  Hug

# 36
  • Мнения: 1
Честито на Шоки, Женевиев, Мег, Цецко05, Джейн Доу, Зайче, П2424, Усмивка,Диткинс,Бебето87, Паломка[/b- ]тъкмо вчера щях да питам какво стана в болницата, ама докато пиша и ти роди Simple Smile /дано не изпусна някой. Да са ви живи и здрави и бързо да растат слънчицата  bouquet
Честит Рожден Ден на Атадар4ето и с малко закъснение на ГАби. Пожелавам ви безкрайни радостни моменти с вашите слънчица.
Венуш благодаря за темата. За труда ти да я направиш и пуснеш. На мен ще ми е мъчно за бременилските ни проблеми в темите.
Нева,ти остана с най-свеж дух и ще те чакаме да дръпнеш завесата, а ние ще ти ръкопляскаме    bouquet
Ева, разби ме с това лельо.
Аз имам въпрос подобен на Кафенцето, но за мамите които се цедят. Как се държат двете помпи и се прави компресия на гърдите? newsm78
Чудно ми е как става номера,  че нещо не уцелвам  Grinning
Приятен ден и много нови бебчета.

# 37
  • Мнения: 173
Смърфи, нито подготвям нито цедя. С първото от това цедене в болницата и след това вкъщи,  хем си разраних зърната, хем си докарах хиперлактация. Бозайници сме, и не съм виждала друг бозайник да обикаля с кремове и помпи за кърма.  Grinning

Сега само докато ми бяха леко разранени зърната след кърмене слагах лансинох.

Иначе не го мисля изобщо. Давам да цока от сърце и когато й е сладко. Доволна ме изглежда.

# 38
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Запис и аз в новата тема!
Палома,честит ти син и тук! Да ви е здрав и спокоен!
Смърфи, и аз като Луканка действам.  Wink

# 39
  • Мнения: 3 718
Да питам за пиенето на чай от лайка при кърмене - сега изпих една чаша и чак след това ми светна, че може би не беше подходящо. Може ли да навреди на бебето?

Марету, няма категорични данни чаят от лайка да има изобщо някакво влияние върху кърмата, въпреки че на места се среща и като лактогонна билка. Смята се, че тази билка действа успокояващо, понякога присъства и в чайчетата за деца. Все пак когато става за билки, добре е да се подхожда внимателно, особено с количествата. Някои билки могат да действат намаляващо на лактацията когато се приемат в големи количества, като такива са например Салвията (градински чай), мента, маточина и др. Тук има малко повече информация: Билки и кърмене, Herbs and Breastfeeding


Здравейте, много моля за съвет ЛЛЛ Praynig
Усещам че се разболявам от снощи сложих маска, когато съм при бебето, и започнах да пия хомеопатични-инфлуцид, хомеожен-и доста Вит Ц, а от тази сутрин и Флудитек-сиропа на баткото, но вече имам избивка на устата, и носа май ще почва да тече, имам храчки, абе заформя се гадна картинка, сега как да не заря бебето, и какво мога да пия освен това което вече съм предприела, моля помогнете Praynig, не зная какво да правя ако заразя и бебето, а и много искам да се кърмим, за сега се справяме мн добре с кърменето, не съм ходила на лекар ама дали не си самопредпиша антибиотик който е съвместим с кърменето, и да се оправя по бързо, кой антибиотик може да се пие докато кърмя?

koteto_, наистина е неприятно това разболяване, но за жалост понякога е неизбежно. Истината е, че това, което помага на бебето ти да не се разболее или ако се зарази да изкара много по-леко вируса е кърменето. Когато ти си болна, организма ти изработва антитела към съответния вирус и чрез кърмата се предава на бебето. Така то получава защита на готово. Когато бебето е болно, а майката здрава, чрез контакта кожа до кожа се предава информация от тялото на бебето към това на майката и тя пак изработва нужните антитела. Това е едно от уникалните свойства на кърмата, което никое лекарство или изкуствено мляко не би могло да постигне.

Много майки споделят, че когато голямото дете в къщи е болно (а с дечицата ни в градинска възраст това уви е често), те се стараят да имат близък контакт с болното дете, за да изработят нужните антитела и чрез кърмата да предпазят бебето. Някои изцеждат кърма и дават на порасналите деца, особено когато са болни.

Ходенето с маска може да няма особен ефект, защото ти си била в контакт с бебето си много преди да усетиш признаци на разболяване. Но ако ти е по-спокойно така, не е проблем. Само е важно да не ограничаваш кърменето и плътния контакт с бебето, защото така реално го предпазваш. Когато в семейството има върлуващ вирус, често кърмачетата изобщо не се разболяват или карат болестта много по-леко от големите.

За лечението може да те посъветва единствено лекар, най-добре твоя личен лекар.  Много сериозен риск да се усложнят нещата е да приемаш сериозни лекарства като антибиотици без отговорната преценка на лекар. Възможно е това да има точно обратен ефект ако не е точното лекарство. Ако не се справиш с познатите ти средства и много течности, добър вариант е да се свържеш с лекаря си. Ако предпише антибиотик, мога да проверя и да предоставя информацията какво е нивото на риск при кърмене. Ето малко информация по темата за боледуване и кърмене: Лекарства против настинка, грип и кашлица по време на кърмене


Момичета, разбирам колко объркващо и трудно може да е сработването с бебето в първите седмици. Изглежда сякаш бебето иска да суче постоянно, заспива на гърда и после след като го оставите в легълцето се буди и пак търси гърда. Суче продължително, сякаш часове и кърменията се сливат. Нормално е да се чувствате объркъни и уви всяка майка търси вината в себе си, в малкото кърма. Истината може да е далеч по-различна. Иска ми се да споделя няколко неща с вас и се надявам това да ви помогне да преминете през тези предизвикателни първи седмици с повече увереност и сила.

Един от най-ценните съвети, които някога съм получавала, а и много майки са споделяли същото е, че всичко отминава. Хаотичното и сякаш постоянно желание на бебето да суче в един момент се укротява, става по-ритмично, по-кратко като време и много по-предвидимо. Ако бебетата ви имат признаците, че получават достатъчно кърма (пелените, наддаването, поне 8 кърмения, добрия вид и активност), вероятно просто има нужда от още малко време, за да се сработите. Може да е добро решение, докато бебето е на гърда да се опитате да почивате максимално, кърменето да бъде време за релакс. Може да пробвате дали ако бебето е в слинг и близо до вас няма да е по-спокойно, а на вас да ви е по-удобно да вършите каквото има нужда.

Кърменето не е само хранене, кърменето за бебето е всичко, уют, успокоение, обезболяващо, приспивателно, в прегръдките на мама то намира най-близкото, усещане до комфорта, който помни от утробата. На топло, свито, уютно място, засукало от гърдите на мама. Легълцето на бебето, колкото и да е хубаво, може да е прекалено широко и то да се буди от слагането в леглото, а не толкова от глад. И защото кърменето е много повече за бебето, естествено е когато се събуди да търси пак да суче. Някои майки даже използват този неочакван ефект на поставянето на заспало новородено в креватчето когато е нужно да разбудят сънливо бебе.

Кърменето е много повече от хранене и за майките. Въпреки, че в първите седмици може да е трудно и това да не звучи така примамливо, но много майки използват кърменето като многофункционално оръжие срещу почти всяко бебешко неразположение. Повечето нужди на бебето могат да се задоволят на гърда и понякога на майките не им е нужно да знаят защо точно плаче бебето, защото то намира комфорт и успокоение по един и същ начин, на гърда Simple Smile

Ще си позволя да ви дам линк към две статии, които едва ли ще ви кажат нещо ново, но се надявам да ви дадат увереността и мотивацията да преминете през трудните първи дни със силата, която несъмнено имате като майки  Hug

New kid on the block или у дома с новото бебе

В разговор с бременното си АЗ


# 40
  • Мнения: 40
Григ, Шаманката, благодаря   bouquet
Аз уж съм гърмян заек, а през нощта се събудих от запушване на едната гърда. Има червено петно и боли ужасно, иначе е мека и видимо по-малка от другата. Идея нямам какво да правя - грешно ли е да давам на малкото да суче само от запушената гърда с надеждата, че ще я отпуши? При цедене почти нищо не излиза, а бебето си яде спокойно от нея. Какъв компрес е подходящ в случая?
А обривите на Лазар по коремчето, за които обвиних олиото на Бочко, изчезнаха. Сега обаче подобни цъфнаха по крачето и на вратлето, което ме навежда на мисълта, че или го претоплям, или нещо бъркам с диетата. Нали съм хипералергична, постоянно внимавам какво ям. Уж.
Айде две в едно, не останахте. Simple Smile Продължавам да ви стискам палци за лесно, бързо и безболезнено.

# 41
  • Мнения: 173
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23883.0;all

Момичета, може би го знаете, но вижте колко прекрасна готварска книга си е направил труда да направи някой! Да е жив и здрав Simple Smile  chef

# 42
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Шаманка много ти благодаря, успокои ме и адски ме мотивира много благодаря

# 43
  • София
  • Мнения: 48
Благодаря за новата тема, надявам се да не ни изчавате още много нас - необебилите се  Grinning
Честит рожден ден на рожденичката и честити нови бебчета!   bouquet
По повод питката - по моя край се прави до 40-ия ден, обикновено първия неработен ден преди бебчето да направи 40 дни. А за молитвата не съм наясно, трябва да поразпитам Thinking
Ние сме си 2 в 1, бебка все така здраво си ме рита, нощес дори ме боляха ребрата и не можех да си намеря място в леглото. Днес съм малко недоспала и кисела, дори пратих мъжа сам на пазар, че в хипермаркета вече си е опасно: аз съм кинта и петдесе, корема ми не го виждат, пък и да го видят - много важно, нали млякото е намалено с 5 ст, давай народе, ръгай се  smile3527. Пък и мисля, че ще е добре и той да свиква да се оправя сам с покупките  smile3502.

# 44
  • На Дунава
  • Мнения: 268
А аз искам да NAC-вам, обаче вместо това SAC-вам (Screaming at computer). Мъничето успя тази нощ да ми разкаже играта на зърната. В часовете за хранене си се разбуждаше сама, слагам на гърда - и се започва едно бясно дърпане, бутане, мачкане, ръфане с венците... реших, че я дразни млякото - било то, че не е слязло на секундата, било, че е на струйка... - изпомпах малко, нормално си тече и си е там - дадох й пак гърда и същата работа. Реших да я изчакам малко, че ще дърпа, пък накрая ще се успокои.... груба грешка! Докара ми зърната до кръв за нула време и така и нищо не яде. Оказа се, че коремчето я мъчи, и търси облекчение в дъвкане, не в сукане. Въпреки плана, въведох залъгалката - с нея се успокои след 30 мин злостно гнявене и заспа. Вече 3 пъти ми го прави този номер от снощи. После се буди отново след около час за нормално хранене, само че аз си мечтая да припадна в несвяст, докато я кърмя, тва боли по-гнусно от раждането! Само смяната на позата ме спасява, но Мила я блокира от всякъде и реве и се дърпа още по-зловещо, тя си е традиционалистка и само в най-клишираната поза папка.... Сега пробвам преди хранене леко с бибата, да видя в настроение за манджа ли е, или за злостно дърпане, и тъй като все е второто, я оставям 20 мин да я погняви, и после предпазливо и с усещане за обеченост й предлагам и цицката... Аууууууууу..... Лошото е, че знам, че ще оцелея, просто трябва да издържа, мамицата му.... Мрън!

Общи условия

Активация на акаунт